Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topłyta?
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Topłyta?
Przyszło mi to do głowy na wątku bodajże Aro że można by stworzyć topy poszczególnych płyt. Zadanie dosyć proste, bo trzeba ustawić utwory na płycie w kolejności od najlepszego zdaniem piszącego (lub jego ulubionego) do tego najmniej... Punktacja oczywista.
Jeżeli coś takiego powstanie to trzeba byłoby stworzyć nowy poddział w dziale Wspólne listy przebojów, gdyż moim zdaniem potrzebny byłby oddzielny wątek dla każdej z topowanych płyt.
Co sądzicie o tym pomyśle?
Pytanie dodatkowe (jeżeli pomysł się spodoba) to czy ta nazwa jest dobra czy może macie jakąś lepszą (chociażby przez 2 P w nazwie).
01.08.2009 12:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
 
pomysł dobry, ciekawe ilu będzie chętnych do udziału w tej zabawie Icon_smile2
01.08.2009 01:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
Mi się pomysł podoba, chętnie wezmę udział w takim przedsięwzięciu.
A tytuł świetny, moim zdaniem, taki jaki jest Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
01.08.2009 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
widać, że kajman ma urlop Icon_wink2.
ale pomysł fajny Icon_smile2. na siłę nie będę punktować płyt których nie znam i które mnie nie interesują, ale na pewno w niejednej topłycie wziąłbym udział Icon_smile2.
i witam wszystkich z powrotem - to mój pierwszy post po urlopie, choć jeszcze nie z domu Icon_smile2.
01.08.2009 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
 
O - fajny pomysł. Chętnie wezmę udział, aczkolwiek jasne jest, że będę się udzielał w płytach, które znam.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.08.2009 01:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Po 17 napiszę coś więcej (teraz Młody bierze net). Może napiszcie, jakie płyty chcielibyście tak poustawiać.
01.08.2009 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
 
Jest taka gra na różnych forach muzycznych, w której użytkownicy wybierają najlepszy utwór z danej płyty, eliminując kolejno resztą od ich zdaniem najgorszego. Gra ta może przybierać różne formy, także tę opisaną w formie pierwszym i nosi nazwę SURVIVOR lub SURVIVAL.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.08.2009 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Skoro propozycja spotkała się z pozytywnym odzewem, to myślę, że trzeba by wkrótce wystartować. Może jeszcze nie w tej chwili, bo jeszcze nie jest wiadoma lokalizacja tych tematów. Proponuję jutro od południa (czasu rzeczywistego).
Myślę, że warto wprowadzić zasady, które by to wszystko uporządkowały. Takie wstępne pomysły to:
1. Klasyfikujemy wszystkie utwory z podstawowego wydania płyty.
2. Punktacja od 1 za ostatnie miejsce i kolejno każdy utwór 1 punkt więcej. Teoretycznie 1 miejsce może otrzymać punkt bonusowy, ale nie jestem do tego przekonany.
3.1. Termin dwa tygodnie od rozpoczęcia. Potem zostaną podane wyniki.
3.2. Osoby, które utworzą swoje topy po zakończeniu terminu będą brane pod uwagę, a wyniki modyfikowane (w osobnym poście, a nie przez zmianę pierwotnych).
4. Punkt do dyskusji. Można zmieniać swój typ po powiedzmy pół roku i spowoduje to modyfikację wyników. Za: odbiór muzyki może się zmienić. Przeciw: to teoretycznie pole do nadużyć, ale myślę, że nie o to chodzi.
Na początek proponuję topłyta Metallici (bo od tego się wszystko zaczęło). Co poza tym? Myślę, że będą chętni na Gunsów, Placebo, Archive, Mars Voltę... pewnie o czymś zapomniałem.
01.08.2009 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
I może ustalmy jakieś realne zasady wybierania tych płyt do oceniania, bo ja na przykład chciałbym sklasyfikować utwory z ostatniej płyty Animal Collective, a nie wydaje mi się możliwe, jeśli selekcji będzie dokonywał kajman.

Oczywiście chętnie zapoznam się z pozycjami, których nie znam, ale żeby to nie były typy tylko i wyłącznie jednej osoby, bo to mija się z celem.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.08.2009 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
I może ustalmy jakieś realne zasady wybierania tych płyt do oceniania, bo ja na przykład chciałbym sklasyfikować utwory z ostatniej płyty Animal Collective, a nie wydaje mi się możliwe, jeśli selekcji będzie dokonywał kajman.

Oczywiście chętnie zapoznam się z pozycjami, których nie znam, ale żeby to nie były typy tylko i wyłącznie jednej osoby, bo to mija się z celem.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.08.2009 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
może... każdy się zapisuje, kto jest chętny i później alfabetycznie,zgodnie z kolejką? a jak ktoś się dopisze później, czeka na swoją kolej. genialne. proste i genialne.
01.08.2009 07:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
 
no nie wiem, czy to jest takie genialne, ale proste jest na pewno ;D

Mi te zasady jak najbardziej odpowiadają. Tylko ja bym sugerował zaczynanie kolejnych topłyt(?) co tydzień. Oczywiście głosowanie trwałoby 2 tygodnie, ale nie ciągnęło by się to tak. Poza tym, w wypadku gdy ktoś nie zna danej pozycji nie musi czekać aż dwa tygodnie na kolejny przerabiany album.

I jeszcze kwestia podliczania punktów. Może tak jak w znawcy, punkty będzie podliczać osoba, która wskazała album...

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
01.08.2009 07:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
furbul napisał(a):Może tak jak w znawcy, punkty będzie podliczać osoba, która wskazała album...
Genialne. Proste i genialne. Icon_smile2
01.08.2009 07:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #14
 
To taak Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
01.08.2009 07:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
Tak, oba pomysły mi się podobają Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.08.2009 08:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
aaktt napisał(a):Tak, oba pomysły mi się podobają Icon_smile2
Nie dziwię się, z tymi dwoma A z przodu... Icon_mrgreen
to co, zaczynamy zapisy? Icon_smile2
Oczywiście jestem chętny. Przynajmniej na pierwszy raz.
01.08.2009 08:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Ależ ja absolutnie nie zamierzałem decydować o płytach. Natomiast pomysł z kolejką mi się zupełnie nie podoba. Ja to widziałem tak - kto ma ochotę to zgłasza płytę. Tak że myślałem, że jutro kilka płyt naraz się pojawi. Jeżeli będziemy np. co dwa tygodnie proponowali płytę, to niektórzy by bardzo długo czekali na swoją kolej. Poza tym część osób pewnie nie będzie zainteresowana częścią (może nawet sporą) proponowanych płyt. Wtedy przez kilka tygodni pozostawali w bezczynności. Np. gdyby w kolejce byłyby 3 osoby, które zgłosiłyby Goryle, Indukti i Crimson Jazz Trio, to pewnie znajdzie się sporo osób niezainteresowanych żadną z nich. Ja bym olał z kolei trójkę: Animal Collectiwe, White Lies i Empire.
Pomysł, że każdy liczy zgłoszoną przez siebie płytę uważam za bardzo fajny. Ale jeżeli ktoś nie będzie miał ochoty na liczenie to jako pomysłodawca całości jestem gotów go zastąpić.

I niezależnie od tego, jaka koncepcja zgłaszania płyt się przyjmie, to miałbym propozycje, żeby przynajmniej przez trzy miesiące nie zgłaszać płyt pochodzącyc sprzed 2008. Myślę, że np. na Zeppelinów, Beatlesów czy stare Depeche Mode przyjdzie czas później.
01.08.2009 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #18
 
Tak, kilka aktywnych glosowań w tym samym czasie to lepszy pomysł.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
01.08.2009 08:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Po co cokolwiek olewać? Wrzucić wszystko na wrzutę i można przesłuchać Icon_smile2
01.08.2009 08:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #20
 
To ma być zabawa, a ja nie widzę niczego zabawnego w słuchaniu na siłę płyt, których znieść nie mogę. Inni też tak pewnie mają.. Ale jeśli chcesz, będziesz brał udział we wszystkim Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
01.08.2009 08:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TOPŁYTA - wyniki kajman 234 46 471 17.11.2013 12:37 PM
Ostatni post: piotreklp3
  TOPŁYTA - regulamin kajman 14 4 030 28.10.2012 12:11 PM
Ostatni post: thestranglers
  TOPŁYTA - terminy i spis płyt michal91d 35 10 884 20.05.2012 11:05 AM
Ostatni post: michal91d
  Topłyta: czy bonusy powinny być brane pod uwagę w głosowaniu AKT! 42 10 643 07.09.2009 12:24 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości