Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Destination Unknown - czyli o podróżach
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
saferłel napisał(a):te nazwy nic mi nie mówią
Mniej niż godzina z Cieplic do Lwówka Icon_smile2
Tomekk napisał(a):trzeba było iść na Śnieżkę Icon_mrgreen
No, moja przyjaciółka mi mówiła, że wrażenia niezapomniane.
07.08.2009 04:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Dobrze, to teraz napiszę co nieco, nawiązując do postu Saferłela. W sumie dopiero zaczynam swoje podróże i nie mam dużego doświadczenia, jednak złapałem już bakcyla Icon_smile2 Mnie też bardziej ciekawią miasta niż wioski, może dlatego, że mieszkam generalnie w okolicy, gdzie jest dużo tradycyjnych wsi (choć oczywiście widać ogromną różnicę porównując do tego, co było 10 lat temu), więc ich mam pod dostatkiem Icon_razz Uwielbiam też robić zdjęcia (bardzo amatorskie co prawda), ale nie tylko budynków, ale także ciekawych wydarzeń (jeżeli takowe są), ogłoszeń, plakatów i tak dalej...
Co do miejsc, które chciałbym zobaczyć, to jest ich wiele. Po pierwsze - Słowenia i Chorwacja. Piękne widoki, języki które uwielbiam Icon_smile2 i w ogóle mnie tam jakoś ciagnie. Bardziej na zachód są Skandynawia i Beneluks, a także malutkie kraje, takie jak Andora, Malta czy San Marino, które zawsze budziły moją sympatię. Co do wschodu, to tam ciekawią mnie stolice Rumunii, Mołdawii i Gruzji, a także Stambuł. Idąc bardziej na wschód, to marzą mi się: Tajlandia, Indonezja lub też inny bardziej rozwinięty kraj Azji (ale poza Chinami kontynentalnymi, Koreą Południową i Japonią). W jakichś dalszych marzeniach są też miasta Azji centralnej: Astana, Ałma-Ata i Taszkient, ale ze względu na odległości (już pomijam odległość od Polski) wątpliwe, że kiedyś je zobaczę. W Polsce natomiast bardzo chciałbym pojechać w podróż po wszystkich 18 stolicach województw.

I jeszcze w sprawie miejsca do życia. Chyba też chciałbym się przeprowadzić za granicę, bo raczej nie widzę dla siebie miejsca w tym kraju... No, chyba że Kraków mnie pozytywnie zaskoczy Icon_wink2 Ciężko się wypowiadać o tym, jeśli się nie było w danych miejscach, więc wiem tylko to, co się dowiedziałem, ale w grę wchodziłyby: Beneluks, Skandynawia albo Słowenia.

P.S.
Saferłel napisał(a):Empik, którego zazdrościć mogą największe polskie metropolie
Ja jednak wolę ten krakowski Icon_smile Ale do jeleniogórskiego nic nie mam.
07.08.2009 10:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Ja nawet nie wiem, gdzie jest krakowski...przynajmniej nie kojarzę w tym momencie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.08.2009 10:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
W Galerii Kraków Icon_smile2
07.08.2009 11:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
 
Byłem w Krakowie kilka lat temu, ale tylko przez parę godzin. To jednak za mało, żeby zwiedzić to piękne miasto. Dalej na wschód niż Kraków nigdy nie byłem...
żeby odkryć wszystkie miasta trzeba czasu i przede wszystkim pieniędzy...
07.08.2009 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
No cóż, ja akurat mam duże zniżki na pociągi, nie ma to jak mieć ojca kolejarza ;] A co do noclegów... jest couchsurfing Icon_smile2
07.08.2009 11:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #27
 
Ja empików w ogóle nie lubię, ble. Te niezwykle wysokie ceny i niedobory w asortymencie...

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.08.2009 02:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Zależy, czy szuka się czegoś konkretnego. Mi asortyment w Krakowie wydawał się dosyć bogaty Icon_smile2
08.08.2009 11:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #29
 
prz_rulez napisał(a):W Galerii Kraków Icon_smile2
Albo na Rynku Icon_smile2.

Ale ogólnie - płyty drogo i ostatnio coraz gorzej z płytkami. Głównie komercha. CHociaż niektóre salony mogą zaskoczyć jakimiś mniej znanym asortymentem. Ale to zależy od kierownika działu też. Np. jak lubi klasykę i na niej się zna, to jest tu całkiem nieźle (w Wawie np. Nowy Świat i Junior), a jak poprzednio w Juniorze był taki, co zamawiał alternatywę z elektroniki i "nowych brzmień", no to z tym było z kolei nieźle.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
11.08.2009 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Agniecha Chrzanowska była na wierzchu, więc nie jest tak źle.
(50 miejsce na liście olisu to chyba nie jest aż tak totalna komercha Icon_wink2 )
11.08.2009 10:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Na początku temat ruszył z kopyta, ale teraz ucichł... A nie wierzę, że w wakacje wszyscy siędzą na tyłku i gapią się w monitor!
W przyszłym tygodniu robię sobie małą turkę po podkarpaciu - trzeba korzystać, póki jest się blisko. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to podzielę się wrażeniami z mojego pięknego województwa Icon_wink2
16.08.2009 10:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #32
 
Może uda mi się pod koniec sierpnia wyskoczyć w Bieszczady...
Przed zeszłorocznym wyjazdem byłem tam tylko raz, w poprzednim tysiącleciu Icon_wink2 Jak człowiek przez tyle lat mógł omijać to miejsce...?

Moja prywatna galeria
16.08.2009 10:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Nie bój się, ja tylko 2 i z tego co pamiętam to też w poprzednim tysiącleciu.
No, chyba, że wliczać Sanok, to 3.
16.08.2009 10:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #34
 
Ja jadę w środę na Hel na tydzień Icon_biggrin3
Byłem tam tylko raz, kilka lat temu, w dodatku tylko na jeden niecały dzień, a pogoda była paskudna, więc zbyt wiele nie pamiętam poza kolejkami do fokarium i tym, że smakowała mi bardzo ryba, którą jadłem wówczas na obiad Icon_smile2

A dzisiaj sobie przeglądałem w Internecie praktyczne wskazówki i informacje dotyczące wyjazdu do Laosu. Nie żebym się wybierał, ale tak jakoś mnie natchnęło Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.08.2009 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Ciekawe Icon_smile2 Czemu akurat Laos?
Mnie Tajlandia by zdecydowanie wystarczyła Icon_biggrin3
17.08.2009 12:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #36
 
Bo czytając dzisiaj o wymarłych ssakach holocenu, przy Jeleniu Schomburgka natrafiłem na taką wzmiankę:
Cytat:In 1991, antlers were discovered in a Chinese medicine shop in Laos. Laurent Chazée, an agronomist with the United Nations, later identified the antlers from a photograph he took as coming from the Schomburgk's deer. It is possible that the Schomburgk's deer survives in Laos, but further research is needed to confirm that.
I stwierdziłem, że fajnie byłoby tam pojechać. Niekoniecznie na poszukiwania śladu zwierzęcia uznanego za wymarłe, chociaż to byłoby jeszcze bardziej ekscytujące Icon_wink2

Póki co mnie nie stać. Może kiedyś Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.08.2009 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #37
 
aaktt napisał(a):Ja jadę w środę na Hel na tydzień
No patrz, ja do Gdyni jadę (również w środę) i na Hel zawitam pewnie kilka razy dzięki tzw. wodnym tramwajom. Kto wie, może nawet gdzieś się miniemy o tym niewiedząc... Icon_biggrin3
18.08.2009 02:38 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
no to po trasie Leżajsk-Przeworsk-Rzeszów, a Lubaczów-Łańcut-Jarosław odłożyłem na przyszły tydzień. Relacja za czas jakiś, póki co jestem zajęty Icon_smile2
25.08.2009 08:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #39
RE: Destination Unknown - czyli o podróżach
AKT! napisał(a):A dzisiaj sobie przeglądałem w Internecie praktyczne wskazówki i informacje dotyczące wyjazdu do Laosu. (...) fajnie byłoby tam pojechać. Niekoniecznie na poszukiwania śladu zwierzęcia uznanego za wymarłe (...) Póki co mnie nie stać. Może kiedyś
ciekawym czy zrealizowałeś to marzenie... w zeszłym roku namiętnie obejrzałem sobie vblog 'bez planu', na którym bohater objechał na motorze m. in. Laos... bardzo biedny i swoją drogą ekstremalny dla turysty to kraj...
17.03.2020 12:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Z kulturą na ty - czyli nasze polecenia neo01 0 194 27.03.2021 04:28 PM
Ostatni post: neo01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości