Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SIESTA PO RAZ TRZECI :-)
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
SIESTA PO RAZ TRZECI :-)
Siesta vol. 3

[Obrazek: 5304540.jpg]

bardzo lubię dwie poprzednie płyty więc i ta pewnie będzie fajna Icon_smile2

Lista utworów:
1. Tristan Caldwell Band - Siesta Theme (Neverland)
2. Sara Tavares - Balance (Portugalia)
3. Davy Sicard - Konmsi (Reunion)
4. Buika - Mi Ninha Lola (Hiszpania)
5. Paulo Flores - Poema Do Semba (Angola)
6. Rosa Passos & Henri Salvador - Que Reste-t-il De Nos Amours (Brazylia)
7. Ibrahim Ferrer - Si te Contara (Kuba)
8. No Smoking Orchestra - O Chaveja (w drodze)
9. Sevara Nazarkhan - Yor Yor (Uzbekistan)
10. Dhafer Youssef - Aya (1984) (Tunezja)
11. Yungchen Lhamo - Fade Away (Tybet)
12. Alvin Batiste - Everloving Star (USA)
13. AMJ/Oscar Castro Neves/Mino Cinelu - On wszystko o nas wie (Polska, Brazylia, Martynika)
14. Ayub Ogada - Kothbiro (Kenia)
15. Michel Camilo - Caribe (Dominikana - bonus na bis)

i mam pytanie do Jopkologa : czy to jest coś nowego czy tylko inna wersja jakiegoś utworu z płyty AMJ ?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.10.2007 10:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #2
 
Och i ach! Yacy, aleś mi zrobił niespodziankę! Marcin Kydryński zapowiada już ta płytę na najbliższe dni od dwóch tygodni, więc z biciem serca wyglądam jej i poszukuję... A ty mi taką miłą niespodziankę robisz! Dzięki!
Teraz przejdźmy do konkretów. Na gorąco jestem w stanie skomentować kilka faktów:
Yacy napisał(a):13. AMJ/Oscar Castro Neves/Mino Cinelu - On wszystko o nas wie
To cudowna piosenka, która w swej pierwotnej wersji zamyka album "Nienasycenie". Później AMJ nagrała jej angielskojęzyczną wersję na płytę "Secret". Nosiła ona tytuł "The Wind". No i teraz mamy już wersję trzecią, zapewne najdojrzalszą. Już się nie mogę doczekać co też powstało z połączenia polskiego śpiewu z gitarowym mistrzostwem ojca bossa novy Oscara Castro-Neveza i perkusyjnych wyczynów Mino Cinelu z Martyniki! Zapewne rewelacja!!! Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen No i najważniejsze - mamy kolejny utwór na nasze listy przebojów!!! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
I jeszcze kilka dalszych uwag "na gorąco":
Yacy napisał(a):10. Dhafer Youssef - Aya (1984)
Tego się właśnie spodziewałem i cieszę się jak dziecko, bo dzięki Marcinowi i Ani poznałem Dhafera i świat jego niesamowitej muzyki. W czasie koncertu African Moods AMJ wykonała ten właśnie utwór wraz z Dhaferem... Ach, zdobyć taki bootleg!!!
I chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na tę panią z Tybetu:
Yacy napisał(a):11. Yungchen Lhamo - Fade Away
Dla mnie to objawienie niesamowitego głosu i tęsknego śpiewu, który gdzieś po górach się roznosi. I jeszcze ciekawostka: Yungchen do zaśpiewania tego utworu zaprosiła samą Annie Lennox. Proszę posłuchać uważnie, na pewno ją usłyszycie! Tu też się cieszę, bo ten utworek kilka miesięcy temu pojawił się już nieśmiało w mojej poczekalni, ale się nie dostał do TOP 30. Będzie zatem okazja, by zrobić come back...

Uff! Yacy, ależ mi sprawiłeś emocji! Masz u mnie wielkiego plusa! Teraz chyba nie zasnę z wrażenia. Zaraz piszę do mojej siostry, żeby kurcgalopkiem popędziła do sklepu, a potem na pocztę i co prędzej słała płytkę do Italii Icon_razz Icon_razz Icon_razz
21.10.2007 12:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
No to na początek Cię muszę bardzo przeprosić Icon_redface2 płyta ukaże się 5 listopada... Nie napisałem tego bo nie wiedziałem że takie są oczekiwania... Ale jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy!!! Co prawda mam wszystkie płyty AMJ ale jestem teraz kilkadziesiąt km od domu i nie pamiętam co jest na jakiej płycie...
jeszcze raz - jest mi przykro że jeszcze całe dwa tygodnie będziesz musiał poczekać na tę płytę ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.10.2007 12:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Siesta 5 Jopkolog 0 780 08.10.2009 07:37 PM
Ostatni post: Jopkolog
  SIESTA 4 Jopkolog 7 1 755 25.10.2008 02:43 PM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości