Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #1
Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
chciałbym przerwać wymieranie tej zabawy - pewnie się nie uda, ale przynajmniej jest jakakolwiek próba/inicjatywa Icon_wink

myślę, że większa część użytkowników dobrze zna, albo przynajmniej słyszała pojedyncze kawałki
album zebrał dobre oceny i opinie na rateyourmusic, więc może to zachęci co niektórych


[Obrazek: a7c12e8d-whats-your-pleasure_200.jpg]

Tracklista
01. Spotlight
02. What's Your Pleasure?
03. Ooh La La
04. Soul Control
05. Save a Kiss
06. Adore You
07. In Your Eyes
08. Step Into My Life
09. Read My Lips
10. Mirage (Don't Stop)
11. The Kill
12. Remember Where You Are
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.03.2021 02:32 AM przez Brite.)
15.03.2021 02:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #2
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
u la la, to doskonały album, żeby wskrzesić topłytę <3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.03.2021 12:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #3
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
przyznam szczerze, że ów album ma dla mnie jeden istotny mankament - pierwsza połowa zdecydowanie góruje nad drugą; nie zmienia to jednak faktu, że otwierająca szóstka jest wybitna
15.03.2021 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
Z tego co słyszałem tylko numer 8 jest wart uwagi, reszta jest totalnie niestrawna.
16.03.2021 12:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #5
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
Dyfeomorfizm napisał(a):album ma dla mnie jeden istotny mankament - pierwsza połowa zdecydowanie góruje nad drugą
W sumie to dobra wiadomość dla samej zabawy, bo przecież o to tutaj chodzi, aby oddzielić dobre od złego Icon_biggrin Przesłucham w wolnej chwili i ocenię. Pamiętam, że niektórym singlom dawałem szansę, ale mnie nie przekonały. Cóż, może liczyłem na coś innego Icon_razz2 Zobaczymy jaki będzie odbiór całego krążka.

Radio Epsilon
16.03.2021 01:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #6
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
Dziwne uczucie. Siedzę u siebie w domu, a czuję się jakbym był u kogoś zupełnie obcego. Takie wrażenia przy odsłuchu Icon_wink Większość piosenek tymi nakręconymi jak bączek dźwiękami wprowadziła mnie właśnie w taki nastrój. Jakbym trafił na domówkę do znajomego znajomego moich znajomych i teraz głupio mi po prostu obrócić się na pięcie i pójść do domu, więc siedzę i próbuję się odnaleźć. A w tle właśnie taka muzyka Icon_wink

Wokal mnie niestety nieco irytuje. Jessie wielokrotnie udowadnia, że potrafi ładnie śpiewać, ale w jej piosenki wplątane są dziwne zmiany tempa i najgorsze ze wszystkich - takie sylabowanie. Dla mnie wypada to naprawdę słabo. No i ogólnie raczej mi się nie podobało, niż się podobało.

Piosenki znajomo brzmiące dzielę na trzy grupy. Pierwsza to single, które wcześniej słyszałem i dalej do mnie nie przemawiają. Druga to Save A Kiss, której chyba dam szansę na liście (chociaż to, co się tam wydarzyło zaraz po pierwszym refrenie jest srogim nieporozumieniem). A trzecia to utwory, które brzmią mi jak inne piosenki. Z resztą widzę, że panie z Bananaramy zostały dopisane do listy płac jednego z nich, to wiele tłumaczy Icon_wink Natomiast ostatnia piosenka na płycie brzmi mi bardzo podobnie do Winter Is Coming Darii Zawiałow.

Nie wiem za to gdzie wkleić pierwszy kawałek. Czy był jakiś komercyjny remix Spotlighta grany np. na eremefie? Albo ktoś sobie ukradł ten refren? Kojarzę fragment melodii, ale piosenka brzmi zupełnie inaczej. Na szczęście w miarę solidnie, przez co utwór ląduje u mnie na drugim miejscu.

01. Save a Kiss
02. Spotlight
03. In Your Eyes
04. Read My Lips
05. Remember Where You Are
06. Adore You
07. What's Your Pleasure?
08. Step Into My Life
09. The Kill
10. Ooh La La
11. Mirage (Don't Stop)
12. Soul Control

Radio Epsilon
17.03.2021 01:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #7
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
Do tego albumu już zawsze będziemy się odnosić niezależnie od tego co Jessie jeszcze stworzy. Mimo że debiut był świetny, to tutaj zrealizowała to co zapowiadała od lat, czyli przeniosła swoje młodzieńcze fascynacje brytyjską sceną taneczną do muzyki którą tworzy. Z całą pewnością będę wracał do tej płyty aby sprawdzić jak się starzeje. Po odstawieniu na kilka miesięcy i powrocie z okazji toppłyty wygląda na to, że będzie rosła w siłę. Natomiast na ten moment jestem zdania, że niezależnie od tego ile płyt przesłuchałbym z 2020 roku to "What's Your Pleasure?" na pewno skończyłoby w pierwszej piątce podsumowania rocznego. Icon_wink

8/10

01 | What's Your Pleasure?
02 | Spotlight
03 | Step Into My Life
04 | Save a Kiss
05 | Adore You
06 | The Kill
07 | Ooh La La
08 | Remember Where You Are
09 | Read My Lips
10 | In Your Eyes
11 | Mirage (Don't Stop)
12 | Soul Control

http://rateyourmusic.com/~meni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.03.2021 11:16 PM przez meni.)
17.03.2021 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
No cóż, płyta jest słabiutka. Tylko dwa utwory od biedy uznać za dobre, pięć innych to totalne koszmary.
01. Remember Where You Are
02. Step Into My Life
03. Adore You
04. Spotlight
05. Mirage (Don't Stop)
06. In Your Eyes
07. Ooh La La
08. Read My Lips
09. Soul Control
10. What's Your Pleasure?
11. The Kill
12. Save A Kiss
18.03.2021 09:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #9
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
No cóż, płyta jest znakomita. Tylko dwa utwory od biedy uznać za przeciętne, pięć innych to totalne perełki.
01. Spotlight
02. What's Your Pleasure?
03. Ooh La La
04. Step Into My Life
05. The Kill
06. Soul Control
07. Adore You
08. Save a Kiss
09. Read My Lips
10. In Your Eyes
11. Mirage (Don't Stop)
12. Remember Where You Are
18.03.2021 09:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
spotlight pany

1. Spotlight
2. Step Into My Life
3. What's Your Pleasure?
4. Save a Kiss
5. Adore You
6. Soul Control
7. Ooh La La
8. Remember Where You Are
9. In Your Eyes
10. The Kill
11. Read My Lips
12. Mirage (Don't Stop)

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.03.2021 01:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #11
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
Bez zastanowienia mogę powiedzieć, że to mój ulubiony album zeszłego roku. Pierwsza szóstka jest wprost fantastyczna, numery 7 i 8 uważam za bardzo dobre. Ostatnia czwórka już lekko odstaje poziomem od pozostałej stawki, jednak w każdym z tych utworów można wyróżnić ciekawe momenty.

1. What's Your Pleasure?
2. Save a Kiss
3. Step Into My Life
4. Spotlight
5. The Kill
6. Adore You
7. Ooh La La
8. Remember Where You Are
9. Soul Control
11. Read My Lips
10. Mirage (Don't Stop)
12. In Your Eyes

(15.03.2021 10:10 PM)Dyfeomorfizm napisał(a):  przyznam szczerze, że ów album ma dla mnie jeden istotny mankament - pierwsza połowa zdecydowanie góruje nad drugą
Początkowo miałem podobne odczucia - rzeczywiście kolejność tej tracklisty może wydawać się nieco nieatrakcyjna dla słuchacza, zwłaszcza po pierwszym przesłuchaniu. Z biegiem czasu jednak, dosyć zyskały "Step Into My Life", "The Kill" i "Remember Where You Are", a straciło "Soul Control", więc poziom obu połówek trochę się wyrównał. Icon_smile

Jeżeli faktycznie mamy się mieścić w dwutygodniowym cyklu zabawy, to proponuję ustalić deadline do 28 marca godz. 18:00, tak aby podsumowanie każdego głosowania pojawiało się w niedzielę, a wraz z początkiem nowego tygodnia, temat do oceniania kolejnego albumu. Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.03.2021 05:17 PM przez Brite.)
18.03.2021 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 422
Dołączył: Aug 2017
Post: #12
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
Zdecydowanie jeden z najlepszych popowych krążków 2020. Zgadzam się też co do kolejności tracklisty - te bardziej żywe i taneczne kawałki na początku, później dużo bardziej stonowane i tamta druga połówka faktycznie może początkowo mniej przekonywać.

1. What's Your Pleasure?
2. Remember Where You Are
3. Save a Kiss
4. Spotlight
5. Step Into My Life
6. Mirage (Don't Stop)
7. Adore You
8. The Kill
9. Ooh La La
10. Soul Control
11. In Your Eyes
12. Read My Lips

PS: aż 9 na 12 utworów było na mojej liście, na pewno jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy wynik pod względem liczby utworów z jednego albumu Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.03.2021 08:25 PM przez Kuba1201.)
19.03.2021 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #13
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
Faktycznie jedna z nielicznych płyt 2020 roku, która odbiła się szerszym echem w czasach pandemii. Jednocześnie chyba pierwsza Jessie, która prawie nie była promowana w radiu, choć pamiętam, że nawet jeszcze "Midnight" gdzieś mi się obiło o uszy (a może to było coś innego? no ale z tamtej płyty) - kolejny raz twierdzę, że stacje radiowe coraz bardziej się odklejają od tego, co się słucha / co warto słuchać... no a co do Jessie. Jak zwykle nieźle robi robotę, emulując nostalgiczne popowe brzmienia sprzed kilku dekad, tym razem sięgając nie po sophisti, lecz po disco i synth-funk. Nie uważam, żeby było to znacznie lepsze, niż kilka jej poprzednich płyt. Momentami brakuje tu zupełnie własnego charakteru, a pewne rozwiązania mam wrażenie, że słyszałem naprawdę wiele razy w ostatnich latach. W niektórych nagraniach, jak "Ooh La La" też czuję, że nieco brakuje jej skali wielu dawnych czarnych śpiewaczek disco - zarówno w górze, jak i w dole. Mimo to kilka nagrań trafiło i na moją listę w jej ostatnich tygodniach. "Spotlight" ze znakomitym refrenem (też mam wrażenie, że gdzieś to słyszałem...) i uroczymi smyczkami to zdecydowany numer jeden, a poza tym najbardziej trafiają do mnie najgęstsze i najbardziej elektroniczne: utwór tytułowy, który wydaje mi się melodyjny na mniej narzucający się sposób, oraz "Save a Kiss", bo tak. Nie zwróciłem wcześniej uwagi na zamykacz, czyli "Remember Where You Are", który przypomina nam, że jesteśmy na płycie Jessie Ware, a nie np. Kylie Minogue.

1. Spotlight
2. What's Your Pleasure?
3. Save a Kiss
4. Remember Where You Are
5. In Your Eyes
6. Ooh La La
7. The Kill
8. Step Into My Life
9. Mirage (Don't Stop)
10. Adore You
11. Read My Lips
12. Soul Control

6.25/10

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.03.2021 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #14
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
meni napisał(a):Do tego albumu już zawsze będziemy się odnosić niezależnie od tego co Jessie jeszcze stworzy.
ja zawsze będę odnosić wszystko do "Glasshouse". Dla mnie tamten krążek to najlepsze, co mogłem dostać od Jessie. Do tej pory jestem zauroczony "Alone" Icon_razz
"What's Your Pleasure?" jest totalnie inny. Z tego albumu żaden numer Jessie nie trafił na #1 miejsce mojej listy. Co nie znaczy, że nie doceniam jej najnowszego dzieła. Jednak ja wolę Jessie w spokojnych balladach dlatego cenię takie "Remember Where You Are", ale też potrafię zachwycić się lekko bujającym "Save a Kiss".
Jessie nie idzie prostą mainstreamową ścieżką i ciągle odkrywa dla siebie coś nowego w muzyce. To czyni ją artystką, za którą lubię podążać i sprawdzać, co tworzy.


1. Save a Kiss
2. Spotlight
3. Remember Where You Are
4. What's Your Pleasure?
5. Mirage (Don't Stop)
6. The Kill
7. Step Into My Life
8. Ooh La La
9. Adore You
10. In Your Eyes
11. Soul Control
12. Read My Lips
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.03.2021 11:40 PM przez Tomekk.)
21.03.2021 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #15
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
ja "spotlight" już włączyłem do mojego szerokiego topu wszech czasów
wcześniej jessie miała kilka ładnych singli, choć zanuć umiem tylko "running", ale nigdy nie trafiła do mojej wrażliwości tak jak ze "spotlight"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.03.2021 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
Ciekawa płyta. Hołd dla starego disco plus trochę nowszych brzmień, choć w większości starają się jak najbardziej trzymać klimatów retro.
Nie moje klimaty, ale dojrzałe, dobre granie. Na pewno lepsze od rzeczy które dotąd od niej słyszałem.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.03.2021 02:57 PM przez Miszon.)
22.03.2021 02:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
Dla mnie zdecydowanie najlepszym utworem Jessie (z tego co znam) jest Wildest Moments z debiutu.
22.03.2021 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 123
Dołączył: Dec 2014
Post: #18
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
Nie wierzę. Nie wierzę, że tak genialny kawałek dopiero pierwszy raz weźmie dwunastkę. Ale powiem Wam, że z drugiej strony dobrze mi z moją 'wyjątkowością'! Icon_lol Brite, serdeczne dzięki za wybór, za próbę wskrzeszenia, i w ogóle. Płyta znakomita, co by nie mówić. Klasyka naszych lat, nie ma to tamto.

1 The Kill
2 Adore You
3 Ooh La La
4 Save A Kiss
5 What’s Your Pleasure?
6 Spotlight
7 Remember Where You Are
8 Soul Control
9 In Your Eyes
10 Step Into My Life
11 Read My Lips
12 Mirage (Don’t Stop)
27.03.2021 02:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal_paszcza Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 332
Dołączył: Mar 2021
Post: #19
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
Niezła płyta. Ciekawe brzmienie, odrestaurowane.

1. Mirage (Don't Stop)
02. Soul Control
03. Ooh La La
04. The Kill
05. What's Your Pleasure?
06. Adore You
07. Remember Where You Are
08. Step Into My Life
09. Read My Lips
10. In Your Eyes
11. Save a Kiss
12. Spotlight
27.03.2021 04:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 000
Dołączył: Sep 2017
Post: #20
RE: Jessie Ware - What's Your Pleasure? (2020)
Jesteśmy niemal perfekcyjnie niezgodni, bo Twoja kolejność jest bardzo bliska lustrzanemu odbiciu mojej Icon_eek

Radio Epsilon
27.03.2021 04:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości