Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
reforma
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #1
reforma
Przykro mi to pisać, ale coraz mniej chętnie zaglądam na to forum. Cały czas jest tu sporo rzeczy, które sprawiają mi radość, wielu ciekawych rzeczy mogę się dowiedzieć, ale za dużo jest postów "niskiej jakości", czyli postów
I. obrażających innych [to chyba zostało już wyjaśnione, więc może dla potrzeby tej dyskusji to zostawmy],
II. postów bez treści. naprawdę warto czasem się zastanowić zanim się kliknie ten przycisk na dole z napisem "wyślij", czy nasz post wnosi coś do dyskusji.
że nie wspomnę o:
III. przedłużających się offtopicach, które przysłaniają temat i dyskusjach prywatnego paplania, które można spokojnie przeprowadzić drogą prywatną: przez maila, gg itp.

1. forum potrzebuje więcej osób z tzw. administracji. to chyba nie ulega wątpliwości.
teraz sytuacja wygląda tak, że Konrad ma bardzo niewiele czasu dla forum, Yacy jest bardzo zajęty, a kajman nie jest w 100% zorientowanych w swoich uprawnieniach.

Proponuję dodanie uprawnień Pełnej moderacji [tak to się nazywa w phpbb3] dla: ku3a, mrsap, abd3mz. Myślę, że w przypadku tylu moderatorów sprawa czasu i moderacji na innych forach nie ma dużego znaczenia.

Zaproponowałem siebie, żeby było jasne że jestem gotowy poświęcić swój czas i energię, żeby forum było lepsze.

2. współpłacenie za forum. tyle razy było o tym wspominane, a cały czas nie jest to doprowadzone do końca...

4. ograniczenia techniczne: tu mi przychodzi tylko do głowy ograniczenie wielkości podpisu obrazkowego...

3. silnik forum. według mnie wersja forum by Przemo nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem dla takiego dużego forum jak nasze.

To są oczywiście tylko propozycje, ale od razu dość konkretne, żeby temat się nie rozmył...
Mam nadzieję, że dzięki temu wrócą do nas użytkownicy, którzy odeszli przez obniżenie kultury forum, [także Ci, którzy wprost nie deklarowali odejścia.] ale też nam będzie żyło się tu lepiej...

... a jak tylko mi to przeszkadza to może czas zmienić miejsce postowania listy?
04.08.2009 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
abd3mz, słuszne uwagi. A od sierpnia będę miał jeszcze mniej czasu, zatem trudno mi będzię nad tym zapanować. Czy oprócz Ciebie zaproponowani ku3a, mrsap zgadzają się podjąć tego zadania?

kajman może spokojnie oczyszczać tematy z offtopów i innych postów bez treści. Ja nie dałem mu zakazu na robienie tego.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
04.08.2009 03:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Konrad napisał(a):Czy oprócz Ciebie zaproponowani ku3a, mrsap zgadzają się podjąć tego zadania?
ok, ja się zgadzam
04.08.2009 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
abd3mz napisał(a):abd3mz
Cóż za obiektywizm...
04.08.2009 05:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #5
Re: reforma
Rozumiem, że sprzeczki między użytkownikami mogą być irytujące i faktycznie negatywnie działać na niektórych użytkowników, ale nie róbmy z forum wojska. Wchodzimy tu dla przyjemności, a nie żeby obawiać się czy przypadkiem nie napiszemy czegoś nie tak. Bywałem już na takich forach i cóż... "bywałem" to odpowiednie słowo, bo po jakimś czasie byłem wyraźnie zmęczony i zniechęcony ukrywaniem się przed czujnymi moderatorami, gotowymi dać ostrzeżenie za "post, który nic nie wnosi". Offtopic to dobra rzecz, choć rozumiem, że nie zawsze i wszędzie, ale bez przesady, bo zaczynamy popadać w skrajności. Moim zdaniem to nie jest dobra droga dla forum.

Z resztą mogę się zgodzić. Jeśli chodzi o przeniesienie forum na inny engine, to nie wiem na ile jest to wykonalne od strony technicznej - tj. czy uda się bez przeszkód przetransferować wszystkie tematy i posty. Bo zaczynanie wszystkiego od początku to największa głupota, jaką można zrobić. Kilka razy miałem okazję widzieć taką operację i żadne z tych for nie wyszło na tym dobrze.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.08.2009 09:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
Konrad napisał(a):kajman może spokojnie oczyszczać tematy z offtopów i innych postów bez treści.

nio, ma wakacje, więc zmieńmy mu zawód z bibliotekarza na woźnego, który szczotą będzie wymiatał na środek cały kurz forumowej historii i skutecznie machał ścierą w celu pozbycia się go :->

... coś mi się tu nie podoba w tym wszystkim, ale mam chyba najmniej do gadania, to Wasze forum, ja jestem tu ponoć na doczepkę, którego wszyscy nienawidzą, jak to trafnie kiedyś ujął Paweł ;/
04.08.2009 09:14 PM
Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
 
Tak w ogóle jak czytam te posty ostatnio w tym i innych tematach, to mam wrażenie, że zostaliśmy poddani jakiemuś nieokreślonemu reżimowi. Ja rozumiem potrzebę zmian i dzięki Sebastianie za ten temat, ale pomyślmy racjonalnie o takich, które wydają nam na dobre. Robienie zmian dla samych zmian, czy takich, które przyklepiemy gdzieś na papierze, a później i tak wszystko będzie tak jak było, jest bez sensu. Zamiast sami sobie ograniczać wolność, powinniśmy raczej o nią walczyć Icon_wink2 Bądźmy mili, kulturalni, ale przede wszystkim rozsądni Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.08.2009 10:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
 
aaktt napisał(a):Offtopic to dobra rzecz, choć rozumiem, że nie zawsze i wszędzie, ale bez przesady, bo zaczynamy popadać w skrajności.
Też jestem zdania, że lekki offtop nie zaszkodzi. Ale oczywiście lekki. Natomiast wystarczy, że da się znać, że już wystarczy, chyba aż takich megazakazów nie trzeba przeciwko niemu stosować.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.08.2009 10:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #9
 
Konrad napisał(a):abd3mz, słuszne uwagi. A od sierpnia będę miał jeszcze mniej czasu, zatem trudno mi będzię nad tym zapanować.
Bardzo mnie cieszy Twoja reakcja. Icon_smile2
aaktt napisał(a):nie róbmy z forum wojska.
Zgoda.
aaktt napisał(a):Wchodzimy tu dla przyjemności, a nie żeby obawiać się czy przypadkiem nie napiszemy czegoś nie tak. Bywałem już na takich forach i cóż... "bywałem" to odpowiednie słowo, bo po jakimś czasie byłem wyraźnie zmęczony i zniechęcony ukrywaniem się przed czujnymi moderatorami, gotowymi dać ostrzeżenie za "post, który nic nie wnosi".
To zależy od klasy moderatorów. Mogę Cię zapewnić, że te forum będzie się wyróżniać i pod tym względem.
aaktt napisał(a):Jeśli chodzi o przeniesienie forum na inny engine, to nie wiem na ile jest to wykonalne od strony technicznej - tj. czy uda się bez przeszkód przetransferować wszystkie tematy i posty.
teoretycznie: http://wiki.phpbb3.pl/wiki/Konwersja_do_phpBB3 ale jak w praktyce to nie wiem. może to na razie zostawmy.
Listoholik napisał(a):mam chyba najmniej do gadania, to Wasze forum
to nasze forum.
aaktt napisał(a):Ja rozumiem potrzebę zmian i dzięki Sebastianie za ten temat, ale pomyślmy racjonalnie o takich, które wydają nam na dobre. Robienie zmian dla samych zmian, czy takich, które przyklepiemy gdzieś na papierze, a później i tak wszystko będzie tak jak było, jest bez sensu.
Cieszę, że temat spotkał się z pozytywnym odzewem i liczę na rzeczywiste zmiany.
aaktt napisał(a):Zamiast sami sobie ograniczać wolność, powinniśmy raczej o nią walczyć Icon_wink2
Czasem trzeba się ograniczyć, żeby korzystać z wolności.
04.08.2009 11:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
abd3mz napisał(a):Czasem trzeba się ograniczyć, żeby korzystać z wolności.
No niech będzie Icon_wink2 Cieszę się, że się zgadzamy.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.08.2009 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
abd3mz napisał(a):Czasem trzeba się ograniczyć, żeby korzystać z wolności.
Co do tego to mam mieszane uczucia.
05.08.2009 09:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
michal91d
Unregistered

 
Post: #12
 
to skoro już o reformach mowa to może warto pomyśleć nad jakimś logiem dla naszego forum - taki znak firmowy Icon_razz Icon_razz co Wy na to :?:
05.08.2009 11:14 AM
Cytowanie selektywne
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
kiedy już był fajny obrazek zamiast tego domyślnego w lewym górnym rogu
05.08.2009 12:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #14
 
Macie coś do Przema? Icon_lol
05.08.2009 11:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #15
 
abd3mz napisał(a):Proponuję dodanie uprawnień Pełnej moderacji [tak to się nazywa w phpbb3] dla: ku3a, mrsap, abd3mz.
A ja się tylko chciałem zapytać według jakiego klucza wytypowano te osoby? Zaznaczam, że nie mam nic przeciwko tym osobom. Ciekawi mnie po prostu dlaczego tak a nie inaczej. Ot, czysta ciekawość. Icon_smile2
06.08.2009 05:56 AM
Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #16
 
to po rodzinie Icon_razz
06.08.2009 11:19 AM
Cytowanie selektywne
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
vingoe napisał(a):A ja się tylko chciałem zapytać według jakiego klucza wytypowano te osoby?
Nie wytypowano tylko to jest moja propozycja, żeby pchnąć sprawę do przodu.
Osoby te przez długi czas wykazały się bezkonfliktowością, umiejętność radzenia sobie z prowokacjami, wysokim poziomem samokontroli, no i w sporym stopniu mają opanowane "sprawy techniczne".
06.08.2009 11:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Ładnie się opisałeś, abd3mzie Icon_cool2
06.08.2009 12:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Racja, a Kuba ma doświadczenie w moderacji na sąsiednim forum Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
06.08.2009 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
1. Zgadzam się, forum potrzebuje więcej moderatorów. Przyznam, że sam miałem już to swego czasu zaproponować. Warto zwiększyć ich liczbę. W dodatku ostatnie wydarzenia wskazują na to, że taki zabieg byłby przydatny.
Kandydatury przedstawione przez Sebastiana jak najbardziej popieram, z tych samych powodów, co on. Osoby te znają się na rzeczy, są bezkonfliktowe, zdają się być bardziej opanowane itd...

2. ''współpłacenie za forum'' - Jeśli moje pieniądze nie pójdą w błoto i będzie to faktycznie czemuś służyć, to jestem na tak. Sebastian napisał, że wiele razy ten temat był poruszony i nic z tego nie wynikło. Ja dodam od siebie, że trzeba ustalić raz na zawsze czy wchodzimy w takie coś, czy nie. Jeśli przy okazji tej dużej reformy, która ma wejść w życie na bazie ostatnich zdarzeń i zapotrzebowań, sytuacja nie zostanie wyjaśniona, to sądzę, że nigdy już nie będzie okazji tego zaakceptować.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.08.2009 05:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości