Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów — edycja druga
2009
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 
aaktt napisał(a):Ależ Beach Boysi byli właśnie tacy przygnębieni w pewnym okresie swojej kariery
To ja chyba nie spotkałem się z tą ich gniewną naturą. Zawsze mi się kojarzyli z takim banalnym zespołem, który jednak to swoje ''nieskomplikowanie'' nadrabiał kilkoma innymi czynnikami i nagrywał porządne kawałki, zasługując na spory szacunek.

aaktt napisał(a):Jak to możliwe, że nie widziałem tej reklamy? Icon_surprised

Ja też ją właśnie pierwszy raz zobaczyłem Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 07:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #42
 
saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):Ależ Beach Boysi byli właśnie tacy przygnębieni w pewnym okresie swojej kariery
To ja chyba nie spotkałem się z tą ich gniewną naturą. Zawsze mi się kojarzyli z takim banalnym zespołem, który jednak to swoje ''nieskomplikowanie'' nadrabiał kilkoma innymi czynnikami i nagrywał porządne kawałki, zasługując na spory szacunek.
To też, ale nie tylko. "Holland" chociażby jest takim mrocznym, dość pokręconym albumem. "Surf's Up" zresztą też choć mniej. Oni czasami nie do końca potrafili puścić się schematu, szczególnie na początku i poszybować przez odległe krainy wyobraźni. Taką wędrówką jest chociażby "Smile", chociaż ono, zgodnie z tytułem jest pozytywne i optymistyczne Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 08:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #43
 
Tomekk napisał(a):szczególnie KT Tunstall, którą możemy usłyszeć w pewnej reklamie nie pamiętam jakiej, ale często leci...
saferłel napisał(a):Niemożliwe!!!!!!!!! Włączyłem dzisiaj telewizję, po tym jak skomentowałem odsłonę tego topu i po dwóch, trzech minutach co widzę? Reklamę Nestea, a w niej utwór ''Suddenly I See''.

Icon_mrgreen mówiłem, że ciągle ją puszczają Icon_razz
29.08.2009 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #44
 
[Obrazek: 88.jpg]
#88. "Pennies From Heaven" by Bing Crosby (1936)
(—) (+) "Pennies From Heaven"
Oglądałem ten film bardzo dawno temu na TCM, nieświadom zupełnie kim jest ten pan grający główną rolę. Później trafiłem mniej lub bardziej przypadkowo na tytułowe nagranie z "Pennies From Heaven" i nagle wszystkie te sceny z filmu powróciły i pojawiają się zawsze wtedy, gdy słyszę ten utwór. A utwór jest na tyle zacny, że zasłużył w pamiętnym 1936 (czy raczej w roku kolejnym) na nominację do nagrody Akademii Filmowej. Mam bardzo bardzo pozytywne skojarzenia z tym utworem i bardzo często zdarza mi się go mimowolnie nucić.

[Obrazek: 87.jpg]
#87. "Mystery of Iniquity" by Lauryn Hill (2002)
(—) (+) "MTV Unplugged No. 2.0"
"Tajemnica niesprawiedliwości" nie odkrywa co prawda żadnej tajemnicy, ale pokazuje prawdziwe oblicze "nowoczesnego" świata. To ponad pięciominutowy apel o nawrócenie, porzucenie własnych korzyści budowanych na kłamstwie i niesprawiedliwości dla prawdy i sprawiedliwości. To zaledwie jedna, ale bardzo czytelna i wymowna zwrotka naprawdę wspaniałego rapu. W razie wątpliwości odsyłam do tekstu.

[Obrazek: 86.jpg]
#86. "Ngiculela - Es Una Historia - I Am Singing" by Stevie Wonder (1976)
(—) (+) "Songs in the Key of Life"
Ta piosenka zawsze wydawała mi się dziwna. Była w trzech językach, z czego pierwszy najbardziej niezrozumiały okazał się być Zulu. Rok temu będąc świeżo po poznaniu "Song in the Key of Life" nie byłem do końca pewien czy któryś utwór darzę specjalnymi względami, ale odczuwałem silną potrzebę wprowadzenia do topu świeżo odkrytego wtedy Stevie'go. Ostatecznie pojawiło się "Joy Inside My Tears", które nadal uważam za świetny utwór z tą tylko różnicą, że w tym roku zamieniłem go na "Ngiculelę". Od czasu nabycia przeze mnie winylowej wersji tego albumu, to chyba najczęściej odsłuchiwany przeze mnie utwór. Jest lekki, ma aż za prosty tekst, nie wiem skąd w ogóle moje uwielbienie dla takiej kompozycji.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #45
 
no ciekawe, czy będziemy mieć w TOP 100 jakieś wspólne utwory? Icon_mrgreen
29.08.2009 10:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #46
 
Ja bym się nie nastawiał, ale kto wie Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #47
 
1/100 Icon_razz


EDIT: na razie swojego odliczania nie rozpoczynam, bo nikt sie prawie nie odliczył, że jest zainteresowany i będzie śledził Icon_wink2
29.08.2009 10:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #48
 
1/100 to by już było coś Icon_razz

Gdybyś zaczął swój Top postować, to rozwiałoby choć trochę wątpliwości, bo nie mam pojęcia czego mogę się po Tobie spodziewać w tej materii Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #49
 
czytałeś INTRO? - tam jest dogłębne wyjaśnienie zawartości Topu Icon_mrgreen
29.08.2009 10:10 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #50
 
łaaał, tego nie widziałem, już się zanurzam w lekturze Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
Zdziwił mnie komentarz do Andrews Sisters - akurat ich muzyka wcale się nie przeterminowała, tylko głupcy i wytwórnie płytowe tak myślą. Poza tym, wydawało mi się, że to proste melodie królują na listach przebojów?
29.08.2009 11:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #52
 
[Obrazek: 85.jpg]
#85. "Bo Diddley" by Bo Diddley (1955)
(—) (+) "Bo Diddley"
Bo Diddley był jednym z pionierów Rock & Rolla i chociaż ja osobiście odchodzę od lat 40tych i 50tych, czyli złotego okresu gatunku w swojej najczystszej i najpierwotniejszej postaci na rzecz bardziej refleksyjnych brzmień dwóch kolejnych dekad, nadal nie potrafię uwolnić się od takich klasyków jak Chuck Berry, Little Richard czy chociażby właśnie Bo Diddley. Ten kawałek to jego debiutancki singiel z 1955, wydany na pełnometrażowym LP dopiero w 1958. Polecam obejrzenie linkowanego nagrania na youtube z występu na żywo, to były bardzo zabawne czasy!

[Obrazek: 84.jpg]
#84. "I Want You" by Erykah Badu (2003)
(—) (+) "Worldwide Underground"
"Worldwide Underground" to jeden z tych pierwszych albumów zwiastujących moje nawrócenie z tendencyjnego R&B na bardziej soulowe brzmienia. To był jeden z tych albumów, które kupiłem zupełnie w ciemno na bazie jednego utworu za całe wówczas posiadane pieniądze i zupełnie nie żałowałem zakupu. Erykah wydawała mi się wówczas kimś zupełnie innym i przez kolejne lata, aż do zwieńczenia tego okresu jej koncertem w lipcu 2006 roku, była jednym z moich ulubionych wykonawców. "I Want You" to wszystko, co najlepsze u Eryki i w "Worldwide Underground" (nota bene, po dziś dzień mój ulubiony krążek Badu). Ponad dziesięciominutowe midtempo z wyraźnie zarysowanym przesłaniem.

[Obrazek: 83.jpg]
#83. "Streets of Philadelphia" by Bruce Springsteen (1993)
(—) (+) "Philadelphia" OST
Kiedyś, bardzo dawno temu, jeszcze w czasach wczesnej podstawówki, miałem pewną składankę z Oscarowymi piosenkami, z lat 80tych i wczesnych lat 90tych. Nie trudno się domyślić, że znalazło się na niej także "Streets of Philadelphia". To może dość oczywisty wybór, ale moja znajomość dyskografii Springsteena zamyka się w kilku utworach, a tak się składa, że akurat ten kojarzy mi się z dawnymi, lepszymi czasami, dzieciństwem, latami 90tymi, czasami, kiedy nie było Internetu, a w radiu i telewizji leciały utwory, których aż chciało się słuchać; z na nowo odzyskaną wolnością i budowaniem lepszego jutra. I to wszystko w Polsce, nie w Filadelfii.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 11:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #53
 
prz_rulez napisał(a):Zdziwił mnie komentarz do Andrews Sisters - akurat ich muzyka wcale się nie przeterminowała, tylko głupcy i wytwórnie płytowe tak myślą.
To było właśnie w takim kontekście Icon_wink2 Przynajmniej częściowo.

prz_rulez napisał(a):Poza tym, wydawało mi się, że to proste melodie królują na listach przebojów?
Wcale nie. Proste melodie skończyły się wieki temu. Teraz każdy wymyśla jak może pokrętne schematy i ubiera je w tandetne brzmienie, żeby wskoczyć na szczyty patrz. Black Eyed Peas, Lady Gaga etc.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #54
 
84-83: zaczyna robić się ciekawie Icon_mrgreen
29.08.2009 11:42 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
 
Ładny opis do Bruce'a, tak samo jak ładna jest piosenka. Motyw niby tak dobrze znany, ale urokliwy niesamowicie, skomponowany do bardzo dobrego filmu. Również nie znam się na dyskografii Bruce'a, ale żadna z jego piosenek, które kojarzę, nie przebija tej.

Badu jak zwykle ma paskudną fryzurę, ale nagrywa za to ciekawą eksperymentalną odmianę swojego gatunku. Fajne.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2009 11:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #56
 
W tej części im wyżej tym lepiej Icon_razz
świetny Bruce i znakomita Erykah, ciekawe co dalej...
29.08.2009 11:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #57
 
Podoba mi się NR. 85 Icon_smile
29.08.2009 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #58
 
Tomekk napisał(a):W tej części im wyżej tym lepiej Icon_razz
To chyba dobrze, tak powinno być w topach Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2009 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #59
 
[Obrazek: 82.jpg]
#82. "I Want You" by Marvin Gaye (1976)
(—) (+) "I Want You"
Zupełnie przypadkowo wyszło, że to już drugi utwór o tytule "I Want You" na przestrzeni trzech pozycji. To "I Want You" nie ma wbrew pozorom jednak zbyt wiele wspólnego z tamtym. Łączy je gatunek muzyki - soul, ale nawet klimat samej muzyki okazuje się być zupełnie inny. Tu jest bardziej nastrojowo, kameralnie. Marvin Gaye był zresztą prawdziwym specjalistą od takich brzmień. "I Want You" czyni każdy wieczór o wiele milszym.

[Obrazek: 81.jpg]
#81. "Have Mercy" by Loretta Lynn (2004)
(—) (+) "Van Lear Rose"
Królowa muzyki country - Loretta Lynn w stosunkowo świeżej, ulubionej przez krytyków i przeze mnie odsłonie, nad którą z współpracował z nią nikt inny jak Jack White z The White Stripes. To dość nietypowy wybór biorąc pod uwagę bogactwo klasycznego dorobku piosenkarki, ale od dawien dawna nie pamiętam, żeby jakiś numer ruszył mnie tak bardzo od pierwszego przesłuchania i utrzymywał w tym stanie przy każdym kolejnym. Loretto, have mercy!

[Obrazek: 80.jpg]
#80. "Whispering Grass (Don't Tell the Trees)" by The Ink Spots (1940)
(—) (+) "Whispering Grass (Don't Tell the Trees) / I'll Never Make the Same Mistake Again" 7"
The Ink Spots i ich "I Cover the Waterfront" z zeszłorocznego topu nie spisało się w roli długodystansowego nagrania i to nawet pomimo tego, że znałem je na długo przed sporządzeniem tamtego topu. Obecnie "Whispering Grass" wydaje się zdecydowanie bardziej akuratne - głównie ze względu na humorystyczny, niebanalny tekst, czego brakuje trochę części ich nagrań The Ink Spots. Można zresztą zauważyć, że w moim muzycznym panteonie podczas ostatniego roku kondycja klasycznego Rhythm & Bluesa z pierwszego półwiecza ubiegłego stulecia niepokojąco podupadła na rzecz muzyki bardziej jazzującej.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.08.2009 12:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #60
 
dobrze ze wieciej z 90s... reszta to wielkie dno.

[ Dodano: 2009-08-30, 03:22 ]
jak narazie, nic ciekawego dla mnie poza "Streets Of Philadelphia" - swietny chill-outowy kawalek w moich klimatach,...

[Obrazek: spotify-screenshot.png]
30.08.2009 03:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
serce PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1 AKT! 231 4 160 22.01.2023 04:30 PM
Ostatni post: kajman
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja piąta AKT! 24 23 212 02.09.2012 09:01 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Polski top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 102 76 207 29.07.2012 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja trzecia AKT! 288 135 048 23.12.2010 11:19 AM
Ostatni post: ku3a
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 212 128 385 16.05.2009 01:54 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości