Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
reforma
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #81
 
Sęk w tym, że nie każdy młody jest głupi, a nie każdy stary jest mądry... że tak powiem. To nie kwestia wieku tylko rozsądku.
Ale żebyś po mnie nie najeżdżał dodam, że nie mam nic przeciwko żebyś Ty nim był.

Sekundo... bo nie chcę mi się czytać tylu stron. :/ Czy to każdy musiałby płacić korzystający z Mycharts czy tylko modzi? No bo jak każdy to jak zmusić każdego? Wiele osób jest zarejestrowanych i w ogóle nie wchodzi itd. Czy to może opłata za posiadanie listy? Icon_mrgreen
08.08.2009 02:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
 
Oj, sporo się tego nazbierało. Może po kolei.
Moderatorzy. Faktycznie mogłoby ich być więcej, ale bez przesady. Myślę, że na pewno ta liczba nie powinna przekraczać 10. Myślę, że abd3mz, ku3a, tadzio3 i (jeżeli wyrazi zgodę) mrsap oraz do tego ja to jest ilość wystarczająca. Poza tym jeszcze są Admini, czyli w sumie byłoby 7 osób ze zwiększonymi uprawnieniami.
Kolejną sprawą jest, do czego powinni być uprawnieni. Nie chodzi mi o formalne uprawnienia, lecz to, co powinni robić. Są rzeczy oczywiste, jak usuwanie spamu i przyklejanie (odklejanie, blokowanie itp.) tematów na prośbę forumowiczów. Powinni także zarówno na prośbę forumowiczów jak i z własnej inicjatywy ingerować w posty obraźliwe lub wulgarne. Myślę, że w takim przypadku powinno się tylko kasować takie sformułowania, a nie całe posty je zawierające. Tak przy okazji gdzie jest ta granica, której przekroczenie spowoduje zaliczenie postów do ww. Na przykład czy powinno się skasować słowo na Z w relacji Pawła z koncertu U2?
Kolejna sprawa to offtopy. Ja byłbym za traktowaniem ich łagodnie, a interwencjami tylko w skrajnych przypadkach typu kilkudziesięciopostowy dialog nie na temat. I myślę, że tylko na prośbę osoby zakładającej temat.
Co do przyklejania tematów to myślę, że byłoby niegłupio, żeby każdy miał możliwość to robić i nie musi to dotyczyć tylko swojej działki. Myślę, że każdy ma wystarczające wyczucie, co przyklejać, a co nie i nie wykorzystywałby możliwości przesadnie. Ale jeżeli to byłby problem, to przy takiej ilości moderatorów nie będzie problemu z tą sprawą. Ja przyklejałem tematy wielu osobom (przykleiłem chyba wszystkie, o które mnie proszono, blokowałem także na prośbę).
Moderowanie własnego działu. No tutaj raczej byłbym przeciwny. Moim zdaniem (i to może zabrzmić jako absurdalne) nawet w przypadku kilku wybranych moderatorów, to osoby nie powinny same moderować swoich tematów, bo zawsze mogę patrzeć subiektywnie. Na przykład ja mógłbym mieć uraz do userów na literkę A i usuwać ze swojego działu wszystkie posty aaktta, abd3mza, Aboka i Aro (chyba nikogo nie zgubiłem), a osoba patrząca z boku by mi na to nie pozwoliła.
Kwestia płacenia była tutaj już poruszana wcześniej co najmniej dwa razy i na tym się skończyło. Myślę, że trzeba ustalić jakąś sensowną sumę i osoby, które będą miały chęć ją uiścić po prostu w ten czy inny sposób prześlą Konradowi. Nie ma sensu, żeby obligatoryjnie płacili wszyscy, bo część osób jest tutaj rzadko, niektórzy z tych czy innych powodów mają problemy finansowe. Sądzę, że to nie jest jakaś bajońska suma i jeżeli np. kilkanaście osób wyśle po kilkadziesiąt złotych to wystarczy na opłaty za rok czy może nawet większy okres czasu.
Tylko jest w tym wszystkim jeden problem. Admin już dwukrotnie mimo wyrażanej przez forumowiczów chęci współfinansowania forum nabierał wody w usta i dyskusja się rozmywała. Niestety żeby zapłacić to trzeba pieniądze gdzieś przesłać, a nigdy nie udało się ustalić gdzie. To może tyle na razie. Być może o czymś zapomniałem, ale chyba w najważniejszych sprawach zająłem stanowisko.
08.08.2009 04:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #83
 
kajman napisał(a):Moderatorzy.
Pełna zgoda.
kajman napisał(a):Co do przyklejania tematów to myślę, że byłoby niegłupio, żeby każdy miał możliwość to robić i nie musi to dotyczyć tylko swojej działki. Myślę, że każdy ma wystarczające wyczucie, co przyklejać, a co nie i nie wykorzystywałby możliwości przesadnie. Ale jeżeli to byłby problem, to przy takiej ilości moderatorów nie będzie problemu z tą sprawą.
kajman napisał(a):gdzie jest ta granica, której przekroczenie spowoduje zaliczenie postów do ww. Na przykład czy powinno się skasować słowo na Z w relacji Pawła z koncertu U2?
No to trzeba ustalić.
kajman napisał(a):Co do przyklejania tematów to myślę, że byłoby niegłupio, żeby każdy miał możliwość to robić i nie musi to dotyczyć tylko swojej działki. Myślę, że każdy ma wystarczające wyczucie, co przyklejać, a co nie i nie wykorzystywałby możliwości przesadnie. Ale jeżeli to byłby problem, to przy takiej ilości moderatorów nie będzie problemu z tą sprawą.
Zresztą istnieje takie coś jak logi Moderatora. Nie wiem czy Yacy ma do tego dostęp, ale Konrad na pewno. Tam by można sprawdzać czy ktoś nie robi sobie "żartów".
kajman napisał(a):Nie ma sensu, żeby obligatoryjnie płacili wszyscy
Dokładnie.
kajman napisał(a):Sądzę, że to nie jest jakaś bajońska suma i jeżeli np. kilkanaście osób wyśle po kilkadziesiąt złotych to wystarczy na opłaty za rok czy może nawet większy okres czasu.
Bez przesady. Icon_wink2 Wyżej pisałem o kwocie.
08.08.2009 05:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #84
 
jak tak patrzę na to wszystko, co tu piszecie, to cieszę się, że nie macie innych problemów Icon_wink
08.08.2009 05:06 PM
Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
 
Słownictwo - Nie trzeba wszystkiego dogłębnie analizować, by wiedzieć w jakim kontekście zostało użyte dane sformułowanie. Muzyka to emocje i emocje czasem pozwalają wyrzucić z siebie zdanie w stylu: ''Krzysiek! Nowe Animal Collective jest zajebiste, kopie w tyłek i każdy inny zespół przy tych bóstwach muzyki elektronicznej może spierniczać na drzewo, weź no ty ich posłuchaj!'' Dla mnie to jest jak najbardziej ok Icon_smile Sam chciałbym mieć powód, by nawet w taki właśnie sposób wyrazić swoją opinię Icon_razz2 Myślę, że granica dobrego smaku będzie widoczna dla wszystkich, a bezpośrednie kary powinny dotyczyć tylko ewidentnych spraw, takich jak obraza użytkownika i wulgarne słownictwo, ale używane w nadmiernej ilości i bez powodu. To bezdyskusyjne.

Offtopic - W sprawie offtopów zgadzam się z tobą. To forum niejednokrotnie pokazało, że z takiej pobocznej dyskusji, czasem można wiele dobrego wynieść i debata bywa nawet ciekawsza niż główny temat. Dodatkowo, zawsze można na marginesie przypomnieć o tym, o czym powinno się rozmawiać - szczególnie, gdy offtopic będzie dotyczył faktycznie jakiś pierdół. I tutaj też wypada zdać się na zdrowy rozsądek, by ocenić taką sytuację.

Moderowanie działów - Faktycznie, trochę to absurdalnie zabrzmiało. I trochę to smutne, że wyobrażasz sobie sytuację, gdy ktoś będzie ''patrzył subiektywnie'' na różne zdarzenia. Dla mnie sytuacja jest jasna. Ktoś przesadził i popadł, to dostaje jakieś ostrzeżenie i tyle. Nie popadajmy w taki obłęd, o którym piszesz w wątku.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.08.2009 05:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #86
 
saferłel napisał(a):Słownictwo - Nie trzeba wszystkiego dogłębnie analizować, by wiedzieć w jakim kontekście zostało użyte dane sformułowanie.
Oczywiście, że tak. W moim odczuciu moderowanie (usuwanie, zmienianie) postów tylko w skrajnych przypadkach, a tak to pełna wolnośc słowa Icon_smile2
saferłel napisał(a):Offtopic - W sprawie offtopów zgadzam się z tobą. To forum niejednokrotnie pokazało, że z takiej pobocznej dyskusji, czasem można wiele dobrego wynieść i debata bywa nawet ciekawsza niż główny temat.
Zgadzam się. Ja również lubię offtopy i je rozwijac, bo rzeczywiście skoro rozwijaja sie na wiele postów, to muszą być ciekawe Icon_wink2 I ich nie powinno się usuwać, ani zabraniać tego, tylko przesunąć dane posty na nowy temat, bądź do takiego, gdzie by pasował, tylko po to by w przyszłści móc łatwo go odnaleźć. Same offtopy wiadomo - rodzą się na bazie innych tematów, ale to nie jest nic złego. Chyba, że jest to bezsensowna kłótnia, albo cokolwiek, co nikogo nie interesuje, oprócz dwóch osób, któe mogłyby załatwić dana sprawę na pw. To co innego, ale to mam nadzieję będzie rzadkością Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
08.08.2009 05:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #87
 
tadzio3 napisał(a):Chyba właśnie Kondrad przede wszystkim mógłby coś o tym napisać.
Nie ma takiego imienia!
Też jestem Konrad i to naprawdę boli, jak ktoś wciska tam to okropne "d". Proszę tego nie robić, bo włącza mi się agresor Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.08.2009 05:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #88
 
czy jest na sali Łukasz?

byłem świadkiem, jak gimnazjalista miał napisać imię swojego kolegi, z którym siedział w ławce, i napisał Ukarz Icon_mrgreen Icon_razz


*autentyczne, i nawet nie wiedział gdzie zrobił błąd Icon_mrgreen
08.08.2009 05:58 PM
Cytowanie selektywne
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #89
 
Ja mam na imię Łukasz, ale z czymś takim się jeszcze nie spotkałem Icon_eek2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.08.2009 05:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #90
 
widocznie nie chodziłeś do gimnazjum Icon_razz
08.08.2009 06:01 PM
Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
 
Panie, ukarz tego Łukasza Icon_razz

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.08.2009 06:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #92
 
aaktt napisał(a):Nie ma takiego imienia!
Dobrze, już dobrze. Przepraszam za błąd

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
08.08.2009 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #93
 
Listoholik napisał(a):widocznie nie chodziłeś do gimnazjum Icon_razz
ojj chodziłem. Tyle, że od ok 10 lat nikt z otoczenia, poza rodziną i nauczycielami, nie mówi do mnie Łukasz Icon_wink)

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.08.2009 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
 
No skoro mówią Ukarz, to nie mogą jednocześnie mówić Łukasz, to jasne chyba.

Kurczę, edytuję ten post, tylko dlatego, że zdaję sobie sprawę z offtopicowej sytuacji jaka powstała. A sam pisałem by tylko BEZSENSOWNE kasować Icon_lol Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.08.2009 06:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #95
 
Teraz chyba tylko czekać na stanowisko i działania admina Konrada Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
10.08.2009 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #96
 
furbul napisał(a):od ok 10 lat nikt z otoczenia, poza rodziną i nauczycielami, nie mówi do mnie Łukasz Icon_wink)

a ja każdorazowo, gdy patrzę na Twój login, to myślę, że masz imię na F Icon_wink2
10.08.2009 03:45 PM
Cytowanie selektywne
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #97
 
dajmy na to Ferdynand lub Franciszek Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.08.2009 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #98
 
w rzeczy samej Icon_razz
10.08.2009 03:56 PM
Cytowanie selektywne
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #99
 
aaktt napisał(a):Ferdynand lub Franciszek
Faustyn bądź Falisław Icon_razz

Wszystko zaczęło się od ok. czwartej klasy podstawówki, od kiedy to kilka osób nadało mi ciekawy pseudonim Icon_wink)

Ale jak wyjadę na studia, wszyscy wreszcie będą mi mówic po imieniu Icon_mrgreen
10.08.2009 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #100
 
furbul napisał(a):Ale jak wyjadę na studia

wreszcie wyjedziesz z Nienacka? Icon_mrgreen

cieszysz sie? Icon_smile
10.08.2009 04:35 PM
Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości