Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Gentle Giant
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #21
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
Think Of Me With Kindness
drugi dorzucę w weekend
25.03.2021 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #22
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
Underground

Posłuchałem trzy płyty żeby coś wybrać, bo nie znałem nic. Na ten moment już wiem, że ten top to będzie trudna przeprawa dla mnie. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
28.03.2021 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
Pytanie tylko czy nie mogłeś lepszych płyt wybrać.
A dla mnie miła niespodzianka, bo znałem ich twórczość bardzo wybiórczo i niekoniecznie były to utwory z ich czołówki (część była, ale jednak ta mniejsza). Poziom bardzo wysoki i ciężko będzie ustalić kolejność.
Aha i specjalnie pooglądałem okładki. Jak na moje to jest całkiem dobrze.
28.03.2021 03:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #24
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
kajman napisał(a):specjalnie pooglądałem okładki. Jak na moje to jest całkiem dobrze.
też mi się podobają, oddają klimat epoki, przynajmniej te pierwsze
28.03.2021 03:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #25
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
Powiedzmy że tak. Icon_wink
kajman napisał(a):A dla mnie miła niespodzianka, bo znałem ich twórczość bardzo wybiórczo i niekoniecznie były to utwory z ich czołówki
Wcale się temu nie dziwię, bo to dosyć podobne granie (w moim odczuciu) do King Crimson, tylko takie bardziej barokowe?
Dla mnie to też będzie ciężka przeprawa, ale spróbuję. Bowiem po przesłuchaniu jednej płyty miałem ich serdecznie dość. Icon_twisted I pewnie też wybrałem nie tą co trzeba?
A z niej wybrałem tytułowy numer:

In a Glass House

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.03.2021 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #26
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
Ani nie jest to zbyt podobne do KC, ani nie ma w tym żadnego broń Boże baroku! KC bryluje w długich suitach i improwizacjach, a w okresie 69-74 częściej sięgał po jazz, niż klasykę. GG gustuje w utworach stosunkowo zwięzłych i perfekcjonistycznie dogranych w każdą sekundę, a inspirację czerpią z muzyki średniowiecznej i renesansowej.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
28.03.2021 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
Sundrajta napisał(a):to dosyć podobne granie (w moim odczuciu) do King Crimson
Jeżeli miałbym porownać do jakiegoś z gigantów progu to chyba do Genesis i może trochę do ELP.
Przy okazji pytanie (po raz kolejny). Gdzie znaleźć Drive Till South, bo żadnej informacji na ten temat znaleźć nie mogę.
28.03.2021 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #28
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
The Runaway
28.03.2021 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 917
Dołączył: Jan 2020
Post: #29
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
Why Not?
28.03.2021 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #30
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
Zgłaszam:

Proclamation
Playing The Game

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
29.03.2021 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #31
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
The Moon Is Down
Inside Out
30.03.2021 01:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #32
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE PROPOZYCJI
30.03.2021 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #33
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
Playlista:
https://open.spotify.com/playlist/5QfLpI...jEGAr08T5Q

"Drive Till South" nie ma na Spotify więc wrzuciłem na swojego chomika:
http://chomikuj.pl/Znamileciziemia

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
30.03.2021 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
thestranglers napisał(a):The Moon Is Down
Inside Out
Trochę późno. Ale odsłucham. Rano słuchałem propozycji Lilian.
30.03.2021 04:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
No i spadłem na drugie miejsce po przesłuchaniu pięciu nowych utworów i czołówki starych po raz kolejny.
Ale pierwsza czternastka jest znakomita, a z wszystkiego co słuchałem nie znalazłem niczego bardzo słabego.
31.03.2021 07:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #36
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
O, to mnie niezwykle cieszy, że nie oceniłeś w ten sposób ich propozycji z ostatniej płyty, bądź co bądź nieco bardziej przystępnej od rzeczy dawniejszych.
31.03.2021 07:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 997
Dołączył: Sep 2017
Post: #37
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
Repertuar różnorodny. Powiedziałbym nawet, że zbyt różnorodny.

Trudno mi się z nimi utożsamić, znaleźć jakiś punkt zaczepienia. Większość brzmi jak improwizacja. I to raz improwizacja typu "patrzcie wszyscy, my też potrafimy tak, jak oni", a raz improwizacja typu "mamy tu wycieczkę szkolną i musimy udawać, że nam się chce". Nie dziwi mnie kompletnie, że dziś ich twórczość jest niszowa, nawet mnie to cieszy Icon_razz2

Najgorsze jest to, że fragmenty dobre i słabe potrafią przeplatać się przez jeden utwór, co utrudnia ocenę. Jednej piosenki miałem już serdecznie dosyć i chciałem ją pominąć, ale przechodziłem akurat bardzo trudny poziom w Super Mario i nie chciałem pauzować. No i zanim go przeszedłem to nuta zaczęła nadawać zupełnie inaczej i druga połowa piosenki to było śmiało 8/10.

Na szczęście są też takie utwory, które od deski do deski oceniłbym podobnie. Mimo naprawdę wielu udziwnień, zespół oceniam raczej na plus.

Radio Epsilon
31.03.2021 07:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #38
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
zgadzam się z EVENo; prawie kady utwór ma mocniejsze momenty, ale tylko dwa są świetne od początku do końca; najbardziej polubiłem "Think Of Me With Kindness", które wymyka się stylistyce rozpiętej między renesansowym quasi power metalem niczym wyjętym z Rhapsody a folwarcznym prog rockiem, lecz jest bardzo treściwe, wzruszające, przesiąknięte magią samotnie spędzonej nocy

ogólnie oceniam na plus, nawet dość spory i do wielu utworów będę wracał; pierwszych sześć albumów zdążyłem już zresztą wielokrotnie przesłuchać
31.03.2021 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #39
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
Kiedy Ty miałeś na to czas! No tak młodzi chyba nawet inaczej odbierają muzykę?

Aż się dziwię że dotąd nikt nie wrzucił plejki na Spotify, no to ja będę pierwszy (a przecież nie jestem ich zagorzałym fanem):

A na niej brakuje tego kawałka:
Drive Till South (znalazłem na chomiku)

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
31.03.2021 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 077
Dołączył: Dec 2009
Post: #40
RE: Mychartsowy Top Gentle Giant
Podziękował! Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
31.03.2021 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości