Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bearlista 80, 27.7.2009
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Nov 2008
Post: #1
Bearlista 80, 27.7.2009
Człowiek jest istotą z natury wolną.
Sam kształtuje swoje życie, decyduje o swoim losie, zarówno w kwestiach ważnych jak i tych nieco mniej ważnych (na przykład o tym na jakim forum i dlaczego się udziela).

To moja ostatnia lista publikowana na mycharts. A na pewno na takim mycharts, jakie jest teraz.
To już nie jest to samo forum, które odkryłem jesienią ubiegłego roku.
To już nie jest moje forum.
Takie, z którym mógłbym się w pełni identyfikować.
Takie, na które wchodziłem z niekłamaną przyjemnością, i któremu z radością poświęcałem mnóstwo wolnego czasu.

Są rzeczy, których nie jestem w stanie zaakceptować i tolerować.
Pospolite chamstwo, prostactwo, prymitywizm, cechy typowe dla wypowiedzi jednego z tutejszych userów. A jeszcze trudniej zakceptować mi obojętność, a nawet ciche przyzwolenie na tego typu zachowania przez większość z nas, z adminem naszym szanownym na czele.

Napisałem "większość z nas", bo sam też mam sobie dużo do zarzucenia. Sam wiele razy umyłem ręce, zwyczajnie nie chciało mi się tracić energii i czasu by angażować się w nieswoje konflikty. Ale wiem, że jeśli widzimy zło i nie interweniujemy, sami również to zło czynimy.

Nie chcę być częścią takiej społeczności. Jeśli jest zgoda na to by tym forum trząsł sfrustrowany trzydziestoparoletni dzieciak, by bezkarnie i bez żadnych konsekwencji pluł i obrażał znaczną część użytkowników, by wyżywając się na innych leczył swoje kompleksy, dla mnie nie ma już tutaj miejsca. Nie zwykłem z własnej woli przebywać tam, gdzie źle się czuję.

Jasne, że jest mi cholernie żal, bo spotkałem tutaj wielu świetnych ludzi, poznałem wiele list któe stały się mi bliskie (i tak - już jako gość a nie użytkownik - będę je odwiedzał, muszę przecież skądś "kserować" piosenki na mój chart).
A nawet jeśli kilka list nie jest mi bliskich, to zawsze szanowałem tę różnorodność i nigdy nie czułem powodu by się wywyższać, wyzłośliwiać, drwić, szydzić z czyjegoś gustu.

Zainteresowani bez trudu znajdą moją listę, wiem że to nie będzie to samo co na forum, ale przyczyny wyjaśniłem powyżej. Radziłem sobie bez mycharts wcześniej, więc teraz też sobie poradzę. Tak jak napisałem już w innym miejscu - moje życie nie zaczyna i nie kończy się na mycharts. I strasznie żal mi tych, którzy nie mają tego szczęścia.

To nie jest impuls, lecz efekt głębokich rozmyślaniach. Po prawdzie to już kilka tygodni temu powiedziałem sobie, że jeśli nic się na tym forum nie zmieni to stąd odejdę. Zmieniło się - jest jeszcze gorzej. Czarę goryczy przelał to, co wydarzyło się sobotę przy topie MJ u aaktt'a. Jeśli można tutaj takie rzeczy, to ja dziękuję...

To przemyślana decyzja, dlatego proszę o jej uszanowanie.

bear

Ale jeśli kiedyś to forum znormalnieje, z przyjemnością tutaj powrócę.



Bearlista 80, 27.7.2009

1 1 5 Dream Theater "Take your fingers from my hair"
2 3 7 Riverside "Left out"
3 2 7 Dream Theater "The best of times"
4 6 5 Archive "Collapse/Collide"
5 4 6 The Pineapple Thief "Bitter day"
6 15 37 Cree "Nagle ktoś"
7 9 29 Jean Lubera i Piotr Nalepa "Czarno - czarny film"
8 5 7 Placebo "Ashtray heart"
9 18 3 Placebo "Kings of medicine"
10 7 9 Elbow "Weather to fly"
11 8 18 Katie Melua "Toy collection"
12 12 18 The Raconteurs "Carolina drama"
13 13 11 IQ "The province"
14 14 19 Placebo "Battle for the sun"
15 10 11 Riverside "Egoist hedonist"
16 11 5 Placebo "Wouldn't it be good"
17 39 2 Emiliana Torrini "Birds"
18 27 3 Dream Theater "Wither"
19 26 3 Marillion "Especially true"
20 20 35 Marillion "Happiness is the road"
21 40 2 Kings Of Leon "Manhattan"
22 22 7 Satellite "Afraid of what we say"
23 23 4 Faun Fables "Pictures"
24 25 5 Elbow "Some riot"
25 19 15 Votum "Away"
26 21 6 KruK "Before he'll kill you"
27 34 11 Cree "Przywiązanie"
28 16 11 Steven Wilson "Salvaging"
29 24 18 KruK "Reality (it's a foolish cry)"
30 37 2 Archive "Chaos"
31 17 11 Cloud Cult "May your hearts stay strong"
32 42 40 Balcar i Styczyński "Modlitwa"
33 35 4 IQ "Life support"
34 N 1 Cree "Wojownik światła"
35 29 8 Believe "Memories"
36 N 1 Kings Of Leon "Be somebody"
37 28 8 Eric Clapton & Steve Winwood "Presence of the lord"
38 30 8 Koniec Świata "1980"
39 31 9 Votum "Train back home"
40 36 11 Archive "Day that you go"
41 46 2 Manic Street Preachers "This joke sport severed"
42 N 1 Placebo "Speak in tongues"
43 N 1 Żywiołak "Moja mała"
44 N 1 Phideaux "Love theme from number seven"

45 48 2 Katie Melua "Somewhere in the same hotel"
46 44 52 Katie Melua "What I miss about you"
47 41 9 Kings Of Leon "Notion"
48 N 1 Riverside "Driven to destruction"
49 N 1 Arctic Monkeys "Crying lightning"
50 N 1 The Dead Weather "Hang you from the heavens"


wypadły:
32. Manic Street Preachers "Facing page: top left" (6)
33. Gaba Kulka "Niejasności" (10)
38. Regina Spector "Human of the year" (2)
43. Lacrimosa "Die taube" (2)
45. Sarah Jarosz "Egde of a dream" (2)
47. Metallica "All nightmare long" (15)
49. Archangelica "Light transmission" (2)
50. Cisza Jak Ta "W naszym niebie" (12)


Nieszczęśliwa:
Steven Wilson "No twilight within in the courts of the sun"
The Mars Volta "Luciforms"
The Verve "Valium skies"
Emiliana Torrini "Gun"
Dolores O'Riordan "Stupid"
Bill Callahan "Too many birds"
Guns N'Roses "Madagascar"
Crimson Jazz Trio "Inner garden"
One EskimO "Astronauts"
The Notwist "The devil, you + me"
Paco De Lucia "Entre dos aguas"
Kasia Nosowska "Ta zabawa nie jest dla dziewczynek"
Joe Bonamassa "Lonesome road blues"
Pearl Jam "The fixer"
Lidia Jazgar i Galicja "Serce wierne"
Fanfarlo "Drowning man"
Seether "I've got you under my skin"
Yoka Shire "Shiver"
Belle & Sebastian "God help the girl"
Indios Bravos "Na początku jest najłatwiej"
27.07.2009 09:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 265
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
Re: Bearlista 80, 27.7.2009
Szanuję Twoją decyzję, ale jest mi żal. Rozumiem motywy, które Tobą kierują chociaż nie odbieram ich aż tak ostro.
bear napisał(a):To już nie jest to samo forum, które odkryłem jesienią ubiegłego roku.
To już nie jest moje forum.
Takie, z którym mógłbym się w pełni identyfikować.
Takie, na które wchodziłem z niekłamaną przyjemnością, i któremu z radością poświęcałem mnóstwo wolnego czasu.
Są rzeczy, których nie jestem w stanie zaakceptować i tolerować.
Pospolite chamstwo, prostactwo, prymitywizm, cechy typowe dla wypowiedzi jednego z tutejszych userów. A jeszcze trudniej zakceptować mi obojętność, a nawet ciche przyzwolenie na tego typu zachowania przez większość z nas, z adminem naszym szanownym na czele.
Ale jeśli kiedyś to forum znormalnieje, z przyjemnością tutaj powrócę.
Cóż, dla mnie jest to to samo forum, jakie jest od ponad dwóch lat. Może dlatego, że i listoholika znam dłużej i pamiętam, że wcześniej też miał zagrywki, które przekraczały granicę dobrego smaku. Może trochę bardziej się przyzwyczaiłem.
Ale przecież w tej sprawie liczą się Twoje odczucia, więc jest oczywiste, że robisz to, co uważasz za słuszne.
Ja też pewnych rzeczy nie jestem w stanie zaakceptować. Zachowanie się listoholika też budzi we mnie negatywne uczucia, którym dawałem czasem wyraz. Czasem, bo w pewnych przypadkach (nie chcę wchodzić w szczegóły) nie uważałem tego za stosowne.
Nie uważam, że zawsze byliśmy obojętni. Różne osoby wypowiadały się i pisały na ten temat. Nie za często, ale jednak. Nie jest to usprawiedliwienie ani tłumaczenie się, po prostu w niektórych sytuacjach trudno interweniować.
Akurat byłem w szpitalu, kiedy wyszła historia z listą Pawła i jego wątkiem w innym miejscu. Jak wróciłem, ten drugi wątek był już zamknięty. Gdyby nie to, napisałbym w nim kilka słow, ale w takiej sytuacji już nie chciałem. Ale czytając je mimo że bardzo nie podobało mi się, to, co robił tam listoholik, ale zauważyłem, że i druga strona nie jest zupełnie bez winy. Tam przydałby się głos rozsądku we wczesnej fazie dyskusji.
Miałem to napisać w innym miejscu, ale pasuje mi do poprzedniego zdania: Na wątku aaktta w trójkę wypowiedzieliśmy się stanowczo i bez okazywania zbytnich emocji. I jaki był odzew? Tylko przyczepienie się do jednego zdania, w którym Aro moim zdaniem przeszarżował. Resztę po prostu pozostawił bez komentarzy i w tym wątku już więcej złośliwości z jego strony nie zauważyłem.
Nie zamierzam podważać Twojej decyzji, ale wydaje mi się, że właśnie taka postawa, jak w wątku z topem MJ jest lepszym rozwiązaniem. Myślę, że takie nie wyrażanie zgody na pewne zachowania jest w stanie przynajmniej częściowo coś zmienić. Może wtedy nie odejdzie kolejna osoba, która nie wytrzyma tej atmosfery.
Jak niedawno powiedział mi ktoś przez telefon, przemawia przeze mnie prywata. Na pewno też, bo lubię i Ciebie i Twoją listę, a oglądanie jej w innym miejscu to już nie będzie to. Ale żal mi będzie chyba każdej listy, która zniknie (listy listoholika także i tutaj jest w dużym stopniu mój problem). Jestem na pewno mocniej związany z tym miejscem niż Ty i obawiam się, że na pewno nie tworzyłbym z takim entuzjazmem swojej listy, gdybym nie był na tym forum.
Na szczęście na samym końcu pozostawiasz mi (i pewnie nie tylko mi) pewną nadzieję. Oby to się stało jak najprędzej.
27.07.2009 11:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
bear napisał(a):To moja ostatnia lista publikowana na mycharts.
nie podoba mi sie to zdanie... ale rozumiem...
bear napisał(a):Czarę goryczy przelało to, co wydarzyło się sobotę przy topie MJ u aaktt'a.
hmm... przyznam się, że nie wiem o co dokładnie chodzi, bo po prostu nie byłem przez weekend na mychartsie poza zapostowaniem swojej listy... Podobnie nie bardzo orientuję się o co biega z Lolą...

Trudno sie z Tobą nie zgodzić w wielu kwestiach... I zdaję sobie sprawę, że wielu z nas się do tego przyczyniło... Przyznam się, że nie mam pojęcia jak rozwiązać taką sytuację... Do tej pory [znaczy do pory do której wszystko było okey] nie były potrzebne żadne bany, warny itp. I chciałbym aby było tak dalej, ale chyba na to nie ma szans... Zdaję sobie sprawę, że ja jako jeden z Administratorów powinienem coś z tym zrobić. Ale przyznam że nie mam pojęcia co. Już o tym pisałem i właściwie nie wiem czy to jest dobre miejsce na taką dyskusję, ale jak przeczytałem Twój post to chciałem coś tu napisać...

Zacząłem pisać, ale to nie miejsce i czas [jestem w firmie] więc wykasowałem kolejne zdania... Pewnie w ciągu kilku dni wrócę do tematu... Nie wiem może założyć wątek na pomysły jak uzdrowić atmosferę...

Jeszcze jedno teraz. Ja też radziłem sobie z listą przed mychą. Z drugiej strony jakoś ciężko mi sobie wyobrazić abym nie poczytał innych list czy ogólnie innych wątków... Faktem jest, że ostatnio mniej sie tu udzielam, ale mam nadzieję, że to tylko przejściowa sytuacja...

Kończę, bo coraz bardziej chaotycznie zaczynam pisać...

pees. i to w tygodniu gdzie świetne ruchy na Twojej liście!!! Szczególnie nowe...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.07.2009 12:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 265
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Yacy napisał(a):Przyznam się, że nie mam pojęcia jak rozwiązać taką sytuację...
Zdaję sobie sprawę, że ja jako jeden z Administratorów powinienem coś z tym zrobić. Ale przyznam że nie mam pojęcia co.
No i właśnie na tym polega cały problem. Nie za bardzo jest co z tym zrobić. Problem polega na tym, że listoholik:
1. prezentuje bardzo ciekawą listę (a nawet gdyby nie była ciekawa to jako jego prywatna lista ma pełne prawo tu być)
2. doskonale orientuje się w znacznej części tego, co się obecnie się dzieje w muzyce
3. pisze mądre i wyważone komentarze
4. potrafi wykazać się błyskotliwym poczuciem humoru
5. naskakuje na muzykę na niektórych listach i na różne rzeczy na różnych wątkach i nie byłoby w tym nic nagannego, gdyby nie to, że
6. często przekracza granice dopuszczalne w normalnej dyskusji obrażając swoich rozmówców.
I właśnie z tym elementem wymienionym w p. 5 jest problem.
Wszelkie administracyjne konsekwencje dopprowadzić mogą do tego, że zabraknie listoholika, a z nim tego co wymieniłem w p. 1-4, a czego by mi i nie tylko mi brakowało.
Brak konsekwencji już doprowadził do odejścia beara i powstaje pytanie, kto i kiedy będzie następny.
Być może rozwiązaniem będzie komentowanie niewłaściwych (ich zdaniem) wypowiedzi listoholika przez każdego, kto tak je odbiera i na nie w danym momencie trafił. Może fakt ich nieakceptowania przez (jak sądzę) sporą część forumowiczów coś zmieni. Mam nadzieję, że tak się stanie.
27.07.2009 12:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #5
 
Szkoda, że tak zadecydowałeś Cóż. To jest Twój wybór. Powiem Ci , że z miłą chęcią zaglądałem w Twoje zestawienia. Podobnie jak do Listoholika, Sarafela czy Koszmarka(choć ten coś się opóźnia ostatnio).
Fajnie czasem się z tobą pisało. Mam cichutką nadzieję, że zajrzysz czasem na e-migranta i podrzucisz mi coś od siebie na Listę.
Pozdrawiam ciepło
Janek
27.07.2009 12:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Kolejne bardzo udane notowanie.
"Be Somebody" widzę już dzisiaj trzeci raz jako debiutanta Icon_smile2

Szkoda, że to Twoja ostatnia lista na tym forum...
(wybaczcie jeśli coś powtórzę, ale nie czytałem jeszcze kilku powyższych postów)

bear napisał(a):Sam wiele razy umyłem ręce, zwyczajnie nie chciało mi się tracić energii i czasu by angażować się w nieswoje konflikty. Ale wiem, że jeśli widzimy zło i nie interweniujemy, sami również to zło czynimy.
Wiem o czym mówisz, ale ja patrzę na to trochę inaczej. W ciągu ostatniego roku denerwowało mnie, że ilekroć zabierałem się za nadrabianie zaległości na forum, musiałem czytać setki prowadzonych w podobnym tonie dyskusji, które zwykle kończyły się jakąś aferą. Na pewno w dużym stopniu zniechęcało mnie to do wnikliwego przeglądania tego forum.

Teraz mam wakacje i postanowiłem sprawdzić, czy rzeczywiście jest tutaj aż tak źle. W ciągu tych dwóch tygodni zdecydowanie przeważały rzeczowe dyskusje na tematy okołomuzyczne. Poza tym trzeba też docenić wagę audycji w Radiu Orbit, które są dla wielu osób podstawowym elementem tego forum, jeśli chodzi o przekaz muzyczny. Sam od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy nie pójść w tę stronę i swoją aktywność na forum ograniczyć do słuchania i nadawania audycji oraz komentowania tych najciekawszych list.
Kolejnym ważnym elementem, który wpłynął na moje pozytywne postrzeganie tego forum w ostatnim okresie czasu są topy wykonawców, które są świetnym sposobem na poszerzenie muzycznej wiedzy. A ostatnio tych topów się tutaj namnożyło i wydaje mi się, że to bardzo dobry kierunek dla tego forum.

Jeśli chodzi o samych użytkowników. To co imponowało mi od wielu lat na forum.lp3 i mycharts.pl to wysoki poziom dyskusji i kultury użytkowników. Wcześniej nie spotkałem się z czymś takim w internecie. Na innych forach, które w przeszłości odwiedzałem było dużo więcej wyzwisk, nietolerancji i - przede wszystkim - nie było tam aż tylu ludzi, z którymi rzeczywiście można pogadać na pewnym poziomie oraz takich, którzy rzeczywiście doceniają to co robisz.

Pojawienie się większej liczby użytkowników wiązało się w naturalny sposób z obniżeniem poziomu dyskusji. Według mnie nie należy zrzucać winy za całe zło na Listoholika. Wręcz przeciwnie - jego wypowiedzi mnie nie rażą, wydają się być przemyślane i często nasączone poczuciem humoru, bądź ironią - co w moim mniemaniu powinno raczej dodawać temu forum kolorytu. Ale z drugiej strony - jako że jest to forum muzyczne, skupiające w większości ludzi wrażliwych, często nadwrażliwych, czasem (z tego co widzę) również osoby niezrównoważone emocjonalnie - niektóre sformułowania, które w zamyśle miały być żartem, nie są przez wszystkich jako żart interpretowane.

Mnie osobiście bardziej rażą tendencyjne reakcje niektórych osób na każdą wypowiedź o charakterze prowokującym. W życiu nie spotkałem się z taką podatnością na nawet najlżejsze prowokacje, jak tutaj. Nie wiem czemu, niektóre osoby sprawiają wrażenie jakby tylko czekały na to, aż ktoś je sprowokuje i wreszcie będą mogły wyrazić swoje niezadowolenie.

To wszystko postrzegane jest przeze mnie jako fascynujące zjawisko socjologiczne, ale rozumiem, że niektórych może to zniechęcać do tego forum. Mając na uwadze wolność słowa jaka u nas panuje, banowanie userów nie byłoby dobrym wyjściem. Dobrym pomysłem byłoby natomiast usuwanie postów, które odchodzą od tematu dyskusji oraz zamykanie niepotrzebnych tematów.

Tyle ode mnie w sprawie forum.
Myślę, że jakieś kroki - ale nie zbyt pochopne - powinny zostać uczynione. Nie może być przecież tak, że na bezsensownych utarczkach pewnych osób, tracą ci, których utarczki owe nie dotyczą, bo prędzej czy później w ten sposób z forum znikną wszystkie najlepsze listy, a zostaną tylko nieregularne emo-listy bez wyrazu i listy-skały pozbawione emocji.

Gdzie można spodziewać się następnych notowań?
Twoja lista należała do moich ulubionych na tym forum i chciałbym wiedzieć co dalej będzie się z nią działo.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.07.2009 12:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
dzięki mrsap! własciwie napisałeś to co ja chciałem naisać, więc pozwolę sobie skorzystać [łatwiej przytaknąć, niż samemu to ubrać wsłowa ;-P]:
mrsap napisał(a):na forum.lp3 i mycharts.pl to wysoki poziom dyskusji i kultury użytkowników
zdecydowanie się zgadzam, ale
mrsap napisał(a):Pojawienie się większej liczby użytkowników wiązało się w naturalny sposób z obniżeniem poziomu dyskusji.
tu już nie do końca. Nie wydaje mi sie aby to sie musiało wprost przekładać...
mrsap napisał(a):Według mnie nie należy zrzucać winy za całe zło na Listoholika
mrsap napisał(a):niektóre osoby sprawiają wrażenie jakby tylko czekały na to, aż ktoś je sprowokuje i wreszcie będą mogły wyrazić swoje niezadowolenie.
dokładnie! rozumiem jeszcze jak ktoś odnosi się do czegoś co dotyczy go bezpośrednio, ale jeśli nie ... :roll:
mrsap napisał(a):Dobrym pomysłem byłoby natomiast usuwanie postów, które odchodzą od tematu dyskusji oraz zamykanie niepotrzebnych tematów.
i tu się pojawia problem. To powinien robić Admin, ale powinien to robić rzetelnie. Rzetelność = czas. I to jest mój największy problem... Nie mam pojęcia jak to pogodzić...
mrsap napisał(a):Nie może być przecież tak, że na bezsensownych utarczkach pewnych osób, tracą ci, których utarczki owe nie dotyczą
dokładnie! Tylko obawiam się , że apel o powściągliwość w utarczkach może przynieść skutki odwrotne...

czy ta dyskusja nie poinna znaleźć się w dziale "KLUB FORUM"? No niestety ja w pracy nie mogę moderować...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.07.2009 01:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Szczerze mówiąc nie wiem o co poszło, o co chodzi. Mnie Listocholik nie denerwuje. jego zaczepki traktuję jako żart, bądź w ogóle nie podejmuję dyskusji.
Życie nie kończy się na Mycharts i dlatego też nie działam tak emocjonalnie i spokojnie postuję listy dla ludzi, którzy w przynajmniej minimalnym stopniu są nią zainteresowani, bądź coś tam z niej wezmą (jakiś kawałek). Inaczej postowanie tutaj nie miało by sensu. Chociaż pisząc tutaj mam jakieś zabezpieczenie w przypaku utraty danych na komputerze.
Generalnie staram się śledzić wszystkie listy, z tym że niekóre bardziej, inne mniej. Ignoruję też rzeczy, które mnie nie interesują, więc może dlatego nie zauważyłem niczego niestosownego. Ale to tylko moje podejście.
Na pewno bedzie mi szkoda Twojej listy, bo to była (JEST) jedna z moich ulubionych, na które czekałem.
Mam nadzieję, że z forum lp3 nie zrezygnujesz i pojawisz się na zlocie Icon_smile2

Co do listy, to widzę że staje się ona coraz bardziej progresywna, lecz mnie to wcale nie przeszkadza Icon_surprised

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
27.07.2009 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Dyskusja na temat stanu aktualnego i przyszłości forum została przeniesiona do innego tematu.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.07.2009 02:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 265
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
mrsap napisał(a):Według mnie nie należy zrzucać winy za całe zło na Listoholika. Wręcz przeciwnie - jego wypowiedzi mnie nie rażą, wydają się być przemyślane i często nasączone poczuciem humoru, bądź ironią - co w moim mniemaniu powinno raczej dodawać temu forum kolorytu. Ale z drugiej strony - jako że jest to forum muzyczne, skupiające w większości ludzi wrażliwych, często nadwrażliwych, czasem (z tego co widzę) również osoby niezrównoważone emocjonalnie - niektóre sformułowania, które w zamyśle miały być żartem, nie są przez wszystkich jako żart interpretowane.
Oczywiście, znaczna część jego wypowiedzi skrzy się humorem i ironią (dlatego tak lubię wchodzić z nim w polemiki, ale czasami przywali zupełnie w innym stylu. Kiedy w pewnej dyskusji uzi napisała:
a w jakiej kategorii/o jaki tytuł Listoholik walczy? ;]
odpowiedział (moim zdaniem przekraczając granicę dobrego smaku):
ja o nic nie walczę, 'zasmarkaną piaskownicę' pozostawiam Wam.
Z kolei stwierdzenie:
... ty taki obrońca dziewczynek z ADHD, dysortografią i niepohamowanym słowotokiem
jest nie w porządku do owej dziewczynki.
No a już stwierdzenie:
reszta to uzi, Pawełki, prz, Lole AND jej przyszle siostry & kuzynki, i inne prostytutki, żałośnie cieknące po gaciach
jest już zdecydowanie poniżej jakiejkolwiek krytyki.
Takie odzywki dziwią mnie w wykonaniu człowieka, który błyskotliwie potrafi zripostować wiele innych wypowiedzi.
Yacy napisał(a):mrsap napisał/a:
Według mnie nie należy zrzucać winy za całe zło na Listoholika
mrsap napisał/a:
niektóre osoby sprawiają wrażenie jakby tylko czekały na to, aż ktoś je sprowokuje i wreszcie będą mogły wyrazić swoje niezadowolenie.
dokładnie! rozumiem jeszcze jak ktoś odnosi się do czegoś co dotyczy go bezpośrednio, ale jeśli nie ...
Jak napisałem wcześniej druga strona też nie jest bez winy, ale pewne wypowiedzi jak te, które podałem wyżej są niewspółmierne do wypowiedzi do których się odnoszą. A że wchodzą nie do swoich dyskusji? Może to dlatego, że inne osoby do nich nie weszły i nie pohamowały w zarodku?
Yacy napisał(a):czy ta dyskusja nie poinna znaleźć się w dziale "KLUB FORUM"? No niestety ja w pracy nie mogę moderować...
Nie sądzę, bo dotyczy także tej listy i trzeba by ją było przenieść razem z tym co napisał bear. Sorry, mimo że piszemy o listoholiku to jest dyskusja wynikająca z decyzji beara i powinniśmy uszanować to, że napisał to w tym właśnie miejscu. Przecież mógł napisać. To moja ostatnia lista. Przyczyny mojej decyzji podałem w wątku xxx xxxxxxxx x xxxxx w dziale "KLUB FORUM" i wtedy tam byśmy dyskutowali.
27.07.2009 03:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
kajman napisał(a):Nie sądzę, bo dotyczy także tej listy i trzeba by ją było przenieść razem z tym co napisał bear. Sorry, mimo że piszemy o listoholiku to jest dyskusja wynikająca z decyzji beara i powinniśmy uszanować to, że napisał to w tym właśnie miejscu. Przecież mógł napisać. To moja ostatnia lista. Przyczyny mojej decyzji podałem w wątku xxx xxxxxxxx x xxxxx w dziale "KLUB FORUM" i wtedy tam byśmy dyskutowali.
Zgadzam się z Tobą, ale trzeba też uwzględnić fakt, że utworzenie oddzielnego tematu w dziale KLUB FORUM z wyjaśnieniem problemu w tytule, ma szansę przyciągnąć więcej potencjalnych zainteresowanych zabraniem głosu w dyskusji.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.07.2009 03:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
I tam możemy coś napisać, lecz akurat ta sytuacja dotyczy jednej z moich ulubionych list i uzytkowników, więc udzielam się tu.
Po za tym nie znam w pełni sprawy.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
27.07.2009 03:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 414
Dołączył: Aug 2008
Post: #13
 
Ojej!
Co tu się porobiło...
Hmm... ostatnio mało się udzielałem w innych tematach niż radio i jakiś losowy jeden, bo czasu mało i jakoś nie zauważyłem żadnych ostrych wydarzeń ostatnio...
Kurde, nieciekawie. :roll:

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
27.07.2009 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #14
 
Liczę, że WRÓCISZ. Pozdrawiam
19.08.2009 06:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Lista Beara jest publikowana teraz na Jego blogu. Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
20.08.2009 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 049
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
bear, mimo wszystko wróc do nas Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
26.08.2009 11:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  bearlista bear 24 4 614 06.10.2012 03:17 PM
Ostatni post: thestranglers
  Bearlista 91, 11.10.2009 bear 25 5 615 17.10.2009 10:06 PM
Ostatni post: Yacy
  Bearlista 90, 4.10.2009 bear 13 2 848 10.10.2009 12:49 PM
Ostatni post: emigrant
  Bearlista 89, 27.9.2009 bear 14 4 411 03.10.2009 10:37 AM
Ostatni post: saferłel
  Bearlista 88, 20.9.2009 bear 12 3 112 24.09.2009 05:10 PM
Ostatni post: emigrant
  Bearlista 87, 14.9.2009 bear 20 4 069 17.09.2009 10:09 PM
Ostatni post: bear
  Bearlista 86, 6.9.2009 bear 16 4 140 13.09.2009 03:49 PM
Ostatni post: michal91d
  Bearlista 85, 31.8.2009 bear 23 4 706 06.09.2009 01:24 PM
Ostatni post: bear
  Bearlista 79, 23.7.2009 bear 14 3 008 26.07.2009 11:06 PM
Ostatni post: emigrant
  Bearlista 78, 16.7.2009 bear 24 5 470 18.07.2009 01:04 AM
Ostatni post: mrsap

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości