Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eurowizja 2010
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #61
 
Napiszcie na czym polega to całe podobieństwo do piosenki Rybaka. Icon_wink2 Bo bardzo jestem ciekawy skąd te skojarzenia Icon_eek2

Pati Yang
15.02.2010 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
 
Ja oczywiście też widzę podobieństwa, ale co, mam rozbijać ten utwór na poszczególne segmenty, by to wykazać? W obu przypadkach mamy do czynienia z tym samym gatunkiem, muzyką inspirowaną folklorem, jakimiś baśniami czy tam innymi legendami. To ta sama liga, te same instrumenty, charakter. Wiadomo, że nie ma dwóch takich samych kompozycji, jeśli chcecie takiego wyjaśnienia całej sprawy, to nie liczcie na nie.
Ja jestem zawiedziony wyborem, szczególnie mając na uwadze utwór tej babki.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.02.2010 04:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #63
 
oglądałem fragmentami, ale moje spostrzeżenia są takie:
* poziom polskich eliminacji był tragiczny
* jedynie dwie piosenki mogą cokolwiek zdziałać (tzn. że pozostałe w ogóle nie miałyby szans na wyjście z półfinału, a te mają, ale niestety małą)
* Cyzon lepiej wypada w wersji studyjnej
* Legenda chyba przebijała pozostałe propozycje
* czy naprawdę w Polsce nie ma nic dobrego do zaprezentowania na Eurowizji?
15.02.2010 05:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #64
 
emigrant napisał(a):Wszystko to w porównaniu z zespołem Vir i tak było doskonałe, nawet Leszcze. Icon_mrgreen
Leszcze - nawet 10 miejsce to byłoby za wysoko Icon_wink2
A Legenda to dla mnie jakby połączenie Bilana i Rybaka (ale bardzo dobre) pewnie wejdzie na moja listę.

.
15.02.2010 05:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ramzes Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 662
Dołączył: Jan 2010
Post: #65
 
stavanger napisał(a):Leszcze - nawet 10 miejsce to byłoby za wysoko
Dziwne, że w ogóle byli w preselekcjach. Nie wiem czy jak byłbym w komisji, to zamiast nich nie wybrałbym piosenki Bayer Full (tych od majteczek w kropeczki). Sam poziom preselekcji był rzeczywiście słaby. Nie oglądałem występu Mrozińskiego (tego pierwszego, bo na końcu już tak). Widziałem za to nową polską Lady Gagę i muszę przyznać, że chyba nie była wczoraj w formie. Niemniej jednak moim zdaniem to ona powinna jechać do Oslo. Mroziński być może ma potencjał, ale jego góralskie przyśpiewki jakoś mnie nie porwały.
15.02.2010 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #66
 
Z tego, co wiem to tylko trójka wykonawców została wyłoniona przez komisję, resztę wskazała TVP. Dziwią mnie takie zabiegi.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.02.2010 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
 
To wszystko już jest jasne Icon_lol TVP....bueheehehe.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.02.2010 06:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
 
Naprawdę krytycznie się wypowiadacie, a moim zdaniem naprawdę było lepiej niż rok temu. A pewnie gdyby Polska wyslala takie "Dum tek tek" to pewnie jeszcze bardziej by wrzało (a jeszcze jakby to był jakiś imigrant to już w ogóle).
A tak czysto hipotetycznie to... zastanawiam się jak poradziłaby sobie "Kara Niny" Gaby na Eurowizji...
15.02.2010 07:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #69
 
prz_rulez napisał(a):A tak czysto hipotetycznie to... zastanawiam się jak poradziłaby sobie "Kara Niny" Gaby na Eurowizji...
Moim zdaniem byłby to świetny wybór. Nie byłoby to inspirowane poprzednimi dokonaniami innych krajów na Eurowizji.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.02.2010 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
 
15.02.2010 08:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #71
 
Czy któryś z tych utworów wygrał w ostatnich latach? Jeśli nie, to nie byłoby logiczne inspirować się tymi utworami, czyli w związku z tym wybór "Kary Niny" byłby naturalny. Wszystko muszę tłumaczyć?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.02.2010 08:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
 
Tak wsłuchuję się w Legendę próbując znaleźc te podobieństa do Rybaka...

-tu i tu młody koleś - ok, podobieństwo
-Fairytale wpadało w ucho bardzo szybko, Legenda nie,
-Elementy folku pojawiają się w co czwartym eurowizyjnym nagraniu.
-Czy Mroziński podobnie jak Rybak podczas występu grał na skrzypcach tudzież innym instrumencie? Bo nie oglądałem a jakby tak było to faktycznie byłaby to kopia.
-Fairytale jednak w szybszym tempie niż Legenda

Wielkich podobieństw się nie dopatruję. Sukcesu a la Rybak raczej na pewno nie będzie ale awans z półfinału jest realny.

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
15.02.2010 09:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
 
Cytat:-Fairytale wpadało w ucho bardzo szybko, Legenda nie,
To nie jest żaden argument
chris975 napisał(a):-tu i tu młody koleś - ok, podobieństwo
Icon_smile
chris975 napisał(a):-Elementy folku pojawiają się w co czwartym eurowizyjnym nagraniu.
To przykre.
chris975 napisał(a):-Czy Mroziński podobnie jak Rybak podczas występu grał na skrzypcach tudzież innym instrumencie? Bo nie oglądałem a jakby tak było to faktycznie byłaby to kopia.
Tu już chyba rozpatrujesz podobieństwo związane z show, a nie samą muzyką. Prezencja itd..

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.02.2010 10:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
 
saferłel napisał(a):Tu już chyba rozpatrujesz podobieństwo związane z show, a nie samą muzyką. Prezencja itd..
\

Czy ja wiem. W klipie chyba też ze skrzypcami "biegał"...

saferłel napisał(a):To nie jest żaden argument

Niby dlaczego? Podaj więc te właściwe Icon_wink

A co Ci sie w folku nie podoba? Mi akurat ten element bardzo odpowiada.

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
15.02.2010 10:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
 
Nie podoba mi się eurowizyjny folk, bo taki inny całkiem dobrze sobie radzi na DLP Icon_wink

Klip to też nie jest tym, o czym myślę. Mówimy o muzyce w czystej postaci.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.02.2010 10:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #76
 
Icon_lol Świetne kryteria ustalania podobieństwa ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.02.2010 10:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
 
Podaj lepsze bo na razie nie dałes zadnych Icon_razz
Zresztą napisałem, że próbuje znaleźc te podbieństwa, które Wy widzicie bo ja wiele nie widze Icon_razz

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
15.02.2010 10:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
 
saferłel napisał(a):
chris975 napisał(a):-Elementy folku pojawiają się w co czwartym eurowizyjnym nagraniu.
To przykre.
Ja twierdzę, że wręcz przeciwnie.
15.02.2010 10:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #79
 
prz_rulez napisał(a):zastanawiam się jak poradziłaby sobie "Kara Niny" Gaby na Eurowizji...
Kiedyś pomyślałem o ''Niejasności''. Inny utwór od wszystkich. Może miałby szanse?
15.02.2010 10:46 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #80
 
chris975 napisał(a):Podaj lepsze bo na razie nie dałes zadnych Icon_razz
Dlaczego? Ja nie potrafię dzielić piosenki na jakieś czynniki, składniki. Usłyszałem to jako całość i mam wrażenie, ze jest podobne do "Fairytale".
15.02.2010 11:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eurowizja na sportowo: Deluxe Edition Fresh 13 2 330 02.06.2010 02:22 PM
Ostatni post: AKT!
  Eurowizja 2009 stavanger 262 26 773 19.08.2009 09:00 PM
Ostatni post: furbul
  Eurowizja 2008 prz_rulez 99 14 151 26.05.2008 10:52 PM
Ostatni post: m@rek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości