Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
reforma
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
A ja jednak zadam pytanie: dlaczego akurat te 3 osoby? Jest wielu innych użytkowników, którzy nadawaliby się tak samo, a może i lepiej.
06.08.2009 05:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #22
 
saferłel napisał(a):Zgadzam się
tadzio3 napisał(a):Racja
Cieszę się z kolejnych pozytywnych głosów.
saferłel napisał(a):2. ''współpłacenie za forum'' - Jeśli moje pieniądze nie pójdą w błoto i będzie to faktycznie czemuś służyć, to jestem na tak. Sebastian napisał, że wiele razy ten temat był poruszony i nic z tego nie wynikło. Ja dodam od siebie, że trzeba ustalić raz na zawsze czy wchodzimy w takie coś, czy nie.
To może na moim przykładzie, bo tak mi najłatwiej. Za serwer, na którym stoi http://www.forum.radioastrolog.pl płacę jakieś 100 zł rocznie, a za domenę *.pl na razie 10 zł, ale to tylko dlatego że pierwszy rok. Później będzie coś koło 60 zł. Nie wydaje misie, żeby serwer mycharts.pl był tańszy [ale najlepiej gdyby Konrad napisał ile dokładnie], a nawet jeśli to ja nie widzę powodu, dla którego tylko Konrad ma za to płacić.
prz_rulez napisał(a):A ja jednak zadam pytanie: dlaczego akurat te 3 osoby?
Przypomniał misie pewien list do redakcji CD-Action: "czy moglibyście drukować wszystkie strony podwójnie? wtedy byłoby dwa razy więcej czytania!".
No sorry, ale wyżej już napisałem.
06.08.2009 05:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Może inaczej, dlaczego nie inne. I przede wszystkim, wpisywanie siebie... No, ale to może tylko moje zdanie.
(Jakby co, nie mam ochoty teraz ja być powodem nowej kłótni forumowej. Zaakceptuję każdego moderatora...)
06.08.2009 05:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #24
 
Cytat:Może inaczej, dlaczego nie inne.
...
A dlaczego nie te?
W ten sposób to możemy na każdy temat rozmawiać. Przedstaw argumenty przeciwko tym osobom albo zaproponuj inne.
prz_rulez napisał(a):I przede wszystkim, wpisywanie siebie...
Nie wpisywanie tylko proponowanie. Ja tu nie mam żadnej mocy decyzyjnej.
06.08.2009 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #25
 
to ja też coś napiszę. ja tak generalnie to wolałabym, żeby rzeczy, które wydaje się, że odnoszą się zwyczajnie do kultury osobistej, nie musiały być jakoś kontrolowane. ale niestety tu nie zawsze to się udawało [żeby nie powiedziec, że częściej nie, niż tak]. w związku z tym byłabym za moderowaniem [z rozsądkiem]. chciałabym tylko, żeby było wyznaczonych tylu moderatorów, i byli podzieleni w taki sposób na działy, by każdy z nich nie musiał poświęcać jakoś bardzo dużo czasu na śledzenie [czyt. czytanie] tematów [zwłaszcza jeśli do tej pory nie obserwował wszystkich - a jak dobrze wiemy, jest takich osób sporo]. i tu od razu prośba - byśmy wszyscy też starali się być pomocni, jeśli sami zauważymy coś, co nas dotyka lub bulwersuje [a niekoniecznie musi dotyczyć nas samych] i wysyłali PW do tych, którzy będą mieli nad tym czuwać. [od razu wyjaśnienie: nie mylić mojego postulatu z zachętą do węszenia wszędzie jakichś 'niedociągnięć'. Icon_smile2 ]
jeszcze do prz_ruleza - Sebastian już w pierwszym poście napisał:
abd3mz napisał(a):Zaproponowałem siebie, żeby było jasne że jestem gotowy poświęcić swój czas i energię, żeby forum było lepsze.
, bo chyba najbardziej Cię gryzie akurat ta kandydatura? Icon_smile2

co do off-topów, to byłabym tu trochę bardziej liberalna - niech sobie będą [trochę by mi się wydawało sztucznym, gdyby tworzyć nowe topiki w dziale 'Inne tematy' w momencie, gdy jakis poboczny wątek zaistniałby już w jakimś dziale]. dla mnie wyznacznikiem prowadzenia OT mogłaby być reakcja autora wątku, w którym rozmowy się toczą. dopóki nie prosi o zakończenie, nie ma sprawy. [oczywiście mam na myśli rozmowy... hm, na poziomie Icon_smile2 ].

o płaceniu ja już też dawno pisałam - jestem jak najbardziej gotowa to robić i jestem jak najbardziej za. Icon_smile2

EDIT: o, widzę, że z pewnymi rzeczami nie zdążyłam. Icon_wink2 zdecydowanie za długo idzie mi pisanie. Icon_wink2

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
06.08.2009 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
neon.ka napisał(a):co do off-topów, to byłabym tu trochę bardziej liberalna - niech sobie będą [trochę by mi się wydawało sztucznym, gdyby tworzyć nowe topiki w dziale 'Inne tematy' w momencie, gdy jakis poboczny wątek zaistniałby już w jakimś dziale]. dla mnie wyznacznikiem prowadzenia OT mogłaby być reakcja autora wątku, w którym rozmowy się toczą. dopóki nie prosi o zakończenie, nie ma sprawy. [oczywiście mam na myśli rozmowy... hm, na poziomie Icon_smile2 ].
Popieram. Ja bym liberalniej*) potraktował off-topy, o ile sytuacja nie zacznie się wymykać spod kontroli.

*)
a/ tzn. liberalniej niż na forum.lp3, ale do tego najpierw należało uregulować sprawę odpłatności.
b/ jeżeli dotyczą muzyki
06.08.2009 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
No dobrze, generalnie boję się, że Ty wraz z Ku3ą będziecie stosować pewną musztrę na forum. Po prostu ja jestem taką osobą, która lubi mieć duuużo swobody Icon_smile2 Więc jeśli ktoś będzie mnie zmuszał na przykład do układania listy w takim formacie jakim ktoś chce albo do czegoś innego to chyba dostałbym szału Icon_razz2 (Chociaż to bardzo drobna rzecz). No już taki jestem Icon_smile2
No i wiesz Abd3mz, co do tej Twojej propozycji siebie na moderatora... Po prostu można było to też trochę inaczej napisać, a to tak wygląda... a dobra, nie kończę, mam nadzieję, że rozumiesz.
06.08.2009 06:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #28
Re: reforma
abd3mz napisał(a):forum potrzebuje więcej osób z tzw. administracji

i samoistny podział nam wyjdzie, elita rządzącą mająca włądzę
i pozostałe szaraki konfliktowe i mało znaczące Icon_razz2
06.08.2009 06:07 PM
Cytowanie selektywne
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #29
 
prz_rulez napisał(a):No dobrze, generalnie boję się, że Ty wraz z Ku3ą będziecie stosować pewną musztrę na forum. Po prostu ja jestem taką osobą, która lubi mieć duuużo swobody Icon_smile2 Więc jeśli ktoś będzie mnie zmuszał na przykład do układania listy w takim formacie jakim ktoś chce albo do czegoś innego to chyba dostałbym szału Icon_razz2
Ja ze swojej strony, ale myślę że też pozostałych, mogę zapewnić, że musztry nie będzie. Oprócz zajmowaniem się sprawami technicznymi [usuwanie spamu, przyklejanie tematów itp.] moderator powinien ingerować tylko w przypadku przekroczenia zasad kultury. Twoja lista to twoja sprawa, jeśli nie zawiera rzeczy obrażających innych itp., itd.
Np. Jak napiszesz całość w języku Esperanto to może Ci najwyżej kajman jej nie policzyć do Forumowej.

Dobrze, że pytasz. Lepiej teraz sobie jak najwięcej wyjaśnić.
Gary napisał(a):Ja bym liberalniej*) potraktował off-topy, o ile sytuacja nie zacznie się wymykać spod kontroli.
*)
a/ tzn. liberalniej niż na forum.lp3, ale do tego najpierw należało uregulować sprawę odpłatności.
b/ jeżeli dotyczą muzyki
Myślę podobnie. Czasem z OT można się bardzo wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć. Generalnie myślę, że każdy sam w swoim dziale będzie decydował kiedy ta granica została przekroczona. No chyba, że OT dotyczy spraw prywatnych, które dotyczą tylko dwóch osób. W pozostałych miejscach jeśli OT nie są przeciągnięte to ok.
06.08.2009 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
abd3mz napisał(a):Np. Jak napiszesz całość w języku Esperanto to może Ci najwyżej kajman jej nie policzyć do Forumowej.
Icon_surprised
1. W esperanto się stosuje alfabet łaciński
2. A co jeśli piosenka będzie w języku esperanto? Icon_mrgreen
Ale tu wchodzimy w bardzo drobne i mało ważne niuanse. A nie chcę odbiegać od głównego wątku ani tym bardziej skupiać na sobie uwage, bo to się może tylko źle skończyć :roll:
06.08.2009 06:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
prz_rulez napisał(a):jeśli ktoś będzie mnie zmuszał na przykład do układania listy w takim formacie jakim ktoś chce albo do czegoś innego to chyba dostałbym szału Icon_razz2
czy ja tu liczę forumową?
06.08.2009 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Mógłbyś chcieć ułatwić pracę Kajmanowi ;] Ale dobra, już się nie odzywam w tej kwestii.
06.08.2009 09:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
 
Cytat: Jak napiszesz całość w języku Esperanto to może Ci najwyżej kajman jej nie policzyć do Forumowej.
Icon_lol
No nie byłbym tego taki pewien szczerze mówiąc Icon_wink2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
06.08.2009 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
ku3a napisał(a):prz_rulez napisał/a:
jeśli ktoś będzie mnie zmuszał na przykład do układania listy w takim formacie jakim ktoś chce albo do czegoś innego to chyba dostałbym szału Icon_razz2
czy ja tu liczę forumową?
No fakt, Ty mógłbyś wszystkich poustawiać tak jak na forum LP3.
prz_rulez napisał(a):Mógłbyś chcieć ułatwić pracę Kajmanowi ;] Ale dobra, już się nie odzywam w tej kwestii.
Jakby chciał mi ułatwić pracę to mógłby jej mieć tyle co ja. Pomijam już takie drobiazgi, które muszę wyłapywać jako kolejność wykonawców w kooprodukcjach.
Miszon napisał(a):Cytat:
Jak napiszesz całość w języku Esperanto to może Ci najwyżej kajman jej nie policzyć do Forumowej.
No nie byłbym tego taki pewien szczerze mówiąc
Problem jest w literach, bo jeżeli ktoś napiszę wykonawce np. po arabsku, to mogę nie wiedzieć, kto zacz i nie połączyć z odpowiednikiem angielskim. No i jeszcze problem, jeżeli tytuł pojawia się w rożnych wersjach językowych. Była tu niedawno historia z pewnym utworem z Eurowizji.

W temacie wypowiem się szerzej, jak będę miał net na dłużej.
06.08.2009 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
kajman napisał(a):No fakt, Ty mógłbyś wszystkich poustawiać tak jak na forum LP3.
a co mnie to obchodzi, Ty liczysz forumową.

mi wszystko jedno czy zostanę moderatorem czy nie. tylko zgłosiłem swoją gotowość.
06.08.2009 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #36
 
przed momentem przejrzałem Panel Administratora i z mojego poziomu mogę ustawiać moderowanie każdego tematu osobno. nie ma czegoś takiego, że wybieram poziom użytkownika Moderator i już. W przypadku Kajmana, który już jest moderatorem i moim też tak jest, ze jak sie pojawiaja nowe tematy to muszę ustawić nas jako moderatorow w każdym osobno!
Piszę o tym dlatego, że nie bardzo wiem czy czekamy na jakieś potwierdzenie Konrada [wydaje mi sie, że raczej już to jest przyklepane] czy już moźna te ustawienia wprowadzić w życie w przypadku abd3mz i ku3y? mrsap jeszcze się nie wypowiedział, bo w Bieszczadach nie ma dostępu do netu Icon_razz I jeśli chodzi o zakres to chyba każdy powinien mieć całość...

Zmieniać? Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.08.2009 10:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #37
 
Oczywiście chodzi o pod-fora, nie tematy, prawda? Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.08.2009 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #38
 
kajman napisał(a):No i jeszcze problem, jeżeli tytuł pojawia się w rożnych wersjach językowych. Była tu niedawno historia z pewnym utworem z Eurowizji.
I o to mi chodziło.
Yacy napisał(a):jeśli chodzi o zakres to chyba każdy powinien mieć całość...
też tak uważam.
Yacy napisał(a):Zmieniać? Icon_smile2
Może poczekajmy jeszcze przynajmniej na odpowiedź kajmana, a potem chyba można.
07.08.2009 12:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #39
 
pod-fora oczywiście Icon_wink2

oczywiście poczekajmany

Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.08.2009 12:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
ku3a napisał(a):kajman napisał/a:
No fakt, Ty mógłbyś wszystkich poustawiać tak jak na forum LP3.
a co mnie to obchodzi, Ty liczysz forumową.
Chodziło mi o hipopotametyczną sytuację, jakbyś Ty liczył.
abd3mz napisał(a):Yacy napisał/a:
Zmieniać?
Może poczekajmy jeszcze przynajmniej na odpowiedź kajmana, a potem chyba można.
Ja oczywiście (skoro już lepiej znam swoje uprawnienia) to jestem za.
Yacy napisał(a):oczywiście poczekajmany
poczekaj-many? Tak dwujęzycznie? Może lepiej by wyglądało poczekaj-money? Brzmi tak samo, a skojarzenia milsze. Icon_wink2
07.08.2009 12:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości