Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top fabularnych gier video #bydarzygoł
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 028
Dołączył: Sep 2017
Post: #10
RE: Top fabularnych gier video #bydarzygoł
Miszon napisał(a):Właśnie RPG jest fabularna.
Zajrzałem właśnie na Wiki i najgorsze jest to, że masz rację. Jakiś kretyn przetłumaczył "role-playing game" jako "gra fabularna" i de facto tak się po polsku nazywa te gry Icon_eek Przyznam, że jest to dla mnie debilizm, bo to oznacza, że Zelda, która ma fenomenalną fabułę, nie jest grą fabularną. Prawdopodobnie powinienem użyć terminu "gry przygodowe", technicznie rzecz biorąc, ale na logikę i zdrowy rozsądek termin "gry fabularne" jak najbardziej powinien tutaj pasować, bo każda z tych gier ma fabułę.

No, ale cóż, dowiedziałem się czegoś nowego - gry RPG to w języku polskim gry fabularne. Sensu w tym tyle co w "hokeju na trawie", który nie jest rozgrywany na trawie. I tyle, co w "żużlu na lodzie", gdzie tak naprawdę jest lód na żużlu. Mówienie, że gry fabularne to tylko gry RPG to jak mówienie, że tylko rock to rock, a hard rock już nie jest rockiem.

Miszon napisał(a):A może jeszcze w Tetrisie też jest fabuła?
Nie, Tetris nie ma. Ale Mario ma fabułę, w każdej części taką samą: Bowser porywa Peach, a Mario idzie ją uratować. Koniec fabuły.

Radio Epsilon
09.08.2021 02:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Top fabularnych gier video #bydarzygoł - EVENo - 09.08.2021 02:42 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Top wyścigowych gier video #bydarzygoł EVENo 12 455 14.08.2021 02:17 PM
Ostatni post: EVENo
  Top kart klasycznych #bydarzygoł EVENo 12 496 09.08.2021 11:09 PM
Ostatni post: gioconda2
  Top kart specjalnych #bydarzygoł EVENo 19 689 09.08.2021 04:34 PM
Ostatni post: EVENo
  Top sportowych gier video #bydarzygoł EVENo 8 296 08.08.2021 10:47 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości