Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 141 (15.08.09)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 141 (15.08.09)
The Raveonettes - Suicide - Duży uśmiech. Raveonettes wracają z nową płytą, a wcześniej z singlem ''Suicide''. Ostatni album ''Lust, Lust, Lust'' zrobił na mnie wielkie wrażenie. Zimny, noise'owy, jeszcze bardziej mroczny niż pierwsze dwie płyty w dorobku tego duńskiego duetu. ''Suicide'' jakby kontynuuje marsz w stronę shoegaze-indie popu, ale akcent na słowo ''pop'' jest wyjątkowo mocny. Co za słodkie wokale! Co za chórki! Refren w starej dobrej tradycji grzecznego rock 'n' rolla i gdzie tu pasuje tematyka samobójcza? Podoba mi się też ozdobienie pewnych partii utworu wyraźnym elektronicznym pociągnięciem - to również nieczęsty zabieg w ich twórczości. Mało tego, utwór niesie ze sobą dziwne poczucie....świątecznej atmosfery, która można jest efektem pracy Ravenów nad taką to właśnie epką z roku 2008. Może to owoc tamtych sesji? Najważniejsze, że nagrali porywający i mocny singiel. Teraz jako doświadczony słuchacz The Raveonettes, na pewno mogę go łatwiej przyswoić, ocenić na podstawie innych wydawnictw i cóż, przewiduję naprawdę świetlaną przyszłość dla ''Suicide''.

The Big Pink - Dominos - Świetnie. Kolejny młody zespół z potencjałem, wyrywający się śmiało zwykłej indie-rockowej łatce. Mimo, że wokal taki jak wszystkie, to muzyka żywa, pełna dynamiki i nie dająca się ominąć bez emocji. Przyznajcie, że to przebój. Nawet jeśli nie spodoba się Icon_smile The Big Pink bawią się bardziej elektroniką, niż gitarami. Nie wiem jak jest na płycie, ale podejrzewam, że ta formacja jest w stanie znaleźć złoty środek między tymi obiema muzycznymi kategoriami. W ''Dominos'' nie wariują, podsycają klimat jakimś rodzajem orientu, jakąś lutnią może? Nie...nie wiem, to chyba taki charakterystyczny instrument z kultury azjatyckiej, wyżyna Dekan. Pomożecie mi przypomnieć sobie? W każdym razie zespół porusza się w ''Dominos'' całkiem bezpieczną ścieżką, mając przecież w zanadrzu ekscytujący, skandowany refren. Odrobina wariacji wplata się w aranżach drugiej zwrotki i w krótkim, eksperymentalnym moście. Po za tym jest to radiowy majstersztyk. Już nie mogę się doczekać na to, co usłyszę na ich debiucie. Polecam. Zabawa gwarantowana.

St. Vincent - Actor Out Of Work - Gdy Konrad napisał, że to ogólnie pojęty indie rock, to była to dosyć średnia zachęca to poznania St. Vincent. Liczyłem, że co najwyżej przytrafi się kopia...sami wiecie kogo, pisze się o tym bez przerwy. Ostatnio panuje prawdziwy boom na female-singer, ale niestety, poza drobnymi wyjątkami wszystkie stać na praktycznie te same zagrywki, którymi co gorsza zdobywają w jakiś sposób moje serce (chociażby pojedyncze utwory) - a przecież ciągle obiecuję sobie, że nie dam się nabrać...
Annie Clark wydaje się być inna. Jej pierwszy singiel z drugiej płyty (''Actor Out Of Work'') niesie za sobą brzmienie jakiego u pań ostatnio najbardziej mi brakowało. Przebojowe, szorstkie i niepokojące. Maniera wokalna cudowna, sexowna i zdająca się zabawiać ze słuchaczem w ''kotka i myszkę''. Jest to uwodzicielskie, nieco w stylu div muzyki pop lat 60/70. Muzycznie podobna gama zalet. Wejście w kawałek jest zaskakujące, nagłe, mocno zaznaczone przez chropowaty riff, na którym dalej zostaje zbudowany cały song. Szybkie bicie w talerze i różne ''zgrzytliwe'' smaczki po drodze, takie jak z obozu Radiohead. Utwór ma tylko dwie minuty, ale wyjątkowo muszę przyznać, że do szczęścia nie brakuje mi ani sekundy więcej. Zresztą zawsze lepiej pozostać z uczuciem niedosytu. To pieść z rodzaju tych, które mają wielki finał, a słuchacz od pierwszej sekundy wie, że to wszystko do czegoś prowadzi, do kumulacji, która tak szybko jak nadchodzi tak znika - wraz z ostatnią nutą. Dawno nie słyszałem tak wyjątkowej piosenki. Debiut na 42 z prostej przyczyny - w ostatniej chwili dodałem to jako nowości. Udało się nawet nie być najniższą. Polecam tym, którzy nie lubią się nudzić i codziennie chcą poznawać coś nowego. Coś nowego....no właśnie. Tutaj mam mały znak zapytania w sumie, wszystko za sprawą kawałek ''Alright'' Supergrass. Jeśli ktoś również uważa, że te piosenki są bliźniaczo podobne, niech pisze Icon_wink [Ale dobra, darujmy jej, ''Alright'' ma już bodajże 16 lat].

Skunk Anansie - Tear The Place Up - Dla wielu osób ten powrót dużo znaczy. Skunk Anansie na stałe już zapisano się w kartach historii muzyki rozrywkowej. Charyzmatyczna wokalistka Skin i jej rockowy zespół nie jeden porywający numer stworzyli. Mimo, że zaczęli działalność w 1995 roku, to od razu stali się czymś oryginalnym i zapamiętywalnym. Odkryłem ich po latach [chociaż już stosunkowo długo się przymierzałem, by czegoś posłuchać] i zrobili na mnie dobre wrażenie, ale jak na swój potencjał chyba zawiedli. Teraz, znając ich wszystkie studyjne płyty, jeszcze bardziej doceniam nowy singiel ''Tear The Place Up'', który promuje zestaw przebojów ''Smashes And Trashes''. Pewnie będzie duży tour, nowa płyta....na razie jednak spokojnie
cieszę się kawałkiem, który od razu wyrósł mi jako jeden z lepszych w ich karierze. Tak energetycznego damskiego rocka rzadko kiedy doświadczam. Są oczywiście na rynku wszystkie te nudne i tandetne gotyk-metalowe kapele, zespoły z niewiastami u boku, ale my rozmawiamy o czymś zupełnie innym. O pierwotnej sile muzyki rockowej, tutaj podanej w trzy minutowym wydaniu z punktem kulminacyjnym w doskonałym i łatwym do podśpiewywania refrenie: ''We're gonna tear the place up, up, up, up!''. Hit z pierwszej ręki. Zobaczymy jak sobie poradzi.

Nowości na chomiku.


AP. PP. LT.

01. 02. 03. Pet Shop Boys - More Than A Dream
02. 01. 12. TV On The Radio - DLZ
03. 03. 11. Yeah Yeah Yeahs - Heads Will Roll
04. 10. 06. Arctic Monkeys - Crying Lightning
05. 05. 04. Pati Yang - Supernatural
06. 04. 06. Alice In Chains - A Looking In View
07. 09. 07. Junior Boys - Bits & Pieces
08. 06. 06. The Flaming Lips - Silver Trembling Hands
09. 11. 04. Animal Collective - Summertime Clothes
10. 08. 07. múm - The Smell Of Today Is Sweet Like Breastmilk In The Wind

11. 14. 07. Depeche Mode - Peace
12. 12. 12. Archive - Whore
13. 20. 04. Patrick Wolf - Hard Times
13. NE. 01. The Raveonettes - Suicide
15. 31. 02. U2 - I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight
16. 07. 08. Engineers - Clean Coloured Wire
17. 15. 09. Little Boots - New In Town
18. 24. 05. Air - Do The Joy
19. 13. 08. Florence And The Machine - Blinding
20. 23. 05. Japandroids - The Boys Are Leaving Town

21. 19. 11. Passion Pit - Swimming In The Flood
22. 26. 10. Wilco - You Never Know
23. 16. 10. The Pains Of Being Pure At Heart - This Love Is Fucking Right
24. 17. 12. Kasabian - Fire
25. 29. 09. Yo La Tengo - Periodically Double Or Triple
26. 32. 03. Julian Plenti - On The Esplanade
27. 27. 10. The Verve - Valium Skies
28. NE. 01. The Big Pink - Dominos
29. 18. 17. The Horrors - New Age Ice
30. 30. 09. Malcolm Middleton - Red Travellin' Socks

31. 34. 05. Future Of The Left - The Hope That House Built
32. 21. 13. The Veils - The Letter
33. 33. 07. Psychocukier - The Honey Moon-The Money Soon
34. 25. 10. Placebo - Speak In Tongues
35. 40. 05. Roisin Murphy & Sinéad O'Connor & Micachu - I'm Every Woman
36. 22. 18. Grizzly Bear - Two Weeks
37. 28. 13. Tori Amos - Give
38. 43. 02. PJ Harvey & John Parish - Passionless, Pointless
39. 45. 02. Super Furry Animals - Mt.
40. 38. 13. Eels - My Timing Is Off

41. 36. 14. The Killers - The World We Live In
42. NE. 01. St. Vincent - Actor Out Of Work
43. 41. 14. Gabriela Kulka - Niejasności
44. 50. 03. The Prodigy - Take Me To The Hospital
45. 35. 16. Matt Elliott - Bomb The Stock Exchange
46. 44. 04. Fanfarlo - Luna
47. 47. 16. Ladytron - Burning Up
48. NE. 01. Skunk Anansie - Tear The Place Up
49. 37. 20. Pati Yang - Summer Of Tears
50. 42. 16. Sonic Youth - Sacred Trickster
51. 51. 08. SPC ECO - Something Anything
52. 53. 03. Bloc Party - One More Chance
53. 39. 15. Cloud Cult - May Your Hearts Stay Strong
54. 46. 11. La Roux - Bulletproof
55. 48. 11. Marillion - Especially True
56. 56. 02. Deerhunter - Rainwater Cassete Exchange
57. 49. 09. Modest Mouse - Satellite Skin
58. 52. 14. Tindersticks - Yesterdays Tomorrows
59. 54. 15. U2 - Magnificent
60. 60. 18. Pustki - Niezdrowy Rozsądek
61. 62. 11. Billy Talent - Rusted From The Rain
62. 57. 17. Jarvis Cocker - I Never Said I Was Deep
63. 58. 17. Morrissey - Something Is Squeezing My Skull
64. 55. 15. Marilyn Manson - Arma-God-Damn-Mother-Fuckin'-Geddon
65. 59. 13. Les Bigos - Melancholia
66. 61. 17. Pet Shop Boys - Did You See Me Coming?
67. 69. 06. The Dead Weather - Treat Me Like Your Mother
68. 64. 22. Pet Shop Boys - Pandemonium
69. 63. 19. The Decemberists - The Rake's Song
70. 67. 21. Depeche Mode - Perfect

Z listy wypadły:

z 65 - Bat For Lashes - Daniel - po 17 tyg. (max: 7)
z 66 - Deerhunter - Neither Of Us, Uncertainly - po 24 tyg. (max: 3)
z 68 - Kings Of Leon - Revelry - po 15 tyg. (max: 1)
z 70 - PJ Harvey & John Parish - Black Hearted Love - po 23 tyg. (max: 1)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2009 03:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
 
saferłel napisał(a):04. 10. 06. Arctic Monkeys - Crying Lightning
świetny skok Icon_biggrin3
saferłel napisał(a):42. NE. 01. St. Vincent - Actor Out Of Work
ciekawy utwór, poznałem go jeszcze na liście u furbula, będę mu kibicował Icon_wink2
oczywiście ogromnie cieszę się ze skoku U2 Icon_smile2
13.08.2009 03:23 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Lista płyt:

01 - Beck - Sea Change (2002)
02 - Junior Boys - Last Exit (2004)
03 - Low - I Could Live in Hope (1994)
04 - Junior Boys - So This Is Goodbye (2006)
05 - UNKLE - Never, Never, Land (2003)
06 - Throwing Muses - The Real Ramona (1991)
07 - Moose - ...XYZ (1992)
08 - Arctic Monkeys - Humbug (2009)
09 - Florence and The Machine - Lungs (2009)
10 - Skunk Anansie - Paranoid & Sunburnt (1995)


Lista płyt bardzo silna, ponieważ są to najlepsze pozycje wybrane z okresu od 26 lipca. Na czele cudowny, akustyczno-song-writerski Beck, zupełnie inny niż na nowej płycie - często zmienia oblicze Icon_wink, a ''Sea Change'' faktycznie jest tak piękna, jak o niej pisują.
Junior Boysów znacie pewnie dobrze, nawet w Lagwafimie trochę od nich grałem. Cieszę się, że znam już pierwsze dwie płyty. Naprawdę równy zespół. Jeszcze raz się powtórzę - marzycielska elektronika, delikatna, subtelna, ale wyrazista. Podobnie sytuacja ma się ze slowcorowym Low. Ostrzegam, że Ci mogą zanudzić. Trzeba ostrożnie podejść do cacka, jakim bez wątpienia jest depresyjny ''I Could Live In Hope''. UNKLE najbliżej na tej liście do Junior Boys. Szeroko rozumiany projekt elektroniczny, który zaprasza masę gości, by śpiewali oni na jego/ich płytach. Na wydanej w 2003 roku ''Never Never Land'' usłyszycie m.in. Iana Browna, Briana Eno, Jarvisa Cockera i J.Homme'a z QOTSA. Bardzo cenię sobie ten projekt za niezwykle szeroki wachlarz rozwiązań muzycznych i szerokie zróżnicowanie na każdej płycie. Jeśli podchwycicie specyficzny klimat UNKLE, to polubicie te wydawnictwa.
Arctic Monkeys niby nisko, ale jednak wysoko Icon_razz2 Dobra płyta. Trochę jej słuchałem, bo przyznam, że po pierwszych 2-3 odsłuchach nic nie mogłem sobie z niej przypomnieć Icon_surprised Na pewno nie tak udana jak dwójka, ale lepsza od jedynki. I na koniec muzycy z Throwing Muses. Interesujący amerykański projekt z końca lat 80., początku 90. Grali wtedy alt.rock z pop/rockiem i wychodziło im to świetnie. Co ciekawe, konkurencji w swojej kategorii nie mieli zbyt wielkiej (znów kobieta na wokalu). Serdecznie polecam świetne letnie nagranie ''Counting Backwards'' :)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2009 03:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
michal91d napisał(a):1.świetny skok Icon_biggrin3
2. ciekawy utwór, poznałem go jeszcze na liście u furbula, będę mu kibicował Icon_wink2
3.oczywiście ogromnie cieszę się ze skoku U2 Icon_smile2

1. Już nie wiele mu tych skoków do wykonania pozostało. Ciekawe co będziesz pisał wtedy Icon_razz2
2. Stwierdzenie ''ciekawy'' jak najbardziej mi pasuje Icon_wink
3. I znów coś o skakaniu Icon_razz2 Dobrze, że byłem na tym koncercie jednak. Inaczej mogliby sobie tak fantastycznie nie radzić.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2009 03:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
 
Cytat:1. Już nie wiele mu tych skoków do wykonania pozostało. Ciekawe co będziesz pisał wtedy Icon_razz2
wtedy będę się cieszył, że jest na pierwszym miejscu Icon_razz
13.08.2009 03:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
A po kilku tygodniach będziesz pisał: ''Fajnie, że tylko taki mały skok do tyłu'' Icon_wink2 ?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2009 03:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #7
 
DLP już dziś. bo jutro wyjeżdżasz?

dobre mocne uderzenie w Top 10:
saferłel napisał(a):04. 10. 06. Arctic Monkeys - Crying Lightning
06. 04. 06. Alice In Chains - A Looking In View

ale i tak najbardziej cieszy pozycja 9, na pohybel kajmanom Icon_razz2
i 13. też, widziałeś clip do Hard Times? kosmos Icon_smile

saferłel napisał(a):42. NE. 01. St. Vincent - Actor Out Of Work
aha, a ten kawałek to już kilka tygodni temu był na mojej plejliście Icon_smile
ale na razie jeszcze ciągle nie udało mu się wskoczyć do top 100...
13.08.2009 03:50 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Listoholik napisał(a):DLP już dziś. bo jutro wyjeżdżasz?

Może jutro. Może Icon_smile

Listoholik napisał(a):ale i tak najbardziej cieszy pozycja 9, na pohybel kajmanom Icon_razz2

Oczywiście. Robię mu tym na złość Icon_smile

Listoholik napisał(a):widziałeś clip do Hard Times? kosmos Icon_smile

Nie. Pewnie jak zobaczę, to wskoczy na pierwsze za tydzień, skoro taki kosmos Icon_wink Zaraz się zapoznam...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2009 03:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #9
 
saferłel napisał(a):jak zobaczę, to wskoczy na pierwsze za tydzień

ja też jestem wzrokowcem Icon_wink
13.08.2009 04:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Obejrzałem. Dobry, ale myślałem, że jeszcze lepsze będzie. Można nim w każdym razie postraszyć kajmana ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2009 04:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #11
 
No proszę, u mnie St. Vincent od wieelu wieelu tygodni w ścisłej czołówce, płyta jest bodaj na piątym miejscu w moim rankingu na RYMie, a tu wystarczył debiut u aaktt'a i już zwracasz na to uwagę Icon_razz Oczywiście mocno kibicuję tej pani. Licze na wysokie loty Icon_wink Podobnie ze Skunk Anansie. Jeśli caly album będzie jak ten kawałek, to już się boję ;D
saferłel napisał(a):04. 10. 06. Arctic Monkeys - Crying Lightning
09. 11. 04. Animal Collective - Summertime Clothes
11. 14. 07. Depeche Mode - Peace
13. 20. 04. Patrick Wolf - Hard Times
15. 31. 02. U2 - I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight
18. 24. 05. Air - Do The Joy
35. 40. 05. Roisin Murphy & Sinéad O'Connor & Micachu - I'm Every Woman
A te ruchy ni sie podobają.

michal91d napisał(a):ciekawy utwór, poznałem go jeszcze na liście u furbula, będę mu kibicował Icon_wink2
Więc mógłby wreszcie zadebiutować też u Ciebie Icon_razz
13.08.2009 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Jakoś go mi nie rekomendowałeś w znaczący sposób, może dlatego zauważyłem go dopiero, gdy pojawił się u Konrada (gdzie zresztą tego typu muzyka dosyć mocno kontrastuje na tle reszty), który w dodatku przedstawił go jako ważną nowość.

Skunk Anansie pewnie wyda płytę w 2011, więc się naczekamy jeszcze i 10 razy o nich zdążymy zapomnieć Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2009 04:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #13
 
Chyba raczysz żartować. Album 'Smashes and Trashes' z trzema nowymi utworami ma mieć premierę w listopadzie 2009.
13.08.2009 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Przecież już wspominałem kilka razy, że to kompilacja starych hitów + 3 nowe kawałki. Nie czyta się komentarzy Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2009 04:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #15
 
Czytaj uważniej ;P Icon_mrgreen
13.08.2009 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Edytować każdy może, lepiej lub TROCHĘ GORZEJ....jak widać Icon_razz

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2009 04:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #17
 
Ojj bo zaraz zacznę szukać Twoich błędów w opisach Icon_lol

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
13.08.2009 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
To szukaj Icon_wink Jak coś znajdziesz, to przyczynisz się do poprawy ich jakości Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2009 04:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #19
 
A Tobie nie będzie chciało się tego poprawiać.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
13.08.2009 04:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Na MŚ też wszyscy zakładali, że pokonamy Ekwador Icon_razz2 Ale dobra, skończmy offtopic Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2009 04:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości