Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MINITOPY WYKONAWCÓW: ARCADE FIRE
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #21
RE: MINITOPY WYKONAWCÓW: ARCADE FIRE
John Mayer. Długo znany mi wyłącznie z opowieści, jako wykonawca sztampowej radiowej muzyki dla dorosłych. Ta piątka jest więc pozytywnym zaskoczeniem - "New Light" akurat miałem na liście, ale okazuje się, że cała piątka to zgrabne piosenkopisarstwo, i to do tego dość zróżnicowane. Zwłaszcza do "Moving On and Getting Over" chętnie jeszcze nieraz bym wrócił, naprawdę zachęcający, nowoczesny aranż, zachowujący staromodną grację.

A co do Arcade Fire... dla mnie to jednak pierwsze trzy płyty - co prawda, przemawia przez mnie sentyment, bo to i pierwszy chyba zespół "indie", w jaki się naprawdę wkręciłem. Ale "Everything Now" to już było takie zjadanie swojego ogona, "Reflektor" nieporównanie świeżej przy tym wypada. Za "We Used To Wait" jakoś nigdy nie przepadałem, zbyt płaskie pod każdym względem. Moje top 5 na pewno zawierałoby złowieszcze "No Cars Go", i może też "Intervention". "Ready to Start" było wielkim hitem też u mnie, a "The Suburbs" to wielki niedoceniony - nie mam pojęcia, czemu przepadło w propozycjach, skoro słuchałem tego całą jesień.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
01.09.2021 06:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #22
RE: MINITOPY WYKONAWCÓW: ARCADE FIRE
Dyfeomorfizm napisał(a):szalenie oryginalne zestawienie - jak to tak bez czegokolwiek z "funeral" i "neon bible"?
nie słuchałem ich wtedy i nie wciągnąłem się w te krążki, choć słyszałem je wielokrotnie, w tym we fragmentach wczoraj; zostało ze mną kilka numerów, ale byłoby to mało uczciwe, żeby pakować je tutaj jednak

Artur.O napisał(a):cała piątka to zgrabne piosenkopisarstwo
prawda? cieszę się, że tak to słyszysz; choć oczywiście tych sztampowych numerów też u niego nie brakuje

Artur.O napisał(a):przemawia przez mnie sentyment, bo to i pierwszy chyba zespół "indie", w jaki się naprawdę wkręciłem.
ooo, nie wiedziałem!

Artur.O napisał(a):złowieszcze "No Cars Go"
u mnie też w dziesiątce, nie wyżej pewnie przez to, że nigdy u mnie nie było na liście i jakoś się bliżej nie zakumplowaliśmy Icon_wink

Artur.O napisał(a):"Everything Now" to już było takie zjadanie swojego ogona, "Reflektor" nieporównanie świeżej przy tym wypada
oczywiście, że tak, choć tytułowy singiel miał jeszcze meritum

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.09.2021 10:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #23
RE: MINITOPY WYKONAWCÓW: ARCADE FIRE
Miałem na myśli akurat same piosenki o tych tytułach, bo na płycie Reflektor właśnie był świetny i bardzo wyróżniający się tytułowy, i reszta, która była tym samym co wcześniej tylko słabszym, a tej z "Everything Now" to nawet nie pamiętam, czy słuchałem.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
02.09.2021 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #24
RE: MINITOPY WYKONAWCÓW: ARCADE FIRE
to się nie zgadzam; jak dla mnie "reflektor" był trochę przydługi, ale wcale nie gorszy od poprzednich płyt ("you already know", "joan of arc", "afterlife", "here comes the night time", "we exist" -- wszystko klasa), które też były dość nierówne, tylko krótsze i wcześniej, natomiast na "everything" był niezły numer tytułowy, a reszta była rozczarowaniem

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.09.2021 04:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Gwiazdka 2000-2012: 12 LAT LISTY: Biografie wykonawców i numery jeden AKT! 2 9 772 28.10.2012 07:23 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości