Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Rihanny
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 553
Dołączył: Aug 2008
Post: #141
RE: Mychartsowy Top Rihanny
A to nie Beyonce?
Rihanna co najwyżej księżniczka.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.04.2021 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #142
RE: Mychartsowy Top Rihanny
Jednak R&B kojarzy mi się z muzyką znacznie szlachetniejszą, niż to, co robi Rihanna, więc jeśli ona jest królową, to źle dla całego gatunku.

Radio Epsilon
20.04.2021 09:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 076
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #143
RE: Mychartsowy Top Rihanny
(20.04.2021 08:48 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  nie no, to jednak wiele mówi o tym forum, że taki dinozaur jak queen miał tyle samo zgłoszonych utworów co królowa r&b
To jakaś gra słów? Icon_smile


Ja zestaw przesłuchałem w całości (za wyjątkiem "Don't Stop The Music", które jest tak obrzydliwie ograne, że omijam to jak tylko mogę), i to jeszcze wracając po kilka razy do niektórych piosenek - więc nie była to dla mnie męka. Pomaga pewnie spora różnorodność, jak i to, że ze sporą częścią zestawu "dorastałem". Można jednak odnieść wrażenie (i faktycznie tak niektórzy dawniej pisali), że momentami żonglerka gatunkami ma wyłącznie służyć wkupieniu się w łaski jak najszerszego grona - utwór X do radia Y, itd. - i rzadko to ma wysoki poziom.

Oczywiście standardowo załom (tudzież opad) rąk miałem przy sieczkach jak "Where Have You Been", "Who's That Chick" czy "We Found Love", na które zresztą w ich czasach wylewałem już wiadra pomyj, więc nie mam ochoty się o nich rozpisywać, jednocześnie jednak bardziej przekonałem się o dziwo do... "S&M", które po latach brzmi po prostu bardzo brawurowo.

Inaczej jest z balladami czy pół-balladami, które mam wrażenie, że im mniejszy odnosiły sukces, tym bardziej były udane; "Unfaithful" i "California King Bed" zdają się mocno przerastać możliwości wokalne Rihanny - może jakiś kower od Celiny Dion? - a "Take a Bow" zawsze zdaje mi się trochę przeprane, nie mówiąc o zwyczajnie nudnym "Stay"; za to miły był powrót do klasyczniej brzmiącego "Hate That I Love You", oraz stonowanego "Rehab", które to piosenki z jakichś powodów wówczas otrzymały mniej czasu antenowego (choć "Rehab" i tak miało nadprogramowy po tym skandalu z Krzychem Gniadym). Zupełnie zaskoczyły mnie za to niesinglowe "Cold Case Love" i "Love Without Tragedy", które faktycznie są zbyt nastrojowe i niepasujące do Rihanny, aby je dawać na single, ale są faktycznie ładne!

Wczesne, dancehallowe oblicze Rihanny... cóż, "Pon de Replay" do którego kiedyś miałem szczególny stosunek, wypadło bardzo blado (następny singiel pomijam milczeniem), "S.O.S." samplujące Soft Cell już lepiej, a w "Break It Off" obecność Seana Paula dużo zmienia. Jednak najbardziej 'z głową' jest powrót do tej stylistyki po latach w "Man Down", które jest i fajnie wyprodukowane/zaaranżowane, i jest całkiem zabawne.

Samego r'n'b aż tak dużo tutaj nie ma, za to faktycznie do tego gatunku można zaliczyć część moich faworytów - nieco przekombinowane (ale przez to ciekawsze) "Rude Boy" i naprawdę chwytliwe "Hard", oraz oczywiście piosenka o deszczochronie - choć nie przestaje mnie "śmieszyć" przełamywanie patosu refrenu tym stękaniem... zwłaszcza w kontekście tego jak się dawniej przekręcało imię (łudomian? nigdy tego nie byłem pewien) piosenkarki. Ostatni ale nie najmniej ważny - "urockowione" "Shut Up and Drive", które kiedyś spędziło na mojej liście 5 tygodni na 1. miejscu i czuję, że broni się do dzisiaj.

Wreszcie, zawiodły mnie rzeczy z Anti - którą dopiero co chwaliłem - oraz te wszystkie niealbumowe single, które bez ładu i składu wychodziły w tamtych późniejszych latach. Za wyjątkiem "Love On The Brain" to wszystko brzmi mi trochę płasko i niezbyt melodyjnie. Mam wrażenie, że ta moda na alt-r&b powinna była się skończyć w 2014 roku. Za to te "Bitch Better Have Money", "cztery pięć sekund' i inne - od sasa do lasa, nic mi nie utkwiło w pamięci.

Jednak ponad wszystkim stawiam jedną piosenkę i jest nią "Disturbia". Nie rozumiem zarzutów jej stawianych, z jakimi się dotychczas zetknąłem, uważam że to niemal wzór takiej piosenki pop na rok 2008 - dobra produkcja, dobre kontrasty, żywa ale nie inwazyjna, a przede wszystkim bardzo melodyjna.

Występów gościnnych zupełnie nie biorę pod uwagę - "Love the Way You Lie" to top Eminema (choć poza moim top 10 i tak), "Princess of China" top Coldplay, a reszta i tak nie jest dość ważna/udana, aby nimi rozdymywać zestaw.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.04.2021 09:59 PM przez Dobromiera.)
20.04.2021 09:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #144
RE: Mychartsowy Top Rihanny
Artur.O napisał(a):za wyjątkiem "Don't Stop The Music", które jest tak obrzydliwie ograne, że omijam to jak tylko mogę
ja całkiem lubiłem, jak wyszło, ale teraz też nie byłem w stanie do tego wrócić; wystarczy xD

Artur.O napisał(a):Oczywiście standardowo załom (tudzież opad) rąk miałem przy sieczkach jak "Where Have You Been", "Who's That Chick" czy "We Found Love"
a ja wolę taką elektrohouse'ową rihannę niż sroły typu "unfaithful" czy jakiś nudny prześpiewany pop środka do radyjka
"who's that chick" to moja quilty pleasure riri

Artur.O napisał(a):"Shut Up and Drive"
guilty pleasure riri mode still on xD

Artur.O napisał(a):zawiodły mnie rzeczy z Anti
Icon_surprised

Artur.O napisał(a):Za wyjątkiem "Love On The Brain" to wszystko brzmi mi trochę płasko i niezbyt melodyjnie
no chyba nie! produkcyjnie obok numerów, które zrobił jej dream, to jest ekstraklasa tego topu, nawet jeśli niektóre melodie są faktycznie bardziej wycofane, ale takie "kiss it better"? panie, top of the top pod każdym względem!

Artur.O napisał(a):Jednak ponad wszystkim stawiam jedną piosenkę i jest nią "Disturbia".
ja jej wtedy bardzo nie lubiłem; do dzisiaj ten quasi jednowyrazowy refren mnie nie przekonuje, jest zbyt banalny, ale mam to na plejliście halloweenowej i (nie) straszy Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.04.2021 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 076
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #145
RE: Mychartsowy Top Rihanny
Wiesz, dla mnie w ogóle Rihanna jest gdzieś na granicy (a może i za nią) guilty pleasure całościowo, wyjątkiem jest tu właśnie Anti (kiedyś moje 3.5/5 na RYM!) - jednak co poradzić, że w swojej kategorii przekonało mnie teraz przy odsłuchach mniej, niż Parasolki czy Shut Up And Drive w swojej. Swoją drogą coś jest nie tak bo jak słuchałem Kiss It Better w ramach plejlisty to brzmiało zupełnie inaczej niż pamiętałem, a teraz znów brzmi porządnie.... Natomiast jej elektrohałsowe wydanie może bym lubił, gdyby nie brzmiało to jak robione przez ludzi głuchych - sorry ale "Where Have You Been" zwłaszcza to jest jakiś burdel na kółkach, jakieś przeciągane pół-refreny, wchodzące jak w osobnym module motywy jak od Alchemist Project, nic tu się nie trzyma kupy, mówię to jako były koneser sieczek. XD
O i kolejny zarzut, którego nie rozumiem - jaki znów niby-jednowyrazowy refren? Icon_eek Jeszcze dodam, że stylem to mi bardzo przypomina "Denial" od Sugababes - te parę lat temu, jak widzę, nieźle sobie poradziło w mychartsowym topie, ale i Ciebie chyba nie przekonało.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.04.2021 11:32 PM przez Dobromiera.)
20.04.2021 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #146
RE: Mychartsowy Top Rihanny
Artur.O napisał(a):sorry ale "Where Have You Been" zwłaszcza to jest jakiś burdel na kółkach, jakieś przeciągane pół-refreny, wchodzące jak w osobnym module motywy jak od Alchemist Project, nic tu się nie trzyma kupy
od razu widać, że nie miałeś nigdy fazy na k-pop czy j-pop xD
to jest kropka w kropkę ten model

mój ulubiony przykład to ten numer babymetal <3



Artur.O napisał(a):O i kolejny zarzut, którego nie rozumiem - jaki znów niby-jednowyrazowy refren?
jakbym miał ten numer zanucić, to bym zanucił jedno słowo, reszty nie pamiętam, jak to leci nawet xD może to kwestia osobistych uprzedzeń, ale nigdy nie lubiłem redukowania refrenu do jednego słowa, w takim sensie, że cała reszta gdzieś za nim ginie

Artur.O napisał(a):Rihanna jest gdzieś na granicy (a może i za nią) guilty pleasure całościowo
u mnie nie, bo jest wiele numerów, których w ogóle nie lubię i wiele takich, które uważam za porządne i ogólnie słuchanie rihanny nie jest przecież żadną ujmą

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.04.2021 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 076
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #147
RE: Mychartsowy Top Rihanny
Eeeeee... nie słyszę tu jakiegokolwiek podobieństwa.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
21.04.2021 11:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #148
RE: Mychartsowy Top Rihanny
chodzi bardzo generalnie o sposób budowania kompozycji, nie o jakiekolwiek literalne podobieństwo, lol xD

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.04.2021 01:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 120
Dołączył: Dec 2009
Post: #149
RE: Mychartsowy Top Rihanny
(20.04.2021 08:48 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  nie no, to jednak wiele mówi o tym forum, że taki dinozaur jak queen miał tyle samo zgłoszonych utworów co królowa r&b
Marna prowokacja. Co niby mówi o tym forum? Że ceni dobrą muzykę, którą prezentuje Queen? Zyczę Rihannie, żeby sprzedawała choć w połowie tyle płyt po zejściu ze sceny jak Queen, serio.

WOLNE MEDIA!!!
21.04.2021 03:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 887
Dołączył: Jun 2007
Post: #150
RE: Mychartsowy Top Rihanny
Ja to potraktowałem jako ironię. To, że Rihanna dorobiła się tyle propozycji co Queen to prezentuje się dosyć śmiesznie.
21.04.2021 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #151
RE: Mychartsowy Top Rihanny
(21.04.2021 03:05 PM)neo01 napisał(a):  
(20.04.2021 08:48 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  nie no, to jednak wiele mówi o tym forum, że taki dinozaur jak queen miał tyle samo zgłoszonych utworów co królowa r&b
Marna prowokacja. Co niby mówi o tym forum? Że ceni dobrą muzykę, którą prezentuje Queen? Zyczę Rihannie, żeby sprzedawała choć w połowie tyle płyt po zejściu ze sceny jak Queen, serio.
skoro odpisałeś, to chyba nie aż taka marna!

też tego rihannie życzę
21.04.2021 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 024
Dołączył: Sep 2017
Post: #152
RE: Mychartsowy Top Rihanny
Dyfeomorfizm napisał(a):skoro odpisałeś, to chyba nie aż taka marna
W sumie o tym samym pomyślałem Icon_razz2

Radio Epsilon
21.04.2021 08:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #153
RE: Mychartsowy Top Rihanny
(21.04.2021 06:49 PM)kajman napisał(a):  Ja to potraktowałem jako ironię. To, że Rihanna dorobiła się tyle propozycji co Queen to prezentuje się dosyć śmiesznie.

Dlaczego? Kobieta jest na rynku ponad 15 lat - co prawda ostatni longplay wydała w 2016 roku, ale każdy jej album przynosił wielkie przeboje - może niekoniecznie w Polsce, ale na świecie już tak. Ona tak naprawdę pod tym względem nie miała złych strzałów. Jeśli ktoś miałby być legendą współczesnego popu, to byłaby poważna kandydatka.
21.04.2021 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 887
Dołączył: Jun 2007
Post: #154
RE: Mychartsowy Top Rihanny
Według mnie to przeciętna piosenkarka z komercyjnego mainstreamu, podobna do wielu innych tylko może nieco od większości z nich popularniejsza.
21.04.2021 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #155
RE: Mychartsowy Top Rihanny
(21.04.2021 09:58 PM)kajman napisał(a):  Według mnie to przeciętna piosenkarka z komercyjnego mainstreamu, podobna do wielu innych tylko może nieco od większości z nich popularniejsza.

No ale niewątpliwy sukces komercyjny osiągnęła. Nie zawsze w parze z nim idą szczególne wartości artystyczne - tak już po prostu jest.
21.04.2021 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #156
RE: Mychartsowy Top Rihanny
(21.04.2021 08:54 PM)dejmieeen napisał(a):  co prawda ostatni longplay wydała w 2016 roku, ale każdy jej album przynosił wielkie przeboje
ostatnio moją uwagę przykuła jej miesięczna ilość słuchaczy na Spotify - ponad 45 milionów; na kogoś kto wydał ostatni album 5 lat temu, jest to naprawdę rewelacyjny wynik
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.04.2021 12:13 AM przez Brite.)
22.04.2021 12:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #157
RE: Mychartsowy Top Rihanny
ktoś woli queen, ktoś woli rihannę; dla jednych queen miał większą karierę, dla innych rihanna, so cut the crap, you ain't going nowhere Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.04.2021 09:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 120
Dołączył: Dec 2009
Post: #158
RE: Mychartsowy Top Rihanny
Tak, z tym że muzyka Brytyjczyków stała się ponadczasowa, zobaczymy jak będzie w tym drugim przypadku (i jakoś mi się wydaje, że może być z tym słabiej).

WOLNE MEDIA!!!
22.04.2021 11:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #159
RE: Mychartsowy Top Rihanny
ponadczasowa to jest muzyka bacha; queen ma kilka utworów rozpoznawalnych w każdym pokoleniu, ale obiektywnie jego wiekopomność będzie można ocenić za 50 lat, gdy cały rock zwiąże się w jedno i jakoby zleje niczym rock&roll, który w powszechnej świadomości utożsamiany jest prawie w całości z elvisem; a czy pokolenia urodzone w latach 30. XXI wieku będą boom hard rocka kojarzyć z queenem bardziej niż z led zeppelin czy the stooges, to już sprawa wątpliwa
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.04.2021 03:40 PM przez Dyfeomorfizm.)
22.04.2021 12:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 194
Dołączył: Dec 2014
Post: #160
RE: Mychartsowy Top Rihanny
XXI... Icon_smile
22.04.2021 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości