Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #21
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
parzymiech napisał(a):ale dla mnei Eurowizja w dużej mierze promuje wartości komunistyczn
Coś w tym jest gendery i inne to kalka marksizmu w nowych szatach. Ładnie ponazywana, szumne idee - a taka naprawdę - hasło "polub, toleruj, nie protestuj" - jak nie toś faszysta. Lewicy nie będę tłumaczył - szkoda mi czasu, oni i tak będą widzieć tylko równość i inne slogany.
Tomekk napisał(a):system się zmienił już wcześniej. Australii jeszcze nie było jak wprowadzono nowy system. Wszystko udowadniasz pod swoją tezę nie zachowując rzetelności i resztek trzeźwej oceny sytuacji.
trutututu - w głosowaniu jurorów wygrała - lobbyści nie śpią. Spokojnie poczekaj.
Tomekk napisał(a):ednio mi się podobał, to nie wiem dlaczego twierdzisz, że była pajacem. T
nie ona była pajacem - są tam inni reprezentanci pajaców xd
Tomekk napisał(a):asz z góry załażoną tezę i powtarzasz zdania hipsterów.
nie będę słuchał wszytskich propozycji Szymka - bo bym musiał siedzieć po nocach i słuchać muzyki
Tomekk napisał(a):Masz z góry załażoną tezę
blabla lewicowe

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.02.2021 03:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
dziobaseczek napisał(a):Lewicy nie będę tłumaczył - szkoda mi czasu, oni i tak będą widzieć tylko równość i inne slogany.
Eurowizja ucieka od politycznych piosenek i komentarzy, ale niektórzy wszędzie muszą widzieć politykę Icon_rolleyes

dziobaseczek napisał(a):trutututu - w głosowaniu jurorów wygrała - lobbyści nie śpią. Spokojnie poczekaj.
i dobrze, że wygrała. Ja na nią głosowałem nawet. A wiesz czemu? bo to bardzo dobry utwór!

dziobaseczek napisał(a):nie ona była pajacem - są tam inni reprezentanci pajaców xd
no to źle sformułowałeś swoją wypowiedź.

dziobaseczek napisał(a):nie będę słuchał wszytskich propozycji Szymka - bo bym musiał siedzieć po nocach i słuchać muzyki
Ok, jak zawołam Szymka i prz to wybierzemy playlistę dla Ciebie.

dziobaseczek napisał(a):blabla lewicowe
argumentum ad absurdum.
23.02.2021 03:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #23
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
Tomekk napisał(a):Ok, jak zawołam Szymka i prz to wybierzemy playlistę dla Ciebie.
proszę bardzo ale Szymek mnie nie lubi, bo jestem prawakiem Icon_biggrin Nie będzie chciał partycypować w tym projekcie.
Tomekk napisał(a):no to źle sformułowałeś swoją wypowiedź.
Dziękuj mi
Tomekk napisał(a):argumentum ad absurdum.
Blablublum Pimpirimpim Icon_biggrin
Tomekk napisał(a):i dobrze, że wygrała. Ja na nią głosowałem nawet. A wiesz czemu? bo to bardzo dobry utwór!
wyśli mi link posłucham i ocenię - nie będę miał żadnej litości
Tomekk napisał(a):Eurowizja ucieka od politycznych piosenek i komentarzy, ale niektórzy wszędzie muszą widzieć politykę
Tomekk - zaraz mi przepona pęknie ze śmiechu - cieszę się, że dbasz o moje dobre samopoczucie Icon_biggrin

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.02.2021 03:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
parzymiech Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jan 2021
Post: #24
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
Marskizm kulturowy niestety przez takie formy jak Eurowizja płynie do naszych głów, i głów naszych dzieci Icon_eek Oczywiście jedni się w tym lepiej odnajdują, akceptują i może na tym korzystją, drudzy nie mogą tego znieść (jak ja) Icon_rolleyes. Nie chcę nikogo przekonywać do zmiany poglądów, każdy prowadzi życie z własnymi wartościami, no ale kobieta brodą i facet z maczugą na wierzchu.... to co mi wysyłałeś kiedyś, Marcin. Ale tyle ode mnie w temacie
23.02.2021 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #25
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
dziobaseczek napisał(a):proszę bardzo ale Szymek mnie nie lubi, bo jestem prawakiem
a to ma znaczenie?
czy ktoś jest prawakiem, lewakiem czy centrystą?
Muzyka ponad podziałami! to główne hasło Eurowizji.

dziobaseczek napisał(a):Dziękuj mi
nie będziesz się karmił moim dziękczynieniem Icon_lol

dziobaseczek napisał(a):Blablublum Pimpirimpim
nowy hit na Eurowizji czy na liście Dziobasa?

dziobaseczek napisał(a):wyśli mi link posłucham i ocenię - nie będę miał żadnej litości
hahah
czyli tak - oceniasz nie znając nawet piosenki. ehh... a sam narzekasz, że np. ja mało poznaję z Twojej listy. Może i tak, ale nie krytykuję jak nie znam.

Łap linka:
23.02.2021 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #26
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
parzymiech napisał(a):Marskizm kulturowy niestety przez takie formy jak Eurowizja płynie do naszych głów, i głów naszych dziec
W rzeczy samej. Wszystko jest płynne, łącznie z maczugą. Maczuga to tylko projekcja. Możesz być kim chcesz.
Tomekk napisał(a):Łap linka:
wyślij mi messem - wieczorem posłucham
Tomekk napisał(a):nowy hit na Eurowizji czy na liście Dziobasa?
Piosenka o maczugach.
Tomekk napisał(a):Muzyka ponad podziałami! to główne hasło Eurowizji.
założymy się, że Szymek odrzuci propozycję?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.02.2021 03:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #27
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
Akurat Dżamala to prawdziwa Tatarka, a nie import z Rosji, zresztą, czemu w takim przypadku miałaby występować dla Ukrainy? Prawda jest taka, że Krym to ojczyzna dzisiejszych Tatarów, miejsce, gdzie ich TRADYCJA (ważna wartość prawicowa!) i kultura kwitną, a od przejęcia przez Rosję zniknęła autonomia, jaką mieli dotychczas.

Natomiast "ustawienie" zwycięstw Muszli Kiełbasy oraz Netty (z, podkreślam, niewiarygodnie cienkimi piosenkami) już można podciągnąć pod lewactwo, oczywiście.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2021 03:55 PM przez Dobromiera.)
23.02.2021 03:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #28
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
dziobaseczek napisał(a):W rzeczy samej. Wszystko jest płynne, łącznie z maczugą. Maczuga to tylko projekcja. Możesz być kim chcesz.
jaka znowu maczuga? albo podajesz fakty albo dyskusja nie ma sensu. Na scenie możesz być kim chcesz. Myślisz, że Lordi są potworami? nie, to tylko sztuka. Nie każdy aktor grający mordercę musi być mordercą. Eh. Oczywistości...

dziobaseczek napisał(a):wyślij mi messem - wieczorem posłucham
ok, wyślę. Dziękuj mi.

dziobaseczek napisał(a):Piosenka o maczugach.
Icon_razz liczę na hit roku u Ciebie.

dziobaseczek napisał(a):założymy się, że Szymek odrzuci propozycję?
nie mogę za kogoś decydować. Nie odrzuci na 99%.
23.02.2021 03:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #29
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
Tomekk napisał(a):Na scenie możesz być kim chcesz.
Możesz sobie wybrać płeć, zmienić ją jak samochód. Uzgadniasz i jechane. To jeden z wielu aberracji gender, która jest na sztandarach Eurowizji, sztandary powiewają i psują zastany porządek. Tak se marudzę - parawackie ględzenie - możesz zignorować XD
Artur.O napisał(a):a od przejęcia przez Rosję zniknęła autonomia, jaką mieli dotychczas.
Nie ma polityki na Eurowizji - odcinek 15544524.
Artur.O napisał(a):Natomiast "ustawienie" zwycięstw Muszli Kiełbasy oraz Netty (z, podkreślam, niewiarygodnie cienkimi piosenkami) już można podciągnąć pod lewactwo, oczywiście.
By na tym przykładzie poprzestać.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.02.2021 04:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #30
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
dziobaseczek napisał(a):Możesz sobie wybrać płeć, zmienić ją jak samochód. Uzgadniasz i jechane.
na scenie?
Przecież już w starożytności aktorzy mężczyźni odgrywali rolę kobiece, a bardzo często panie odgrywały rolę męskie w teatrach czy filmach. Chociażby śp. Krystyna Feldman w "Nikiforze".

dziobaseczek napisał(a):Tak se marudzę - parawackie ględzenie - możesz zignorować XD
nie marudzisz. Każdy ma prawo do swojej opinii, o ile nie obraża innych i nie wzywa do nienawiści. "Share The Joy" jak śpiewała Viki Gabor <B

dziobaseczek napisał(a):Nie ma polityki na Eurowizji - odcinek 15544524.
Wątki polityczne TY wprowadziłeś dziobasie.
23.02.2021 04:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #31
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
Tomekk napisał(a):Nie ma polityki na Eurowizji - odcinek 15544524.
Wątki polityczne TY wprowadziłeś dziobasie.
Hańba Ci za te insynuacje. Wzywam do radykalnej poprawy i wycofania tych oszczerczych kalumni.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.02.2021 04:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
parzymiech Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jan 2021
Post: #32
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
Tomekk napisał(a):Przecież już w starożytności aktorzy mężczyźni odgrywali rolę kobiece, a bardzo często panie odgrywały rolę męskie w teatrach czy filmach. Chociażby śp. Krystyna Feldman w "Nikiforze".
Węgry zrezygnowały z Eurowizji, bo uznały, że promocja homoseksualizmu jest tam zbyt dosadna. Ciężko im się w sumie dziwić Icon_eekIcon_rolleyes

Niestety jest to jak widać konkurs polityczny, i od tej strony. Ale ja też nie chciałbym, żeby publiczna TV pokazywała mi mężczyzn w obcisłych rajstopach.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2021 04:22 PM przez parzymiech.)
23.02.2021 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
dziobaseczek napisał(a):Wzywam do radykalnej poprawy i wycofania tych oszczerczych kalumni.
haha
Nie musisz mnie wzywać. Tu na forum Ty rozpocząłeś dyskusję o polityce na tym konkursie.
Teraz wszędzie jest polityka i nie uciekniemy od tego :/
23.02.2021 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #34
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
parzymiech napisał(a):Węgry zrezygnowały z Eurowizj
ciekawe kiedy. Skąd te fake newsy?

parzymiech napisał(a):Ale ja też nie chciałbym, żeby publiczna TV pokazywała mi mężczyzn w obcisłych rajstopach
musisz poznawać kulturę innych państw. to są propozycje konkretnych krajów, a nie TVP.
23.02.2021 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Monika Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 288
Dołączył: Feb 2021
Post: #35
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
10 pkt Therapy? - Femtex (1994)
9 pkt SafetySuit - Stay (2009)
8 pkt Manic Street Preachers - Faster (1994)

7 pkt Def Leppard - Heaven Is (1993)
6 pkt Świetliki & Bogusław Linda - Filandia (2005)
5 pkt The Killers - All These Things That I've Done (2004)
4 pkt Rage Against The Machine - Killing In The Name (1991)
3 pkt Roxette - Almost Unreal (1993)
2 pkt Accept - Fall Of The Empire (2014)
1 pkt Guns N' Roses - Civil War (1991)


Propozycja

Paradise Lost - Embers Fire

Nie wiem czy ktoś lubi mroczne pieśni



23.02.2021 10:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Online
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #36
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
Widzę, że dyskusja toczy się na zasadzie nie znam się ale się wypowiem bo przeczytałem kilka nagłówków na portalach internetowych.
A dziobas to chyba nie wie co to jest gender tak przy okazji.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
24.02.2021 11:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #37
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
Szymek79 napisał(a):A dziobas to chyba nie wie co to jest gender tak przy okazji.
Zgodnie z oficjalnym tłumaczeniem Konwencji Stambulskiej - Gender = płeć. Wprost.
Gender wg wikipedii to płeć kulturowa, płeć społeczna, płeć kulturowo-społeczna, płeć/rodzaj, czasami także jako płeć psychologiczna lub psychiczna[1][2]) – zespół zachowań, norm i wartości przypisanych przez kulturę do każdej z płci[3]. Jest to suma cech osobowości, stereotypów i ról płciowych, rozumianych w danym społeczeństwie jako kobiece lub męskie, przyjmowanych przez kobiety i mężczyzn w zakresie danej kultury w drodze socjalizacji, niewynikających bezpośrednio z biologicznych różnic w budowie ciała między płciami, czyli dymorfizmu płciowego. Czyli w sumie nie wiadomo co to za zwierz XD
Szymek79 napisał(a):Widzę, że dyskusja toczy się na zasadzie nie znam się ale się wypowiem bo przeczytałem kilka nagłówków na portalach internetowych.
Składanke miałeś mi zrobić z Tomkkiem. Abym się nawrócił na Eurowizyjnego ekstremistę Icon_biggrin

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
24.02.2021 01:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #38
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
dziobaseczek napisał(a):Abym się nawrócił na Eurowizyjnego ekstremistę
nikt nie chce byś się nawracał. Nic na siłę.
24.02.2021 04:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #39
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
Ale ja chcę zostać Eurowizyjnym maniakiem. Zróbcie ze mnie psychofana Konczity Wurst. Błagam.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
24.02.2021 04:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Online
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #40
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 286
dziobaseczek napisał(a):Zgodnie z oficjalnym tłumaczeniem Konwencji Stambulskiej - Gender = płeć. Wprost.
Gender wg wikipedii to płeć kulturowa, płeć społeczna, płeć kulturowo-społeczna, płeć/rodzaj, czasami także jako płeć psychologiczna lub psychiczna[1][2]) – zespół zachowań, norm i wartości przypisanych przez kulturę do każdej z płci[3]. Jest to suma cech osobowości, stereotypów i ról płciowych, rozumianych w danym społeczeństwie jako kobiece lub męskie, przyjmowanych przez kobiety i mężczyzn w zakresie danej kultury w drodze socjalizacji, niewynikających bezpośrednio z biologicznych różnic w budowie ciała między płciami, czyli dymorfizmu płciowego. Czyli w sumie nie wiadomo co to za zwierz XD
Tzn, że jeśli nie jesteś za gender to twoje córki w wieku 18-lat powinny wyjść za mą, rodzić dzieci i robić wszystko żeby ich mąż był zadowolony itd., a nie kształcić się czy robić tam jakąś karierę i to może jeszcze na zarządzających stanowiskach.

dziobaseczek napisał(a):Składanke miałeś mi zrobić z Tomkkiem. Abym się nawrócił na Eurowizyjnego ekstremistę
szczerze to nie wiem czy mi się chce po raz kolejny prostować nieprawdy choćby to co napisałeś o reprezentancie Australii w 2016 przecież to nie jej wina, że matka wyjechała do Australii kiedy miała 9-lat i tam się kształciła a w 2013 roku wygrała tamtejszego X Factora. Natomiast Jamalę wybrali widzowie ukraińskiej telewizji a to, że piosenka była ciężka i przedstawiła tragiczną historię jej rodziny to chyba dobrze, że nie była o niczym.

dziobaseczek napisał(a):Ale ja chcę zostać Eurowizyjnym maniakiem. Zróbcie ze mnie psychofana Konczity Wurst. Błagam.
dajże już spokój z tą Conchitą to było 7 lat temu poza tym tutaj chyba nie ma żadnego psychofana. Poza tym piosenka nie była wcale zła mimo, że to nie był mój faworyt to zwycięstwo mi nie przeszkadzało. Dodam tylko, że tylko 4 kraje nie przyznały wówczas punktów Austrii były to: Polska, San Marino, Łotwa i Białoruś i tylko dlatego, że jury przyznało niską pozycję w swoim rankingu.

Może sobie posłuchaj kilku tegorocznych utworów. To pięć z 10 do tej pory wybranych utworów:

Litwa: The Roop "Discoteque"
Ukraina: Go_A "Shum"
Finlandia: Blind Channel "Dark Side"
Francja: Barbara Pravi "Voilà"
Czechy: Benny Cristo "Omaga"

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.02.2021 05:05 PM przez Szymek79.)
24.02.2021 04:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 451 kajman 4 109 Wczoraj 02:56 PM
Ostatni post: obserw99
  Mycharts Classic Top 20 - podsumowania kajman 243 133 841 21.04.2024 07:06 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 450 kajman 26 577 21.04.2024 06:12 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 449 kajman 26 630 14.04.2024 06:11 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 448 kajman 33 762 13.04.2024 12:49 AM
Ostatni post: thestranglers
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 447 kajman 33 905 03.04.2024 05:19 PM
Ostatni post: stokrotka
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 446 kajman 24 931 24.03.2024 10:07 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 445 kajman 27 978 18.03.2024 12:41 PM
Ostatni post: stokrotka
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 444 kajman 25 1 174 10.03.2024 07:03 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 443 kajman 27 2 341 03.03.2024 10:47 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości