Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów — edycja druga
2009
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #341
 
Ja omijałem ostatnio twój top, nieco przez przypadek, więc don't worry. Już mogę pisać.

Naprawdę byłem przekonany na 100%, że lider się nie zmieni. Nie wierzyłem, że Lauryn może nie utrzymać miejsca. W końcu tyle dla ciebie znaczy. A już w ogóle jej osunięcie poza top 3 jest megasensancją. Nie porównuję tego topu z poprzednim. Nie zaglądam w ogóle w wątek sprzed roku, by nie psuć sobie ewentualnych niespodzianek. Być może mógłbym wskazać już podium, ale z drugiej strony podejrzewam, że to 4 miejsce dla Lauryn oznacza, że ktoś wyjątkowy pojawić się wyżej. I byłoby naprawdę ciekawe zobaczyć nowość w top 3. Tak chyba powinno być Icon_wink

Sam utwór lubię. Dobra piosenka, chociaż nie ścisła czołówka z płyty.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.10.2009 06:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #342
 
saferłel napisał(a):Ja omijałem ostatnio twój top, nieco przez przypadek, więc don't worry. Już mogę pisać.
Icon_mrgreen

Cytat:Być może mógłbym wskazać już podium, ale z drugiej strony podejrzewam, że to 4 miejsce dla Lauryn oznacza, że ktoś wyjątkowy pojawić się wyżej. I byłoby naprawdę ciekawe zobaczyć nowość w top 3. Tak chyba powinno być Icon_wink
Zobaczymy Icon_wink2 Mógłbyś w sumie spróbować wskazać. Miejsce trzecie za kilkanaście minut Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.10.2009 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #343
 
Podejrzewam, że będzie jeszcze na pewno D Angelo Icon_smile Piosenka nosiła tytuł ''Africa'' bądź ''Brazilia''. Takie egzotyczne coś Icon_smile, co nawet mi się chyba podobało. A po za tym nie pamiętam więcej....na szczęście?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.10.2009 07:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #344
 
Tak, była "Africa" Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.10.2009 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #345
 
Ja też jestem ciągle zainteresowany Twoim topem. W akademiku mam internet taki jaki mam, więc odsłuchiwania na youtube nie zawsze są komfortowe ;] Jutro, najdalej pojutrze postaram sie posłuchać tego, co jeszcze nie zostało przeze mnie skomentowane.

A ja już od kilku miejsc spodziewam się nowości w czołówce. Zasugerowały mi to takie subtelne spadki o jedno miejsce. Icon_wink2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
09.10.2009 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #346
 
[Obrazek: 03.jpg]
#3. "Surf's Up" by The Beach Boys (1971)
(—) (+) "Surf's Up"
"Surf's Up" to jedna z pierwszych płyt Beach Boysów jakie poznałem, gdzieś w okolicach 2005-2006. Początkowo album zupełnie mi się nie spodobał, jako że nastawiony byłem na Surf Rock i Sunshine Pop, a nie smętne fortepianowe ballady. Jednakże przez ostatnie lata dojrzałem do tej płyty i jej tytułowego nagrania, powstałego jeszcze w 1966 przy okazji sesji nagraniowych do "SMiLE". Zarówno pierwotna wersja, jak i dwie kolejne (jedna właśnie z 1971 roku nagrana na krążek o tym samym tytule, druga z 2004 roku na "SMiLE" Briana Wilsona) wydają mi się znakomite i nie potrafię jednoznacznie wskazać najlepszej. Rewelacyjny tekst Van Dyke Parksa wraz z fenomenalną aranżacją muzyczną Briana Wilsona tworzą niepowtarzalny klimat muzyki końca świata, gorzkiego pożegnania, bajkowej smutnej historii, z kiełkującym pod koniec ziarnkiem optymizmu. Dodatkowo okładka płyty bazująca na rzeźbie "End of the Trail" Jamesa Earle Frasera oddaje wszystkie te emocje, które są zawarte w utworze. Nieprawdopodobne!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.10.2009 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #347
 
Oto i ona ;D

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
09.10.2009 08:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #348
 
Ciekawy, dwuczęściowy numer. Nieco symfonicznych wstawek bym mu dodał. Ogólnie na plus, chociaż nie uważam, by BB nie mieli kilku lepszych numerów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.10.2009 08:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #349
 
A ja myślę, że taka umiarkowanie oszczędna aranżacja działa na jego plus, bo nie ma przesadnego patosu i można nakreślić emocje Icon_smile

Dodam jeszcze, że on się na "SMiLE" znakomicie łączy z "Child is Father of the Man", a na "Surf's Up" z "Til I Die" Icon_smile
I w zależności od poprzedzającej go kompozycji przybiera nieco inny kształt, przynajmniej w moim postrzeganiu.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.10.2009 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #350
 
furbul napisał(a):W akademiku mam internet taki jaki mam
ja mam trochę lepszy, ale nie w akademiku Icon_wink2
a miejsce 3. (które po raz pierwszy wysłuchałem) brzmi na razie dobrze. Ciekawe co wygra, bo już chyba nie będzie żadnych nowości :?: Icon_mrgreen
09.10.2009 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #351
 
[Obrazek: 02.jpg]
#2. "Africa" by D'Angelo (2000)
(#3) (+) "Voodoo"
Podtrzymuję swoją opinię o tym, że "Africa" to jeden z najbardziej magicznych utworów, jakie kiedykolwiek słyszałem, a jednocześnie esencja geniuszu D'Angelo. Bezsprzeczny i jednoznaczny numer 1 wśród jego utworów, a wydał przecież sporo wspaniałej muzyki. "Africa" to subtelna, lekko płynąca melodia, wypełniona hiszpańską gitarą, śpiewem ptaków i delikatnymi uderzeniami czegoś o dźwiękowo przypomina cymbały na tle dynamicznego bitu oraz przeplatające się z tym wszystkim pełne i głębokie wokale D'Angelo. To nieprawdopodobne jakie bogactwo muzyczne można budować w oparciu o ludzki głos. Obok "Medulli" Bjoerk i symfonii głosów Beach Boysów, to chyba jeden z najwyraźniejszych przykładów takiego operowania wokalem w muzyce popularnej. Do tego dodać należy mistyczny tekst, a w sferze okołomuzycznej - przyciemnione światła i niebo pełne gwiazd.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.10.2009 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #352
 
aaktt napisał(a):To nieprawdopodobne jakie bogactwo muzyczne można budować w oparciu o ludzki głos. Obok "Medulli" Bjoerk i symfonii głosów Beach Boysów, to chyba jeden z najwyraźniejszych przykładów takiego operowania wokalem w muzyce popularnej

właśnie słcuham płytki: Audiofeels - Uncovered
polecam Icon_smile2
09.10.2009 09:10 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #353
 
Paweł miał rację, miała być "Africa" i jest, choć nie na szczycie. Co w takim razie zajmuje wg Was czołową lokatę?

Pomóc Wam mogą, choć niekoniecznie, pozycje sprzed roku, których w tym zabrakło na miejscach 100-2:

#21. Toni Braxton, Do You Remember When (2002)
#26. Incubus, Pistola (2004)
#28. Norah Jones, Feelin' the Same Way (2002)
#33. The Beach Boys, God Only Knows (1966)
#35. Stevie Wonder, Joy Inside My Tears (1976)
#38. Lenny Kravitz, Belive in Me (2001)
#42. Outkast featuring Kelis, Dracula's Wedding (2003)
#44. Aaliyah, Try Again (2000)
#45. Carrie Underwood, Some Hearts (2005)
#48. Lenny Kravitz, Mr. Cab Driver (1989)

Jakieś typy? Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.10.2009 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #354
 
D'Angelo to nie moje klimaty, chociaż nie jest koszmarem Icon_wink2
wolę "Brown Sugar",
jeśli "Africa" to tylko Toto Icon_cool2



EDIT: ja obstawiam nowość na pierwszym, ale jeśli nie to typuję - Norah Jones, Feelin' the Same Way
09.10.2009 09:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #355
 
Listoholik napisał(a):
aaktt napisał(a):To nieprawdopodobne jakie bogactwo muzyczne można budować w oparciu o ludzki głos. Obok "Medulli" Bjoerk i symfonii głosów Beach Boysów, to chyba jeden z najwyraźniejszych przykładów takiego operowania wokalem w muzyce popularnej

właśnie słcuham płytki: Audiofeels - Uncovered
polecam Icon_smile2
Nie wiem czy mam na to ochotę, ale rzucić uchem mogę.

Tomekk napisał(a):jeśli "Africa" to tylko Toto Icon_cool2
Byłem pewien, że pojawi się taka opinia Icon_razz "Brown Sugar" natomiast dla mnie jest niestety jednym z najsłabszych utworów D' w jego karierze, nie rozumiem co ludziom się w nim podoba Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.10.2009 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #356
 
aaktt napisał(a):Jakieś typy?

wolałbym, żeby żaden z nich Icon_razz
09.10.2009 09:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #357
 
aaktt napisał(a):"Surf's Up" by The Beach Boys
ja ostatnio zacząłem podsłuchiwać Beach Boysów Icon_smile2 na pierwszy ogień poszło Pet Sounds :->

[Obrazek: kleschko.png]
09.10.2009 09:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #358
 
Teoretycznie każdy utwór może wskoczyć na pierwsze. te 30, 40 oczek różnicy z tamtego roku to naprawdę nie wiele przy potędze muzyki i jej niezbadanych granicach. Myślę, że najbardziej prawdopodobni byliby Beac Boysi, Stevie i Aaliyah. Aczkolwiek z drugiej strony podejrzewam, że skoro w taki bezproblemowy sposób zdradziłeś nam te potencjalne numery jeden....to będzie zaskoczenie. Jakaś nowość. Coś nieprawdopodobnego, co udało Ci się poznać przez ostatni rok. To byłoby ekscytujące, mimo że nie mogę na pewno liczyć na coś co lubię. Przynajmniej zanim tego nie poznam.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.10.2009 09:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #359
 
aaktt napisał(a):Jakieś typy? Icon_biggrin3
Z tej dziesiątki najchętniej bym widział teraz "Mr Cab Driver", ale domyślam się, że to kosmicznie niewykonalne Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
09.10.2009 09:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #360
 
kleschko napisał(a):
aaktt napisał(a):"Surf's Up" by The Beach Boys
ja ostatnio zacząłem podsłuchiwać Beach Boysów Icon_smile2 na pierwszy ogień poszło Pet Sounds :->
I jakie wrażenia? Icon_smile2

saferłel napisał(a):Teoretycznie każdy utwór może wskoczyć na pierwsze. te 30, 40 oczek różnicy z tamtego roku to naprawdę nie wiele przy potędze muzyki i jej niezbadanych granicach. Myślę, że najbardziej prawdopodobni byliby Beac Boysi, Stevie i Aaliyah. Aczkolwiek z drugiej strony podejrzewam, że skoro w taki bezproblemowy sposób zdradziłeś nam te potencjalne numery jeden....to będzie zaskoczenie. Jakaś nowość. Coś nieprawdopodobnego, co udało Ci się poznać przez ostatni rok. To byłoby ekscytujące, mimo że nie mogę na pewno liczyć na coś co lubię. Przynajmniej zanim tego nie poznam.
Tego dowiesz się już jutro Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.10.2009 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
serce PLTWC3 -- polski top, edycja 3: 500/1 AKT! 231 4 198 22.01.2023 04:30 PM
Ostatni post: kajman
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja piąta AKT! 24 23 494 02.09.2012 09:01 PM
Ostatni post: AKT!
Zdjęcie Polski top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 102 77 002 29.07.2012 12:55 PM
Ostatni post: thestranglers
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja trzecia AKT! 288 136 270 23.12.2010 11:19 AM
Ostatni post: ku3a
Zdjęcie Top wszech czasów — edycja pierwsza AKT! 212 129 554 16.05.2009 01:54 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości