Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jean-Michel Jarre - Amazonia
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #1
Jean-Michel Jarre - Amazonia
[Obrazek: amazonia-w-iext69617086.jpg]

To nie żadna "łupanka", ani kolejny skok na kasę. To nie jest płyta, która powstała po to, aby być lub udawać fajną. Amazonia to projekt, jakiego Jarre dawno się nie podjął.

Cytując Pawła Piotrowicza z Onetu:
"Amazônia" to najkrócej mówiąc ścieżka dźwiękowa, ale nie od filmu – 52 minuty muzyki przygotowanej przez Jarre'a z myślą o niezwykłej wystawie "Amazônia". Składa się na nią ponad 200 fotografii amazońskiego lasu deszczowego wykonanych przez Sebastião Salgado podczas jego sześcioletniej wyprawy. Ekspozycja, której towarzyszy muzyka Francuza, 7 kwietnia trafiła do Filharmonii Paryskiej, a następnie wyruszy w podróż do São Paulo, Rio de Janeiro, Rzymu i Londynu.

Zamysłem Jarre'a nie było stworzenie zwykłej ilustracji, a wywołanie u patrzącego na fotografie wrażenia, że niemal namacalnie obcuje z uchwyconym na nich światem - dlatego sięgnął nie tylko po instrumenty elektroniczne i akustyczne, ale także po prawdziwe odgłosy natury czy języki zamieszkujących Amazonię ludów. Jak sam tłumaczy, nie zależało mu na byciu wiernym jednej grupie etnicznej, a na ukazaniu naturalnego bogactwa świata, któremu za sprawą bezmyślnej działalności człowieka grozi unicestwienie.




Pełna playlista na Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=A1EmGAAm...arre-Topic

Radio Epsilon
10.04.2021 03:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Jean-Michel Jarre - Amazonia
Jestem w szoku. Jarre'a w zasadzie kojarzę jako muzyka grającego coś w rodzaju disco, a tutaj mam wrażenie, że nasłuchał się starych płyt Vangelisa i stworzył coś w podobnych klimatach. Jest bardzo dobrze i mam nadzieję, że cała płyta trzyma podobny poziom.
10.04.2021 04:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #3
RE: Jean-Michel Jarre - Amazonia
kajman napisał(a):Jest bardzo dobrze i mam nadzieję, że cała płyta trzyma podobny poziom.
Jestem po odsłuchu i trzyma, aż do przesady, bo klimat jest niezmienny od początku do końca. Też jestem zaskoczony tym albumem, bo Jarre na starość łapał się dosłownie byle czego, a tu nagle zrobił coś ambitnego i wartościowego.

Radio Epsilon
10.04.2021 04:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jean-Michel Jarre - Electronica 2: The Heart of Noise Szymek79 0 542 11.03.2016 12:33 PM
Ostatni post: Szymek79
  Jean-Michel Jarre - Electronica 1 (The Time Machine) Szymek79 1 728 16.10.2015 08:01 PM
Ostatni post: AKT!
  Britney Spears - Britney Jean Szymek79 0 851 13.11.2013 02:07 AM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości