Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Veils - Sun Gangs
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
The Veils - Sun Gangs
[Obrazek: 37934256.JPG]

Album z kwietnia, ale niestety mało o nim słychać na tym forum, a szkoda. Trzeci studyjny album nowozelandzko-brytyjskiego projektu nosi tytuł ''Sun Gang'', a promuje ją (ciągle) singiel ''The Letter''. To czym wyróżniają się od innych indie rockowych zespołów, to przede wszystkim spora dawka melancholii i spokoju emanująca z ich kompozycji, wywodząca się jakby spod patronatu samego Nicka Cave'a. Po drugie grają różnorodnie. Na płycie oprócz miniaturowych, ślicznych ballad można znaleźć rozpędzonego singla ''The Letter'' (gdy biorą się za mocniejsze granie też wychodzą im rzeczy bardzo oryginalne i nietuzinkowe - o czym pisałem przy okazji pojawienia się tego nagrania na DLP) czy ośmiominutową suitę ''Larkspur'' będącą hołdem dla zespołu The Doors. Po pierwszym przesłuchanie album lekko mnie rozczarował (szczególnie po tym co pokazał przebojowy singiel), ale teraz słucham go coraz więcej, z coraz większą przyjemnością.

1. "Sit Down By the Fire" 3:51
2. "Sun Gangs" 3:43
3. "The Letter" 3:32
4. "Killed By the Boom" 2:50
5. "It Hits Deep" 5:27
6. "Three Sisters" 2:32
7. "The House She Lived In" 3:47
8. "Scarecrow" 3:31
9. "Larkspur" 8:33
10. "Begin Again" 3:15

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.07.2009 09:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
saferłel napisał(a):Na płycie można znaleźć ośmiominutową suitę ''Larkspur'' będącą hołdem dla zespołu The Doors.

trzeba to nagranie podrzucić kajmanowi, będzie miał w najnowszym notowaniu nowość na 1. Icon_mrgreen
26.07.2009 10:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Hehe, też tak pomyślałem, tym bardziej, że sam raczej nie pozna, bo nie ma tego u nikogo w top 30. Mogłoby mu się faktycznie spodobać.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.07.2009 11:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #4
 
Jestem fanem. Od tego roku. Zdecydowanie. Ale uderzylo mi do glowy po raz pierwszy nisamowicie nagranie ktore pojawilo sie na koncowych napisach filmu "Mr. Brooks" ktory ogladalem rok temu jesienia. I nie moge sie od niego uwolnic, tak sobie wracam do niego co dwa miesiace... A moim przebojem lata jest "Compulsion" Doves ale juz zaczynam pisac nie na temat...

https://radio-orbit.pl/
21.08.2009 04:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Na płycie oprócz miniaturowych, ślicznych ballad można znaleźć rozpędzonego singla ''The Letter'' (gdy biorą się za mocniejsze granie też wychodzą im rzeczy bardzo oryginalne i nietuzinkowe - o czym pisałem przy okazji pojawienia się tego nagrania na DLP) czy ośmiominutową suitę ''Larkspur'' będącą hołdem dla zespołu The Doors.
Dopiero dotarłem do tego wątku.
Nie wiedziałem o tym, a od początku utwór mi Doorsami "śmierdział". Wprawdzie przydałoby się jeszcze "Manzarkowanie", ale i tak jest rewelacyjnie.
A płytę muszę poznać, choć pewnie "Larkspur" odbiega stylistycznie od reszty.
22.08.2009 01:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Veils - .​.​.​And Out Of The Void Came Love kajman 3 340 12.03.2023 12:24 AM
Ostatni post: kajman
  The Veils - Time Stays, We Go saferłel 1 968 25.02.2013 08:29 PM
Ostatni post: michal91d

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości