Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielki Dziobasowy Top Piw
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #21
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
kajman napisał(a):ale dla mnie nazywanie piwem czegoś, co ma poniżej pięciu procent jest nadużyciem.
Właściwie, coś w tym jest - stąd pojęcie Radler. Czyli piwo dla Rowerzystów. Jest to miks piwa i lemoniady. Zatem można twój sceptycyzm uznać za uzasadniony.
EVENo napisał(a):ale jak sobie wymieszam Argusa Mocnego z biedronkową Mirindą to w zasadzie mam to samo za pół ceny
Gdy jestem na mieście - to nie będę kupował obu napojów i je cudownie mieszał. Bo to mało eleganckie. Oczywiście wskazuję ma Lepsze Jakościowe Corneliusy, Niemieckie Radlery, ale to faktycznie jest hicior. W dodatku z racji faktu, żer mam wtyki w branży - czasem mam to za darmo Icon_biggrin

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2021 08:02 AM przez dziobaseczek.)
25.03.2021 08:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #22
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
kajman napisał(a):No dobrze, czasem nieco mniej, jak się uprzeć, ale nie dwa.
No i istotna sprawa. Alkohol nadaje napojowi narowistości, szlachetności i wyrazistości. Radsler z Warki broni się tymi dwoma procentami, choć jest też wersja 3,5%, dla tych, którzy lubią poczuć lekką bryzę w głowie jako efekt, obok efektu orzeźwienia. Ale wtedy już nie jest to radler, bo na rower nie warto siadać XD

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2021 08:21 AM przez dziobaseczek.)
25.03.2021 08:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #23
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
no na upał można, ale żeby od razu nazywać to piwem? Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.03.2021 11:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #24
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
AKT! napisał(a):no na upał można, ale żeby od razu nazywać to piwem?
Dlatego podkreślam, że nie jest to klasyczne piwo, ale nie jest to też nie-piwo typu cydr. Ponieważ składnikiem ważnym jest właśnie piwo.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
25.03.2021 11:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #25
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
Myślę, że ze wszystkich piw tego typu, Warka prezentuje najlepszy poziom Icon_smile
25.03.2021 01:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #26
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
Ło matko, jaki poetycki opis! Czytając go niemal czułem smak tego Radlera w ustach... Icon_redface
Monika napisał(a):Jak można pić to paskudztwo i jeszcze robić top życia dotyczący tego okropnego napoju
A te słowa brzmią niemal jak świętokradztwo. Icon_twisted Ale wybaczam gdyż napisała to białogłowa, a znam z autopsji wiele kobiet, którym smak jakiegokolwiek piwa nie odpowiada.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
25.03.2021 01:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #27
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
Miejsca 35-31 - Czyli Sentyment górą nad Rozsądkiem

34 Burmistro Kartusis Šviesusis
[Obrazek: Kauno%2B-%2B1%2B%25288%2529.jpg]
Kryteria
- Typ Piwa - Jasny Lager
- Producent/Kraj - Kauno alus/Kowno/Litwa
- Cena/Dostępność - 6 zł/Przeciętna-Auchan/Łatwo dostępny na północy Kraju
- Parametry techniczne (IBU/Zawartość Alkoholu/BLG) - (średnie/5,2%/10)
- Smak - Typowy Jasny Lager, Lekka, ale przyjemna goryczka, Bez nut słodowych
- Zapach - Lekki Chlebowy, Jak w przypadku czeskich lagerów - masełko
- Tekstura - Orzeźwiające i ożywcze, finisz goryczkowy, efekt metaliczny z chmielu a'la bracki
- Nasycenie - Wysokie
- Wygląd, klarowność i efekt wizualny - Delikatnie mętny, jasny, złocisty, butelka na kapel mechaniczny, bardzo ładna, śliczna, beżowa etykieta
- Efekt całościowy
Te miejsca to "Sentymenty górą nad rozsądkiemn" - czyli Lager pity nad morzem w Dąbkach namiętnie i często. Oczywiście Kowieński browar ma lepsze piwa typu Ale, Dunkele, ale mi wyjątkowo spasował ten świetny Jasny, zwykły pospolity lager. Świetnie schłodzony stanowi znakomity materiał importowy. Zaznaczyć można, że efekt wow daje butelka oraz pyszna, niekłamana ożywczość i miękkość tego piwa. Choć zupełnie nieinwazyjne i mało oryginalne - zasługuje na wyróżnienie. A za takowe można uznać miejsce 34.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2021 03:26 PM przez dziobaseczek.)
25.03.2021 03:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
Jak pisałem - zagranicznych raczej znać nie będę. Jedyne jakie mi się kojarzy to primator double.
25.03.2021 05:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #29
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
Miejsca 35-31 - Czyli Sentyment górą nad Rozsądkiem

33 Ožujsko Pivo
[Obrazek: ozujsko.png]
Kryteria
- Typ Piwa - Lager - Jasne dolnej fermentacji
- Producent/Kraj - Zagrebačka Pivovara/Zagrzeb/Chorwacja
- Cena/Dostępność/Gdzie - 7 zł/Przeciętna/Auchan/Lepszy jest lokalnie podawany i najlepiej z Kega
- Parametry techniczne (IBU/Zawartość Alkoholu/BLG) - (średnie/5,0%/11)
- Smak - Typowy Pale Lager Czyli delikatny Smak słodowy, delikatnie owocowy.
- Zapach - dyskretny - lekko słodowy, słodki, z odrobiną chmielowej świeżości
- Tekstura - Orzeźwiająca - nie nasycająca, bezinwazyjna, na końcu wyraźna goryczka
- Nasycenie - Wysokie, piana gruboziarnista - szybko znikająca
- Wygląd, klarowność i efekt wizualny - Klarowny, złocisty, Wygląd dość przeciętny, choć dla spragnionego - najładniejszy na świecie,
- Efekt całościowy
Te miejsca to "Sentymenty górą nad rozsądkiem" - czyli Pale Lager pity również na wakacjach. Jak się można domyśleć - w Chorwacji. Spośród kilku tam piw - tan mainstreamowy kawałek jawi się, jako najlepszy. Można powiedzieć, że przypomina trochę czeski Krušovice Lager, ale jednak tam na miejscu nabiera on szczególnego kolorytu. Co ciekawe w Polsce jest niesamowitą herezją piwną i hańbą picie z plastikowej dużej butelki - tymczasem przy lokalnych cykadach - przestaje mieć to znaczenie i często się to stusuje. Ale i tak w stosunku do naszych koncerniaków - to piwo jest naprawdę smaczne i ożywcze, nawet w wersji eksportowej. Piwo jest typowym ugaszaczem pragnienia, nie ma w sobie złych manier i dziwnych tekstur. Po prostu na gorący chorwacki wieczór - jak znalazł.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.03.2021 10:27 AM przez dziobaseczek.)
26.03.2021 10:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #30
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
dziobaseczek napisał(a):Te miejsca to "Sentymenty górą nad rozsądkiem" - czyli Pale Lager pity również na wakacjach. Jak się można domyśleć - w Chorwacji. Spośród kilku tam piw - tan mainstreamowy kawałek jawi się, jako najlepszy.
(...)
Co ciekawe w Polsce jest niesamowitą herezją piwną i hańbą picie z plastikowej dużej butelki - tymczasem przy lokalnych cykadach - przestaje mieć to znaczenie i często się to stusuje
Oj tak, tutaj trafiłeś w samo sedno Icon_biggrin Również dla mnie to piwo w dwulitrowej plastikowej butelce to rzecz kultowa Icon_biggrin

Radio Epsilon
26.03.2021 11:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #31
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
EVENo napisał(a):Również dla mnie to piwo w dwulitrowej plastikowej butelce to rzecz kultowa
Po prostu u nas kojarzy się z tanimi mózgotrzepami, tymczasem w Chorwacji uznano, że jest to praktyczne. W dodatku nie pojawiają się tzw. popularne w branży "bomby"
Inne walory - wady i zalety są tutaj:

https://piwnygaraz.pl/lanie-piwa-do-petow/

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.03.2021 06:59 PM przez dziobaseczek.)
26.03.2021 06:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #32
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
dziobaseczek napisał(a):tymczasem w Chorwacji uznano, że jest to praktyczne.
I to nie tylko z piwem, ale i z winem!

Radio Epsilon
26.03.2021 06:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
EVENo napisał(a):piwo w dwulitrowej
To w praktyce od razu cztery piwa wypijasz.
26.03.2021 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #34
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
mi ostatnio bardzo podeszła perła miodowa

[Obrazek: 0013549_perla-miodowa-piwo-jasne-500-ml_550.png]
26.03.2021 07:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
Smakowe piwa to całkiem lubię, ale miodowe są negatywnym wyjątkiem.
26.03.2021 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #36
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
Miodowa perła nie załapie się na top, ale spośród tzw. Średniej półki jest to uczciwe, przyzwoite piwko. Bez efektu Wow, ale solidny średniak, trochę jednak zbyt syntetyczna słodycz quasimiodowa, jak dla mnie. Taki Pius Paschke wśród piw XD

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.03.2021 07:35 PM przez dziobaseczek.)
26.03.2021 07:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #37
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
dziobaseczek napisał(a):Co ciekawe w Polsce jest niesamowitą herezją piwną i hańbą picie z plastikowej dużej butelki - tymczasem przy lokalnych cykadach - przestaje mieć to znaczenie i często się to stosuje.
oj, teraz obudziłeś moje wspomnienia związane z Tiraną

dziobaseczek napisał(a):35 Warka Radler Cytryna
kiedyś próbowałem tego typu produktów, ale obecnie jakoś nie mam potrzeby Icon_wink

dziobaseczek napisał(a):34 Burmistro Kartusis Šviesusis
jest mi to rzecz kompletnie nieznana

dziobaseczek napisał(a):33 Ožujsko Pivo
ostatnio Makłowicz też przyznał jego wyższość nad Karlovačko, przyznam, kiedyś i ja próbowałem Chytry
27.03.2021 09:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #38
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
Miejsca 35-31 - Czyli Sentyment górą nad Rozsądkiem

33 Amber Pszeniczniak
[Obrazek: a6f1eec30ab84cb9e7ff41eeee7c8500.png]
Kryteria
- Typ Piwa - Pszeniczne jasne
- Producent/Kraj - Browar Amber/Bielkówko /Polska
- Cena/Dostępność/Gdzie - 7 zł/Dobra/Hipermarkety
- Parametry techniczne (IBU/Zawartość Alkoholu/BLG) - (niskie/5,2%/12.1)
- Smak - Przyjemny i zostawiający przyjemny posmak kremowo, kwaskowaty. Dobrze wywarzone proporcje, ponieważ kremowatość pszenicznego przecina goryczka i kwaskowatość. Przyjemny posmak, przy słabym schłodzeniu optymalne proporcje nie są wyczuwalne
- Zapach - Jak to pszeniczny - goździki, drożdże i banan
- Tekstura - Kremowa, ale jak na pszenicznego zaskakująca wytrawność, nuty kwaskowate dodają kolorytu
- Nasycenie - Wysokie, ale nie nadyma, jak czasem to robią pszeniczniaki / piana drobnoziarnista - długo się utrzymuje zostawiając intensywny lacing
- Wygląd, klarowność i efekt wizualny - Kolor jasny, słomkowy, mętny
- Efekt całościowy
Pszeniczne piwo jest już częstym gościem w moim kuflu i ten akurat nie jest moim aktualnie ulubionym, ale lubiłem sobie kupować, gdy nie było łatwej dostepności do pszenicznych lagerów. Oczywiście, nie jest to najlepszy przedstawiciel gatunku i aktualnie na rynku jest masa lepszych. ale warto. Ja czasem sobie dopełniam jak to czasem się dzieje. Zimą dodaje miodu i cytryny. Latem samą cytrynę. Zawsze dobrze schłodzone. Orzeźwia jak mało które. I ten posmak octanu izoamylu (dla przerażonych to właśnie ten goździk i banan) jest tutaj arcyprzyjemny. Zakończony elegancką przełamująca to kwaskowatością. Ponieważ Te miejsca to "Sentymenty górą nad rozsądkiem" - zatem - są lepsze - ale tego się opiłem Icon_biggrin

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.03.2021 09:37 AM przez dziobaseczek.)
29.03.2021 09:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #39
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
thestranglers napisał(a):ostatnio Makłowicz też przyznał jego wyższość nad Karlovačko, przyznam, kiedyś i ja próbowałem
Nie dziwię się, sam robiłem taki pojedynek. Karlovačko przegrywało z kretesem.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
29.03.2021 11:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Wielki Dziobasowy Top Piw
No cóż, piwa pszeniczne to z tego co pamiętam to piwa pszeniczne zdecydowanie nie są moją bajką. Natomiast bardzo lubię piwo gryczane (zresztą chyba to zboże, które mi bardzo leży, bo z kasz uznaję tylko gryczaną; no może jeszcze manną, ale w tym stuleciu chyba jeszcze nie jadłem).
29.03.2021 04:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości