Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój top Alanis Morissette
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Mój top Alanis Morissette
Na początek jak zwykle konkurs. Może ktoś się skusi.
Cały top:
0. Czy w topie pojawi się 0, 1 czy 2 nry 1 LP3 (Ironic, Reason I Drink). Przy jednym proszę podać tytuł tego utworu.
1. Ile będzie utworów?
2. Jaki utwór zwycięży?
3. Na którym miejscu będzie najwyżej notowany cover?
Top 21:
4. Z jakich trzech płyt studyjnych (p.w.) nie pojawi się żaden utwór?
5. Z p. w. jakiej płyty pojawi się najwięcej utworów i ile ich będzie.
6. Ile pędzie utworów pochodzących spoza p.w.p.s. Alanis?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.05.2021 05:31 PM przez kajman.)
25.04.2021 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Mój top Alanis Morissette
Widzę, że chętnych do odpowiedzi nie ma więc jeszcze bardziej będę zniechęcał dodając dodatkowe pytanie. Przy okazji podam termin odpowiedzi - można to czynić do do 14 maja.
08.05.2021 05:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: Mój top Alanis Morissette
0 - reasons
1 - 33
2 - nemesis
3 - 11
4 - jagged Little pill i dwie kolejne
5 - z tej ostatniej
6 - 6
20.05.2021 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Mój top Alanis Morissette
W piątym pytaniu chodziło jeszcze ile ich będzie.
20.05.2021 07:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #5
RE: Mój top Alanis Morissette
To 6?
20.05.2021 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Mój top Alanis Morissette
Z powodu topu płyt przesunąłem odsłuchy i w związku z tym prezentację tego topu. Ale właśnie odsłuchuję najlepszą trzynastkę więc spokojnie mogę ruszać, a jako że spokojnie to na początek tylko sześć utworów.
32. Forgiven
31. Too Hot
30. Citizen Of The Planet
29. The Time Of Your Life
28. Professional Torturer
27. Feel Your Love

Połowa utworów pochodzi z pierwszych dwóch płyt Alanis, które okazały się mniej straszne niż mi zapowiadano. To takie klimaty Jacksona tylko że muzycznie brzmi to zdecydowanie lepiej. Ale nic więcej z tych płyt się nie pojawi więc jeszcze nie wiadomo jaka będzie trzecia płyta, która się nie załapie do top 21 (ale utwory z niej będą w kolejnej piątce).
04.06.2021 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Mój top Alanis Morissette
26. Tapes
25. Missing The Miracle
24. Eight Easy Steps
23. Gorgeous
22. So-Called Chaos

Dwa utwory pochodzą z płyty So-Called Chaos i chyba można ten album nazwać największym pechowcem, bo było blisko, ale do top 21 nic się nie załapało. Na 23 demo z okresu nagrywania Jagged i wielka szkoda że na tym się skończyło, bo jest lepsze niż większość utworów, które na płycie się znalazły.
05.06.2021 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Mój top Alanis Morissette
21. Torch
20. Right Through You
19. That Particular Time
18. Not As We
17. Faith

Kolejna piątka, a na niej utwory z trzech płyt i poza Jagged z tamtych dwóch już nic nie będzie. Najwyżej utwór z Prayer Cycle, w której w pozostałych kilku utworach, w których zaśpiewała totalnie przeszkadza orkiestra. W tym jednym nie rzuca się w uszy.
07.06.2021 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Mój top Alanis Morissette
16. Mary Jane
15. Havoc
14. Losing The Plot
13. You Learn

Dzięki topowi poznałem sporo świetnych utworów (sporo spoza płyt studyjnych, ale nie w tej czwórce). Znałem sporo z debiutu, ale Mary Jane nie, podobnie jak Havocu (najwyżej notowany utwór z płyty). Losing był na mojej liście, ale zbyt dużo nie osiągnął. You Learn to był pierwszy poznany (dzięki LP3) utwór Alanis i później przez ponad 20 lat nic równie dobrego się nie pojawiło. Przy okazji dodam, że z Jaged już nic się nie pojawi.
08.06.2021 06:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #10
RE: Mój top Alanis Morissette
Zaskakująco konwencjonalne nagranie jako najlepsze z Jagged. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.06.2021 07:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Mój top Alanis Morissette
Konwencjonalne może być świetne.
08.06.2021 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Mój top Alanis Morissette
Jakoś mi się zapomniało więc wrzucam kolejną porcję.
12. Smiling
11. Drift Away
10. I Miss The Band
9. No Avalon

Tutaj aż trzy utwory spoza płyt Alanis. Na 11 gościnny występ u Ringa (drugi mi nie podszedł), nieco wyżej jedno z najnowszych nagrań, a na 9 drugie już kapitalne demo z sesji do Jagged (to mogłaby być kapitalna płyta, gdyby były zamiast nagrań, które się załapały). No i najniżej nagranie z najnowszej i zarazem najlepszej płyty.
24.06.2021 07:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Mój top Alanis Morissette
To teraz kolejna czwórka i następnym razem kończę.
8. Are You Still Mad
7. Diagnosis
6. Her
5. Comfort

Na ósmym miejscu najwyżej notowany utwór ze studyjnej płyty pominąwszy ostatnią. Na siódmym i szóstym właśnie nagrania z ostatniej. Jedno, które wpadło mi w ucho od razu i drugie, które dopiero przy topie wpadło mi w ucho (no i Her teraz ładnie sobie radzi na mojej liście). Najwyżej trzecie i już ostatnie demo z sesji do Jagged. Kapitalna rzecz.
A w top 4 jedno nagranie z ostatniej i trzy spoza w tym zapowiadany już cover.
28.06.2021 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Mój top Alanis Morissette
Pierwsza czwórka to utwory chyba znane, a całe podium było na mojej liście (pierwsze i trzecie miejsce zaszło bardzo wysoko).
4. Uninvited
3. Pedestal
2. My Humps
1. Predator

Na czwartym utwór, który poznałem przy okazji forumowego topu wszechczasów na forum LP3 i od razu mnie urzekł. Nieco wyżej mój ulubiony utwór z najnowszej płyty. Musiał jednak ustąpić przeróbce totalnego gniota Black Eyed Peas i przyznam się, że nie potrafiłem znaleźć podobieństw do pierwowzoru (na szczęście chyba). A zwycięzcą jest pierwszy singiel, który pojawił się po wydaniu ostatniej płyty.
01.07.2021 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości