Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Halina Mlynkova - Szkło
Monika Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 288
Dołączył: Feb 2021
Post: #41
RE: Halina Mlynkova - Szkło
Też nie rozumiem, dlaczego Pan Szymon tak się łatwo obraził. Słowo forum pochodzi od słowa dyskusja (mogę się mylić), więc warto czasem pomarudzić, żeby społeczności było lepiej.
14.03.2021 09:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #42
RE: Halina Mlynkova - Szkło
(14.03.2021 08:55 PM)Tomekk napisał(a):  
kajman napisał(a):Ale nie wiem skąd takie wnioski wyciągnąłeś. Gdybym uważał wrzucanie list za bezcelowe to bym swojej nie wrzucał.
To bardziej było stwierdzenie EVENo, a nie Twoje Icon_smile

A tu podstawowy błąd jest taki, że bierzecie "wrzucanie list" jako całość. Jedne są stratą czasu, inne nie. Z singlami w sumie to samo.

I tu jest sedno problemu, bo nikt nie chce pozbyć się całkowicie tego działu. Po prostu ostatnio stał się bardziej bezsensowny, niż był do tej pory.

A wracając do starszej wypowiedzi:
kajman napisał(a):Ja bym wrzucał sporo tylko nie mam pojęcia czy coś jest singlem czy nie (i średnio mnie to obchodzi).
Dział nazywa się "Nowe single (i nie tylko)" Icon_wink Więc śmiało możesz wrzucać Icon_wink

Radio Epsilon
14.03.2021 09:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #43
RE: Halina Mlynkova - Szkło
Ależ dyskusja rozgorzała...
Cóż, nie powiem, żeby mnie ten temat też jakoś nie obszedł, ale właściwie mam tylko takie przemyślenie, że np. ciężko cokolwiek wrzucać tu w piątek, bo z dużym prawodpodobieństwem temat zostanie przykryty przez kilkanaście nowych singli, ewentualnie przez np. 8 list jednej osoby (chociaż tak było już jakiś czas temu).
Właściwie o tym problemie napisał chyba nawet wczoraj Artur... może tam przeniesiemy tę dyskusję?
Bo ja nie wiem jak ten problem konstruktywnie rozwiązać, nie wiem też, czy to jest jakiś specjalny problem. Trochę się już do tej inflacji nowych singli przyzwyczaiłem, ale trochę bywa to irytujące (swoją drogą, gdy napisałem kiedyś, że może nie a sensu wrzucać siedmiu singli z 1 płyty trochę się na mnie rzuciliście Icon_wink).
Tak więc, nie przeszkadza mi to na tyle, żebym miał domagać się jakichś radykalnych zmian, może jedynie apelowałbym o jakiś umiar w temacie nowych singli, może najpierw samodzielny przesiew, może nie trzeba wszystkiego tu wrzucać? (chociaż to wszystko może okazać się bezprzedmiotowe wobec deklaracji Szymka, która - mam jednak nadzieję - nie jest ostateczna, bo dla każdego merytorycznego uczestnika zabawy jaką jest forum powinno być tu miejsce).

WOLNE MEDIA!!!
14.03.2021 09:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Halina Mlynkova - Szkło
EVENo napisał(a):Dział nazywa się "Nowe single (i nie tylko)"
Ostatnio wrzucałem, ale nie chciałbym przesadzać.
neo01 napisał(a):może nie a sensu wrzucać siedmiu singli z 1 płyty
A może takie częściowe rozwiązanie, żeby wszystkie single z płyty wrzucać w jednym wątku. Zawsze mniej postów, a przy okazji można sobie byłoby na bieżąco porównać.
14.03.2021 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #45
RE: Halina Mlynkova - Szkło
kajman napisał(a):A może takie częściowe rozwiązanie, żeby wszystkie single z płyty wrzucać w jednym wątku. Zawsze mniej postów, a przy okazji można sobie byłoby na bieżąco porównać.
Ciekawa koncepcja, w sumie jestem chyba za, zawsze to jakieś rozwiązanie (chociaż nie idealne).

WOLNE MEDIA!!!
14.03.2021 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #46
RE: Halina Mlynkova - Szkło
(14.03.2021 09:56 PM)neo01 napisał(a):  
kajman napisał(a):A może takie częściowe rozwiązanie, żeby wszystkie single z płyty wrzucać w jednym wątku. Zawsze mniej postów, a przy okazji można sobie byłoby na bieżąco porównać.
Ciekawa koncepcja, w sumie jestem chyba za, zawsze to jakieś rozwiązanie (chociaż nie idealne).
Jest to rozwiązanie bardzo dalekie od ideału, bo te single nie zawsze promują jakąś płytę, a jeśli tak, to nie zawsze wiadomo to od początku.

Radio Epsilon
14.03.2021 10:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #47
RE: Halina Mlynkova - Szkło
Jak tak sobie czytam Was, to mam wrażenie, że zaraz trzeba będzie stworzyć regulamin działu, ale najpierw ktoś zrobi ankietę jak ten regulamin powinien wyglądać Icon_wink Typowe mycharts.pl, hah.

Jak zrozumiałem, to panaceum byłaby po prostu lepsza selekcja i trochę "serca" włożonego w pisanie. Ktoś wcześniej wspomniał o tym, że teraz wystarczy chwila spędzona z google i wiemy wszystko o nowościach płytowych i singlowych. Są strony od popu, hip hopu, rocka i od wszystkiego. Dlatego ten dział powinien zawierać rzeczy, które ktoś ewidentnie nam poleca, ma ochotę coś na ten temat napisać, podzielić się refleksją... Ja zresztą tak to pamiętam ze swoich początków na tym forum albo przynajmniej, kiedy przeglądałem starsze tematy, to widać w nich pewną celowość. Teraz zrobiło się z tego nieatrakcyjne, a i tak mocno wybiórcze archiwum, spis, długa lista ciągu słów i liczb.

Skupmy się na pisaniu, o tym, co jest dla nas ważne.
14.03.2021 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #48
RE: Halina Mlynkova - Szkło
Nie wiem, dlaczego nie mogę tu edytować postów, ale zabrakło w moim poście jeszcze uwagi, że jeżeli taki charakter przybrałyby tutejsze wpisy, to możecie mi zaufać, że sama liczba takich tematów byłaby drugorzędna Icon_smile
14.03.2021 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Halina Mlynkova - Szkło
Kalypson napisał(a):wystarczy chwila spędzona z google i wiemy wszystko o nowościach płytowych i singlowych
Tak, to w jaki sposób coś takiego znaleźć, bo ja nie potrafię.
14.03.2021 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #50
RE: Halina Mlynkova - Szkło
kajmanie, jest bardzo dużo tak zwanych agregatorów. Ja sam z nich nie korzystam, ponieważ nie jest dla mnie priorytetem posiadanie takiej wiedzy, ale po wpisaniu w google "new single releases" wyskkauje bardzo dużo źródeł - od oficjalnych list przebojów (np. zapowiedzi premier w Wielkiej Brytanii), po jakieś fora tematyczne - music buzz, uk mix, aż po strony typu metacrtic, music row. Jest też popularny wśród kilku osób z tego forum rate your music, gdzie są bardzo rozbudowane bazy. Ale to niech skomentuje ktoś, kto tego używa na co dzień. Ja, tak jak napisałem, nie przeglądam regularnie tych stron.
14.03.2021 10:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #51
RE: Halina Mlynkova - Szkło
kurcze. liczyłem już na to, że Halinka odjechała z jakimś bombastycznym, nowiusieńkim singlem, a tu dyskusja o czymś zupełnie innym... xD

a tak na poważnie - ja w miarę często przeglądam ten dział, ale zazwyczaj zaglądam tylko do tych tematów, gdzie jest przynajmniej kilka odpowiedzi - szukając jakichkolwiek dyskusji/opinii, które tak lubię tu czytać.

i właściwie ten dział już dawno przestał mi służyć jako instrument poznawczy nowości - tę funkcje przejęły raczej listy przebojów tych osób, z którymi wiem, że mam podobne gusta i zawsze tam staram się też znaleźć coś dla siebie. tutaj zaś odstrasza głównie bałagan, nadmierna ilość, przekazywanie informacji "bez duszy" i kompletnie bezużyteczne informacje o remixach utworów, które swoją premierę miały kilka lat wcześniej (nie zdarzają się one często, ale jednak).
15.03.2021 02:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #52
RE: Halina Mlynkova - Szkło
Nie byłbym sobą, gdybym nie dorzucił swoich trzech groszy do dyskusji Icon_biggrin

Mam wrażenie, że niektórzy są przewrażliwieni i wszystko traktują jako atak i powód do strzelenia focha. Zamiast poddać się jakiejś refleksji, to najłatwiej pogrozić, że zabierze się zabawki z piaskownicy. Ludzie, skoro udzielacie się na forum publicznie to liczcie się z tym, że Wasza aktywność może stać się tematem dyskusji. Czy tak się zachowują dorośli ludzie?

Mi te nowości nie przeszkadzały - Szymek moim zdaniem robi fajną pracę, czasem wyłapię coś fajnego, ale rzadko komentuję nowości, bo ich jest za dużo, bym je wszystkie przesłuchał, a co dopiero się na temat każdej wypowiedział. Ale odkąd zaczęli tam regularnie rzucać inni - zrobiła się już totalna masówka, byle więcej, bez żadnej próby podjęcia dyskusji, z niczyjej strony.

Rozwiązania widzę dwa:
Pierwsze - każdy, kto ma ochotę postować nowości, niech założy swój temat i tam wrzuca nowości. Będzie mniej spamu, kto będzie chciał, się wypowie, a wszystko będzie w jednym miejscu i nie będzie powstawało co tydzień 100 tematów, bez żadnego lub z minimalnym odzewem.
Drugie - a może po prostu da radę wyłączyć posty z singlowymi nowościami, by nie wyświetlały się z boku? Wtedy każdy będzie mógł wrzucać tyle ile chce, kto będzie chciał, ten kto będzie chciał sprawdzać i komentować - to również będzie miał możliwość. Ale przestanie być atakowane całe forum tymi masowo produkowanymi treściami.
15.03.2021 09:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #53
RE: Halina Mlynkova - Szkło
W mojej ocenie faktycznie Kacper zaspamował trochę dział propozycjami, które do mnie również nie trafiają. Nauczyłem się chyba tak patrzeć, aby tych tematów nie widzieć, ale teraz, przeglądając dział, rzeczywiście jest tego za dużo.

Nie mam natomiast takich odczuć jeśli chodzi o tematy youdah14me i przede wszystkim Szymka, który dostał tutaj rykoszetem, moim zdaniem, niezasłużenie. Mam dla niego wielki szacunek za to, że konsekwentnie od lat na bieżąco informuje nas o ciekawych okołopopowych (ale różnorodnych stylistycznie) premierach. Nie wszystkie do mnie trafiają i nie wszystkie sprawdzam, ale niejednokrotnie zdarzyło mi się dowiedzieć z tego działu o jakiejś ciekawej nowości. Uważam, że robi znakomitą robotę, choć wcale przecież nie musi!

Może, skoro nie możemy dojść do porozumienia, a z postów wynika, że nie wszyscy są zainteresowani singlami stricte klubowymi, wydzielimy tylko dla tego stylu odrębną przestrzeń. Będzie do niej jednoraki dostęp, a miłośnicy bardziej konwencjonalnego popu czy rocka będą mogli poruszać się wśród adekwatnych propozycji z większą swobodą.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.03.2021 02:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tulia & Halina Mlynkova - Przerwany Szymek79 1 211 22.05.2023 06:32 PM
Ostatni post: kajman
film Halina Mlynkova - Szkło kacper130700 0 312 13.03.2021 08:18 PM
Ostatni post: kacper130700
  Halina Mlynkova - Aniołowie Szymek79 0 216 03.12.2020 11:48 AM
Ostatni post: Szymek79
film Halina Mlynkova - Zanim stracisz kacper130700 0 176 25.09.2020 05:18 PM
Ostatni post: kacper130700
film Kasia Popowska - Nim Potłuczemy Szkło kacper130700 0 241 07.08.2020 07:19 PM
Ostatni post: kacper130700
  Halina Młynkova- Kobieta z moich snów Tkk_Bolly 1 729 20.05.2011 03:51 PM
Ostatni post: kleschko

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości