Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#świeczka dla wolnych mediów nr 1.
środa, 10 lutego '21
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #1
#świeczka dla wolnych mediów nr 1.
Przyszedłem zapalić świeczkę [*] dla wolnych mediów. Pierwszą, ale pewnie nie ostatnią.

Może gdybym się nie dowiedział o tym od pewnego starszego kolegi z pracy, byłbym w zupełnie innym humorze teraz. Ale jestem wściekły. Icon_twisted Wiem że mój protest będzie się trochę różnił i nie przekona zapewne ludzi o poglądach generalnie podobnych do moich, ale stojących po innej stronie barykady. Ale zacząć muszę.

No to co na pewno będzie mnie czekać?
* przypuszczam, że do piątku nie zmieni się w temacie nic. Zatem zmienię na pewno formę przesłuchań notowań t.t.i. Będę odtwarzał w całości wspominkę, 30 utworów z bieżącego notowania i nic więcej. Nie będzie dżingli. Nie będzie prywatnego komentowania poszczególnych miejsc, a jedynie krótkie komunikaty. Forma pisana notowań również ograniczy się do top 30. Będę także wpisywał płytówkę, ale na komentarze nie ma co liczyć. Forma będzie obowiązywać do odwołania.
* Jeżeli rozwiązanie, przeciw któremu protestujemy, zostanie przeforsowane, będę przymierzał się do likwidacji t.t.i. wraz z początkiem marca. To ma proste uzasadnienie. Nie chcę, aby mi narzucano, czego mam słuchać. Nie będzie wtedy ani prywatnych topów wykonawców, ani topów wszech czasów, bo niby dlaczego mam sobie pozwalać na narzucanie utworów, których mógłbym słuchać? To nie o to chodzi, by umniejszać polską muzykę, bo wręcz znam wiele świetnych polskich utworów, no ale jeśli zostanie zablokowany mi jakiś utwór niepoprawny politycznie, to jest to zdecydowanie gra nie fair. Wobec mnie i mojej listy. Poza tym jak wiadomo, jednego dnia brak wolności mediów, ale w którymś kolejnym już brak wolności słowa i sztuki. Tak się bawić nie będę.

Oby jak najmniej tych świeczek.

Bez pozdrowień, bez odbioru.
10.02.2021 09:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #2
RE: #świeczka dla wolnych mediów nr 1.
Widzę, że PiS nie tylko już zakazał aborcji, ale i narzuca obywacielom, jakich piosenek mają słuchać. Jestem zdumiony tym, co poczyna nasza władza.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
10.02.2021 10:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #3
RE: #świeczka dla wolnych mediów nr 1.
Ja też [*]

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
10.02.2021 10:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 996
Dołączył: Sep 2017
Post: #4
RE: #świeczka dla wolnych mediów nr 1.
Ja dorzucam pięć świeczek i jeszcze trzy świeczki.

Radio Epsilon
10.02.2021 10:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 505
Dołączył: Aug 2008
Post: #5
RE: #świeczka dla wolnych mediów nr 1.
Ciekawostka: jakoś miesiąc temu spotkałem samochód, który miał rejestrację JEBAC PIS
Icon_biggrin3 (bodajże Audi to było).

Edit:
Jest też motocykl:
https://m.trojmiasto.pl/tv/Nietypowa-tab...42749.html
Icon_lol

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2021 11:45 PM przez Miszon.)
10.02.2021 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: #świeczka dla wolnych mediów nr 1.
inżynierek napisał(a):Jeżeli rozwiązanie, przeciw któremu protestujemy, zostanie przeforsowane, będę przymierzał się do likwidacji t.t.i. wraz z początkiem marca. To ma proste uzasadnienie. Nie chcę, aby mi narzucano, czego mam słuchać. Nie będzie wtedy ani prywatnych topów wykonawców, ani topów wszech czasów, bo niby dlaczego mam sobie pozwalać na narzucanie utworów, których mógłbym słuchać?
to dziwny wniosek; nie wiem, w jaki sposób miałoby się to dokonać w dobie internetu, skoro cenzura, o wiele bardziej zaprawiona w boju nie radziła sobie nawet w latach 80.; no i w jaki sposób z tego projektu wynika, że ktokolwiek będzie cenzurować utwory muzyczne w stopniu większym niż do tej pory? nie rozumiem

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.02.2021 11:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
RE: #świeczka dla wolnych mediów nr 1.
uff... myślałem, że tylko ja Icon_wink2

opodatkowanie nie równa się cenzurze.
a już jak to ma się do muzyki to już zupełnie nie wiem Icon_razz

ale podobnie jak EVENoode mnie ***** ***

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.02.2021 08:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 996
Dołączył: Sep 2017
Post: #8
RE: #świeczka dla wolnych mediów nr 1.
Ja to odbieram jako wyolbrzymienie sytuacji w celu pokazania do czego jeszcze zdolni mogą być ci ludzie.

A z drugiej strony sam miałem obawy o polski rynek muzyczny po utracie Trójki. Może chodzi o to, że 10 lutego mieliśmy dostęp tylko do jednego medium - publicznego i że media publiczne w 100 procentach decydowały wczoraj co jest popularne, a co nie. To jest to, co ten protest miał na celu, to była taka symulacja ze strony mediów: co by było, gdyby nas nie było.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.02.2021 09:16 AM przez EVENo.)
11.02.2021 09:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 076
Dołączył: Dec 2009
Post: #9
RE: #świeczka dla wolnych mediów nr 1.
Odbierać sobie coś, co jest naszą radością dlatego, że inni chcą odbierać inne rzeczy? Dla mnie to jakiś absurd, ale kto co tam lubi.

WOLNE MEDIA!!!
11.02.2021 09:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #10
RE: #świeczka dla wolnych mediów nr 1.
Yacy napisał(a):opodatkowanie nie równa się cenzurze.
No zdarzają się głosy rozsądku. Mało się mówi o tym, że podatek jest zły i uderzy w małe gazety. Oraz to, że generalnie dokręcanie śruby przesuwa nas w stronę szczytu krzywej Laffera.
Yacy napisał(a):ale podobnie jak EVENoode mnie ***** ***
Mnie ta retoryka gwiazdek jest obca - wolę po prostu, by współnie jednoczyc się ponad podziaami w tematach zbieżnych i punktować władzę. M<imo, że wiecie, że jestem antylewicowy - uważam, że nawet z Partiami skrajnymi można znaleźć nić porozumienia.
Dość dobrym punktem był i znów został podniesiony - na przykład zagadnienie dysproporcji w akcyzach, które pasą koncerny produkujące substytuty papierosów (https://partiarazem.pl/2021/01/konieczny...oncernom/) . Była okazja pogrillować władzę - a media .... Cisza. Dwa artykuły na wp.pl i interii (w tym wywiad z Modzelewskim) ściągnięte po godzinie.
Także nie **** - tylko kolektywnie punktować.
inżynierek napisał(a):nie przekona zapewne ludzi o poglądach generalnie podobnych do moich
Dlaczego miałby nie przekonać - wszystko zależy jakie jest podłoże i intencja protestu
inżynierek napisał(a):jednego dnia brak wolności mediów, ale w którymś kolejnym już brak wolności słowa i sztuki.
Ale wolność słowa i sztuki jest bezceremonialnie gnieciona i to nie tylko przez PiS i akolitów. Cenzura aktualnie nie ma barw partyjnych. Pstryk i można zgasić z mediów każdego.
Artur.O napisał(a):Widzę, że PiS nie tylko już zakazał aborcji, ale i narzuca obywacielom, jakich piosenek mają słuchać
Nie wiem, jakich piosenek zakazano - oświećcie mnie

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.02.2021 09:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 996
Dołączył: Sep 2017
Post: #11
RE: #świeczka dla wolnych mediów nr 1.
dziobaseczek napisał(a):Także nie **** - tylko kolektywnie punktować
W internecie jest wiele miejsc, gdzie niemal codziennie ludzie kolektywnie punktują, powtarzając regularnie całą listę przestępstw polityków, co chwila dopisując do niej kolejne przestępstwa. Ale co to daje? Nic. Tu faktycznie można mieć pretensje do Onetów i tym podobnych. Gdyby media jak jeden mąż (tak jak wczoraj) nadawali co i jak i walnęli nagłówek, że Sasin przebimbał to by to inaczej wyglądało.

Albo inaczej, odwrócić kota ogonem i na wzór TVP zakrzywić rzeczywistość i walnąć nagłówek, że rząd podał się do dymisji. Ciekawe co by Pisiory zrobiły, gdyby wszystkie media poza ich kontrolą nadały taki komunikat i ignorowały to, co mówi rząd. Zaczęły udawać, że nie istnieje.

Fakt jest taki, że media zareagowały dopiero teraz, kiedy zaczęli im się dobierać do skóry. Jak Pis zrezygnuje z tego podatku, to znów sie pogodzą i nie będzie problemu.

Radio Epsilon
11.02.2021 10:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 065
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: #świeczka dla wolnych mediów nr 1.
(10.02.2021 09:26 PM)inżynierek napisał(a):  Przyszedłem zapalić świeczkę [*] dla wolnych mediów. Pierwszą, ale pewnie nie ostatnią.

Może gdybym się nie dowiedział o tym od pewnego starszego kolegi z pracy, byłbym w zupełnie innym humorze teraz. Ale jestem wściekły. Icon_twisted Wiem że mój protest będzie się trochę różnił i nie przekona zapewne ludzi o poglądach generalnie podobnych do moich, ale stojących po innej stronie barykady. Ale zacząć muszę.

No to co na pewno będzie mnie czekać?
* przypuszczam, że do piątku nie zmieni się w temacie nic. Zatem zmienię na pewno formę przesłuchań notowań t.t.i.

No właśnie w momencie gdy zacząłem baczniej śledzić Twoja listę Ty chcesz ja zawieszać. Chcesz walczyć z rządem ale rykoszetem dostaną fani Twojej listy. Owszem masz prawo do takiej decyzji i takiej oceny rzeczywistości, ale czy to nie jest lekka przesada. Nowy podatek naprawdę nie sprawi, że wszyscy będą myśleć tak samo. Jak długo istnieje świat tak zawsze były jego dwie wizje i tego nie da się zmienić. Media sobie poradzą i nie będą jednorodne. Czy warto poświęcać swoja listę

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
11.02.2021 04:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #13
RE: #świeczka dla wolnych mediów nr 1.
EVENo napisał(a):Jak Pis zrezygnuje z tego podatku, to znów sie pogodzą i nie będzie problemu.
Otóż to, dokładnie... Icon_frown

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.02.2021 04:45 PM przez Sundrajta.)
11.02.2021 04:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #14
RE: #świeczka dla wolnych mediów nr 1.
Nic z tego...
Chętnie bym poprotestował, ale jednak chęć posiadania prywatnego życia zwyciężyła.
Na razie nie będzie zawieszania listy na kołku. Będę jednak miał na uwadze to, co się dzieje, gdyż każdy kolejny krok jest w niewłaściwym kierunku. Teraz pis robi samemu sobie szach mat. Tylko trzeba teraz doprowadzić do rozpadu ich planów i... będzie dobrze. Icon_wink
A swoją drogą wygląda na to że zadebiutuję z nowym albumem wierszy. Icon_wink Tylko pewnie gdzieś pod koniec roku lub w przyszłym, nie wcześniej.
11.02.2021 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: #świeczka dla wolnych mediów nr 1.
Dobra decyzja, kontynuuj listę.
Tak BTW
Najlepszy I najkrótszy komentarz ever. Nie dało się lepiej
https://m.facebook.com/watch/?v=770046390296830

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.02.2021 10:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości