Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topłyta?
Marcin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Nov 2015
Post: #141
RE: Topłyta?
Ja tak jak mówiłem jestem zdecydowanie na TAK, więc w pierwszym głosuję na opcje a. Punkt drugi jest mi całkowicie bez różnicy, ale wolałem dać dwie opcję, gdyby ktoś się przyczepił, ale zagłosuję na od 0 do 10, czyli a, ponieważ wiele razy w zeszycie swoim oceniałem płyty i moja punktacja była właśnie max.do 10 Icon_lol W trzeciej kwestii jestem zdecydowanie na TAK, bo sam przy wystawianiu ocen płyt najpierw oceniam wszystkie piosenki po kolei, a potem wyliczam ich średnią arytmetyczną i często wychodzi np.8.6. Gdybym miał zaokrąglić do 9.0 to byłoby za dużo, a gdybym zmniejszył do 8.0 byłoby to zdecydowanie za mało Icon_wink
25.01.2016 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 520
Dołączył: Jun 2010
Post: #142
RE: Topłyta?
Ja to tak w połowie się zgodzę. Dlaczego? No bo jak wrzucę album z muzyką Hardstyle,to już obawiam się,że to dostanie niskie oceny od was. A co z układaniem listy,że jeżeli dany utwór zdobędzie największą ilość punktów. Tutaj też się martwie o to,że po wprowadzeniu nowych zasad o czym Marcin Pisał to już straciłby sens.

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
25.01.2016 05:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marcin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Nov 2015
Post: #143
RE: Topłyta?
(25.01.2016 05:07 PM)TuneHunterz napisał(a):  Ja to tak w połowie się zgodzę. Dlaczego? No bo jak wrzucę album z muzyką Hardstyle,to już obawiam się,że to dostanie niskie oceny od was. A co z układaniem listy,że jeżeli dany utwór zdobędzie największą ilość punktów. Tutaj też się martwie o to,że po wprowadzeniu nowych zasad o czym Marcin Pisał to już straciłby sens.
Rozumiem, że jesteś na NIE wprowadzeniu oceny płyty? Icon_neutral
25.01.2016 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 520
Dołączył: Jun 2010
Post: #144
RE: Topłyta?
Wstępnie tak. Zobaczę jak to się rozkręci to może zmienie zdanie

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
25.01.2016 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marcin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Nov 2015
Post: #145
RE: Topłyta?
Więc chwilowo mamy 3:1 za wprowadzeniem oceny ogólnej Icon_lol
Z wiadomych powodów głosy na dwa kolejne pytania, będą ważne, tylko wtedy, gdy większość będzie na tak w pierwszym pytaniu Icon_wink
25.01.2016 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #146
RE: Topłyta?
TAK
0-10 bez połówek lub 0-5 z połówkami

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.01.2016 06:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marcin Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Nov 2015
Post: #147
RE: Topłyta?
Przypominam, że głosowanie, czy wprowadzamy ocenę ogólną trwa do tej niedzieli, godziny 23:59 Icon_smile
Aktualnie jest 4:1 za Icon_wink
Chciałbym również przypomnieć, że głosujemy już na pierwszą płytę, a mianowicie ''25'' Adele TUTAJ jeśli ktoś jest chętny, a po prostu zapomniał, lub nie widział Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2016 06:20 PM przez Marcin.)
30.01.2016 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #148
RE: Topłyta?
1. Obojętnie
2. 0-10
3. C - powinna być jeszcze taka opcja jak co pół punktu i ja za taką jestem.
Ja też punktuję utwory, ale średnią zaokrąglam do 0,5 (no i czasem zaniżam lub zawyżam za ogólne wrażenie).
31.01.2016 12:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #149
RE: Topłyta?
Szkoda, że przy rozwoju wszystkich innych zabaw, ta jakoś się nie odbudowała.
Może warto coś z tym zrobić?
20.10.2017 04:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #150
RE: Topłyta?
prz_rulez napisał(a):Szkoda, że przy rozwoju wszystkich innych zabaw, ta jakoś się nie odbudowała.
Może warto coś z tym zrobić?

Słuchajcie, może spróbujemy wskrzesić Topłytę?

Główny problem, jaki tu dostrzegam to pełna swoboda w dobieraniu. Nieważne kto, nieważne co i nieważne kiedy. I ta pełna wolność sprawia, że... nikt nie chce z niej korzystać Icon_razz2 Nikt nie chce wychodzić przed szereg i narzucać innym jakąś płytę. Nic dziwnego, bo odbiór jest znakiem zapytania, a przy niejasnych zasadach nikt nie czuje się zobowiązany do współudziału.

Dlatego proponuję spróbować prowadzić Topłytę tak, jak robimy to z Topami wykonawców. Od razu uspokajam, bez programu lojalnościowego Icon_wink Po prostu, ustawiając się grzecznie w kolejce do wybierania. Widzę to tak, że teraz Brite spontanicznie wrzucił Jessie Ware. Topłyta ma taką zaletę, że... to tylko jedna płyta. Dwa-trzy tygodnie stanowczo wystarczą, abyśmy to ogarnęli. No więc po trzech tygodniach z Jessie kolejna osoba wybierze kolejny album. Trzeba tylko jakiś wątek, w którym będziemy mogli "stawać w kolejce", wyrażając chęć wysyłając SMS o treści "TAK" na numer wysyłając krótkiego posta. Kto pierwszy, ten lepszy.

Dajcie znać, co sądzicie. Myślę, że warto, bo jak wspomniałem Topłyta to krótka, mało wymagająca zabawa i może niemal bezboleśnie towarzyszyć wszystkim innym forumowym rankingom. Jedyne, co nam potrzeba, to odrobina organizacji i chętnych do zgłaszania albumów ludzi.

Czekam na odzew Icon_wink

Radio Epsilon
17.03.2021 12:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #151
RE: Topłyta?
Mogę się skusić, z tym że będę brał udział tylko w takich toppowaniach, gdzie płyta będzie mi odpowiadać, a tego może nie być za dużo/

WOLNE MEDIA!!!
17.03.2021 09:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #152
RE: Topłyta?
Ma to sens. Icon_rolleyes
Jednakże trzy tygodnie na jedną, to stanowczo za długo! Ja bym chciał tydzień, ale pewnie nie przejdzie, więc te dwa tygodnie byłyby zapewne optymalne?
To by mi zapełniło lukę po RP, bo z lekka czułbym się przymuszony do słuchania, a czasami bez tego ani rusz...
To gdzie się zapisujemy, bo jak tu, to ten post jest moim akcesem. Icon_arrow

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
17.03.2021 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #153
RE: Topłyta?
Poczekam na więcej głosów "za". A temat z kolejką lepiej założyć osobno i założyć znienacka Icon_biggrin Albo o umówionej godzinie Icon_wink Mogę się tym zająć przy jednoczesnej obietnicy, że poczekam na kilka osób zanim sam się zgłoszę Icon_wink

Radio Epsilon
17.03.2021 05:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 925
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #154
RE: Topłyta?
Ja zawsze chętnie posłucham i ułożę. Wszystkiego. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
17.03.2021 05:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #155
RE: Topłyta?
Czy stare zasady będą obowiązywać czy je zmienimy?
17.03.2021 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #156
RE: Topłyta?
No właśnie, bo rozumiem że można zgłosić każdą płytę, a może ograniczyć się tylko do XXI wieku?
I też bym proponował poza kolejnością piosenek, podawanie ogólnej oceny dla płyty, wtedy będziemy mogli utworzyć swoisty ranking płyt. Icon_idea
No i już dziesięciu chętnych wystarczy do ruszania z nową wersją topłyty. Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
17.03.2021 07:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #157
RE: Topłyta?
Ja bym się jednak nie ograniczał i zasady pozostawił bez zmian. Oceny jako dodatek-ciekawostka mogą być, ale nieobowiązkowe. Nie będą adekwatne przy różnej frekwencji, próbka statystyczna każdej płyty będzie jednak inna.

Radio Epsilon
17.03.2021 07:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #158
RE: Topłyta?
Jasne, że nieobowiązkowe. Zresztą tak już było kilka razy robione, zwłaszcza gdy ja brałem w takim projekcie udział. Icon_lol
I ta średnia ocena także była taką rzekłbym dodatkową atrakcją.
Na razie zatem nie będę się upierał przy zmianie zasad przy zgłaszanych albumach. Icon_wink

Czytam właśnie wątek od początku i widzę, że wtedy też była propozycja kolejki i ogromny zapał forumowiczów (przed dwunastoma laty) do tego pomysłu, a co się stało później, widzimy obecnie. Może tym razem pójdzie lepiej?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
17.03.2021 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #159
RE: Topłyta?
A co się stanie jak już "przeleci" kolej wszystkich? Idziemy z powrotem wg kolejności?
2 tygodnie na płytę jest chyba OK.
Aha i zabawa to raczej "topppłyta" bo bez tego drugiego "p" wychodzi "to płyta" Icon_smile (to tak na przyszłość jak będzie nowy wątek).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.03.2021 08:07 PM przez neo01.)
17.03.2021 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #160
RE: Topłyta?
Nie ja wymyśliłem nazwę, ale Topłyta znacznie bardziej mi się podoba od Toppłyta. Możemy zrobić głosowanie Icon_wink

Ja to widzę tak, że po zakończeniu albumu osoby zgłaszającej, ów użytkownik będzie musiał samemu ponownie stanąć w kolejce, wysyłając kolejny post.

Radio Epsilon
17.03.2021 08:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TOPŁYTA - wyniki kajman 234 46 472 17.11.2013 12:37 PM
Ostatni post: piotreklp3
  TOPŁYTA - regulamin kajman 14 4 030 28.10.2012 12:11 PM
Ostatni post: thestranglers
  TOPŁYTA - terminy i spis płyt michal91d 35 10 884 20.05.2012 11:05 AM
Ostatni post: michal91d
  Topłyta: czy bonusy powinny być brane pod uwagę w głosowaniu AKT! 42 10 643 07.09.2009 12:24 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości