Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Playlista lodówki Mastercook
in memoriam
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #41
RE: Playlista lodówki Mastercook
To nie wiem gdzie kupić takie bez. Icon_wink
14.08.2021 08:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: Playlista lodówki Mastercook
W polomarketach, ale one chyba bywają w innych miejscach niż Ty przebywasz.
14.08.2021 09:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 154
Dołączył: Jul 2021
Post: #43
RE: Playlista lodówki Mastercook
Ja również kupuje mleko świeże z Piątnicy, w butelkach umożliwiających przechowywanie do 5 dni po otwarciu. UHT to mam w zapasie tylko 0,5l w rezerwie na czarną godzinę.
14.08.2021 09:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #44
RE: Playlista lodówki Mastercook
gioconda2 napisał(a):Ja również kupuje mleko świeże z Piątnicy, w butelkach umożliwiających przechowywanie do 5 dni po otwarciu.
Skoro wytrzymuje 5 dni, to świeże tylko z nazwy, bo prawdziwie świeże bez żadnej ingerencji, takie prosto od krowy, zsiadłoby się w ciągu tych 5 dni. Z dzieciństwa pamiętam, że właśnie tak się działo z tym mlekiem w szklanych butelkach z aluminiowym kapslem, ale to nie był problem, bo później były na obiad młode ziemniaczki plus jakieś warzywo prosto z ogrodu i kawałek mięsa, a wszystko to popijało się tym zsiadłym mlekiem. Prostota, ale jaka rozkosz w gębie.
14.08.2021 09:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #45
RE: Playlista lodówki Mastercook
To mleko jest poddane krótkiej pasteryzacji w temperaturze 70 czy 80 stopni i dlatego można go pić dłużej, a jednocześnie zachowuje swoje właściwości odżywcze.
Też uwielbiam ziemniaki ze zsiadłym mlekiem (tylko koniecznie polane), niestety teraz pozostaje mi tylko jogurt bez laktozy, ale smak aż tak bardzo się nie różni. A do tego jeszcze jajko sadzone, oczywiście takie "wiejskie" - poezja Icon_smile
inżynierek napisał(a):To nie wiem gdzie kupić takie bez.
Chyba w każdym większym spożywczaku, szukaj takich białych butelek z uchem - właśnie takie można przechowywać kilka dni.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.08.2021 10:32 AM przez neo01.)
14.08.2021 10:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 154
Dołączył: Jul 2021
Post: #46
RE: Playlista lodówki Mastercook
Też pamiętam mleko w szkle z kapslem.za szybko zasiadające się, bo panie sklepowe trzymały je w skrzynkach na betonowej podłodze, zamiast w lodówce. Dla nas był to problem, bo nie dało się z tego ugotować kaszki manny, która u nas była standardem śniadaniowym aż do końca podstawówki. W przedszkolu kasza manna na gęsto z sokiem malinowym była ulubionym daniem całej mojej grupy.
14.08.2021 10:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Playlista lodówki Mastercook
Aż sprawdziłem w lodówce i moje mleko też jest uchate tylko że napis jest małymi literami i w oczy się nie rzuca.
Rincewind napisał(a):wszystko to popijało się tym zsiadłym mlekiem
Ech, to rzecz, której mi brakuje. Wprawdzie kiedyś trafiłem na mleko zsiadłe, ale to zdecydowanie nie było to.
gioconda2 napisał(a):Też pamiętam mleko w szkle z kapslem.
To i tak była nowoczesność. Pamiętam jak chodziłem jako dziecko z dwulitrowym chyba baniaczkiem do sklepu i pani nalewała mleko specjalną miarką (były półlitrowe i litrowe) z wielkiej bańki.
A co do butelkowanego z kapslem to pół roku pracowałem jako mleczarz i targałem pojemniki z butelkami pod drzwi abonentów.
gioconda2 napisał(a):W przedszkolu kasza manna na gęsto z sokiem malinowym była ulubionym daniem całej mojej grupy.
Lubiłem, ale bez przesadyzmu. Moje ulubione danie to jajko w sosie musztardowym bądź chrzanowym. Potem przez 40 lat nie miałem z tym styczności, ale jak zacząłem jadać w stołówce szkolnej to namiętność powróciła. Ale sos naszych pań kucharek to poezja. Drugą rzeczą, którą pamiętam z tamtych czasów to zacierka na mleku, ale tutaj to na pewno jadałem w domu, a co do przedszkola to nie mam pewności.
14.08.2021 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #48
RE: Playlista lodówki Mastercook
neo01 napisał(a):Mastercook (swoją drogą, dziwna nazwa dla lodówki)?
może ona nie tylko mrozi, ale jeszcze gotuje?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.08.2021 11:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Playlista lodówki Mastercook
Może dwie w jednym już istnieją, ale moja to jednak staroć i nie dla niej takie fanaberie.
14.08.2021 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 996
Dołączył: Sep 2017
Post: #50
RE: Playlista lodówki Mastercook
Przeprosinki z mojej strony, bo ja też się trochę zagalopowałem - nazywanie mleka UHT "mlekiem" faktycznie jest przesadą. Jednak ja je kupuję, bo jest tanie (tańsze niż woda, co też świadczy o jakości produktu), a służy mi głównie jako polepszacz smaku kawy, więc nie potrzebuję w nim żadnych wartości odżywczych. Ale gdybym miał dzieci to bym im UHT nie dawał.

Radio Epsilon
14.08.2021 01:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
RE: Playlista lodówki Mastercook
A mi smakuje.
14.08.2021 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 154
Dołączył: Jul 2021
Post: #52
RE: Playlista lodówki Mastercook
Wszyscy juz wszystko zjedli ze swoich lodowek? Czy wydanie listy raz w tygodniu i dlatego lekki tu zastój?
W mojej mikro lodowce wczasowej (O dziwo będącej na wyposażeniu domku wczasowego) królują resztki że śniadań i kołacji stolowkowych zabrane na wypadek "późniejszego glodu".
15.08.2021 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #53
RE: Playlista lodówki Mastercook
U mnie po prostu playlista jest raczej nudna i powtarzalna Icon_lol Icon_wink Chyba że przejdę sobie kiedyś na wege Icon_lol
16.08.2021 05:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Playlista lodówki Mastercook
gioconda2 napisał(a):Wszyscy juz wszystko zjedli ze swoich lodowek?
U mnie niewiele się zmienia. Dżemy i sery krojone (w innych regionach zwane żółtymi). Reszta jest w ciągłym obrocie.
16.08.2021 08:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #55
RE: Playlista lodówki Mastercook
U mnie lodówka dość pusta - nie ma dzieci w domu, żony też nie było, więc kupowałem na bieżąco, nie na zapas, dając odpocząć żołądkowi i lodówce.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.08.2021 10:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: Playlista lodówki Mastercook
Jedno z pytań mi uciekło.
tomas585 napisał(a):co to jest ?
Rakija 40%.
Nowości na playliście:
arbuz
ciasto na placki ziemniaczane
pomidory
ser masdam
winogrono
Wypadły:
Pasztet sojowy z pomidorami
Ser ementaler rodzinny
Pasztet sojowy z papryką
18.08.2021 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #57
RE: Playlista lodówki Mastercook
A moja nowość, pochwalę się, bo właśnie się w niej... zakochałem Icon_lol

* Sałatka - Jajka, pstrąg, warzywa (Lisner Remix)

Jadłem w niedzielę, we wtorek już tęsknię. Icon_wink Icon_wink Icon_wink
18.08.2021 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Playlista lodówki Mastercook
Gdyby nie ten ryb to może i mi by podeszła.
18.08.2021 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 154
Dołączył: Jul 2021
Post: #59
RE: Playlista lodówki Mastercook
kajman napisał(a):Nowości na playliście:
Policzyłam, że jest ich 5.
Swoją drogą bardzo atrakcyjne.
kajman napisał(a):Wypadły:
tylko 3

To tak można? Więcej nowości niż wylotów?
18.08.2021 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #60
RE: Playlista lodówki Mastercook
No tak widocznie jest w kajmanie33 Icon_wink
19.08.2021 06:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości