Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwiastek 2014 - podsumowanie roku
Mayberryna Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Apr 2021
Post: #1
Pierwiastek 2014 - podsumowanie roku
Myślę, że dobrym pomysłem na pierwszy poważniejszy post na forum będzie rozliczenie się z własną przeszłością. 2014 to rok kiedy zacząłem nieco poważniej traktować muzykę i szukać tego, co może mnie zainteresować w miejscach nieco bardziej egzotycznych niż stacje radiowe. Miałem wtedy 14 lat. Dziś patrzę na to zestawienie i nie mogę się powstrzymać od krindżu Icon_lol ale no cóż, myślę, że każdy od czegoś zaczynał i nie ma sensu oczekiwać od zupełnego amatora mistrzowskiego poziomu. Zapraszam was więc na dziwaczną mieszankę radiowych przebojów, komercyjnego EDMu i kilkunastu kawałków zupełnie od czapy.

#1 Sander van Doorn, Martin Garrix & DVBBS feat. Aleesia - Gold Skies
#2 Marcus Schossow & Arston - The Universe
#3 Tom Swoon & Paris Blohm feat. Hadouken! - Synchronize
#4 Vicetone - Ensemble
#5 Tom Swoon feat. Niclas Lundin - Otherside
#6 OCN feat. Jamal - Definicja
#7 Maor Levi - Together
#8 Paris Blohm & Taylr Renee - Left Behinds
#9 Owl City feat. Lindsey Stirling - Beautiful Times
#10 Artur Rojek - Syreny
#11 Afrojack feat. Matthew Koma - Illuminate
#12 Arno Cost & Norman Doray feat. Dev - Darkest Days (Apocalypse 2014)
#13 Max Elto - Shadow of the Sun (Mako Remix)
#14 Jus Jack - Stars
#15 Zedd feat. Matthew Koma & Miriam Bryant - Find You
#16 LuvBug feat. Talay Riley - Resonance
#17 Dash Berlin & Jay Cosmic feat. Collin McLoughlin - Here Tonight
#18 EDX - Breathin'
#19 Audien - Hindsight
#20 Sam Smith - Stay With Me
#21 John Martin - Anywhere For You
#22 Hardwell & Joey Dale feat. Luciana - Arcadia
#23 David Guetta feat. Sam Martin - Lovers On The Sun
#24 R3hab & NERVO & Ummet Ozcan - Revolution (Audien Remix)
#25 Para One - You Too
#26 Afrojack feat. Wrabel - Ten Feet Tall
#27 Tom Swoon, Lush & Simon - Ahead Of Us
#28 Gromee feat. Wrethov - Live Forever
#29 Duck Sauce - NRG (Skrillex, Kill The Noise, Milo & Otis Remix)
#30 Lorde - Team
#31 Gareth Emery feat. Bo Bruce - U
#32 Deorro - Five Hours
#33 Swanky Tunes feat. C. Todd Nielsen - Fire In Our Hearts
#34 Nicky Romero & Vicetone feat. When We Are Wild - Let Me Feel
#35 Arston feat. Jake Reese - Circle Track
#36 John Dahlbäck ft. Melanie Fontana - Fireflies
#37 Laidback Luke & Project 46 - Memories
#38 Maor Levi feat. Angela McCluskey - Pick Up The Pieces
#39 Chris Brown feat. Lil Wayne, Tyga - Loyal
#40 Borgeous - Wildfire
#41 Dannic feat. Bright Lights - Dear Life
#42 DJ Fresh VS TC feat. Little Nikki - Make U Bounce
#43 Deorro & J-Trick - Rambo (Hardwell Edit)
#44 BT feat. Christian Burns - Paralyzed
#45 Lush & Simon feat. XOV - City Of Lights
#46 Laidback Luke & Project 46 feat. Collin McLoughlin - Collide
#47 Sander van Doorn - Neon
#48 John Legend - All of Me
#49 Krewella - Enjoy the Ride
#50 Kid Ink feat. Chris Brown - Show Me
#51 Tove Lo - Habits (Stay High) [Hippie Sabotage Remix]
#52 W&W & Headhunterz - We Control The Sound
#53 Afrojack feat. Sting - Catch Tomorrow
#54 We Are Loud - Follow
#55 Bebe Rexha - I Can't Stop Drinking About You
#56 Porter Robinson - Sad Machine
#57 DJ Snake & Lil Jon - Turn Down for What
#58 Tiësto & Hardwell feat. Matthew Koma - Written In Reverse
#59 Coldplay - A Sky Full Of Stars
#60 Project 46 & BYNON - Eyes
#61 Robin Thicke - Feel Good (Oliver Heldens Remix)
#62 Myon & Shane 54 feat. Late Night Alumni - Under Your Cloud (Tom Swoon Remix)
#63 ZHU - Faded
#64 Klangkarussell - Netzwerk (Falls Like Rain)
#65 Adventure Club & David Solano feat. Zak Waters - Unleash (Life In Color Anthem 2014)
#66 Artur Rojek - Beksa
#67 NERVO feat. Duane Harden - Sunshine Thru Rain Clouds
#68 D-wayne & Leon Bolier - Detonate
#69 Tiësto feat. Matthew Koma - Wasted
#70 DubVision - Backlash (Martin Garrix Edit)
#71 Ariana Grande feat. Zedd - Break Free
#72 RAC feat. Matthew Koma - Cheap Sunglasses
#73 Blinders - Riffter
#74 MAGIC! - Rude
#75 Jewelz & Scott Sparks feat. Quilla - Unless We Forget (Julian Calor Remix)
#76 Sia feat. The Weeknd & Diplo - Elastic Heart
#77 Tom Swoon - Holika
#78 Ron Adams - Teleskop
#79 Shift K3Y - Touch
#80 twoloud ft. Christian Burns - We Are The Ones
#81 Podulka - Nie przeszkadzać
#82 Oliver Heldens feat. Becky Hill - Gecko (Overdrive)
#83 Naughty Boy feat. ROMANS - Home
#84 Duke Dumont feat. Jax Jones - I Got U
#85 Jordy Dazz & Fafaq - Jumbo
#86 Oliver Heldens - Koala
#87 Gareth Emery feat. Krewella - Lights & Thunder
#88 Example - One More Day (Stay with Me)
#89 Borgeous - Invincible
#90 TST, MOGUAI & Amba Shepherd - Real Life
#91 deadmau5 feat. Colleen D'Agostino - Seeya
#92 Audien & Matthew Koma - Serotonin
#93 DVBBS - We Were Young
#94 Sultan + Ned Shepard vs. The Boxer Rebellion - Keep Moving
#95 Showtek & Ookay - Bouncer
#96 Fedde Le Grand - You Got This
#97 Borgore feat. Waka Flocka Flame & Paige - Wild Out
#98 Dirty Rush & Gregor Es ft. Wrethov - Children Of The Sun
#99 Porter Robinson - Flicker
#100 Myslovitz - Tysiąc żurawi

Pierwsze co rzuca mi się w oczy to dwa kawałki z Chrisem Brownem - przechodziłem wtedy jakąś dziwną fazę fascynacji amerykańskim rapem i taki jest tego skutek.
Jeśli chodzi o podium - dziś całkowicie się z nim zgadzam, nadal te kawałki uwielbiam i chętnie do nich wracam, myślę że kolejność również by się nie zminiła
Na miejscu szóstym znaleziony w RMF Maxxx kawałek od zespołu OCN - niesamowicie melodyjny i pozytywny, choć z perspektywy czasu wydaje się nieco infantylny
Syreny na dziesiątym - myślę, że taki komercyjny kawałek to świetny ruch ze strony Rojka, chwycił mnie mocno
Sam Smith na 20 - uwielbiam takie płaczliwe balladki, polskie stacje grały to do obrzydzenia, ale mimo tego wciąż oceniam pozytywnie
Lorde na 30 - dziś dałbym jej miejsce w top 10. Fantastyczny kawałek i szkoda że nie przyjął się tak dobrze jak Royals
John Legend na 49 - mówilem coś o płaczliwych balladkach?
Tove Lo na 51 - to bardzo specyficzny kawałek i nie do końca rozumiem czemu był taki popularny. Aktualnie powrót do niego jest raczej bolesny.
Jak już jesteśmy przy pani Tove Lo, decyzja której nie rozumiem - dlaczego nie umieściłem tu Heroes od Alesso z jej udziałem? Przecież bardzo się lubiliśmy
Coldplay na 59 - ależ to był hit. Jednocześnie rozumiem dlaczego wielu słuchaczy tak niechętnie do ASFOS podchodzi, to była zupełna zmiana klimatu
ZHU na 63 - strasznie zapomniany kawałek, cieszę się że ostatecznie pan ZHU poszedł w mniej komercyjnym kierunku
Klangkarusell na 64 - do dziś szał, żałuję że nie dałem wyżej
Beksa na 66 - od razu zrobił na mnie dobre wrażenie, przyjemnie się do tego wraca
Ariana Grande z Zeddem na 71 - dziwnie mi się to komentuje zaraz po Rojku, ale w tamtym czasie to było dokładnie to, czego mój czternastoletni umysł potrzebował - znośnego, prościutkiego elektronicznego popu
Magic na 74 - wtedy nie zdawałem sobie sprawy z tego jaką żenadą jest i zawsze był ten kawałek xd
Kawałek z 78 - nie pamiętam co to jest.
Podulka z 81 - pamiętam, jak przechodziłem okres fascynacji tym kawałkiem, był taki idealny na lato, lekki, czy dziś ktokolwiek go pamięta? xd

Widać po tej topce w jakim stanie była komercyjna muzyka taneczna w tamtym czasie, wpuściłem tu sporo bigroomu, który wiele osób oceniało bardzo negatywnie jako trend który zabija wszelką oryginalość - rzeczywiście sporo tych kawałków było do siebie bardzo podobnych. Jednocześnie jest tu sporo kawałków, które do dziś uważam za jedne z najlepszych w swoim gatunku.
Tak jak mówiłem, dziś patrzę na to notowanie i odczuwam w sobie pokłady żenady, ale gdybym wtedy nie zaczął od takich kawałków mój gust nie miałby szansy się jakoś wyklarować w przyszłości Icon_razz2
14.04.2021 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #2
RE: Pierwiastek 2014 - podsumowanie roku
Dla mnie tutaj niestety niczego nie ma (może Syreny Rojka, ale to tak na siłę trochę), ale nazwy wielu z tych artystów przewijają się na forum tu i ówdzie, więc pewnie znajdą się osoby, którym ta lista gra coś w uchu Icon_smile

Radio Epsilon
14.04.2021 01:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: Pierwiastek 2014 - podsumowanie roku
RAC, Klangkarussell i ZHU - to podmioty, które budzą moje zainteresowanie. Szczególnie ten pierwszy. Dziwnie w tym zestawie wygląda Coldplay.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
14.04.2021 02:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kacper130700 Offline
Student
*****

Liczba postów: 8 587
Dołączył: Jun 2020
Facebook
Post: #4
RE: Pierwiastek 2014 - podsumowanie roku
Ile tutaj znakomitych numerów na czele z numerem 1 Icon_smile
Tom Swoon - jak dawno nie słuchałem jego utworów, trzeba będzie je sobie odtworzyć. Szkoda, że chłop aktualnie przesiaduje w więzieniu.
@Mayberryna, ja na 49. miejscu widzę duet Krewella, John Legend jest o 1 pozycję wyżej. Obydwa kawałki doskonale znam, pamiętam i oczywiście do dziś lubię Icon_smile Jeżeli chodzi o utwór z miejsca 78. to kojarzę, że leciał w Esce. Jest to ciekawe nagranie Icon_smile

Podwójna Gorąca 20
14.04.2021 02:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #5
RE: Pierwiastek 2014 - podsumowanie roku
(14.04.2021 01:36 PM)Mayberryna napisał(a):  #1 Sander van Doorn, Martin Garrix & DVBBS feat. Aleesia - Gold Skies
#2 Marcus Schossow & Arston - The Universe
#3 Tom Swoon & Paris Blohm feat. Hadouken! - Synchronize
Z tego podium, "Gold Skies" faktycznie ma całkiem niezły motyw i element wokalny, jednak podany w sposób który średni mi odpowiada, a drugie miejsce pominę. Natomiast co od razu rzuciło się w oczy, to ogólna dominacja Toma Swoona - Polaka robiącego faktyczną karierę za granicą. Jakoś jednak nigdy nic od niego nie słyszałem wcześniej, a teraz już wiem, czemu.

Cytat:#6 OCN feat. Jamal - Definicja
Ocean, a od 2012 roku OCN, to zespół dobrze znany z anteny Eski Rock, gdzie "Czas by krzyczeć" czy "W piekle nie będę sam" były przebojami - to drugie nadal mi się podoba. Zmodyfikowali nazwę zespołu oraz zmienili język, aby podbijać rynki zagraniczne... i okazuje się, że "Definicję" znam, ale właśnie w wersji anglojęzycznej - "Waterfall" również było sporym hitem na Esce Rock i nawet u mnie było na liście w 2012 roku, jednak to już ten typ utworu, który przestał na mnie robić wrażenie.
Zaskakuje mnie jednak, że tą piosenkę grało RMF Maxxx!

Cytat:#7 Maor Levi - Together
To kolejna pozycja, która mnie zaciekawiła, bo Maor Levi kojarzy mi się wyłącznie z nastrojowymi, choć melodyjnymi prog-deep-house'ami spod znaku Anjunadeep; a takie "Shapes" czy "Reflect" przewijały się przez moje listy. W tym nagraniu słychać tu jakieś echa takiego brzmienia, ale niestety... całkowicie big roomowe.

Cytat:#10 Artur Rojek - Syreny
#66 Artur Rojek - Beksa
Mój imiennik solowo nagrał dwie z najbardziej charakterystycznych polskich piosenek 2014 roku. Chociaż szczególny sentyment mam do fragmentu "wszystko k#rwa skręca" Icon_cool

Cytat:#20 Sam Smith - Stay With Me
Jak na Sama Smitha to było przyjemne nagranie.

Cytat:#30 Lorde - Team
Trochę przesadnie krytykowałem to nagranie, chociaż nadal myślę, że do "Royals" daleko.

Cytat:#39 Chris Brown feat. Lil Wayne, Tyga - Loyal
Temu żonobijcy mówię nie. Icon_cool
Cytat:#48 John Legend - All of Me
John Legend to dla mnie przede wzystkim debiut z 2005 roku, produkowany przez Kanyego Westa (tak apropo). Faktycznie All of Me dla mnie było już zbyt smętne.

Cytat:#51 Tove Lo - Habits (Stay High) [Hippie Sabotage Remix]
"Habits" w wersji oryginalnej zaliczyło moją listę tak na pół roku, zanim radia podchwyciły ten trochę bezpłciowy i faktycznie dziwny remiks. I to jest nagranie do którego również chętnie wrócę.

Cytat:#63 ZHU - Faded
#64 Klangkarussell - Netzwerk (Falls Like Rain)
Duże przeboje mojej listy, które dobrze się zestarzały. A jeszcze przed plandemią "Netzwerk" często słyszałem na siłowni, co trochę mnie zaskakiwało, bo w mediach chyba było mniej obecne.
Cytat:#67 NERVO feat. Duane Harden - Sunshine Thru Rain Clouds
Duane Harden to świetny house'owy wokalista, który w 1999 roku miał dwa klasyki gatunku (oba na featuringach oczywiście) - "U Don't Know Me" i "What You Need".
Cytat:#74 MAGIC! - Rude
A to nie było takie złe - gdyby Bruno Mars miał trochę ikry, to tak by brzmiały jego romanse z reggae, jakkolwiek oklepana ta stylistyka by nie była.

Cytat:#79 Shift K3Y - Touch
#82 Oliver Heldens feat. Becky Hill - Gecko (Overdrive)
A to jest bardziej klasyczne podejście do house'u, które oczywiście popieram zawsze i wszędzie; ogólnie wówczas lubiłem Heldensa jako producenta, a potem jakoś przestałem śledzić, natomiast zwłaszcza "Gecko" w wersji wokalnej nie tylko przyciąga srogim staroszkolnym klawiszem, ale i równie staroszkolnym, silnym soulowym wokalem Becky Hill - normalnie powrót do lat 90. (tych porządnych, a nie wspominanie w Złotych Przebojach tych samych 10 oklepanych piosenek, które wszyscy słyszeliśmy milion razy). Icon_biggrin Ciekawe, że akurat na szczyt popularności big roomu jednocześnie przypadał chyba szczyt popularności odrodzonego garażu i pseudo-deepu, chociaż chyba był on bardziej ograniczony do Wysp, u nas to jakoś mniej obecne było.
Cytat:#83 Naughty Boy feat. ROMANS - Home
#84 Duke Dumont feat. Jax Jones - I Got U
To też przyjemne nagrania. Co do Duke'a Dumonta to patrz też komentarz wyżej, przy czym wolałem "Need U (100%)".

Cytat:#100 Myslovitz - Tysiąc żurawi
Myslovitz bez Rojka to nie było to samo - znowu zgadzam się z powszechną opinią. Ale czasem tak bywa, że z braku laku sięgamy po tańszy zamiennik i pewnie tu tak było.
Cytat:Jednocześnie rozumiem dlaczego wielu słuchaczy tak niechętnie do ASFOS podchodzi, to była zupełna zmiana klimatu
To nagranie wyszło wtedy, kiedy miałem już absolutnie dość stylu Avicii, a okazało się, że zaprezentował go nawet Coldplay i to w najbardziej "generycznym" wydaniu.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
14.04.2021 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pierwiastek 2021 - moje podsumowanie roku Mayberryna 2 2 777 21.01.2022 09:54 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  ZOO, czyli podsumowanie roku 2008 by uzi. uzi 73 17 243 16.02.2009 05:29 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości