Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przetrwają najsilniejsi - Genesis
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #41
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
Nursery Cryme (1971)

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
04.04.2021 10:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #42
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
Nursery Cryme

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
04.04.2021 10:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
Jaja sobie robicie?
05.04.2021 09:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #44
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
Liczyłem się z tym że frakcja popowego Genesis może być tu silniejsza. Wyniki będą bolały.
05.04.2021 11:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
To trzeba głosować na nowe. Ja się dostosuję, chociaż najbardziej by mi podeszło gdyby wyrzucić Genesis.
05.04.2021 11:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #46
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
Głosuję sercem, nie rozumem. Co ten potworek jeszcze tu robi? Trespass rzeczywiście był cienki, ale było na nim The Knife. Na poniższej płycie nie ma dobrych 10 minut muzyki.
Calling All Stations (1997)
05.04.2021 11:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
parzymiech Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jan 2021
Post: #47
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
Dla mnie pierwszy okres twórczości Genesis jest ciężki to przejścia, więc będe optował jednak za pozbyciem się pierwszych płyt Icon_rolleyesIcon_rolleyes. Calling All Station to z kolei ciekawa propozycja Icon_razz. Dosyć mroczna, z dobrymi popowymi singlami i sporą dawką art-rockowej muzyki ukrytej gdzieś głębiej. Bardzo niedoceniany album, a myślę, że jeden z ich czołowych, paradoksalnie! Icon_eek

Nursery Cryme
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.04.2021 01:01 PM przez parzymiech.)
05.04.2021 01:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
Dla mnie ciężkie do przejścia są albumy po odejściu Hacketta. Po prostu nie jestem w stanie większości tego co na nich słuchać. A od Tresspass do Wind (może poza Barankiem) wszystko pięknie płynie.
05.04.2021 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #49
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
(05.04.2021 09:04 AM)kajman napisał(a):  Jaja sobie robicie?
przekonałeś mnie. właściwie nie tym postem, a kolejnym.
to ja się dostosuje wcześniej niż Ty Icon_razz
to trochę za szybko na ten album, ale...


Nursery Cryme (1971)

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.04.2021 01:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #50
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
(05.04.2021 01:00 PM)parzymiech napisał(a):  Dosyć mroczna, z dobrymi popowymi singlami i sporą dawką art-rockowej muzyki ukrytej gdzieś głębiej.
Według mnie tęsknota za progiem jest tak duża, że od pewnego czasu docenia się absolutnie wszystko, w imię poszukiwanie tej skrytej głębi. Rację ma natomiast kajman, bo z biegiem lat okazało się, że to Hackett był kluczowym członkiem tego magicznego zespołu. I choćby nawet w następnej rundzie odpadł Foxtrot, to słuchanie go po raz setny dostarcza więcej emocji niż cała muzyka progrockowa powstała po 1979.
Oczywiście opinia tylko, nie bijcie. Icon_wink
05.04.2021 02:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #51
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
To po 1979 istniała muzyka progrockowa (nie licząc avant-proga)?

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
05.04.2021 04:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
Chociażby cała angielska fala postgenesisowska (Marillion, Pendragon, IQ, Pallas, Solstice, Twelfth Night), poza tym Quasar, a z nowszych np Wobbler.
05.04.2021 05:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 395
Dołączył: Nov 2018
Post: #53
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
(05.04.2021 09:04 AM)kajman napisał(a):  Jaja sobie robicie?
Też tak uważam. Zabawa polega chyba na tym, że głosujemy na najsłabsze albumy a nie na najlepsze po czym głosujecie dokładnie na odwrót.
Zdecydowanie za wcześnie wypadł Lamb, Trespass podobnie ale Nursery Crime to już ociera się o brak znajomości całej dyskografii Genesis, by podjąć taką decyzję. Stosujecie albo rosyjską ruletkę albo głosujecie z definicji na najstarsze albumy, by odpadły bez względu na jakość muzyki jaka na tych albumach. Nie wiem, które podejście jest gorsze ale oba podejścia mijają się z celem tej zabawy czyli wybrania najlepszych albumów Genesis.
W tej sytuacji głosuję na Calling All Stations (1997)... by nie odpadł teraz jeden z ich najlepszych albumów czyli Nursery Cryme.
06.04.2021 09:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #54
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
obserw99 napisał(a):głosujemy na najsłabsze albumy a nie na najlepsze po czym głosujecie dokładnie na odwrót.
Czy mi się tylko wydaje, że ocena, co jest najlepsze a co najgorsze - jest subiektywna? Coś się zmieniło? Calling All Stations jest właśnie bardzo smakowita, bo stanowi ciekawą przeciwwagę dla progresywnego okresu.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.04.2021 09:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
dziobaseczek napisał(a):stanowi ciekawą przeciwwagę dla progresywnego okresu
Chyba wszystko po '80 (a i sporo z tego co wcześniej) jest przeciwwagą.
Wolałbym Genesis, bo po pierwsze to najgorsza płyta, a po drugie w przypadku remisu byłaby w lepszej/gorszej sytuacji, ale w takiej sytuacji jaka jest to oczywiście:
Calling All Stations (1997)
06.04.2021 09:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #56
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
Już na tym etapie takie emocje, no proszę. Ja powiem w ten sposób, że pierwszą rundę, podobnie jak większość osób, przespałem. Wypadła moja absolutnie ulubiona płyta okresu wczesnego Genesis. Właściwie pierwsza dobra. Wychowywałem się na albumach z ostatniej dekady ich działalności z Philem i ciężko mi głosować wbrew sobie, niezależnie od tego, że to głosowanie oparte o "nieznajomość dyskografii" czy "mijające się z celem zabawy" Icon_wink. Rozumiem, że to emocje fana (?) i aż mam ochotę zdradzić swoje przyszle typy, żeby się przed obserwem niejako oczyścić z podejrzeń wszelakich, ale... to przecież zabawa Icon_wink

Selling England by the Pound

Ostatnia, oprócz Foxtrot, przeciągnięta nieco dla mnie rzecz, chociaż uteor otwierający załapałby się do mojego top 10 grupy.
06.04.2021 10:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #57
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
(05.04.2021 05:13 PM)kajman napisał(a):  Chociażby cała angielska fala postgenesisowska (Marillion, Pendragon, IQ, Pallas, Solstice, Twelfth Night), poza tym Quasar, a z nowszych np Wobbler.
W takim razie podtrzymuję tezę o nieistnieniu.

(06.04.2021 09:17 AM)obserw99 napisał(a):  Też tak uważam. Zabawa polega chyba na tym, że głosujemy na najsłabsze albumy a nie na najlepsze po czym głosujecie dokładnie na odwrót.
Mnie też dziwi że aż trzy osoby głosowały na Genesis. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
06.04.2021 11:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #58
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
Przyznam, że jestem zaszokowany wypadkiem Baranka. Myślałem, że to pewne podium, jeśli nie zwycięzca! Icon_eek
Aczkolwiek nie jestem za bardzo w Genesis zasłuchany i dlatego nie udzielam się w głosowaniu, więc może się nie znam Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
06.04.2021 11:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #59
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
pewnie pisałem o tym już nie jeden raz.
ja Genesis lubię i pierwsze i drugie wcielenie. nawet trzecie.
dwie ulubione płyty różnią się wokalistami Icon_mrgreen

ale jeśli chodzi np. o Marillion istnieje dla mnie tylko z Fishem.
nie wiem z czego to wynika, bo to podobna sytuacja, a Genesis zrobiło chyba nawet większy zwrot Icon_wink2
być może dlatego, że zmiany w Marillion zaszły w czasie mojego świadomego słuchania muzyki, a w przypadku Genesis już zastałem taki stan.
poza tym Phil ma wg mnie to coś czego brakuje Steve'owi, który - dla mnie - jest trochę takim nijakim wokalistą.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.04.2021 11:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 395
Dołączył: Nov 2018
Post: #60
RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis
W sieci wrze po moim wpisie. Nie jestem jakimś specjalnym fanem Genesis tylko jestem fanem dobrej muzyki. Icon_wink
Z ciekawości zobaczcie jak głosowali na najlepsze albumy Genesis fani z całego świata. Na nr 1 zagłosowało 864 osób czyli "ciut więcej' niż u nas. Icon_lol więc wyniki są chyba miarodajne.
Czy nasze Top-10 zbliży się jakość do tych wyników? Miejsce 7 i 9 odstaje od reszty i dobrze, że jest bezpiecznie daleko od Top-3 ale sumaryczne wyniki są niezłe.
Tutaj aktualna lista najlepszych albumów Genesis wg głosowania fanów muzyki z całego świata:
https://www.besteveralbums.com/thechart.php?b=1063
06.04.2021 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy Dobromiera 425 47 986 04.10.2021 07:12 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - T.Love EVENo 237 5 842 28.09.2021 03:30 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson Dobromiera 164 5 639 30.07.2021 06:05 PM
Ostatni post: Gansenrozes
  Przetrwają najsilniejsi - Happysad neo01 134 4 787 11.06.2021 04:05 PM
Ostatni post: Miszon
  Przetrwają najsilniejsi - QUEEN Sundrajta 301 10 075 21.03.2021 10:16 PM
Ostatni post: thestranglers
  Przetrwają najsilniejsi - The Cranberries Yacy 95 4 551 28.01.2021 10:50 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - Metallica EVENo 292 10 324 21.12.2020 03:22 PM
Ostatni post: kajman
  Przetrwają najsilniejsi - Lao Che Dobromiera 204 7 034 10.11.2020 12:26 AM
Ostatni post: Kondziowsky
  Przetrwają najsilniejsi - Pet Shop Boys Dobromiera 192 9 815 17.10.2020 12:06 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Przetrwają najsilniejsi - Led Zeppelin Dobromiera 224 9 523 27.08.2020 11:22 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości