Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #61
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
W porządku, liczysz na szczęście. W porządku to byłoby gdybyś wyznaczył kto będzie prowadził topy, skoro Ci nie spieszno.
15.04.2021 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #62
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Sorry, ale chyba nie zrozumiałem, może ciężko mi się dziś myśli. Jak byś mógł nieco jaśniej...
I na nic nie liczę. Nie podoba mi się ten sposób stawiania sprawy, ale też nie wykluczam, że usunę ten wniosek dla dobra ogółu.

WOLNE MEDIA!!!
15.04.2021 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #63
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
O którym wniosku tak w ogóle mowa? Bo już dawno się pogubiłem.

Radio Epsilon
15.04.2021 06:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #64
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
O tym, żeby po wyborze traciło się wszystkie punkty.

WOLNE MEDIA!!!
15.04.2021 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #65
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
myślę że utrata wszystkich punktów jest zbyt radykalna, ale te 51% to rozwiązanie zdecydowanie najbardziej optymalne

zakaz przekazywania punktów z ewentualną furtką przed świetami, zakaz łączenia kont i obcinanie połowy zamiast 50 punktów po wyborze powinny długoterminowo naprawić PLMT, wszak na takim rozwiązaniu nikt* nie straci, a o kombinowanie również będzie ciężko

*bo jak rozumiem w neo mam w tej kwestii sojusznika, a parzymiech sam się zapewne nie spodziewał, że zamiast kilkudziesięciu punktów otrzyma kilkaset i dostrzega patologię takiego rozwiązania
15.04.2021 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #66
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Chyba zgłoszę wniosek o wprowadzenie systemu licytacji Icon_mrgreen No bo skoro zgłoszenie wykonawcy kosztuje 50 punktów, to stać na to wielu użytkowników. A ja bym podbił do 70 punktów, a ktoś inny do 80, a potem ZIELONI VA BANK i młoteczek i sprzedano możliwość zgłoszenia wykonawcy za taką liczbę punktów, jaką uznano za właściwą Icon_wink

Radio Epsilon
15.04.2021 07:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #67
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
OK, nie chcę wywoływać kolejnej burzy i rodzić niefajnych emocji. Wycofuję swój wniosek.

WOLNE MEDIA!!!
15.04.2021 07:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #68
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
jeszcze dodam, że choć propozycje kajmana nie są głupie, to jawią się jako mało transparentne i wymagają zbyt wiele pracy od thestranglersa;

nie da się przecenić ogromu pracy włożonego przez niego w tę zabawę i należy przeforsować takie rozwiązanie, które będzie możliwie nieinwazyjne dla niego, jednocześnie łatając unaocznione w ostatnich tygodniach luki

jeśli ktoś posiada jakieś mniej lub bardziej poważne zastrzeżenia do załączonego rozwiązania, to poproszę o ich wskazanie, żebym mógł odpowiednio zmodyfikować tę propozycję;

(15.04.2021 07:10 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  zakaz przekazywania punktów z ewentualną furtką przed świetami, zakaz łączenia kont i obcinanie połowy zamiast 50 punktów po wyborze powinny długoterminowo naprawić PLMT, wszak na takim rozwiązaniu nikt* nie straci, a o kombinowanie również będzie ciężko
15.04.2021 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #69
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Jakby to wszystko przeszło, to byłoby pewnie całkiem nieźle.

WOLNE MEDIA!!!
15.04.2021 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #70
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Mi to też brzmi nieźle, tylko nad ucinaniem połowy głosowaliśmy niedawno i nie przeszło. Pytanie, czy teraz będzie inaczej?

Radio Epsilon
15.04.2021 07:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #71
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
to już pytanie nie do mnie, mam nadzieję że tak, ale wówczas nastąpił taki problem, że analiza AKTa, która była w pełni trafiona i okazała się prorocza zdecydowanie zbyt szybko, pojawiła się już po oddaniu części głosów
16.04.2021 02:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #72
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Nie proponuję takiego punktu, ale jeśli będzie takowy, to zagłosuję nad zerowaniem punktów po wybraniu propozycji. Nadal, tak jak kilka lat temu kiedy to proponowałem, nie rozumiem co w takim rozwiązaniu złego i czym się różni od tracenia połowy. Poza tym, że przekazywanie punktów wtedy nie ma sensu, raz że szybko wszyscy będą mieli ich względnie mało, dwa że nie ma potrzeby mieć więcej niż 1 od drugiej osoby w rankingu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.04.2021 03:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
EVENo napisał(a):nie przeszło
I oby nie przeszło teraz.
16.04.2021 03:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #74
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Przeczytałem ten wątek dokładnie i ze zrozumieniem.
Mam pomysł na pytania (odpowiedzi) do ankiety wprowadzającej zmianę. Mogłoby to pomóc w rozwiązaniu problemu związanego z przeskakiwaniem w kolejce itd.
Dajcie znać czy jesteście za czy może jednak coś należało by zmodyfikować.

Wnioskuję o wprowadzenie bonusu dla użytkowników regularnie głosujących w zabawie – niezależnie od ich aktualnego wyniku punktowego oraz stażu w PLMT. Każdy użytkownik, który zagłosuje w pięciu kolejno następujących po sobie topach (pięć topów z rzędu) otrzyma po zakończeniu ostatniego z nich dodatkowe 5 pkt do ogólnej sumy zebranych oczek. Bonus jest odnawialny, co oznacza, że po kolejnych pięciu topach z rzędu, w których użytkownik również odda swój głos otrzyma on następne 5 pkt. Warunkiem jest utrzymanie aktywności w głosowaniu przez kolejne pięć edycji zabawy. Bonus powiązany jest jedynie z głosowaniem w zabawie, nie ze zgłaszaniem utworów w propozycjach – w tym przypadku ciągłość lub jej brak nie wpływa na otrzymanie bonusu. Zmiana ma na celu docenienie aktywności osób regularnie biorących udział w topach. Jednocześnie ma zachęcić do udziału tych, którzy głosują epizodycznie, a zależy im na wyborze wykonawcy w przyszłości. Wszyscy powinni być zadowoleni Icon_cool


Mój drugi wniosek, który zyska na pewno spore poparcie - to:
Wnoszę o zakaz możliwości zgłaszania dwóch topów z rzędu przez jednego użytkownika. Zapobiegnie to sytuacji, w której jeden forumowicz będzie zgłaszał wykonawcę przez kilka edycji topów z rzędu.


Trzeci wniosek: wnoszę o zapis, który umożliwiłby przekazywanie i odbiór punktów przez każdego z użytkowników raz na pół roku, bez wprowadzania w tej materii określonego terminu. Nie musi to być koniecznie grudzień, czy 6.12 każdego roku. Każdy może przekazać swoje punkty raz na 6 miesięcy. Kolejne 6 miesięcy liczymy od daty ostatniego przekazania punktów.


Nie wiem czy jest to zrozumiałe, ale chyba powinno być logiczne.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2021 01:24 PM przez Tomekk.)
17.04.2021 01:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Pierwszy wniosek nie premiuje wcale nowych użytkowników.
Drugi wniosek to w obecnej sytuacji wyglądało by chyba tak parzymiech-neo01-parzymiech-neo01-parzymiech-ktoś-parzymiech.
Co do trzeciego to nie widzę specjalnej różnicy między przekazywaniem punktów co pół roku a przekazywaniem kiedy się chce.
17.04.2021 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Monika Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 288
Dołączył: Feb 2021
Post: #76
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Ta nowa ankieta to będzie multum opcji, w zasadzie nie różniących się wiele od siebie (szczególnie te wybory związane z opcjami dotyczącymi przekazywania punktów). Nie wiem, czy aż tyle tego było potrzebne, ale wszystkie przeczytałam i rozumiem ich treść, więc nie jest najgorzej Icon_smile Jest nad czym myśleć w każdym razie...

kajman napisał(a):Pierwszy wniosek nie premiuje wcale nowych użytkowników.
Ja zozumiałam, że ten bonus jest dla tych, którzy po prostu regularnie biorą udział w zabawie, niezależnie od stażu. Inicjatywa wydaje się fajna, urozmaica zabawę i jest rodzajem "dopingu"... na szczęśćie nie takiego, który biorą niektórzy sportowcy Icon_wink
17.04.2021 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #77
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
(16.04.2021 03:36 PM)kajman napisał(a):  
EVENo napisał(a):nie przeszło
I oby nie przeszło teraz.

a jakiś argument?
17.04.2021 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #78
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Miszon napisał(a):nie rozumiem co w takim rozwiązaniu złego i czym się różni od tracenia połowy. Poza tym, że przekazywanie punktów wtedy nie ma sensu, raz że szybko wszyscy będą mieli ich względnie mało, dwa że nie ma potrzeby mieć więcej niż 1 od drugiej osoby w rankingu.
Dokładnie tak. No ale wycofałem tę propozycję, bo możesz przeczytać sobie wcześniej co się działo.

WOLNE MEDIA!!!
17.04.2021 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Monika napisał(a):Ja zozumiałam, że ten bonus jest dla tych, którzy po prostu regularnie biorą udział w zabawie, niezależnie od stażu.
Ja też tak to zrozumiałem. Ale wydawało mi się, że celem zmian miało być promowanie tych, którzy jeszcze nigdy nic nie zgłaszali.
Dyfeomorfizm napisał(a):jakiś argument?
Jest to rozwiązanie zbyt drastyczne.
17.04.2021 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #80
RE: Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021)
Ankietę czas zacząć. Postulaty macie w pierwszym poście.
18.04.2021 07:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) thestranglers 1 461 84 186 Wczoraj 08:15 PM
Ostatni post: thestranglers
  Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) Dyfeomorfizm 355 7 789 06.04.2022 05:49 PM
Ostatni post: kajman
  PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021) thestranglers 53 2 016 29.03.2021 09:50 AM
Ostatni post: thestranglers
  PLMT - druga ankieta do głosowania thestranglers 201 10 487 26.08.2019 06:45 PM
Ostatni post: kajman
  Ranking do PLMT thestranglers 2 1 924 08.08.2019 08:19 AM
Ostatni post: neo01
  PLMT - druga ankieta do głosowania - wyniki thestranglers 0 676 01.10.2018 08:06 PM
Ostatni post: thestranglers
  PLMT - Ankieta do głosowania thestranglers 13 2 508 05.11.2017 03:47 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości