Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielki Dziobasowy Top Piw
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 913
Dołączył: Jan 2020
Post: #61
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
thestranglers napisał(a):dziobaseczek napisał(a):
29 Raciborskie Rżnięte
miałem mały romans z tą marką
ooo to dokładnie tak jak ja, nawet całkiem udany Icon_wink
16.04.2021 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #62
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
27 Ciechan Miodowe
[Obrazek: dfd766e638fd5ef4dcf044234fe1cfd2.webp]

Kryteria
- Typ Piwa - Honey Lager / Vegetable Beer
- Producent/Kraj - Browar Ciechan/Ciechanów/Polska
- Cena/Dostępność/Gdzie - 6 zł/Dobra
- Parametry techniczne (IBU/Zawartość Alkoholu/BLG) - (niskie/5,6%/14)
- Smak - Wypowiadam się na temat Ciechana miodowego sprzed 2019 - słodycz obecna na podniebieniu od samego początku, czuć wyraźnie naturalny miodowy smak, zakończony bardzo subtelną goryczką, wyczuwalne kwiatowe akcenty. Dziś to już wspomnienia...
- Zapach - intensywny miodowy zapach, sprawiający wrażenie lepiącego, subtelna goryczka w tle, wyczuwalne kwiatowe akcenty
- Tekstura - aksamitne, delikatne, miód nie przeszkadzający, wręcz ambrozja.
- Nasycenie - Nasycenie spore, trzeba pamiętać, że warto "zafyrlać" na końcu - bardzo ładny efekt i głęboki lacing
- Wygląd, klarowność i efekt wizualny - jasno-słomkowy wpadający w jasnożółty, opalizuje, intensywnie mętny
- Efekt całościowy
Jeśli można robić listy przebojów - to z pewnością dla piw nawet trzeba. Piwo, które w pierwszej połowie 2010 biło się o palme pierwszeństwa w rankingach, dziś zalicza spektakularny zjazd. Kompletne rozczarowanie roku. Myślałem, że to jednorazowy wyskok, ale okazuje się, że zmiana etykiety pociągnęła za sobą zmianę jakości. Z pysznego, aksamitnego, delikatnego jak ambrozja napoju - zrobił się przeciętniak w stylu Łomży / Perły miodowej. Jest to bardzo frustrujące i załamujące, że zarżnięto taką wspaniałą markę. Kiedyś - to było piwo wybitne i jeden z przykładów, że można zrobić piwo miodowe o pięknej palecie smaku, który "wchodzi" nawet największym lagerowym ultrasom. RIP.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.05.2021 08:02 AM przez dziobaseczek.)
20.04.2021 08:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 657
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
Pszenicznych piw nie lubię, a miodowych jeszcze bardziej. I akurat miodowy ciechan to dla mnie najgorsze piwo, jakie w tym stuleciu piłem. A piłem na pewno przed 2019.
20.04.2021 08:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #64
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
dawno dawno temu lubiłem to piwo, od lat nie pijam miodowych, bo zmienił mi się smak, więc nawet nie wiedziałem, że się spsuły; ale w sumie ciechanów też nie pijam -- ten był jednym, który kojarzył mi się dobrze

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.04.2021 10:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #65
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
dziobaseczek napisał(a):27 Ciechan Miodowe
nigdy nie miałem fazy na jakiegokolwiek Ciechana, mimo, że akurat w miodowych smakuję Icon_wink
20.04.2021 10:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #66
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
26 Kloster Scheyern Gold Hell
[Obrazek: Kloster-Scheyern-Gold-Hell.webp]

Kryteria
- Typ Piwa - Monachijskie Jasne/Munich Helles
- Producent/Kraj - Klosterbrauerei Scheyern/Scheyern/Niemcy
- Cena/Dostępność/Gdzie - 8 zł/Tylko na Bawarii/Choć można kupić online z przesyłką ok 15 zł
- Parametry techniczne (IBU/Zawartość Alkoholu/BLG) - (średnie/5,4%/bd)
- Smak - W smaku lekkie, głównie słodowe z delikatną goryczką chmielową i wyczuwalną kwasowością.
- Zapach - W zapachu piwo jest zdecydowanie słodowe, brak tutaj jakiejkolwiek nuty chmielowej.
- Tekstura - Całość jest lekko słodkawa, dosyć rześka i zdecydowanie pijalna
- Nasycenie - Piana jest spora, opada dosyć leniwie, oblepiając przy okazji nieznacznie ścianki. Nasycenie dwutlenkiem węgla na średnim poziomie intensywności.
- Wygląd, klarowność i efekt wizualny - [b]jasno-złoty klarowny. Butelka klasyczna z postarzanymi naklejkami - bardzo lubię taki typ butelek

- Efekt całościowy
Taki można powiedzieć przedstawiciel lokalnych wiejskich, klasztornych browarów, jakich jest na Bawarii mnóstwo. Nasi zachodni sąsiedzi mają zdecydowanie więcej do zaoferowania niż to piwo, ale faktycznie od tego egzemplarza zacząłem się zachwycać dostępnością i kultem piwa w Niemczech. Uważam, że i u nas można by było postawić na kult regionalnych, lokalnych piw dostępnych w każdej mieścinie. Dlaczego tak się nie dzieje? To pytanie na dużą opowieść. Być może w top 10 ją rozwinę.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.05.2021 08:02 AM przez dziobaseczek.)
22.04.2021 08:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #67
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
dziobaseczek napisał(a):przedstawiciel lokalnych wiejskich, klasztornych browarów
o, tego się właśnie spodziewałem w tym topie, piw, których nie da się nigdzie dostać; za to w bawarskim wiejskim klasztorze owszem xD

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.04.2021 09:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #68
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
AKT! napisał(a):o, tego się właśnie spodziewałem w tym topie, piw, których nie da się nigdzie dostać; za to w bawarskim wiejskim klasztorze owszem xD
On akurat jest łatwo dostepny poza klasztorem, mozna kupić wysyłkowo, a nawet w Żernicy ściąga go właściciel Restauracji "U Reiniego". Byłoby złem nie wspominać o moich realnych fascynacjach. Z resztą to nie ostatni klasztorniak. Następne zachęci was do wyjazdu - być może wakacyjnego Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.04.2021 12:43 PM przez dziobaseczek.)
22.04.2021 12:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #69
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
Top jest bardzo ciekawy, ale i mało weryfikowalny dla mnie - za rzadko pijam piwo, żeby jeszcze znać specjały z małych browarów, a zagraniczne to w ogóle. Tym niemniej czytam oraz czekam na dalsze pozycje.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
22.04.2021 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #70
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
25 Faustus Pszeniczne
[Obrazek: faustus.webp]

Kryteria
- Typ Piwa - Pszeniczne
- Producent/Kraj - Herrnbräu GmbH/Ingolstadt/Niemcy
- Cena/Dostępność/Gdzie - 6 zł/Kiedyś w Polsce łatwo dostępna - teraz praktycznie nie da się kupić w Polsce
- Parametry techniczne (IBU/Zawartość Alkoholu/BLG) - (niskie/6 %/bd)
- Smak - Goździki i banany są wtórne, tutaj bardzo napędza to piwa kremowość, śmietankowość przełamana ciekawym smaczkiem cytrusowy i lekko kolendrowym
- Zapach - Lekko drożdzowe, goździkowe nuty, bardzo subtelny zapach kolendry
- Tekstura - aksamitne, kremowe, leciutko alkoholowy posmak, ładnie finiszuje w końcówce podniebienia
- Nasycenie - Nasycenie spore, piwo nalewa się na raty - jeden z najpiękniejszych lacingów
- Wygląd, klarowność i efekt wizualny - Kolor ładny, miodowy i mega mętny
- Efekt całościowy
Chciałbym mówić w czasie teraźniejszym, ale z powodu faktu, że piwo jest praktycznie niedostępne już w Polsce (a było w Auchan/Carrefour) - zaliczyło dużą obsuwę w w zestawieniu. Bardzo lubiłem popijać po zmieszaniu z miodem - to był istny Rytuał. Piątkowy Wieczór z Faustusem. To se chyba ne vrati. Piwo oczywiście bardzo smaczne i esencjonalne. Przez brak pasteryzacji i filtracji miało piękną konsystencję. A nalewanie końcówki było świetnym wyzwaniem.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.05.2021 08:03 AM przez dziobaseczek.)
23.04.2021 07:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #71
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
dziobaseczek napisał(a):to nie ostatni klasztorniak
tak obstawiałem od początku, lol
ja nie jestem miłośnikiem niemieckich piw ogólnie; nie zamierzam ich zamawiać wysyłkowo, lol

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.04.2021 10:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #72
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
AKT! napisał(a):ja nie jestem miłośnikiem niemieckich piw ogólnie
czego oczy nie widzą i podniebienie nie czuje - tego sercu nie żal

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.04.2021 11:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #73
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
24 Bytów Jasne Pełne
[Obrazek: d40b3e71fc6a05d2138394ac211e2da4.webp]

Kryteria
- Typ Piwa - Pale Lager
- Producent/Kraj - Bytów Browar Kaszubski/Bytów/Polska
- Cena/Dostępność/Gdzie - 5,5 zł/dobra/szczególnie na Pomorzu
- Parametry techniczne (IBU/Zawartość Alkoholu/BLG) - (średnie/5,6 %/12,5)
- Smak - W smaku lekkie o wyraźnym zbożowym profilu, czuć akcent drożdżowy, goryczka lekko zalegająca, niezła kontra kwaskowa, subtelne drzewne posmaki
- Zapach - W zapachu oczywiście nuty słodowe, trawiaste oraz zbożowe aromaty, daleko daleko w tle nieśmiała doza owocowości.
- Tekstura - Lekkie, orzeźwiające, nie wymaga kalibracji kubków smakowych, bo piwo samo wchodzi do gardła Icon_biggrin
- Nasycenie - wysycenie na średnio-niskim poziomie. Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła
- Wygląd, klarowność i efekt wizualny - Barwa jaśniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. Etykieta w białej kolorystyce, minimalistycznie wykonana graficznie - trochę dziwne, jak na mój gust
- Efekt całościowy
Piwo - być może jedno z wielu dostępnych - przedstawiciel solidnych porządnych, uczciwych lagerów. Jest to rzecz ponadprzeciętnie smaczne, orzeźwiające, ładnie zaokrąglone, wchodzi, jak gorący nóź w masło Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.05.2021 08:03 AM przez dziobaseczek.)
27.04.2021 12:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #74
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
23 Krakowiak Nieklarowny
[Obrazek: krakowiak-nieklarowny.webp]

Kryteria
- Typ Piwa - Lager Premium/b]
- Producent/Kraj - [b]Browar Południe/Konopiska/Polska

- Cena/Dostępność/Gdzie - 5,5 zł/dobra/szczególnie na południu Polski
- Parametry techniczne (IBU/Zawartość Alkoholu/BLG) - (średnie/56,0%/12,0)
- Smak - Smak jest rześki, kwaskowy, delikatnie owocowy. W końcówce ujawnia się bardziej intensywna goryczka.
- Zapach - Piwo pachnie czysto i świeżo, lekko kwaśne tony zmieszane są z wyraźną chlebowością, tło wypełnia przyjemna zbożowa słodowość, a także elementy trawiastego chmielu, jak przystało na dobrego lagera
- Tekstura - Lekkie, orzeźwiające, z lekka wodniste i trochę brakuje mu ciała. Ale rekompensuje niesamowitą przystępnością i dojrzałością. Wszystko jest tu równomiernie wygładzone, miękkie i ułożone. smaku początkowo atakuje mnie spora dawka kwaskowatych akcentów, do których po chwili dołącza niewielka słodowa nuta oraz łagodna chmielowa goryczka. W tle pojawia się nawet minimalnie słone muśnięcie pochodzące zapewne od związków mineralnych zawartych w wodzie.
- Nasycenie - Całość średnio treściwa, ale wysokie wysycenie sprawia, że piwo mocno zapełnia żołądek.
- Wygląd, klarowność i efekt wizualny - klasyczny złocisty kolor i jest tylko nieznacznie mętny, bardziej nawet opalizujący
- Efekt całościowy
Kolejny Lager z gatunku kultowych. Osobiście wolałem Kresowe, znacznie bardziej treściwe, ale faktycznie to nie odbiega znacząco w jakości a jest łatwo dostepne.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.05.2021 08:04 AM przez dziobaseczek.)
06.05.2021 08:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 657
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
dziobaseczek napisał(a):(IBU/Zawartość Alkoholu/BLG) - (średnie/56,0%/12,0)
Muszę poszukać. Tylko czy zdołam całe wypić?
06.05.2021 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #76
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
Haha, dzięki za czujność. Oczywiście 5.6%.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.05.2021 05:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 657
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
Zawsze coś.
06.05.2021 05:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #78
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
A nie całe 6,0%? Icon_wink
06.05.2021 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #79
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
Inżynierek po inzyniersku podchodzi. Brawo. Sprawdzę w wolnej chwili I uzupełnię. Dzięki za czujność.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.05.2021 06:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #80
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
dziobaseczek napisał(a):24 Bytów Jasne Pełne
kojarzę butelkę, gdzieś musiało mi mignąć

coś tu dalej się będzie działo?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.06.2021 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości