Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #1
Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises

W tym Tygodniu Formacja Pale Waves
Płyta My Mind Makes Noises
Rok wydania - 2018

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
09.02.2021 09:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
RE: Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
strasznie pędzisz; poprzedni wątek założyłeś raptem wczoraj...

no i co to za płyty? nawet gdybym zdecydowałbym się na odsłuch, to po co miałbym próbować rozłożyć go na czynniki pierwsze według jakiejś arbitralnej formatki? nie rozumiem kompletnie, nie przemawia to do mnie nijak

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.02.2021 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
AKT! napisał(a):strasznie pędzisz; poprzedni wątek założyłeś raptem wczoraj...
8 dni teraz spokoju
AKT! napisał(a):to po co miałbym próbować rozłożyć go na czynniki pierwsze według jakiejś arbitralnej formatki?
Nie ma sztywnego obligo - robisz jak chcesz.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
09.02.2021 12:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
Jedna z moich ulubionych płyt ostatnich kilku lat.
Prawie wszystkie piosenki mogłyby być singlami i przebojami.
Zespół gra niby pop-rock, ale to już chyba zbyt alternatywne melodie jak na dzisiejsze czasy :/
szkoda, bo mają dużo fajnych pomysłów. Sama wokalistka również ma interesujący emo-image a jej głos zapada w pamięć.

Nie wiem czy format zabawy się przyjmie, ale ocenię, bo na razie nie ma żadnego głosu Icon_frown

Parametry

- spójność - 10/10
- nieszablonowość / oryginalność - 9/10
- przebojowość / nośność - 10/10
- zróżnicowanie / pomysłowość 9/10
- klimat - 10/10
- okładka - 8/10

- Ocena ogólna - 10/10 (5 gwiazdek według standardów RYMowskich)

Zalety:
- piosenki "Noises", "Kiss" z fajnym solówkami gitarowymi i pięknymi melodiami. "There's a Honey" i "One more time" - potencjalne hity, które osiągnęły dosyć dużą popularność.
- charyzmatyczna wokalistka i bardzo mądrzy muzycy, którzy komponują świetne melodie, które wpasowują się do tekstów
- brak monotonii, każdy utwór ma nieco inne rozwiązania muzyczne, nie ma jednostajności.

Wady:
- w zasadzie brak, może za dużo utworów. Myślę, że 11 piosenek spokojnie by wystarczyło na tym albumie.


Podsumowanie całości:
Moim zdaniem warto poznać ten album, bo na rynku muzycznym coraz mniej jest takich typowych pop-rockowych płyt z elementami synthpopu. Nie ma tutaj żadnych wstawek disco czy dance. Jest czysty rock z popowymi tekstami. Płyta może bardziej odpowiada klimatom z lat 00., ale jest wzbogacona o nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że nie jest to album wyjęty żywcem sprzed 20 lat. Taki alternatywny pop, bardzo przystępny, bez zbędnych udziwnień. Polecam!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.02.2021 04:38 PM przez Tomekk.)
14.02.2021 04:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
parzymiech Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 291
Dołączył: Jan 2021
Post: #5
RE: Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
Parametry

- spójność - 8/10
- nieszablonowość / oryginalność - 3/10
- przebojowość / nośność - 6/10
- zróżnicowanie / pomysłowość 4/10
- klimat - 6/10
- okładka - 2/10

- Ocena ogólna - 5/10 (2,5 gwiazdek według standardów RYMowskich)

Zalety:

Płyta jest na pewno konsekwetna w stoim brzmieniu, równa i klimatyczna. Idealn do zagrania podczas nocnej przejażdzki pustymi ulicami, na które pada blask miejskich neonów, podczas gdy ktoś masuje nam kark w nieco erotyczny sposób. Utwory, mimo że zaaranżowane w tradycyjnie rockowej formule mają trochę przestrzeni dzięki zastosowaniu sporej palety dźwiękow syntezatora. Słychać odniesienia do lat 80, nowej fali. Refreny mało wyszukane, ale dosyć melodyjne.

Wady:

Bezpłciowa okładka niezapowiada nic wyjątkowego w środku. Zespół brzmi na tym albumie jak kopia grup pokroju Metric, 1975, Paramore czy nawet CHVRCHES. Głos wokalistki, stylizowany na umęczoną nieszczęśliwą miłością do kapitana lokalnej drużyny Lacrosse licealistę jest dosyć męczący na dłuższą metę. Wypada zbyt jednostajnie na całej szerokości płyty. Podobnie sprawa ma się z charakterem tekstów, które nie grzeszą pomysłowością i traktują o perypetiach miłosnych w mało wysmakowany sposób. Stylizowane nawet w balladowych fragmentach na indie-stadionowe brzmienie płyty pogłębia atmosferę soundtracku do jakiejś filmowej/serialowej produkcji o nastolatkach z Los Angeles. A to swoją drogą też paradoks, że brytyjski zespół brzmi jakby z Wielką Brytanią nie miał nic wspólnego.

Podsumowanie całości:


Granie trudne do identyfikacji wśród wielu podobnych produkcji. Myślę, że jego target jest dosyć wąski. Piosenki, nawet jeżeli nie zlewają się ze sobą po 2-3 odsłuchach, to nie grzeszą charyzmą. Są do bólu spolerowane i ugrzecznione. Można puścić w miarę przyjemnie jako muzykę tła.
15.03.2021 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #6
RE: Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
Nie wniosę niczego konstruktywnego, ale pozwolę sobie się zapytać - jak można twierdzić, Tomku, że to oryginalny zespół, skoro to brzmi jak kalka The 1975? Icon_razz2
15.03.2021 09:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
RE: Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
parzymiech napisał(a):- przebojowość / nośność - 6/10
tylko tyle serio?

parzymiech napisał(a):- zróżnicowanie / pomysłowość 4/10
akurat płyta nie jest monotonna, a większość piosenek różni się od siebie rozwiązaniami melodycznymi.

parzymiech napisał(a):Wypada zbyt jednostajnie na całej szerokości płyty.
co jak co, ale akurat wokal i głos nie jest jednostajny. Heather używa go w umiejętny i pomysłowy sposób. Ale może tylko ja tak to odczuwam?

parzymiech napisał(a):Podobnie sprawa ma się z charakterem tekstów, które nie grzeszą pomysłowością i traktują o perypetiach miłosnych w mało wysmakowany sposób.
no tak, ale czasami lepiej napisać coś wprost niż silić się na metafory i porównania, których nikt nie rozumie.

parzymiech napisał(a):to nie grzeszą charyzmą.
Może się nie podobać, ale charyzma w tych utworach akurat jest. Styl mógłby nie przypaść Ci do gustu owszem, ale czy brak tutaj charyzmy? nie wydaje mi się.

dejmieeen napisał(a):że to oryginalny zespół, skoro to brzmi jak kalka The 1975?
o ile dobrze pamiętam, to w The 1975 śpiewa mężczyzna i z rockiem to ma mało wspólnego. Poza tym The 1975 jest bardziej ugrzecznione nawet niż Pale Waves.
Poza tym styl Heather jest zupełnie inny - bardziej mroczny Icon_razz
15.03.2021 11:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #8
RE: Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
Parametry

- spójność - 8/10 - zbyt długa płyta, ale nie ma wrażenia bałaganu czy niedopasowania, zespół wie co chce tu prezentować
- nieszablonowość / oryginalność - 2/10 - nie ma tu nic, czego bym wcześniej nie znał - wiele jest takich okołobandcampowych synth-pop-rockowych projektów
- przebojowość / nośność - 6/10 - faktycznie kryje się tu kilka potencjalnych przebojów do radia, zwłaszcza wyróżniłbym "There's a Honey" czy "One More Time"
- zróżnicowanie / pomysłowość 5/10 - nie wykracza to poza typowy zakres podobnych zespołów - jedne kawałki są szybsze, inne bardziej sentymentalne. Był tu jakiś utwór z mocniejszym bitem, ale nie mogę sobie przypomnieć, który.
- klimat - 5/10
- okładka - 2/10 - najbanalniejsza z możliwych - neonowa nazwa płyty na czarnym tle.

Zalety

Jest to na pewno muzyka lekka, trochę naiwna, w szybszych momentach przywołująca czasy liceum czy nawet gimnazjum i pierwszych zauroczeń miłosnych, przywołująca echa np. Paramore tylko w bardziej indie-synth-pop-rockowej formie. Zespołowi nieźle wychodzą refreny szybszych piosenek.

Wady

Faktycznie głos wokalistki jest niezbyt ciekawy na dłuższą metę, zwłaszcza w tych wolniejszych piosenkach, gdzie po prostu się nie sprawdza. Przeszkadza faktycznie skrajnie wypolerowane, szklane brzmienie i granie, brakuje pazura i też takiej własnej tożsamości, bo na tej płycie nie wyróżnia się to z wielu podobnych zespołów, jak to Parzymiech ujął.

Podsumowanie całości

Nie jest to płyta, do której mam ochotę wracać w całości, nie podoba mi się. Zespołowi jeszcze dużo brakuje, aby wyróżnić się z tłumu.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
15.03.2021 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dejmieeen Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 273
Dołączył: Apr 2018
Post: #9
RE: Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
(15.03.2021 11:41 PM)Tomekk napisał(a):  
dejmieeen napisał(a):że to oryginalny zespół, skoro to brzmi jak kalka The 1975?
o ile dobrze pamiętam, to w The 1975 śpiewa mężczyzna i z rockiem to ma mało wspólnego. Poza tym The 1975 jest bardziej ugrzecznione nawet niż Pale Waves.
Poza tym styl Heather jest zupełnie inny - bardziej mroczny Icon_razz

Ja mam wrażenie, że słuchałeś innego zespołu niż ja.
Proszę Cię - w którym miejscu Pale Waves są zespołem rockowym? To rozmyty indie pop, gdzieś są jakieś synthy, ale gitar w rockowej formie nie uświadczyłem.
Z kalką nie chodziło mi o wokal, bo to oczywiste, że damski wokal (swoją drogą niespecjalny) nie może być odbiciem męskiego, ale chodziło mi o brzmienie. Serio, mam wrażenie, że do każdej kompozycji z albumu jestem w stanie dopasować piosenkę The 1975, która będzie jej starszym bratem.

The 1975 jest ugrzecznione w porównaniu do Pale Waves? xD Doceniam próbę wprowadzenia wątku kabaretowego do tego tematu, ale może na tym skończmy dyskutować, bo z całym szacunkiem, ale nie ma o czym, skoro padają tutaj takie stwierdzenia. xD

PS. ogólnie to można sprawdzić na wikipedii, ale ludzie odpowiedzialni za albumy The 1975 pracowali też nad krążkiem Pale Waves - co przecież na pierwszy rzut oka słychać. Nawet perkusista '75 zrobił im dwa numery. O czym my więc dyskutujemy xD
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2021 04:36 PM przez dejmieeen.)
16.03.2021 04:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #10
RE: Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
dejmieeen napisał(a):Proszę Cię - w którym miejscu Pale Waves są zespołem rockowym? To rozmyty indie pop, gdzieś są jakieś synthy, ale gitar w rockowej formie nie uświadczyłem.
Niebawem sam skomentuję w ramach plusów dodatnich i ujemnych tę płytę. Ale JA uważam, że najlepsza lokalizacja stylistyczna to pop-rock. Tak też ustawia ją RYM i wikipedia, jakbyś już czniał na dziobasowe jęczenie. Sądzę, że jest sporo odniesień do popu spod znaku Fickle Friends ale jest też sporo poprockowej a nawet powerpopowej wrażliwości.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2021 04:52 PM przez dziobaseczek.)
16.03.2021 04:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
RE: Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
Temat umarł śmiercią naturalną, ale odpowiem.

dejmieeen napisał(a):Proszę Cię - w którym miejscu Pale Waves są zespołem rockowym?
no są rockowi przecież. Nie jest to hard rock czy metal itd., ale jest to pop połączony z rockiem. W końcu są gitary Icon_lol

dejmieeen napisał(a):Serio, mam wrażenie, że do każdej kompozycji z albumu jestem w stanie dopasować piosenkę The 1975, która będzie jej starszym bratem.
to dopasuj chociaż ze trzy, to wtedy to ocenimy i sprawdzimy czy coś w tym jest Icon_razz2

dejmieeen napisał(a):Doceniam próbę wprowadzenia wątku kabaretowego do tego tematu, ale może na tym skończmy dyskutować, bo z całym szacunkiem, ale nie ma o czym, skoro padają tutaj takie stwierdzenia. xD
Icon_lol
pośmialiśmy się, ale każdy może mieć swoją opinię. Zresztą nikogo to nie obchodzi oprócz nas i Dziobasa.

dziobaseczek napisał(a):Ale JA uważam, że najlepsza lokalizacja stylistyczna to pop-rock
i to jest najbliższe prawdy stwierdzenie.
22.07.2021 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
Tomekk napisał(a):W końcu są gitary
U Katie Melua też jest gitara. Czy to rock?
23.07.2021 07:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #13
RE: Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część II - Pale Waves - My Mind Makes Noises
Oj kajman, nie zatypowałeś i tylko siejesz zamęt.
To, że nie lubisz elektroniki wszyscy wiemy. Ale czasem warto wyjść poza swoją bańkę i strefę komfortu, aby odkryć coś interesującego, co niekoniecznie jest w Twoim stylu.
08.08.2021 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Plusy Dodatnie i Plusy Ujemne - Część I - Curve - Come Clean dziobaseczek 8 529 20.03.2021 08:37 PM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości