Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #1
TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Czas nadszedł, aby ponownie ułożyć pierwsze cztery topy wykonawców, jakie stworzyłem. Byli to Foo Fighters, Coldplay, Snow Patrol, Armin van Buuren i każdy z tych topów odbył się pomiędzy majem a wrześniem 2012 (z czego Foo Fighters nawet wrzucałem na mycharts w nieco zmienionej kolejności, powiedzmy - wersja 1.1 topu). Oczywiste jest, że od tego czasu sporo się zmieniło pod każdym względem, w tym również niestety i w stosunku do każdego z tych wykonawców. Tak właściwie to pierwsze trzy topy już na początku 2019 roku przygotowałem, ale chciałem wszystkie cztery zaprezentować zaraz po sobie.
---

Coldplay to kolejny zespół, o którym dużo nie trzeba mówić... chociaż może trzeba przypomnieć czasy, zanim stał się on brytyjskim odpowiednikiem Maroon 5. Wyrósł on na post-radioheadowej, post-britpopowej fali brytyjskich zespołów przełomu tysiącleci, kiedy na listach przebojów rządziły drużyny typu Stereophonics, Travis, czy (nadal...) Oasis i już od wydania pierwszej płyty stał się megagwiazdą. W Ameryce przerwali okres od połowy lat 90., kiedy poza Oasis żaden nowy brytyjski zespół nie przebijał się w ichniejszych mediach (britpop jest tam rzeczą nieznaną, podobnie jak Robbie Williams i Sugababes). Muzycznie - od debiutu charakterystyczne się dla nich stały partie pianina, jeszcze większe nudzenie niż u Stereophonics i styl gitary przypominający U2. Każda kolejna płyta była momentem, w którym fani dostawali rozczarowanie - druga była znacznie mniej kameralna, trzecia skrajnie wręcz wygładzona, na kształt czwartej znacząco wpłynął Brian Eno (mistrz ambientu, a dawniej - art-rocka), natomiast w czasach piątej rock już znikał z list przebojów, więc porzucili oni ambicje z płyty wcześniej i wmieszali w tłum - od tej pory znani są z współprac z Rihanną, Beyoncé czy Aviciim, a już na pewno nie z jakąkolwiek alternatywą.

Już nie jestem fanem Coldplay, jak w 2012 roku - nie przepadam za głosem Krzycha, za duże mieli tendencje do smęcenia, często czegoś mi brakuje w ich piosenkopisarstwie, no i od tego czasu poznałem więcej rzeczy, w których Brian Eno maczał palce (nie mówię o ambiencie, ani nawet o "Joshua Tree"). Mimo to, przez całą swoją karierę przejawiali potencjał mniejszy lub większy i nawet w latach dziesiątych pozwalali sobie na wiele ruchów fonograficznych, które jednak stawiały ich wyżej, niż wspomniane Maroon 5. Dzięki temu top, który przez 9 lat skurczył się z 42 do 30 pozycji, nie musiał kurczyć się nawet jeszcze bardziej. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
09.05.2021 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #2
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Pierwsza porcja topu i od razu pełen przekrój przez twórczość zespołu. Aż trzy debiuty w zestawieniu: "Strawberry Swing" ostatecznie stało się którymś z kolei singlem z "Vivy...", pomimo iż to chyba najmniej przebojowa rzecz tam; wyróżnia się jednak udziałem szkockich dud. "Champions..." to całkowicie typowy "indie" rock i świeża pozycja w repertuarze. Z kolei "Midnight" to w zasadzie microhouse'owa produkcja Jona Hopkinsa z typowym dla niego "skandynawskim" sznytem, z samego zespołu to chyba tylko Chris Martin momentami się objawia.
Pozostałe trzy pozycje już były w poprzedniej edycji - "Don't Panic", które jest przyjemnym wstępem, ale swojej dawnej ekscytacji zupełnie nie rozumiem. Icon_wink "Charlie..." które dawniej było dużym przebojem mojej listy, obecnie wydaje mi się przesłodzone; za to relatywnie zyskało surowe, niemal demówkowe "Bigger Stronger" z najwcześniejszego etapu kariery - wtedy jeszcze się nazywali The Coldplay, a wpływ Radiohead (raczej "The Bends", niż wtedy nowej "OK Computer") jest tu jednoznaczny.

25. 29 Charlie Brown Mylo Xyloto (2011)
26. 06 Don’t Panic Parachutes (2000)
27. 00 Midnight Ghost Stories (2014)
28. 37 Bigger Stronger Safety (EP) (1998)
29. 00 Champion of the World Everyday Life (2019)
30. 00 Strawberry Swing Viva La Vida or Death And All His Friends (2008)

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
10.05.2021 02:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Ooo, Don't Panic trochę nisko. Fajny niespieszny wstęp, brawurowe przejścia, można co prawda coś mieć do refrenu, ale po latach wciąż na duży plus.
10.05.2021 02:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #4
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
19. 19 Square One X&Y (2005)
20. 00 Adventure of a Lifetime A Head Full of Dreams (2015)
21. 09 Life In Technicolor Viva La Vida or Death And All His Friends (2008)
22. 38 Princess of China (feat. Rihanna) Mylo Xyloto (2011)
23. 16 God Put A Smile Upon Your Face A Rush Of Blood To The Head (2002)
24. 10 Politik A Rush Of Blood To The Head (2002)

W latach zerowych Coldplay dbał, aby pierwsza piosenka na płycie wyróżniała się na jej tle. "Politik" to najostrzejsze nagranie na płycie i chyba najsłynniejszy niesingiel zespołu, charakteryzujące się hałaśliwymi kaskadami gitar; "Life in Technicolor" to zupełnie instrumentalna rzecz, opierająca się na nieco "pozytywkowej" melodyjce; "Square One" wypada na tle swojej płyty dość surowo i melodyjnie, nijak się mając do patosu charakteryzującego większość krążka.
Wspominałem już o współpracy z Rihanną, jednak akurat w tej piosence faktycznie jest jej najlepszą częścią - tak jakby pasowało do niej wcielenie się w rolę egzotycznej księżniczki; cała piosenka ma taki posmak, co działa na jej korzyść. "Adventures of a Lifetime" to z kolei Coldplay w wersji synthpopowo-funkowej, wypada to zaskakująco lekko i... przebojowo. Inaczej jest z "God Put a Smile Upon Your Face", które prezentuje typowy wtedy styl zespołu - ogólny minimalizm, gitarowo-pianinowa faktura, nieco podniosłe refreny, także nic dziwnego, że to nagranie stało się ostatnim singlem z płyty.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
11.05.2021 02:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #5
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
No, super zestaw dla mnie, bo są tu dwie faktycznie mocarne rzeczy z Rasza, które przez swoją prostotę mają szansę nigdy się nie znużyć.
Square One nieźle promowało w Trójkowym Ekspresie tę dość wtedy tajemniczą płytę nie tylko o tajemniczym tytule i mam dość dobre z nim wspomnienia.
Princess może i dobrze się prezentował na tle piosenek Rihanny, ale myślę, że jednak na tle utworów zespołu wypada bladziej.
11.05.2021 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #6
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Artur.O napisał(a):26. 06 Don’t Panic Parachutes (2000)
Szkoda, że tak nisko, ale dobrze, że jest w ogóle. Kiedyś to był ich mój nr 1, teraz pewnie pierwsza piątka.
Artur.O napisał(a):23. 16 God Put A Smile Upon Your Face A Rush Of Blood To The Head (2002)
Świetny kawałek, jak zresztą większość z tej płyty. Ciekawe gdzie będą inni faworyci.

WOLNE MEDIA!!!
11.05.2021 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 397
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Jak znam życie to nie będzie niczego z rzeczy, które uważam za najlepsze.
11.05.2021 05:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
thestranglers napisał(a):Ooo, Don't Panic trochę nisko.
oczywiście, że nisko, ale bardziej dołuje ten spadek o 20 pozycji Icon_sad

Artur.O napisał(a):25. 29 Charlie Brown Mylo Xyloto (2011)
chyba najbardziej bezbarwny i bezpłciowy ich singiel. Nigdy nie lubiłem. z "Mylo" zawsze w głowie zostawał mi "Major Minus".

Artur.O napisał(a):21. 09 Life In Technicolor Viva La Vida or Death And All His Friends (2008)
wersja instrumentalna ok, ale dopiero wokal Chrisa nadał temu utworowi prawdziwy i pełny blask.

Artur.O napisał(a):23. 16 God Put A Smile Upon Your Face A Rush Of Blood To The Head (2002)
moje początki z LP3 <nostalgia>

Artur.O napisał(a):24. 10 Politik A Rush Of Blood To The Head (2002)
bardzo, bardzo lubię. Szkoda, że nie mają więcej podobnych utworów.

kajman napisał(a):Jak znam życie to nie będzie niczego z rzeczy, które uważam za najlepsze.
a co uważasz za najlepsze?
11.05.2021 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #9
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Kajman chyba debiut ceni najbardziej.
Tomekk, zaskakujące wspólne zdanie mamy co do paru nagrań... No ale Coldplay w tamtych czasach łączył wszystkich fanów po prostu dobrej muzyki! Icon_smile
11.05.2021 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #10
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
thestranglers napisał(a):No ale Coldplay w tamtych czasach łączył wszystkich fanów po prostu dobrej muzyki!
pewnie tak, to było coś naprawdę interesującego w latach 2000-2005.

Mi teraz nawet "Higher Power" się podoba. Choć wiadomo, że to już nie to samo co kiedyś...
11.05.2021 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #11
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Planuję wypuścić je od poniedziałku, więc porównamy nasze wrażenia...
11.05.2021 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 397
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Prawie dziesięć lat temu uważałem, że Fix You, ale nie wiem czy teraz nie postawiłbym na coś z nowej płyty np. Daddy lub Guns.
11.05.2021 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #13
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
(10.05.2021 02:46 PM)thestranglers napisał(a):  Ooo, Don't Panic trochę nisko. Fajny niespieszny wstęp, brawurowe przejścia, można co prawda coś mieć do refrenu, ale po latach wciąż na duży plus.
(11.05.2021 04:06 PM)neo01 napisał(a):  Szkoda, że tak nisko, ale dobrze, że jest w ogóle. Kiedyś to był ich mój nr 1, teraz pewnie pierwsza piątka.
(11.05.2021 08:59 PM)Tomekk napisał(a):  oczywiście, że nisko, ale bardziej dołuje ten spadek o 20 pozycji Icon_sad
Może faktycznie o parę pozycji przesadziłem...

(11.05.2021 08:59 PM)Tomekk napisał(a):  
Artur.O napisał(a):25. 29 Charlie Brown Mylo Xyloto (2011)
chyba najbardziej bezbarwny i bezpłciowy ich singiel.
Ja zawsze stawiałem go wyżej, niż banalne "Paradise". Icon_wink

Cytat:moje początki z LP3 <nostalgia>
To u mnie podobne skojarzenia budzi "Talk", tylko że nie z LP3.

(11.05.2021 08:59 PM)Tomekk napisał(a):  a co uważasz za najlepsze?
Ja wiem, ja wiem! "Fix You" Icon_mrgreenIcon_mrgreen

(11.05.2021 09:09 PM)Tomekk napisał(a):  pewnie tak, to było coś naprawdę interesującego w latach 2000-2005.
To obaj Tomaszowie byli zawiedzeni wcieleniem Coldplay z ich czwartej płyty?

(11.05.2021 09:09 PM)Tomekk napisał(a):  Mi teraz nawet "Higher Power" się podoba. Choć wiadomo, że to już nie to samo co kiedyś...
To faktycznie jest całkiem solidna piosenka i nawet zastanowiłbym się nad umieszczeniem jej w tej trzydziestce. Tyle zwlekałem z tą trzydziestką, że aż zespół mnie zaskoczył akurat, jak zacząłem publikację topu. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.05.2021 09:53 PM przez Dobromiera.)
11.05.2021 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #14
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Oj tak, nigdy nie polubiłem Viva la Vida, zarówno singla, jak i płyty. Lost i Violet Hill są bardzo w porządku, więc po co było iść w przysłowiowe dicho?
11.05.2021 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
kajman napisał(a):Prawie dziesięć lat temu uważałem, że Fix You
jednak masz wrażliwe oblicze Icon_razz

Artur.O napisał(a):Może faktycznie o parę pozycji przesadziłem...
poprawisz się w trzeciej edycji Topu Coldplay Icon_lol

Artur.O napisał(a):Ja zawsze stawiałem go wyżej, niż banalne "Paradise".
można nie lubić "Paradise", ale charakterystycznej melodii nikt go nie pozbawi Icon_smile

Artur.O napisał(a):To u mnie podobne skojarzenia budzi "Talk", tylko że nie z LP3.
było na POPliście?

Artur.O napisał(a):To obaj Tomaszowie byli zawiedzeni wcieleniem Coldplay z ich czwartej płyty?
ja na pewno mniej niż thestranglers. Nie byłem zawiedziony. Pogodziłem się z tym, że idą w innym kierunku. Chyba jestem najmniej krytyczny wobec nich zaraz po Michale91d Icon_smile

thestranglers napisał(a):więc po co było iść w przysłowiowe dicho?
hmm, jakie jest przysłowie ze słowem "dicho"? "Dopóki kajmanowi się podoba piosenka, póki nie pojawi się w niej dicho i mu ucha nie urwie?"
12.05.2021 01:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #16
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Ha, ale rymu nie ma..., a to przecież 'póki nie ma dicha zadowolona mycha'. Icon_smile
Inna sprawa, że nie podejmę się zdefiniowania kajmanowej dyski.
Myślę sobie wobec kogo pozostaję jeszcze mało krytyczny i wychodzi mi oczywiście Interpol i The National ze wszystkimi powinowactwami, a z tych ciut młodszych rzecz jasna Fostery - chyba u nikogo więcej prawie każdy ich singiel do dziś doszedł do Top10.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.05.2021 05:36 AM przez thestranglers.)
12.05.2021 05:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #17
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Dla mnie z kolei za nisko God Put A Smile Upon Your Face i w sumie również Adventure Of A Lifetime (choć to drugie nie ze względu na to, że jest dużo lepsze od numerów z początków ich kariery, ale ze względu na sentyment - w końcu dzięki temu utworowi ich zacząłem uwielbiać Icon_biggrin).
No i mam nadzieję, że jeszcze się coś z ostatniej płyty pojawi Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.05.2021 10:06 AM przez Kuba1201.)
12.05.2021 10:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #18
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
(12.05.2021 01:16 AM)Tomekk napisał(a):  poprawisz się w trzeciej edycji Topu Coldplay Icon_lol
Zobaczymy, czy do 2030 roku nie zrobi się z tego top 5. xD

Cytat:można nie lubić "Paradise", ale charakterystycznej melodii nikt go nie pozbawi Icon_smile
Charakterystycznego czego? :o Melodyjnie to jest bardzo płaskie, oczywiście "para para łoo" jest od razu rozpoznawalne, ale razi też takim banałem; zwłaszcza że "ooOOooo", "aaaaAAAaaaa" i inne takie dość często się pojawiały w ""indie""-pop-rockowych hiciorkach. Icon_wink

(12.05.2021 01:16 AM)Tomekk napisał(a):  było na POPliście?
Ano, zaliczyło kilka notowań na POPliście, a jeszcze załapało się też na Hitlistę TV Gryf, na której oparłem format swojej pierwszej listy przebojów (szybko mi gdzieś zaginęły te notowania :/ ale nie były specjalnie ciekawe).

(11.05.2021 03:31 PM)thestranglers napisał(a):  Princess może i dobrze się prezentował na tle piosenek Rihanny, ale myślę, że jednak na tle utworów zespołu wypada bladziej.
Gdybym brał pod uwagę te fjuty w jej topie, to wyszłoby mi coś koło 18. miejsca, więc faktycznie, w tym topie wypada trochę słabiej. Icon_wink

(11.05.2021 09:56 PM)thestranglers napisał(a):  Oj tak, nigdy nie polubiłem Viva la Vida, zarówno singla, jak i płyty. Lost i Violet Hill są bardzo w porządku, więc po co było iść w przysłowiowe dicho?
No cóż, nie wiem jakie dicho chodzi, skoro to była ich najambitniejsza i najbardziej dopieszczona aranżacyjnie płyta, a takie "Lost!" jest właśnie doskonałym tego przykładem. Icon_wink

(12.05.2021 01:16 AM)Tomekk napisał(a):  
kajman napisał(a):Prawie dziesięć lat temu uważałem, że Fix You
jednak masz wrażliwe oblicze Icon_razz
A jednak dobrze pamiętałem. Nic dziwnego, bo dla mnie "Fix You" jest koszmarkiem. Icon_wink

--

18 & 15 - dwie melodyjne, lekkie piosenki z X&Y. Ciężko coś dodać, może jeszcze to, że zawsze lubiłem ten falset w refrenie "The Hardest Part" (rzadkość!).
17 - decyzja o zrobieniu z tego B-side "In My Place" dziwaczna. Ja tu widzę potencjał na singiel!
16 - urbanistyczne i wielkomiejskie, zajeżdżające trochę dawnym alternative dance - zupełnie inne, bardziej ostrozębne oblicze Coldplay. Tym razem przynajmniej trafiło na płytę. Szkoda, że refren nie jest trochę lepszy.
14 - kolejna ścieżka kariery, którą Coldplay nie poszedł, czyli granie psychodeliczno-triphopowe, wręcz "poduszkowe", coś pomiędzy The Verve a Morcheebą. Pochodzące jeszcze z EPek, ale zamieszczone też na debiucie, gdzie brzmi dość unikalnie.
13 - rozbrajające wręcz jest to plumkanie i smyczki, w połączeniu z naiwną frazą refrenową. Słychać psychodeliczno-hałasujące inspiracje z "Venus In Furs" The Velvet Underground, zastosowanie mniej typowych instrumentów nadaje egzotycznego posmaku.
Aha, no i jest tu ukryte "Chinese Sleep Chant", które nie brzmi wcale gorzej, niż każdy inny współczesny shoegaze'owy zespół podrabiający Slowdive i My Bloody Valentine.

13. 25 Yes Viva La Vida or Death And All His Friends (2008)
14. 15 High Speed Parachutes (2000)
15. 13 The Hardest Part X&Y (2005)
16. 34 Major Minus Mylo Xyloto (2011)
17. 30 One I Love In My Place (singiel) (2002)
18. 24 Low X&Y (2005)

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.05.2021 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #19
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Mówię Viva la Vida to myślę wtedy o tych melodyjnych singlach, włącznie w sumie z tytułowym nagraniem. Nie lubię gdy akurat oni są takowi. A, ten the hardest part to ambiwalentny mocno utwór w mojej opinii. Major zachwalał już Tomekk, a ja się z nim zgadzam. Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.05.2021 02:24 PM przez thestranglers.)
12.05.2021 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jogosz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 282
Dołączył: May 2021
Post: #20
RE: TOP 30 COLDPLAY - wydanie drugie poprawione
Dziękuję za zaproszenie na forum Icon_smile

Ciesze się, że trafiam na top mojej prawie ulubionej grupy. Komentować jest co.

Artur.O napisał(a):Yes Viva La Vida or Death And All His Friends (2008)
Mój ulubiony utwór z płyty, bardzo wiosenny.
13.05.2021 12:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TOP 50 ARMIN VAN BUUREN - wydanie wtóre poprawione Dobromiera 10 781 19.08.2021 12:24 AM
Ostatni post: Dobromiera
  TOP 50 GARBAGE - wydanie wtóre poprawione Dobromiera 29 1 288 26.07.2021 10:11 PM
Ostatni post: kajman
  TOP 40 SNOW PATROL - wydanie drugie poprawione Dobromiera 11 770 31.05.2021 09:06 PM
Ostatni post: Dobromiera
  TOP 50 FOO FIGHTERS - wydanie drugie poprawione Dobromiera 21 1 292 27.05.2021 12:03 PM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości