Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Chills - Scatterbrain
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #1
The Chills - Scatterbrain
[Obrazek: 91lqcJlh06S._SY355_.jpg]

Skoro powstał w dziale o NOWYCH singlach temat o piosence która już wygrała Eurowizję (xD), to tym bardziej wypada wspomnieć o rzeczy, która z jakiegoś powodu przeszła niezauważona.

The Chills to nowozelandzki zespół alternatywno-pop-rockowy poruszający się (i będący jej najważniejszym chyba reprezentantem) w stylistyce Dunedin sound - nie do końca umiem ją zcharakteryzować, ale jak wskazuje i jej nazwa i nazwa zespołu - to łagodne melodie, łagodny antypodzki klimat, swoista staroszkolna nienaganność i elegancja, ogólnie przyjemna muzyka.

Na swojej siódmej płycie, Scatterbrain, nie odkrywają Ameryki, a za to prezentują kolejny zestaw grania przystępnego, nostalgicznego i melodyjnego piosenkopisarstwa. Wiem, że są tu Dire Straits, Crowded House, Fleetwood Mac, czy innych łagodno-pop-rockowych zespołów... i dlatego myślę, że nie strzelam w próżnię, pisząc o tej płycie.

data wydania: 14 maja 2021

lista ścieżek:

1 Monolith 2:56
2 Hourglass 2:44
3 Destiny 2:55
4 Caught in My Eye 3:02
5 You're Immortal 3:09
6 Little Alien 3:35
7 Safe and Sound 3:00
8 Worlds Within Worlds 3:22
9 Scatterbrain 2:40
10 Walls Beyond Abandon 3:37

A na zachętę tegoroczne single z płyty:

Words Within Words


Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
01.06.2021 12:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 778
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: The Chills - Scatterbrain
To brzmi całkiem przyzwoicie. Chociaż akurat dla mnie Crowded i (szczególnie) Fleetwood nie jest dobrą rekomendacją.
01.06.2021 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości