Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #21
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
Nr 1 też jest dobra, bo ci którzy są w czubie więcej punktów stracą i nie będzie już "kasty" wybierających. Moim zdaniem właśnie propozycja 1 łącznie z 2 jest najlepsza. Inaczej może skończyć się tym, że znowu nic specjalnie wiele się nie zmieni, będą zmiany, ale nie na tyle duże, żeby nowe osoby realnie na tym skorzystały.

WOLNE MEDIA!!!
24.03.2021 03:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Monika Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 288
Dołączył: Feb 2021
Post: #22
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
Opcja 2 jest o wiele lepsza, ponieważ to bezpośrednie wsparcie dla nowych użytkowników, a zawarte w niej kryteria mobilizują ich do aktywności. Gdyby dodać do tego opcję 1, to balans zostanie zachwiany, bo i nowy użytkownicy będą szybciej zdobywali punkty, a osoby dłużej zaangażowane w zabawę więcej niż, dotąd będą tracić. Nie trzeba robić dużych rewolucji. Wystarczy wsparcie, które proponuje Pan Kajman. Ono szybko da efekt. Stąd też sceptycznie się zapatruję na opcje 1.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2021 03:50 PM przez Monika.)
24.03.2021 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 913
Dołączył: Jan 2020
Post: #23
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
Moja opinia:

1 - ZA
2 - ZA
3 - PRZECIW
5 - PRZECIW
24.03.2021 04:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #24
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
(24.03.2021 03:49 PM)Monika napisał(a):  Opcja 2 jest o wiele lepsza, ponieważ to bezpośrednie wsparcie dla nowych użytkowników, a zawarte w niej kryteria mobilizują ich do aktywności. Gdyby dodać do tego opcję 1, to balans zostanie zachwiany, bo i nowy użytkownicy będą szybciej zdobywali punkty, a osoby dłużej zaangażowane w zabawę więcej niż, dotąd będą tracić. Nie trzeba robić dużych rewolucji. Wystarczy wsparcie, które proponuje Pan Kajman. Ono szybko da efekt. Stąd też sceptycznie się zapatruję na opcje 1.

Słuszne uwagi, dlatego głosuję:

1 - przeciw
2 - za
3 - przeciw
4 - przeciw
5 - przeciw
(wg mnie dwie ostatnie opcje są bardzo dziwne...)

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
24.03.2021 05:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #25
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
Ale właśnie to odejmowanie z góry przyjętej liczby punktów zawsze wydawało mi się jakieś dziwne i praktycznie od początku optowałem za tym, żeby to zmienić. Nie sądzę, żeby równowaga została zachwiana. Przecież te nowe osoby, które skorzystają z punktu 2. także po jakimś czasie zostaną objęci punktem 1., so...

WOLNE MEDIA!!!
24.03.2021 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 664
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
AKT! napisał(a):podwójna premia po 3 głosowaniach utrzymuje się przez wszystkie kolejne dopóki ciągłość zostaje zachowana
Oczywiście, że tak, bo tylko wtedy można wiele zyskać będąc systematycznym. A statystyki może prowadzić jedna osoba i tylko dodawać punkty.
AKT! napisał(a):wliczają się tylko premierowe topy czy dla osób
Tu bym raczej ograniczył się do zwykłych topów.
AKT! napisał(a):skoro nie ma możliwości technicznego wprowadzenia jej w życie
Teoretycznie może ją liczyć ktoś inny i przekazywać wyniki prowadzącemu.
Sundrajta napisał(a):co się zwykle z nimi robi
A mieliśmy coś z połówkami z PLMT?
Wiem, że to może głupio wyglądać w moim wydaniu, ale tak jak już inni przede mną:
1 - przeciw
2 - za
3 - przeciw
4 - przeciw
5 - przeciw
24.03.2021 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
no i nic, ja zgadzam się z tomkiem i neo, że przyjęcie opcji 1+2 będzie optymalne i wystarczająco proste do przeprowadzenia

wprowadzenie tylko opcji 2 będzie przyczyniać się dodatkowo do mnożenia się masy punktowej i dalszej ich inflacji, przez co nadal będzie trzeba z roku na rok zdobywać o kilkadziesiąt punktów więcej, aby móc dojść na szczyt -- cały czas będziemy w spirali inflacyjnej wartości punktów

dodatkowe wsparcie dla nowych super, ale to nie tylko nie zlikwiduje całego problemu, co może aktywnie przyczynić się do jego powiększenia

taka jest moja prognoza jako analityka rynku (mam na to papiery, lol xD)

zatem:

1 - za
2 - za
3 - przeciw
4 - przeciw
5 - przeciw

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2021 08:20 PM przez AKT!.)
24.03.2021 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #28
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
Przekonał.

1 - za
2 - za
3 - przeciw
4 - przeciw
5 - przeciw

Radio Epsilon
24.03.2021 08:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #29
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
1 - przeciw
2 - za
3 - przeciw
4 - przeciw
5 - przeciw
24.03.2021 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #30
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
1 - za
2 - za
3 - przeciw
4 - przeciw
5 - przeciw
24.03.2021 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #31
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
Ja już w sumie nie wiem. Wydaje mi się, że kajman ma rację.
Z drugiej strony argumenty AKTa też są logiczne.

Mimo to głosuję tak:

1 - przeciw
2 - za
3 - przeciw
4 - przeciw
5 - przeciw
25.03.2021 12:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #32
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
To jeszcze mój głos (który i tak niczego nie zmieni):
Propozycje 1-4 * Przeciw
Propozycja 5 * Za

Wiem że mój pomysł nie przejdzie, bo jest podobnie zagmatwany jak pozostałe i dla wielu uczestników MC topów, po prostu mało zrozumiały. Jednakże dla mnie nie byłoby problemem przedstawiać na bieżąco (po każdym nowym topie) listę osób, które wskazywały wykonawców w ciągu minionego roku. Icon_arrow
A z tych czterech, które odrzuciłem sensowna (i warunkowo do przyjęcia) jest propozycja AKT!-a czyli pierwsza, bowiem odejmowanie połowy dorobku jest bardzo łatwe do przeprowadzenia i tu już moja pomoc okazałaby się zbędna. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
25.03.2021 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #33
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
Sundrajta napisał(a):A z tych czterech, które odrzuciłem sensowna (i warunkowo do przyjęcia) jest propozycja AKT!-a czyli pierwsza, bowiem odejmowanie połowy dorobku jest bardzo łatwe do przeprowadzenia i tu już moja pomoc okazałaby się zbędna.
Jeśli nie oddasz na nią głosu to być może przejdzie tylko propozycja kajmana. Więc radziłbym się jeszcze zastanowić.

WOLNE MEDIA!!!
25.03.2021 02:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #34
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
jestem bardzo zawiedziony Waszymi głosami; żadnej polemiki, komentarze, że to logiczne, a i tak głosy na nie; nie zamierzam się obrażać, ale mam poczucie, że niepotrzebnie w ogóle wywoływałem ten temat

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.03.2021 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #35
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
przepraszam ślicznie, ale nie widzę potrzeby uzasadniania swojego wyboru, gdyż w pełni zgadzam się z twoją analizą xd

ale żeby nie było - sama opcja nr 2 poprawi problem jedynie w krótkim okresie, w dłuższym - liczba punktów na użytkownika będzie wzrastać w większym tempie niż wzrasta obecnie, co po pewnym czasie osiągnie taki pułap, że opcja nr 2 będzie musiała zamiast arytmetycznej przybrać formę geometryczną
25.03.2021 04:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #36
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
moja sugestia jest taka, żeby, jeśli sytuacja w głosowaniu nie ulegnie zauważalnej zmianie, uznać że kolektywnie zdecydowano się na opcję 2 i zrobić ankietę oraz dyskusję na temat zasadności przeforsowania opcji 1
25.03.2021 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #37
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
neo01 napisał(a):Jeśli nie oddasz na nią głosu to być może przejdzie tylko propozycja kajmana
Nie mogę na nią oddać głosu, bo to właśnie będzie (tak jak w/w AKT!) nielogiczne, ponieważ albo popieram obcięcie 50% albo 50 oczek i przekazanie ich forumowiczowi, który dotąd nie wybierał. Dlatego pozostaję przy moim wyborze.
AKT! napisał(a):ale mam poczucie, że niepotrzebnie w ogóle wywoływałem ten temat
Bo tak naprawdę tutaj pomogło by tylko radykalne rozwiązanie, czyli wyzerowanie liczników wszystkim uczestnikom...

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
25.03.2021 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #38
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
Sundrajta napisał(a):Dlatego pozostaję przy moim wyborze.
Ale chyba zdajesz sobie sprawę, że ma on zupełnie minimalne szanse powodzenia?

Sundrajta napisał(a):Bo tak naprawdę tutaj pomogło by tylko radykalne rozwiązanie, czyli wyzerowanie liczników wszystkim uczestnikom...
Jasne. A jak proponowałem poprzednim razem, żeby zerować liczniki po wyborze to mnie nikt nie chciał słuchać. Poza tym jak wtedy chciałbyś ustalić kolejność?

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2021 04:31 PM przez neo01.)
25.03.2021 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 421
Dołączył: Aug 2017
Post: #39
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
1. ZA
2. ZA
3. PRZECIW
4. PRZECIW
5. ZA
25.03.2021 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #40
RE: PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021)
Kiedyś jako nowy użytkownik pisałem, że system uwzględnieniony w PLMT nie do końca mi się podoba. Pamiętam dyskusje na ten temat i cieszę się, że doczekałem czasów, kiedy zaraz czekają go istotne zmiany Icon_smile. Jak widać, na swoją kolej czekam już półtorej roku, co oczywiście wynika również z mojego nieregularnego udziału. Nie każdy wykonawca to moja bajka. Niemniej z perspektywy osoby, która wspinała się na szczyt bardzo długo sądzę, że dobrze byłoby jakoś zmobilizować nowych użytkowników i dać im poczucie, że głosowanie przynosi wymierne korzyści.

Dlatego opcja numer dwa podoba mi się najbardziej. Jest taka najbardziej bezpośrednio dotykająca problemu. Opcja pierwsza to też jakiś pomysł, natomiast ktoś zwrócił słusznie uwagę, że połączenie jej z drugą byłoby podwójnie korzystne czy też każące - zależnie od perspektywy. Plus 50% odjętych punktów działałoby z kolei demobilizująco na osoby będące w grze już dłużej. Widzę pewien sens w propozycji trzeciej, natomiast jest ona zupełnie pozbawiona szczegółów, także nie mogę jej poprzeć. Podoba mi się za to czwórka. I myślę, że mogłaby uzupełniać nawet propozycję drugą po pewnych regulacjach. Widzę, że można głosować na więcej niż jedną opcję, więc alternatywnie dam jej szansę. Propozycja piąta jest natomiast najbardziej kontrowersyjna. Zgadzam się z jednym z głosów, że mogłaby tak naprawdę doprowadzić do pewnych nadużyć i rozdzielenia punktów pomiędzy te same osoby. Zresztą obecnie istnieje już możliwość przekazywania punktów, co swoją drogą też nie do końca mi się podoba...

1. Nie
2. Tak
3. Nie
4. Tak
5. Nie

(25.03.2021 04:08 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  moja sugestia jest taka, żeby, jeśli sytuacja w głosowaniu nie ulegnie zauważalnej zmianie, uznać że kolektywnie zdecydowano się na opcję 2 i zrobić ankietę oraz dyskusję na temat zasadności przeforsowania opcji 1

Myślę, że najzdrowiej będzie po prostu przepuścić opcję, która wygra, bez dodatkowych rund, głosowań i ustaleń, których nie było na początku. To jest ten nadmierny regulamizm, który zawsze mnie przytłaczał na forum Icon_smile
25.03.2021 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) thestranglers 1 469 84 803 17.04.2024 03:23 PM
Ostatni post: kajman
  Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) Dyfeomorfizm 355 8 001 06.04.2022 05:49 PM
Ostatni post: kajman
  Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021) thestranglers 148 4 828 27.04.2021 11:56 AM
Ostatni post: Dyfeomorfizm
  PLMT - druga ankieta do głosowania thestranglers 201 10 500 26.08.2019 06:45 PM
Ostatni post: kajman
  Ranking do PLMT thestranglers 2 1 948 08.08.2019 08:19 AM
Ostatni post: neo01
  PLMT - druga ankieta do głosowania - wyniki thestranglers 0 680 01.10.2018 08:06 PM
Ostatni post: thestranglers
  PLMT - Ankieta do głosowania thestranglers 13 2 529 05.11.2017 03:47 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości