Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów — edycja druga
2009
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #81
 
Ja wiem, że w soulu ozdobniki tego typu są na porządku dziennym, ale zdziwiła mnie ich aż taka ilość. A skoro twierdzisz, że większość była zaśpiewana standardowo, to ja nie mam pytań Icon_smile2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
31.08.2009 12:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #82
 
No tak mi się wydaje Icon_smile2
W "Can't Take My Eyes Off of You" pozwoliła sobie na więcej.
No może jeszcze "You Who Brought Me Love" i "His Eye Is on the Sparrow" Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.08.2009 01:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #83
 
aaktt napisał(a):W "Can't Take My Eyes Off of You" pozwoliła sobie na więcej.
O tak, to mnie wręcz uderzyło w twarz Icon_razz2

Myślałem, że uda mi się odsłuchać wszystko dzisiaj, ale nie da rady. Zgłoszę jeszcze tylko album do Topłyty i zawijam spać Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
31.08.2009 01:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
 
aaktt napisał(a):No wiesz? Icon_surprised Nie spodziewałbym się tego po Tobie!

A czego się spodziewałeś Icon_wink?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.08.2009 08:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
 
ale poleciałeś z topem! przez weekend tu nie wchodziłem, a teraz patrzę, że już ćwierć kart odkryta!
piękne opisy. dzięki też za linki, kilka utworów z przyjemnością sobie przypomniałem, kilka poznałem.
przyznam, że ta edycja topu jest dla mnie bardziej "strawna" niż pierwsza Icon_wink2. po prostu trochę mi bliższa, bo pierwsza to zupełnie jakbym czytał książkę w innym języku Icon_wink2.
ale ogromne ruchy w zestawieniu! np. z 12. na 76 Icon_eek2 . u mnie to co najwyżej o kilka miejsc można by spaść w ścisłej czołówce. oczywiście absolutnie nie mówię że to źle, to tylko takie spostrzeżenie.
31.08.2009 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #86
 
Saferłel napisał(a):A czego się spodziewałeś Icon_wink?
No nie wiem, że lubisz Led Zeppelin raczej Icon_wink2

ku3a napisał(a):ale ogromne ruchy w zestawieniu! np. z 12. na 76 Icon_eek2 . u mnie to co najwyżej o kilka miejsc można by spaść w ścisłej czołówce. oczywiście absolutnie nie mówię że to źle, to tylko takie spostrzeżenie.
To tylko pokazuje jak duża była moja potrzeba zrobienia tego topu w tym roku Icon_wink2 W każdym razie mi się dopiero klaruje muzyczna droga i zanim wybiorę sobie jakiś większy stały zestaw do topu, minie jeszcze sporo czasu Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.08.2009 02:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #87
 
#77. Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że ogólnie Bob zbyt folkowy jest dla mnie. Ale to nie zmienia faktu, że dobrze jest go znać. Ten utwór średni.
#76. Alicia świetna. "You Don't Know My Name" to dla mnie jeden z najlepszych singli (jeśli nie najlepszy). Jak najbardziej lubię.
#75. Nie nie nie nie nie. Nie spodobało mi się Icon_wink2
#74. Niezłe.

OK Nadrobiłem. Możesz postować kolejne miejsca. Jestem gotowy Icon_biggrin3

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
31.08.2009 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
 
aaktt napisał(a):No nie wiem, że lubisz Led Zeppelin raczej Icon_wink2

LZ to lubią raczej Aro, mrsap, Gary, Miszon....ja gram w innej lidze. Przynajmniej na razie.

Lauryn całkiem lubię, chociaż jakoś niespecjalnie mogę ten kawałek wyróżnić na płycie. Refren ma najlepszy, kilak dobrze zaśpiewanych dźwięków, bo reszta taka dosyć typowa.

Terence'a kojarzę tylko z ''Delicate'', zupełnie innej kompozycji niż ta. Podoba mi się jego wokal i ogólna motoryczność numeru.

Nadal nie potrafię słuchać takiej słodkiej, murzyńskiej papki jak Alicia Keys Icon_cry2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.08.2009 02:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #89
 
saferłel napisał(a):Nadal nie potrafię słuchać takiej słodkiej, murzyńskiej papki jak Alicia Keys Icon_cry2
Słodkiej murzyńskiej papki? Icon_surprised No wiesz!
Ten numer można określić różnie, nawet na siłę jako słodki, ale żeby od razu papka?! Co jak co, ale Alicia na dwóch pierwszych płytach papki nie nagrywała (później jej się zdarzało)!

To jest słodka murzyńska papka:
http://www.youtube.com/watch?v=yFPwGYeRSig

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.08.2009 02:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
 
O matko, nie. Nicole już nigdy nie posłucham w całości. Jeszcze gorsze!!!!!!

A Keys niestety papkowata, bo i tekst razi w pewnych momentach (co to do cholery ma być: it feels like ooooooooooooooo i ciągłe baby, baby, baby?). Tekst jak z 3 klasy podstawówki. Typowe dla tych brzmień harmonie wokalne, chórki - to też pracuje na rzecz tytułu ''papki''

Zapomnijmy o tym nagraniu, postuj dalej top i czaruj nową KT Tunstall Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.08.2009 02:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #91
 
Baby Love jest straszne, ale jednak Nicole ma jeden dobry utwór, który bardzo lubię.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
31.08.2009 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #92
 
aaktt napisał(a):
chris975 napisał(a):No zdarzyło mi się takie coś przeczytać...
Nie pamiętam. Może to nie byłem ja? W każdym razie, nawet jeśli, już z tego wyrosłem.

chris975 napisał(a):A na dogryzanie jest prosta recepta, nie odpisywać, w końcu ten kto dogryza się tym znudzi Icon_wink2
Nie zadowala mnie taka recepta niestety.

Natomiast bardzo zastanawia mnie jedna rzecz - dlaczego tak zupełnie znienacka rzuciłeś się tu na mnie z pazurami w obronie Kuby? Icon_wink2 Skomentowałbyś top lepiej, a nie drążył cudze problemy Icon_razz

Na 100% pewien nie pamiętam czy to byłeś Ty, tak mi po prostu w pamięć zapadło.
Z żadnymi pazurami się na Ciebie nie rzuciłem, przypomniał mi się po prostu jakiś Twój komentarz z przeszłości Icon_razz poza tym nie mam paznokci Icon_redface2 (jeśli to nie był Twój to przepraszam za zarzut ale jak kiedyś znajdę to mnie omieszkam zamieścić Icon_razz )

Co do topu to nie znam za wiele niestety, najlepsze póki co to Whitney - zdecydowanie jej najlepszy kawałek, a i Bruce jeszcze ok Icon_smile2

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
31.08.2009 03:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
 
chris975 napisał(a):Na 100% pewien nie pamiętam czy to byłeś Ty, tak mi po prostu w pamięć zapadło.
Icon_lol Zabawnie to brzmi. Coś jakby ''Na 100% zapadło mi w pamięć to, że mogłeś być ty''

chris975 napisał(a):przypomniał mi się po prostu jakiś Twój komentarz z przeszłości
Ale tu już jakbyś miał pewność, że jednak jego komentarz... Icon_smile2

chris975 napisał(a):jeśli to nie był Twój to przepraszam
I znów wracamy do początku Icon_wink2

chris975 napisał(a):Co do topu to nie znam za wiele niestety
Zapraszamy pod linki!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.08.2009 04:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #94
 
saferłel napisał(a):O matko, nie. Nicole już nigdy nie posłucham w całości. Jeszcze gorsze!!!!!!

A Keys niestety papkowata, bo i tekst razi w pewnych momentach (co to do cholery ma być: it feels like ooooooooooooooo i ciągłe baby, baby, baby?). Tekst jak z 3 klasy podstawówki. Typowe dla tych brzmień harmonie wokalne, chórki - to też pracuje na rzecz tytułu ''papki''
O nie nie. Ten album był bardzo zmysłowy, soulowy, Alicia odeszła od R&B na rzecz bardziej wysublimowanego brzmienia. Ten kawałek jest bardzo jazzujący. A "baby" to stała część amerykańskich piosenek i samo pojawienie się tego słowa, może momentami razi, ale nie dyskwalifikuje utworu. Tekst moim zdaniem jest dobry, a w połączeniu z teledyskiem daje wspaniały obraz!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.08.2009 04:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #95
 
chris975 napisał(a):Na 100% pewien nie pamiętam czy to byłeś Ty, tak mi po prostu w pamięć zapadło.
Z żadnymi pazurami się na Ciebie nie rzuciłem, przypomniał mi się po prostu jakiś Twój komentarz z przeszłości Icon_razz poza tym nie mam paznokci Icon_redface2 (jeśli to nie był Twój to przepraszam za zarzut ale jak kiedyś znajdę to mnie omieszkam zamieścić Icon_razz )
OK, trzymam za słowo. Sam jestem ciekaw Icon_biggrin3

Cytat:Co do topu to nie znam za wiele niestety, najlepsze póki co to Whitney - zdecydowanie jej najlepszy kawałek, a i Bruce jeszcze ok Icon_smile2
No i ta część komentarza już zdecydowanie bardziej mi się podoba Icon_biggrin3

saferłel napisał(a):Zapraszamy pod linki!
Pawle, jaki z Ciebie orędownik mojego topu! Icon_surprised
Ale masz rację, zapraszamy pod linki Icon_cool2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.08.2009 04:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
 
aaktt napisał(a):Pawle, jaki z Ciebie orędownik mojego topu! Icon_surprised

To chyba dobrze Icon_wink2 Po prostu warto zaglądać w linki (trudne to nie jest), bo i poznaje się szybko nowe rzeczy, i można z tego coś dla siebie wyciągnąć.

Lud chce kolejnych odsłon!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.08.2009 04:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #97
 
saferłel napisał(a):Lud chce kolejnych odsłon!
Lud zaraz dostanie Icon_biggrin3 Audycję nagrywałem Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.08.2009 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #98
 
[Obrazek: 73.png]
#73. "Wreck of the Old 97" by Vernon Dalhart (1924)
(—) (+) "Wreck of the Old 97 / The Prisoner Song" 10"
Siedem milionów sprzedanych kopii w USA, 12 tygodni na pierwszym miejscu amerykańskiej listy przebojów, pierwszy narodowy wielki hit Country - o tym wszystkim nie wiedziałem, gdy po raz pierwszy usłyszałem "Wreck of the Old 97" Vernona Dalharta. Mam wielką słabość do muzyki z tamtych czasów, wydawanej jedynie na singlach, w tej chwili zupełnie nieobecnej w mediach i świadomości przeciętnych ludzi. Samodzielne odkrywanie takich kamieni milowych dla muzyki, w Internecie, gdzie niejednokrotnie też ciężko coś na ten temat znaleźć (choć z roku na rok coraz więcej), bez dostępu do list przebojów czy rankingów popularności, bo przecież oficjalnie Billboard zaczął publikować muzyczne listy dopiero w latach 40tych. Sam kawałek traktuje o wraku pociągu numer 97 i katastrofie, która miała miejsce w 1903 roku. Jak to wszystko było dawno temu, prawda?

[Obrazek: 72.jpg]
#72. "Coat of Many Colors" by Dolly Parton (1971)
(#13) (-) "Coat of Many Colors"
Są pewne utwory, które mogą mieć tylko jedno wykonanie, bo wszelkie inne tracą na wiarygodności. Takim jest autorska kompozycja Dolly Parton - "Coat of Many Colors". Autobiograficzny kawałek z motywem biblijnym w tle o tym jak nie mając nic, potrafimy cieszyć się z życia i jak drobne sprawy potrafią napawać nas dumą i wypełniać radością, ale także o tym, jak inni nie potrafiąc nas zrozumieć, bardzo łatwo potrafią wszystko popsuć. Jeden z najbardziej wzruszających utworów, jakie słyszałem.

[Obrazek: 71.jpg]
#71. "My Favourite Things" by OutKast (2003)
(—) (+) "Speakerboxxx/The Love Below"
"My Favourite Things" to klasyk z lat 50tych z musicalu "The Sound of Music". Słyszałem już kilka wersji tego utworu, w tym tę chyba najbardziej znaną - Johna Coltrane'a z albumu o tym samym tytule. Żadna jednak nie była tak innowacyjna jak ta, którą w 2003 roku na "The Love Below" zaprezentował światu André 3000 z duetu OutKast. Jazz XXI wieku można powiedzieć. Z jednej strony nie traci wcale klasycznego klimatu, z drugiej wiele dodaje mu charakterystyczny OutKastowy beat. Miłośnicy gatunku pewnie będą zbulwersowani, ale dla mnie to jeden z tych utworów, których słuchając, ani przez chwilę się nie nudzę i zawsze odkrywam w nich coś nowego.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.08.2009 06:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #99
 
#73. I to jest właśnie totalnie wiejskie country, a nie 'Gone Gone Gone'. Kompletnie nie dla mnie.
#72. Nieco lepiej niż poprzednio, ale również nie moja bajka
#71. Absolutnie najlepsze z podanej trójki. Beat rodem z drum'n'bassu, jeśli się nie mylę. Bardzo to egzotycznie brzmi w zestawieniu z motywami jazzowymi. I to jest interesujące w przeciwieństwie do klasyków country Icon_razz OutKast mi się zawsze podobał. Pamiętam, jakim szaleństwem pałałem do 'Hey Ya' w gimnazjum Icon_mrgreen Trzeba by poznać ich dyskografię...

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
31.08.2009 07:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #100
 
furbul napisał(a):OutKast mi się zawsze podobał. Pamiętam, jakim szaleństwem pałałem do 'Hey Ya' w gimnazjum Icon_mrgreen Trzeba by poznać ich dyskografię...
No "My Favourite Things" jest właśnie z tej płyty Icon_wink2

Ja osobiście polecam wszystkie ich płyty, najmniej może "Idlewild", choć tam też są znakomite momenty i bardzo specyficzny klimat. Uznaniem wśród fanów hip-hopu cieszą się najbardziej pierwsze trzy albumy, od "Aquemini", "ATLiens" i "Stankonia" są dość eksperymentalne momentami, z czego za tym ostatnim nie przepadam. "Speakerboxxx/The Love Below" jest bardzo zakręcone, szczególnie część Andre Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2009 02:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
serce PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1 AKT! 231 4 189 22.01.2023 04:30 PM
Ostatni post: kajman
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja piąta AKT! 24 23 435 02.09.2012 09:01 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Polski top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 102 76 822 29.07.2012 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja trzecia AKT! 288 135 989 23.12.2010 11:19 AM
Ostatni post: ku3a
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 212 129 288 16.05.2009 01:54 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości