Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja o przyszłości mycharts.pl
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
 
jszmiles napisał(a):kajman napisał/a:
1. Masz katar to też jest atak personalny?
Czy ty sie z choinki urwałes czy tylko udajesz? Co ma katar do gustu muzycznego?
Cytat:
2. A na temat gustu muzycznego to z Twojego punktu widzenia atakiem personalnym byłoby także stwierzdenie: Masz świetną listę.
Atak personalny jest wyrażąniem NEGATYWNEJ opinii. Czasem nie masz rzeczywiscie 9 lat? Bo wydaje mi się że cokolwiek nie powiem, to jak grochem o ściane.
Cytat:
Wiesz, jeżeli uważam, że dziewczynie jest źle w tej fryzurze to jej o tym powiem. I może lepiej żeby usłyszała to ode mnie i jeszcze od kilku osób niż żeby miano jej kadzić, a po kątach podśmiewywać się z tego co zrobiła z włosami.
3. Powiesz jej: beznadziejne wygladasz w tej fryzurze -> dostaniesz po łbie
powiesz: "o nowa fryzura, a może zrob tak czy siak" -> i tu chyba nie dostaniesz...
Cytat:
Ten przykład ze Smurfami jest totalnie niejasny. Ani Papa Smerf, ani tym bardziej Pan Bóg nie wiadomo do czego mają służyć. Ale skoro o Bogu mowa to może przykład: jeżeli będę Ci tłumaczył, że Boga nie ma, to nie będzie atak personalny, ale gdybym Ci powiedział, że jesteś głupi, bo w niego wierzysz to byłby.
4. Byłby jesli mówisz że jestem głupi.
Cytat:
Uważam, że przekaz może i jest jasny, ale zaprzecza sensowi istnienia tego forum. To nie ma być Towarzystwo wzajemnej Adoracji tylko miejsce w którym się mówi, co myśli. Jeżeli miałyby być same supelatywy to już lepiej, żeby były suche listy bez komentarzy.
5. To ten przekaz jest jasny czy nie jest jasny bo to co piszesz jest dla mnie nie jasne
1. Napisałeś, że wyrażenie opini dotyczącej stanu zdrowia... No to dobrze, może to nie być uznawane za opinię. A takie stwierdzenia jak Źle dzisiaj wyglądasz, Strasznie jesteś nerwowy, Bóg nie istnieje, Dziecko poczęte to jest człowiek, Bardzo wysokie podatki są najlepszym możliwym rozwiązaniem, Wokalistka strasznie fałszuje (te ostatnie w dyskusjach z ludźmi o odmiennych poglądach) to według Ciebie ataki personalne? To praktycznie zamykałoby większość dyskusji i sprowadziłoby wszystko do absurdu.
2. Nie napisałeś, że negatywnej. No dobrze, może nie ataku, ale na pewno ingerencji personalnej. I ingerencja pozytywna jest OK, ale negatywnej nie wolno???
3. Nie dostane, jeżeli ludzie wiedzą, że często bywam szczery i nie robię tego ze złośliwości.
4. Przecież to właśnie napisałem. Ale z Twojego punktu widzenia to ten pierwszy jest bo jest to moja opinia na temat jego poglądu, że Bóg istnieje.
5. Piszę jesno. Rozumiem co chciałeś powiedzieć i w tym sensie jest jasny ale zupełnie się z nim nie zgadzam. Uważam, że takie opinie muszą być także wypowiadane, ale tutaj ma wielkie znaczenie forma ich wypowiedzi.
jszmiles napisał(a):Wiesz, na moje te opinie nie były wcale takie złe, ale faktycznie stylistycznie ta lista nie pasowała znacznej części forumowiczów. Moja też nie pasuje i akurat mi to zupełnie nie przeszkadza.
A ja uważam, że powinno pod warunkiem, że nie jest to nagminne i złośliwe. Ja na przykład raz na jakiś czas komentuję większość list, przy czym na te, z której nawet wykonawców w większości nie znam, to nie wchodzę. A tak na co dzień to komentuje tylko te listy, w których jest sporo bliskich mi klimatów.
to byles TYYYYYYYYYYYYY???
Czy mógłbyś napisać, do konkretnie którego fragmentu mojej wypowiedzi odnosi się to pytanie? Wtedy będę mógł na nie odpowiedzieć.
29.07.2009 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #62
 
Czy ja musze pisac ze atak personalny jest wyrażeniem NETGATYWNYM a nie pozytywnym, dzizas.
29.07.2009 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
 
jszmiles napisał(a):Czy ja musze pisac ze atak personalny jest wyrażeniem NETGATYWNYM a nie pozytywnym, dzizas.
Napisałeś o ataku personalnym tak dziwne rzeczy, że właściwie do wszystkiego można się było przyczepić. Sorry, ale to co Ty nazywasz atakiem personalnym to ja nazywam wymianą zdań, prezentowaniem opinii, dyskusją, dawaniem rad, zwracaniem uwagi na pewne sprawy.
29.07.2009 04:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #64
 
Jak mam z toba dyskutowac o tym iż "moja lista jest beznadziejna?". Od kiedy to jest zwroceniem uwagi? Wymiana zdan?

TO jest tzn opinia!!!

[Obrazek: spotify-screenshot.png]
29.07.2009 07:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #65
 
jszmiles napisał(a):Jak mam z toba dyskutowac o tym iż "moja lista jest beznadziejna?". Od kiedy to jest zwroceniem uwagi? Wymiana zdan?
TO jest tzn opinia!!!
Mieszasz wiele spraw. Ale po kolei. Zacznijmy od tego, że:
kajman napisał(a):No cóż, ciężko komentować listę, na której większość z utworów, które się zna, się nie lubi (z czego sporej części bardzo nie lubi).
No ale może mówisz o stwierdzeniu ogólnym, które użyłem jako skrajny przypadek, pisząc wcześniej: A nawet... Ale tutaj tak to brzmi jakbym napisał coś takiego o Twojej liście. Ja akurat takich określeń nie używam.
Nie zaprzeczam, że to jest opinia, ale moja poprzednia wypowiedź dotyczyła Twojej wypowiedzi na temat ataku personalnego. Tak się składa, że bez wyrażania negatywnych opinii nie byłaby możliwa żadna sensowna dyskusja. Do konstruktywnych wniosków można dojść tylko wygłaszając przeciwstawne opinie i próbując je uargumentować. Oczywiście tutaj mamy do czynienia z negatywną opinią bez argumentacji, ale akurat Ty opisując atak personalny tego nie napisałeś. Może po prostu zabrakło Ci precyzji, ale wyszło coś tak ogólnego, że praktycznie każda rozmowa poza kadzeniem sobie będzie je zawierała. Jeżeli mówisz komuś, że nie powinien pić więcej, nie dokonujesz ataku personalnego, a tak by wynikało z Twojego opisu na poprzedniej stronie.
29.07.2009 09:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #66
 
Panowie, a może tak na pw? Bo to już nie jest raczej o Forum ogólnie...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.07.2009 09:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Listoholik
Unregistered

 
Post: #67
 
daj spokój Yacy! niech sie chłopaki habilitują, a kajman to może i profesurę nawet zrobi na tych swoich poglądach Icon_mrgreen
29.07.2009 10:05 PM
Cytowanie selektywne
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #68
 
Yacy napisał(a):Panowie, a może tak na pw? Bo to już nie jest raczej o Forum ogólnie...

nikt nikomu nie zabrania wtrącić swoje 3 grosze do dyskusji. Wiec nie rozumiem argumentu PM.
30.07.2009 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #69
 
kajman napisał(a):
jszmiles napisał(a):Jak mam z toba dyskutowac o tym iż "moja lista jest beznadziejna?". Od kiedy to jest zwroceniem uwagi? Wymiana zdan?
TO jest tzn opinia!!!
Mieszasz wiele spraw. Ale po kolei. Zacznijmy od tego, że:
kajman napisał(a):No cóż, ciężko komentować listę, na której większość z utworów, które się zna, się nie lubi (z czego sporej części bardzo nie lubi).
No ale może mówisz o stwierdzeniu ogólnym, które użyłem jako skrajny przypadek, pisząc wcześniej: A nawet... Ale tutaj tak to brzmi jakbym napisał coś takiego o Twojej liście. Ja akurat takich określeń nie używam.
Nie zaprzeczam, że to jest opinia, ale moja poprzednia wypowiedź dotyczyła Twojej wypowiedzi na temat ataku personalnego. Tak się składa, że bez wyrażania negatywnych opinii nie byłaby możliwa żadna sensowna dyskusja. Do konstruktywnych wniosków można dojść tylko wygłaszając przeciwstawne opinie i próbując je uargumentować. Oczywiście tutaj mamy do czynienia z negatywną opinią bez argumentacji, ale akurat Ty opisując atak personalny tego nie napisałeś. Może po prostu zabrakło Ci precyzji, ale wyszło coś tak ogólnego, że praktycznie każda rozmowa poza kadzeniem sobie będzie je zawierała. Jeżeli mówisz komuś, że nie powinien pić więcej, nie dokonujesz ataku personalnego, a tak by wynikało z Twojego opisu na poprzedniej stronie.


reasumując po sprecyzowaniu mojej wypowiedzi, przyznajesz mi racje Icon_smile

to temat mamy z głowy. dziekuje Icon_smile
30.07.2009 12:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #70
 
Jezu jak się cieszę, że nie czytałem tej dyskusji, gdy trwała w najbardziej gorącym momencie, bo bym się pewnie nie powstrzymał i nawciskał wszystkim jak leci. Z drugiej strony, hmmm... miałbym szansę być pierwszym zbanowanym forumowiczem. Bóg jednak ma mnie i Was w opiece :->

Swoją drogą:
Cytat:reasumując po sprecyzowaniu mojej wypowiedzi, przyznajesz mi racje Icon_smile

to temat mamy z głowy. dziekuje Icon_smile
Oto idealna recepta dla wszystkich nadpobudliwych, niewyżytych, nie znających granic przyzwoitości, chamstwa i tego wszystkiego innego, co komukolwiek w kimkolwiek przeszkadza:
Czytać tak, aby przeczytać coś tak, jakby tam było, choć wcale tam tego nie ma, a wszystko po to by wyszło na Twoje i przypadkiem się nie okazało, że ktoś Cię obraził lub jest mądrzejszy od Ciebie. I odpowiedzieć tak, jakby nic się nie stało, ale w odpowiedzi swojej masz zamysł, że i tak wiesz swoje, więc drugi ktosiu idź i w dupę sie pocałuj. Albo nie odpowiadać wcale. To też dobry sposób, by mieć poczucie, że diabelskie nasienie olałeś właśnie ciepłym moczem.
Polecam, sprawdzona metoda. Icon_smile2

P.S. Cytat specjalnie nie został opatrzony od kogo pochodzi, bo moja wypowiedź nie jest bezpośrednią odpowiedzią na post jszmilesa. Po prostu jego zakończenie dyskusji z kajmanem idealnie obrazuje, to co chciałem przekazać. Chciałem tylko powiedzieć, że są sposoby, by do takich kretyńskich i dziecinnych sytuacji, jakie od czasu do czasu mają tu miejsce, nie dochodziło. Wystarczy odrobina zdrowego rozsądku. Naprawdę. To nie jest trudne. Pamiętajcie jednak, że cywilizowana i konstruktywna wymiana zdań zawsze jest w cenie. Tak mówię tylko, gdybyście nie chcący zupełnie odlecieli w totalnie inną stronę.

I owszem pozdrawiam wszystkich, bo niby czemu nie... Icon_mrgreen
30.07.2009 01:13 AM
Cytowanie selektywne
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #71
 
Icon_mrgreen

[Obrazek: spotify-screenshot.png]
30.07.2009 12:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
 
Przyszłość mycharts.pl jest oczywista. Najlepszy w Polsce portal muzyczny, a w przyszłości może wytwórnia płytowa promująca młode talenty Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
04.08.2009 09:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Abok Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Dec 2008
Post: #73
 
Konrad napisał(a):Przyszłość mycharts.pl jest oczywista. Najlepszy w Polsce portal muzyczny, a w przyszłości może wytwórnia płytowa promująca młode talenty Icon_mrgreen
Hmm... ja tam myślę, że się to przeobrazi w portal społecznościowy Icon_mrgreen Nasza-klasa potrzebuje konkurencji.
04.08.2009 10:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #74
 
Konrad napisał(a):Przyszłość mycharts.pl jest oczywista. Najlepszy w Polsce portal muzyczny, a w przyszłości może wytwórnia płytowa promująca młode talenty Icon_mrgreen
przepraszam, ale czy to jest cały komentarz administratora do tej poważnej sytuacji?
04.08.2009 10:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #75
 
właśnie! Icon_razz2 tak sie napiciłem żeby swoją opinie wyraźić Icon_smile

żart Icon_mrgreen
04.08.2009 11:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
 
ku3a napisał(a):
Konrad napisał(a):Przyszłość mycharts.pl jest oczywista. Najlepszy w Polsce portal muzyczny, a w przyszłości może wytwórnia płytowa promująca młode talenty Icon_mrgreen
przepraszam, ale czy to jest cały komentarz administratora do tej poważnej sytuacji?
Zapewne tak...

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
04.08.2009 01:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
 
ku3a napisał(a):przepraszam, ale czy to jest cały komentarz administratora do tej poważnej sytuacji?

Nie, nie jest to cały komentarz, lecz nie mam czasu na czytanie wszystkich dyskusji na forum, bo to jest już niemożliwe.

Kolega bear mógł chociaż zacytować posty, w których czuł się obrażany przez kogoś lub zgłosić to mnie (wyraźnie pisze to w regulaminie).

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
04.08.2009 03:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
 
Konrad napisał(a):
ku3a napisał(a):przepraszam, ale czy to jest cały komentarz administratora do tej poważnej sytuacji?
Kolega bear mógł chociaż zacytować posty, w których czuł się obrażany przez kogoś lub zgłosić to mnie (wyraźnie pisze to w regulaminie).
Akurat kolega bear nie został osobiście przez nikogo obrażony (sorry, że piszę za Niego, ale tutaj Go już nie ma), ale nie zdzierżył pewnych zachowań na tym forum.
04.08.2009 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #79
 
Konrad, ale mimo wszystko zrobiłbyś choć raz coś dla forum.
04.08.2009 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
 
kajman napisał(a):ale nie zdzierżył pewnych zachowań na tym forum.

brzmi to dość enigmatycznie

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
04.08.2009 08:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości