Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Mamy czwórkę nauczycieli, którzy prowadzą lekcję pod wpływem alkoholu (pomijam fakt, że zachowują się, jakby mieli więcej niż te pół promila) i nikt tego nie zauważa, szczególnie że jeden z nich ma problemy z wymową trudniejszych słów. To chyba największy absurd całej sytuacji. Mniejsze to fakt, że w ogóle wpadli na taki pomysł czy późniejsze kombinacje ze zwiększaniem dawki. Poza tym dziwi fakt osiągania lepszych efektów nauczania przy stosowaniu takich metod, jakie stosowali.
21.06.2021 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
W jak morderstwo
Ten film interesował mnie przede wszystkim jako kryminał. Otrzymałem dość spójną, chociaż nieco naiwną intrygę, za którą fajnie się podążało. Byłoby jeszcze lepiej gdyby zatrzymano się na rozwiązaniu zagadki, a nie pchano w nieco inne rejony. Poza tym mamy komedię obyczajową, zgrabną, chociaż mało śmieszną. Mamy typowego domorosłego detektywa i tradycyjnie głupkowatego policjanta. No i jeszcze kilka względnie ciekawych postaci. Ogólnie wystawiam ocenę sześć.
21.06.2021 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Luca
Film o przyjaźni i o podejściu do odmienności. Niby fajnie, ale mnie to jakoś nie przekonało. Pewne rzeczy przebiegały za szybko, za gwałtownie. Ja wiem, że to film dla dzieci, ale odbieram to jako przegięcie. Źle, a za chwilę cacy. I zakończenie, które też jakoś nie do końca mi pasuje. A z innej beczki animacja kompletnie nie w moim stylu i przeszkadzała mi w odbiorze filmu. Ale i tak bałem się, że będzie gorzej, bo miałem nieprzyjemność oglądać wcześniej wyjątkowo beznadziejny trailer.
23.06.2021 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Minari
To film głównie o dwóch sprawach: o relacjach i o nadziei - ze wskazaniem na to pierwsze. Na pierwszy plan wychodzą dwie relacje: męża z żoną i Davida z babcią. Obydwie ciekawie rozegrane, chociaż w pierwszej jak dla mnie są nieco zbyt duże przeskoki. Druga jawi mi się jako bardziej spójna. Ciekawie zarysowane są postacie członków rodziny z wyjątkiem Anne, która została potraktowana zdecydowanie po macoszemu, trochę kolorytu dodaje także Paul. Aktorsko dobrze, a najmłodszy bohater zagrany jest rewelacyjnie. Daję osiem.

I tak wyszedłem na prostą (chociaż za niecałą godzinę się to zmieni). To przy okazji napiszę co sobie odpuściłem: trzy (bodajże) horrory, drugą część Krudów (bo pierwszej nie widziałem) i drugą Królika (bo tutaj z kolei pierwszą widziałem).
24.06.2021 07:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #25
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Kurczę, nie mogę obejrzeć "Na rauszu". W rzeszowskich kinach nie grają (była zapowiedź przed wprowadzeniem obostrzeń i na tym się skończyło), na chomiku nie ma. Jak żyć? Icon_rolleyes

WOLNE MEDIA!!!
24.06.2021 07:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
I znowu jestem na biężąco, lecz za pół godziny się to zmieni.
Ostatni komers
Skręty, alkohol, sex, muzyka i taniec - może tak wygląda życie przeciętnych nastolatków, ale mam wrażenie, że to raczej przejaskrawiony obraz. Jest także uczucie, ale pokazane wyrywkowo i niekoniecznie przekonuje, jak zresztą wszystkie relacje w tym filmie. Jest w tym jakaś wizja, lecz na moje odczucie ostro mija się z rzeczywistością i nawet sama w sobie nie przekonuje. Mnie w każdym razie nie przekonała i daję cztery.
25.06.2021 05:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Kapitan Szablozęby i magiczny diament
Początek filmu nie zapowiadał nic ciekawego, bo dostaliśmy parę nieciekawych i kiepsko narysowanych bohaterów i wątpliwej jakości intrygę. Potem było nieco ciekawiej, bo dostaliśmy parę dzieciaków, z których dziewczyna marzy o przygodach, a chłopak o spokojnym życiu. No ale potem pojawiają się piraci, których kapitan jest ewidentnie wzorowany na Haku, ale na szczęście to w niczym nie przeszkadza, bo załoga złożona z samych nieudaczników rekompensuje wszystkie słabości filmu. Perypetie Weroniki i Palucha na pokładzie statku tętnią akcją i humorem. Za taką zabawę daję siedem.
28.06.2021 05:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Magnezja
Tępy jestem, bo dopiero po pół godzinie zorientowałem się, że jest to komedia, a właściwie parodia kilku gatunków: westernu, filmu gangsterskiego i kryminału. I niestety żadna nie wyszła dobrze - chyba najlepiej broni się kryminał. No i bardzo mało jest śmiesznie. Od kompletnej klęski film ratuje przyzwoite, a w niektórych przypadkach nawet dobre aktorstwo, co pozwala dać mu dwa (przyjmuję skalę filmłba czyli od 1 do 10).
29.06.2021 07:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Sweat
Opowieść o życiu osoby publicznej, która jest propagatorką i trenerką fitnessu, a także osobą udzielającą się w mediach społecznościowych co przekłada się na kontrakty reklamowe. Prezentuje publicznie wizerunek osoby zadowolonej z życia, ale pewnego razu postanawia pokazać swoją nieco inną twarz, co budzi różne reakcje. Obserwujemy kilka dni z jej życia i dostajemy obraz normalnej osoby z wadami i zaletami przeżywającej dobre i złe chwile. Żeby nie było nudno reżyser serwuje nam dodatkową atrakcję. Czy wnosi to coś do filmu? W moim odczuciu niewiele. A film jest w zasadzie spektaklem jednego aktora, który w tej roli się sprawdza. Daję mocne sześć.
01.07.2021 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Miasto
Tutaj mój odbiór (jak doczytałem) różni się od przeciętnego. Film jest skonstruowany z przenikających się planów. Mamy plan podstawowy czyli pobyt bohatera z synem na zjeździe autorów kryminałów. Potem mamy opowieść, której narratorem jest bohater, który wciela się w postać Detektywa. Ale mam wrażenie, że w końcówce filmu narrator się zmienia. Opowieść jest niespójna, trafiają się powtórzenia i slogany, a sprawa obraca się wokół projektora filmowego i tajemniczej koperty rodem ze świata realnego. Jest jeszcze trzeci plan, czyli film wyświetlany przez Profesora. Wszystko to toczy się w dusznej atmosferze tytułowego Miasta, co podkreśla praca kamery. Za to wszystko daję filmowi osiem.
02.07.2021 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Supernova
Para żyje w związku od wielu lat i w pewnym momencie jeden zaczyna nieuleczalnie chorować. Wyruszają w podróż i na początku wszystko jest w zasadzie idealnie, lecz powoli akcja nabiera dramatyzmu. Pojawiają się pytania o miłość, o życie, o śmierć. Na tej linii tworzą się rozbieżności między bohaterami. Wybory obydwóch nie są takie same, więc powstają napięcia. Ogólnie jest to pięknie opowiedziana i mądra historia, do tego wszystkiego znakomicie zagrana przez głównych aktorów, wspieranych przez pozostałych, których zadaniem jest bycie w tle i wpływ na akcję. Ja filmowi daję dziewięć.
Widziałem 4 z 7 kandydatów do propozycji do Oscara i Supernova jest z nich moim zdaniem zdecydowanie najlepsza.
05.07.2021 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Raya i ostatni smok
Ładna bajka, ładne obrazki, niezłe tempo, fajne, chociaż sztampowe postacie, dużo dydaktyzmu, trochę nieprawdopodobieństw. W sumie całkiem przyjemna mieszanka, którą dobrze się ogląda. Bez żadnych rewelacyjnych odkryć, bez efektownej pointy. Ale pozytywy przeważają nad negatywami, więc daję siedem.
06.07.2021 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Nikt
Ja rozumiem, że mogą być filmy, w których się naparzają i strzelają, ale chociaż pozory sensu mogłyby być zachowane. A tutaj mamy faceta, który ni z tego ni owego rozpieprza grupę młodziaków w autobusie (bardzo pośrednim powodem jest bransoletka z kotkiem). Scena bójki niezwykle nudna nawet jak dla mnie (ogólnie bójki budzą mój niesmak), strzelanki nieprawdopodobne nawet jak na tego typu filmy. Bohaterowie schematyczni do bólu i w ogóle film kompletnie nic nie wart. Dałbym zero, ale oceny stąd wklejam do łba, a tam zer niestety nie ma więc dam jeden.
07.07.2021 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Wczoraj nie przekopiowałem z Sebastosa, więc dzisiaj tutaj będą dwa:
Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności
Zacznę od animacji, bo mnie raziła. Trójka głównych bohaterek wygląda jak lalki, a konie jak zabawki. Fabuła jest trochę naciągana, ale to akurat niespecjalnie mi przeszkadza, natomiast to, że dziewczynka już po pierwszej wizycie na końskim grzbiecie przebywa na nim bardzo długo podróżując przez bardzo niebezpieczne miejsca już zdecydowanie tak, bo jest to zdecydowane przegięcie. Niby zawdzięcza to szczęściu, ale już podczas kolejnej jazdy zachowuje się jak rasowa dżokejka. No ale może ma wrodzone umiejętności, nie tylko zresztą do tego, bo to co robiła w pociągu też raczej wymagało perfekcji. Ale poza tym nie jest tak źle, więc cztery postawię.
09.07.2021 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Wróg doskonały
Z zapowiedzi wyglądało, że to thriller, ale po jakimś czasie coraz bardziej zaczęło mi to wyglądać na horror (żeby za dużo nie zdradzać to takim elementem najbardziej na to wskazującym była makieta lotniska). Czym ten film okazał się ostatecznie to nie zdradzę, jednak kilka ciekawych wolt tam było i oglądało się go z przyjemnością, chociaż główna bohaterka była mocno wkurzająca. Ogólnie za całokształt filmowi daję siedem
09.07.2021 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Bodyguard i żona zawodowca
Gdyby to był film na poważnie to dostałby ocenę niewiele wyższą niż Nikt, a wyższą dlatego, że jednak powód strzelanin i bijatyk jest tutaj jednak nieco sensowniejszy, a bijatyki nie są aż tak nudne jak tam. No ale jest to komedia i można jej więcej w pewnych elementach wybaczyć. Wiele, ale nie wszystko, szczególnie że humor najwyższych lotów nie jest. Aktorsko jest tutaj trochę przeszarżowane, ale to akurat nie jest wada. Jednak ten element nie zachwyca, scenariusz trzyma się jako tako i pośmiać się za dużo nie można więc tylko cztery.
10.07.2021 04:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Małe rzeczy
Filmy o seryjnych zabójcach z punktu widzenia intrygi kryminalnej nie należą do najciekawszych. Trzeba szukać czegoś, co ją zastąpi. Może to być dociekanie prawdy, odrzucanie niewłaściwych osób, może być gra aktorska, może być coś jeszcze. I tutaj chyba to coś jeszcze jest najciekawsze, bo kilka rozwiązań fabularnych można uznać za ciekawe. Za dużo nie zdradzę, żeby nie spojlerować, ale ocenę ostatecznie może nieco naciągnąłem na siedem.
11.07.2021 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów
Zacznę od tego, że nie mam pojęcia kto miałby być odbiorcą tego filmu. Tematy w nim poruszone oceniam na odpowiednie w odbiorze dla młodszych dzieci nastoletnich, warstwa fabularna dla dzieci kilkuletnich. Jest to połączenie bajki z dosyć poważnym filmem z dramatycznymi momentami dla osób zdecydowanie starszych, ale dorosłych ten infantylizm może (i powinien) drażnić. Do tego wszystkiego aktorsko wypada to blado, szczególnie dorosłe osoby wypadają sztucznie. Mogę dać najwyżej trzy.
12.07.2021 10:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Czarna Wdowa
Wiadomo, że Avengers należy traktować pod niektórymi względami inaczej niż filmy dziejące się w realnym świecie (oczywiście dotyczy to jeszcze innych filmów) i trzeba przyjąć pewnie założenia. Po ich przyjęciu okazuje się, że film ma wewnętrzną logikę, ciekawą fabułę i nawet (dosyć oczywisty) morał. Sceny walk wypadają nieźle, efekty specjalne dobrze, ogląda się z przyjemnością, więc siedem ostatecznie daję.
13.07.2021 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Elfinki
Lubię filmy dla dzieci, szczególnie te animowane. Tylko jest jakaś granica wieków odbiorców, dla których są przeznaczone i rzadko coś dla tak młodych osób potrafi mnie przekonać. Tak jest i tym razem. Film sympatyczny, ciekawe acz sztampowe postacie, przyjemna animacja lecz to wszystko gdzieś się ze mną mija. Morał raczej łopatologiczny, samo podejście do bohaterów jak do psów też mnie nie przekonuje. Ale na cztery ten film bez problemu zasłużył.
15.07.2021 08:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości