Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topłyta?
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
E tam, narzekacie Icon_wink2
Ale może dlatego tak mówie, bo mi przesłuchanie jednej płyty czegoś, czego zazwyczaj nie słucham, kompletnie nie przeszkadza Icon_smile2
01.08.2009 08:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #22
 
pomysł świetny!

rozumiem, że każdy kto jest chętny do zbawy może zgłosić płytę! Podoba mi sie pomysł aby w tej chwili zgłosić nowe płyty 2008/2009. I myślę, że Kajman jako pomysłodawca ogłosi kiedy możemy wrzucać starsze płyty Icon_wink2

kajman napisał(a):Jeżeli coś takiego powstanie to trzeba byłoby stworzyć nowy poddział w dziale Wspólne listy przebojów
na pw chciałem Ci napisać, że może poczekamy na rozkręcenie zabawy, ale tu już widać, że będzie sukces Icon_mrgreen więc nie ma na co czekać!

Tak więc zaraz założę nowy dział Topłyta. a może ToPłyta? Każdy kto będzie chciał będzie zakładać nowy temat z płytą. Najlepiej gdyby ujednolicić prezentację płyty. Na pewno powinna być okładka i tracklista. Czy coś jeszcze?
Wydaje mi się że wyniki poszczególnych płyt powinny być zebrane w jednym temacie [któy zostanie przyklejony]. Tylko co z tymi tematami gdy ktoś odda głos po terminie? Ale to wyjdzie w praniu!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.08.2009 09:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #23
 
Pozwoliłem sobie przenieść ten temat we właściwe miejsce... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.08.2009 09:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Dobra. To ja już rezerwuję sobie ostatnią płytę Pati Yang. Mam nadzieję, że to będzie dla was przyjemność!
P.S. Postaram się moją znajomą z liceum tu skołować Icon_wink2 Ale nic nie obiecuję!
01.08.2009 10:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #25
 
prz_rulez napisał(a):Dobra. To ja już rezerwuję sobie ostatnią płytę Pati Yang. Mam nadzieję, że to będzie dla was przyjemność!
Faith, Hope & Fury? Masz moje błogosławieństwo Icon_wink2
01.08.2009 10:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #26
 
Yacy napisał(a):1. rozumiem, że każdy kto jest chętny do zbawy może zgłosić płytę! Podoba mi sie pomysł aby w tej chwili zgłosić nowe płyty 2008/2009.
2. I myślę, że Kajman jako pomysłodawca ogłosi kiedy możemy wrzucać starsze płyty
3. kajman napisał/a:
Jeżeli coś takiego powstanie to trzeba byłoby stworzyć nowy poddział w dziale Wspólne listy przebojów
na pw chciałem Ci napisać, że może poczekamy na rozkręcenie zabawy, ale tu już widać, że będzie sukces więc nie ma na co czekać!
4. Tak więc zaraz założę nowy dział Topłyta. a może ToPłyta? Każdy kto będzie chciał będzie zakładać nowy temat z płytą.
5. Najlepiej gdyby ujednolicić prezentację płyty. Na pewno powinna być okładka i tracklista. Czy coś jeszcze?
6. Wydaje mi się że wyniki poszczególnych płyt powinny być zebrane w jednym temacie [któy zostanie przyklejony]. Tylko co z tymi tematami gdy ktoś odda głos po terminie? Ale to wyjdzie w praniu!
A miałem się zająć teraz liczeniem LP3 Icon_lol
1. Taki był mój zamysł. Lepiej oceniać niedługo po przesłuchaniach niż np pół roku później.
2. Jak już przejdzie boom na nowe płyty.
3. No fakt, odzew jest spory, co mnie cieszy.
4. Jeżeli już nie Topłyta to może TOPłyta? Zawsze można zmienić nazwę.
5. Świetny pomysł.
6. Całkowicie się z tym zgadzam. A ja jako pomysłodawca będę kontrolował i po poterminowych głosach mogę wyedytować post wklejając nowszą wersję.
Yacy napisał(a):Pozwoliłem sobie przenieść ten temat we właściwe miejsce...
Wiekie dzięki! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
01.08.2009 10:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Świetny pomysł!

Ja bym był za takim rozwiązaniem, że każdy zgłasza w dowolnym terminie, głosować można miesiąc - potem liczymy. Po policzeniu można by nadal głosować, a także zmieniać swoje wcześniejsze typy i po np. pół roku byłaby tworzona nowa klasyfikacja.


Ps. A co jeśli ktoś zgłosi "4 potencjometrów pana Jana' Czesława Niemena? :roll:
01.08.2009 10:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Przydałby się apel o zdrowy rozsądek Icon_smile2
01.08.2009 11:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #29
 
Już widzę ten bałagan. Moim zdaniem pomysł z kolejką był trafiony, żeby nie toczyło się w jednym momencie zbyt wiele głosowań, bo będzie mętlik i bałagan Icon_frown
Albo przynajmniej ustalmy ile płyt maksymalnie możemy oceniać. 2 tygodnie to czasu za świat, jak dla mnie, miesiąc to za długo Icon_smile2 Tym bardziej, że to dopiero wstępne podsumowanie wyników Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.08.2009 03:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #30
 
Gary napisał(a):1. Ja bym był za takim rozwiązaniem, że każdy zgłasza w dowolnym terminie, głosować można miesiąc - potem liczymy.
2. Po policzeniu można by nadal głosować, a także zmieniać swoje wcześniejsze typy
3. i po np. pół roku byłaby tworzona nowa klasyfikacja.
Ps. A co jeśli ktoś zgłosi "4 potencjometrów pana Jana' Czesława Niemena? :roll:
1. Przy takim nawale płyt to może faktycznie dwa tygodnie to może być za krótko. Miesiąc to zdecydowanie za długo. Myślę, że może by zostać przy pierwotnej wersji z opcją przedłużenia (max o tydzień) na prośbę innego usera.
2. Głosować to tak, ale zmieniać typy powiedzmy nie szybciej niż powiedzmy pół roku po poprzednim.
3. Myślę, że taką klasyfikację należy uzupełniać na bieżąco (przy okazji trzeba pomyśleć nad rozwiązaniem w sytuacji, gdyby prowadzący zniknął z forum).
PS. I na tym polega przewaga płyt winylowych. Tam przynajmniej można oceniać dwie strony. Icon_wink2
4. I jeszcze jedno (na wszelki wypadek). Top można zgłaszać tylko i wyłącznie osobiście. Rodzeństwo, rodzice, dzieci, narzeczeni, współmałżonkowie, krewni i znajomi (niekoniecznie Królika) jeżeli chcą to uczynić, to muszą się zarejestrować.
prz_rulez napisał(a):Przydałby się apel o zdrowy rozsądek Icon_smile2
Myślałem o ew. ograniczeniu zgłaszania do jednej płyty czynnej (tzn. w czasie trwania topu prowadzący nie może zgłosić kolejnej płyty).
aaktt napisał(a):1. Już widzę ten bałagan. Moim zdaniem pomysł z kolejką był trafiony, żeby nie toczyło się w jednym momencie zbyt wiele głosowań, bo będzie mętlik i bałagan
2. Albo przynajmniej ustalmy ile płyt maksymalnie możemy oceniać.
3. 2 tygodnie to czasu za świat, jak dla mnie, miesiąc to za długo Tym bardziej, że to dopiero wstępne podsumowanie wyników
1. Fakt, początkowo będzie straszny tłok (myślę, że bałagan to przesadne określenie)
2. Myślę, że stać nas na zdrowy rozsądek. Ale myślę, że ten pomysł, który podałem w odpowiedzi Piotrowi byłby jakimś rozwiązaniem.
3. Myślę, że opcja przedłużenia do góra 3 tygodni na prośbę jest sensowna, nawet w kontekście zmian w podsumowaniu.
02.08.2009 08:17 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Gość napisał(a):2. Głosować to tak, ale zmieniać typy powiedzmy nie szybciej niż powiedzmy pół roku po poprzednim.
No właśnie. Myślę, że warto byłoby odhaczać policzone już głosy poprzez odpowiednią informację w poście przez "podliczacza" ( Icon_razz ). No, ale to taka drobna sprawa.
02.08.2009 09:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Oczywiście, że 1 osoba= 1 aktywna płyta. Wtedy miesiąc jest akurat.
Znając życie, to początkowo będzie powiedzmy 20 różnych płyt, ale później ta liczba będzie się zmniejszać. Poza tym myślę, że w góra 60-70 % głosowań będę brał udział.
02.08.2009 10:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #33
 
bardzo podoba mi się ten pomysł z toPPłyty Icon_smile

ale oczywiście, jeśli będzie zgłoszony tytuł, który zupełnie nie będzie mi odpowiadał, to nie zamierzam się z nim zmagać, i się katować Icon_wink

ale jakieś kultowe perfekcyjne płyty, to jak najbardziej: można by robić tydzień z jakaś płytą, wszyscy w ciągu danego tygodnia mają jej posłuchać, przypomnieć sobie i zapostować swoje wyniki.. wybieranie takich kultowych płyt byłoby moim zdaniem jak najbardziej wskazane
i nie lećmy we własne indywidualne gusta z wyborem płyt, bo wtedy głosować będą 2 osoby, a chodzi przecież o to, żeby jak najwięcej osób typowało, prawda?
02.08.2009 11:55 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #34
 
No to skoro za chwilę południe to wrzucę pierwszą swoją płytę. Ale nim to uczynię, to uważam, że jedna płyta powinna się tutaj dostać extra czyli nie być przypisana do konkretnego usera. Jest to Death magnetic. Powód prosty: 1. Ta płyta spowodowała powstanie tego pomysłu. 2. Już są na nie oddane głosy. Wydaje mi się, że powinna to prowadzić osoba, która pierwsza oddała na nią głos, a był to chyba Aro.
Moją pierwszą płytą będzie Oktahedron The Mars Volty, płyta jak najbardziej na czasie i dla mnie jak na razie zagraniczna rockowa płyta roku.
02.08.2009 11:59 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #35
 
jeszcze jedno wg mnie. To co zrobił kajman powinno być dobrym obyczajem - kto proponuje płytę ten pierwszy ją ocenia Icon_wink2 i to najlepiej w momencie zaproponowania płyty, aby nie blokować innych! ja tak już zrobiłem Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.08.2009 02:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #36
 
I jeszcze informacja:

Na swoim chomiku utworzyłem folder Topłyta, gdzie będę wrzucał albumy brane akurat na warsztat. Tak, aby wszystko było w jednym miejscu i dało się ułatwić odsłuch płyt Icon_wink2

Lokalizacja: w folderze 'mycharts.pl' /hasło takie samo, jak nazwa folderu/
Niedługo pojawią się tam dwie pierwsze płyty. Póki co nie mam tyle transferu, żeby udostępnić za darmo, ale należy pamiętać, że można odsłuchiwać bezpośrednio z chomika Icon_wink2

Moja prywatna galeria
02.08.2009 05:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #37
 
Niedługo pojawi się trzecia ;D

Właśnie przy założeniu nowego tematu chciałem dodać informację, że gdyby ktoś miał problemy ze znalezieniem albumu, może się ze mną skontaktować na PW, a ja jakieś namiary znajdę. Ale skoro się tym zająłeś to miło z Twojej strony Icon_biggrin3

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
02.08.2009 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #38
 
Trzy pierwsze płyty zachomikowane, czwarta będzie jutro Icon_wink2

Moja prywatna galeria
02.08.2009 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #39
 
ksch napisał(a):Trzy pierwsze płyty zachomikowane, czwarta będzie jutro Icon_wink2
Wielkie dzięki w imieniu swoim i myślę, że nie tylko. Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
02.08.2009 11:54 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
Ostatnio bardzo często robię za gościa. Icon_lol
02.08.2009 11:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TOPŁYTA - wyniki kajman 234 46 467 17.11.2013 12:37 PM
Ostatni post: piotreklp3
  TOPŁYTA - regulamin kajman 14 4 030 28.10.2012 12:11 PM
Ostatni post: thestranglers
  TOPŁYTA - terminy i spis płyt michal91d 35 10 881 20.05.2012 11:05 AM
Ostatni post: michal91d
  Topłyta: czy bonusy powinny być brane pod uwagę w głosowaniu AKT! 42 10 639 07.09.2009 12:24 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości