Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hurt - Vol. II
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Hurt - Vol. II
[Obrazek: 61E1g23p6yL._AA240_.jpg]

1. Summers Lost
2. Ten Ton Brick
3. Aftermath
4. Abuse Of Sid
5. Alone With the Sea
6. Talking To God
7. Loaded
8. Better
9. Assurance
10. On the Radio
11. Et Al
12. Thank You For Listening

Na razie krótko...
Płyta jest bardzo dobra, ale niestety nieco słabsza niż "Vol. 1".
Niektórzy mogą dostrzec prawdopodobieństwo pomiędzy tytułem pierwszej płyty, a tytułem drugiej. Ja jednak zwracam uwagę głównie na różnicę w numeracji. Tym razem zastosowano rzymską cyfrę, podczas gdy poprzednia była arabska. To może oznaczać, że te płyty jednak zdecydowanie się różnią.

I rzeczywiście... To można było odczuć już po pierwszym przesłuchaniu "Ten Ton Brick". To było coś nowego. Tego typu grania nie było ani na poprzedniej płycie, ani na żadnym z nieoficjalnych wydwanictw.
Pozostałe utwory też zdecydowanie różnią się od tych z "Vol. 1". Tamte były bardzo charakterystyczne i szybko wpadały w ucho. Te takie nie są. Już pierwszy utwór -"Summers Lost" znakomicie wprowadza w klimat i jednocześnie jest jednym z najciekawszych utworów na płycie.
Potem may sporo wolniejszych utworów, np. "Aftermath" i przepiękny "Assurrance", który brzmi podobnie do "Danse Russe", ale jest zupełnie inny.

Główną zaletą "Vol. II" jest świetny nastrój. Zresztą zespórt Hurt już można nazwać mistrzami nastroju. Najciekawszy fragment płyty to dla mnie na razie trzy utwory następujące bezpośrednio po sobie: "Abuse Of Sid", "Alone With the Sea" i "Talking To God".
Kolejną zaletą tej płyty są świetne teksty. To nie jest dla mnie niespodzianka, bo pod względem tekstowym płyta "Vol. 1" zdystansowała wszystkich w zeszłym roku. Tutaj jest równie dobrze, albo przynajmniej jest taka nadzieja Icon_wink2, bo w tej chwili jeszcze nie kojarzę żadnego fragmentu Icon_razz
Płytę kończy znakomity utwór "Thank You For Listening", który jednak nie jest tak powalający jak "House Carpenter"...
W każdym razie to miło z ich strony, że tak nazwali utwór Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
19.10.2007 12:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
mrsap napisał(a):Już pierwszy utwór -"Summers Lost" znakomicie wprowadza w klimat i jednocześnie jest jednym z najciekawszych utworów na płycie.
Ja jestem po jednym przesłuchaniu i właśnie ten utwór minajbardziej sie podoba.
mrsap napisał(a):Płytę kończy znakomity utwór "Thank You For Listening", który jednak nie jest tak powalający jak "House Carpenter"...
W każdym razie to miło z ich strony, że tak nazwali utwór
Bardzo mi sie to spodobało jak przeczytałem ten tytuł. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.10.2007 12:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
no coz, nie jest niespodzianka, ze dla mnie "Ten Ton Brick" to na razie zdecydowanie najlepszy ich kawalek, wiec ta zmiana o ktorej piszesz na poczatku jak najbardziej mi sie podoba. Mam nadzieje, ze jeszcze cos innego z tej plyty powalczy u mnie. Na pewno nie przeszkodziloby tej walce gdyby przypadkiem jakis utwor zostal pozarty przez chomika Icon_wink2.
19.10.2007 01:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Chomik na pewno coś pożre za jakiś czas.

A "Ten Ton Brick", mimo że jest zupełnie inny niż poprzednie utwory, ma tę samą właściwość, co wszystkie z płyty "Vol. 1". Cały czas podoba mi się tak samo i raczej prędko się nie znudzi.
Szkoda, że na pierwszym sobie nie pobędzie Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
19.10.2007 01:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #5
 
Ech myślałem, że to Polski Hurt, ale jak zobaczyłem, że to mrsap założył temat, to już nie miałem wątpliwości Icon_razz

.
19.10.2007 08:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #6
 
stavanger napisał(a):Ech myślałem, że to Polski Hurt, ale jak zobaczyłem, że to mrsap założył temat, to już nie miałem wątpliwości Icon_razz
A to nie jest polski? Jest jeszcze jakiś? Icon_mrgreen Nawet nie wiedziałem.
19.10.2007 07:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
Ja już właściwie nie wiem który jest który i czy przypadkiem obydwa nie są zagraniczne ... Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen

A wszystko przez Adama Piśko z PRIII, który kilka dni temu zapowiedział :
" Nowy początek i zespół (piszę fonetycznie ) HART " Icon_razz Icon_razz Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.10.2007 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
no tak, Adam Pisko, wedlug niego Nosowska spiewa piosenke "Karateka" Icon_confused2
20.10.2007 01:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #9
 
A mi sie to kojarzy z Karaoke... nie wiem czemu.... bądź z Karate. Icon_mrgreen
20.10.2007 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Gaslight Anthem - Get Hurt Szymek79 1 695 28.07.2014 04:38 PM
Ostatni post: Szymek79
  Hurt - Goodbye To The Machine mrsap 15 3 967 28.02.2009 11:41 AM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości