Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Sade
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #61
RE: Mychartsowy Top Sade
No nie jest to muzyka dla mnie, choć oczywiście pozytywów się doszukałem. Zbyt wyłagodzona, żebym poczuł jakąś emocjonalną więź, ale i zbyt prosta i skromna, żeby szukać tu jakiegoś większego artyzmu; z miejsca 12 punktów dałem piosence, która jak mi się zdaje, wyłamała się z tego schematu.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2021 01:51 AM przez Dobromiera.)
06.02.2021 01:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 884
Dołączył: Jan 2020
Post: #62
RE: Mychartsowy Top Sade
Artur.O napisał(a):ale i zbyt prosta i skromna, żeby szukać tu jakiegoś większego artyzmu
rozumiem, że nie jest to zbyt popularna muzyka tutaj, ale żeby od razu odbierać Sade artyzm... Icon_eek

Sundrajta napisał(a):A ja właśnie zaczynam odsłuchy i jest cudownie, klimatycznie.
cieszy mnie bardzo ta opinia Icon_smile za każdym razem odczuwam idealny dla siebie klimat dzięki Sade, stąd pewnie mój wybór.

I chyba czas najwyższy ostatecznie się mu poddać i jakimś cudem ułożyć tę finałową dziesiątkę...
06.02.2021 10:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #63
RE: Mychartsowy Top Sade
stokrotka napisał(a):za każdym razem odczuwam idealny dla siebie klimat dzięki Sade, stąd pewnie mój wybór
Odkryłem dwa cudowne nagrania dzięki Twojej decyzji, dziękuję! Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2021 03:10 PM przez thestranglers.)
06.02.2021 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #64
RE: Mychartsowy Top Sade
Artur.O napisał(a):ale i zbyt prosta i skromna, żeby szukać tu jakiegoś większego artyzmu
powszechnie wiadomo, że te same dźwięki można odbierać zdecydowanie inaczej Icon_wink2
Sade to dla mnie artyzm w czystej postaci! no i jakoś nie mogę się zgodzić z określeniem, że to prosta i skromna muzyka.
ale zamiast się spierać wolę posłuchać, bo zostało mi 19 utworów i nijak nie chcą się zmieścić w 10 Icon_razz właściwie mam problem tylko z jednym utworem, bo 9 już zaparkowało Icon_wink2 jutro rozstrzygnę.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.02.2021 12:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #65
RE: Mychartsowy Top Sade
Ja mam finałową dwudziestkę, ale to wszystko mi się tasuje! Lider (wielce niespodziewany) po pierwszym odsłuchu spadł na swoje miejsce w szeregu, Icon_lol ale może jeszcze wróci?
Artur.O napisał(a):ale i zbyt prosta i skromna, żeby szukać tu jakiegoś większego artyzmu
Skromna, to zapewne i tak, ale prosta to na pewno nie, bo nawet niby te piosenki są do siebie podobne, jednak gdy słucham ich bez zakłóceń w samotności, to odnajduję w niemal każdej tyle smaczków i nieodkrytych dźwięków, że aż nadziwić się nie mogę, jak w sumie w jednej konwencji można tyle zmieścić! Wow
Widocznie Ty jeszcze nie dotarłeś do tych pokładów, do których ja i mi podobni już dotarli! A być może nigdy do nich nie dotrzesz, tak jak ja nigdy nie dotrę, przy tylu innych wykonawcach.
Jednak Sade, to jest ten zespół (ach jak zawsze patrzę tylko na nią Icon_redface ), który jest niemal odzwierciedleniem tego, czego szukam w muzyce. Jupi
Chociaż akurat w tym przypadku nie znajduję, jednego największego hitu takiego reprezentanta oddającego ich styl, prędzej już bym takich piosenek wskazał co najmniej pięć, a może nawet i więcej... Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
06.02.2021 03:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #66
RE: Mychartsowy Top Sade
Widzę, że tknąłem jakiś czuły punkt; czuję, jakbym najechał na jakiś obiekt kultu tutejszej sekty, czy coś w tym stylu xD Spodziewałem się reakcji, ale nie aż takiej!

(06.02.2021 10:51 AM)stokrotka napisał(a):  rozumiem, że nie jest to zbyt popularna muzyka tutaj
Nie zauważyłem, żeby Sade była tu mało popularna, zwłaszcza wśród słuchaczy Trójki, gdzie przecież była znacznie rozpropagowana. To mi po prostu zdarza się wyłamywać ze zbiorowych zachwytów i niekoniecznie tylko po to, żeby się wyróżnić. Zresztą czasem taka wymiana myśli się przydaje, bo co to za dyskusja, gdzie wszyscy się zgadzają? Icon_wink
(06.02.2021 12:50 PM)Yacy napisał(a):  no i jakoś nie mogę się zgodzić z określeniem, że to prosta i skromna muzyka.
A co tu jest nieproste, a tym bardziej nieskromne? Icon_wink

(06.02.2021 03:17 PM)Sundrajta napisał(a):  prosta to na pewno nie, bo nawet niby te piosenki są do siebie podobne, jednak gdy słucham ich bez zakłóceń w samotności, to odnajduję w niemal każdej tyle smaczków i nieodkrytych dźwięków, że aż nadziwić się nie mogę, jak w sumie w jednej konwencji można tyle zmieścić! Wow
No to ja to odbieram skrajnie wręcz inaczej - bo o ile na przestrzeni dekad Sade faktycznie nagrywali piosenki czerpiące w różnych proporcjach z różnych styli muzycznych, to przecież w obrębie jednej piosenki nigdy nie ma nie wiadomo jakiego eklektyzmu czy "ukrytych dźwięków", wszystko jest raczej dość prostolinijnie podane od razu na pierwszy plan. Taki opis trochę przypomina mi raczej jakieś avant-jazzowe improwizowanie. Icon_razz2

Cytat:Widocznie Ty jeszcze nie dotarłeś do tych pokładów, do których ja i mi podobni już dotarli! A być może nigdy do nich nie dotrzesz, tak jak ja nigdy nie dotrę, przy tylu innych wykonawcach.
A może coś co dla jednych jest sufitem, dla innych jest podłogą, tak też może być. Icon_lol

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2021 04:36 PM przez Dobromiera.)
06.02.2021 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #67
RE: Mychartsowy Top Sade
Artur.O napisał(a):Widzę, że tknąłem jakiś czuły punkt; czuję, jakbym najechał na jakiś obiekt kultu tutejszej sekty, czy coś w tym stylu xD
bez przesady; adekwatna reakcja na oczywistą głupotkę

Artur.O napisał(a):A co tu jest nieproste, a tym bardziej nieskromne? Icon_wink
po pierwsze artyzm nie jest atrybutem przepychu, skomplikowania czy progresji; nie wiem skąd to założenie
po drugie słowo "skromne" nijak nie pasuje do muzyki o tak niebagatelnym ładunku erotycznym, co jest domeną nie tylko tekstów czy wokalu, ale także aranżacji
po trzecie -- pisanie o piosenkach sade, że są proste, to droga na skróty kogoś, kto nigdy nie próbował (nie potrzebował) dość do ich istoty; w dużej mierze nie są to numery radiowe, przebojowe, to posłuchania raz czy dwa; nawet jeśli aranże mają szablonowo ejtisowe i traktują o miłości -- to nie czyni ich prostymi i skromnymi w moim odczuciu

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.02.2021 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #68
RE: Mychartsowy Top Sade
gdyby mi się chciało nieco szczegółowiej odnieść do wpisu Artura O. to właściwie nie miałbym nic więcej do dodania Icon_smile2
AKT! dzięki! Icon_biggrin3

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.02.2021 01:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #69
RE: Mychartsowy Top Sade
Źle się z tym artyzmem wyraziłem, przyznaję.

Jak to powiedział pewien dziennikarz - facts don't care about your feelings. Icon_razz2 A tak serio - jak mówiłem, nie do końca trafia to do mnie emocjonalnie, czy raczej nie są to emocje podane w sposób, który w pełni ze mną współgra; nie oznacza to, że w ogóle tego nie dostrzegam, a nawet nie oznacza to, że mi się muzyka ta całościowo nie podoba; natomiast zupełnie zgubiłeś mnie tym stwierdzeniem o "dochodzeniu do ich istoty" - tzn. czego jeszcze, co nie zostało powiedziane? Co próbujesz mi sprzedać?

Odnoszę wrażenie, że zupełnie inaczej rozumiemy niektóre pojęcia; być może rozumiesz "prosty", jako "banalny". Nie jest to muzyka przebojowa, owszem, ale nie jest to też muzyka w jakikolwiek sposób pokrętna czy nieprzystępna, a wręcz przeciwnie, jest to wręcz idealny przykład muzyki, którą mogę puścić np. mamie, która zachwyciła by się jakie to jest ładne.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2021 04:23 PM przez Dobromiera.)
08.02.2021 04:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #70
RE: Mychartsowy Top Sade
Artur.O napisał(a):zupełnie zgubiłeś mnie tym stwierdzeniem o "dochodzeniu do ich istoty" - tzn. czego jeszcze, co nie zostało powiedziane?
być może coś, nie wiem

mnie chodziło bardziej o samo obcowanie z muzyką sade; dla mnie jej/ich dyskografia to głównie growery, co z kolei stoi w sprzeczności z tezą o prostocie, bo growery z istoty mają w sobie jakieś ukryte wabiki; nie jestem specjalistą o muzycznych technikaliów, zresztą nie podchodzę w ten sposób do muzyki; przeciwstawiam raczej własne wrażenia twoim Icon_wink

Artur.O napisał(a):jest to wręcz idealny przykład muzyki, którą mogę puścić np. mamie, która zachwyciła by się jakie to jest ładne
pytanie, dlaczego mamie by się spodobało -- pewnie zadziałały by bardziej aranże i wokal, może rytmika, ale stronę kompozycyjną doceniłaby dopiero jako którąś z kolei; to symulacja w mojej głowie Icon_wink ale koniec końców pewnie by ją doceniła, tylko potrzebowałaby na to więcej czasu, dlatego że utwory (przynajmniej w jakiejś części) nie są proste -- to moja teza

choć rozumiem, że inaczej możemy rozumieć prostotę

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.02.2021 05:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 884
Dołączył: Jan 2020
Post: #71
RE: Mychartsowy Top Sade
thestranglers napisał(a):Odkryłem dwa cudowne nagrania dzięki Twojej decyzji, dziękuję!
Miło mi bardzo Icon_smile

Zdecydowanie dało się odczuć jak bardzo osobisty to dla mnie top, bo finałowa dziesiątka powstała z wielu rozterek i niemałego bólu serca...
Ale żeby to jakoś ostatecznie rozstrzygnąć, postawiłam na numery, które wywarły na mnie największe wrażenie na fenomenalnym koncercie w 2011 r. 
Z ogromną przyjemnością przypomniałam sobie te cudowne momenty live, a emocje okazały się równie żywe co wówczas.
08.02.2021 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #72
RE: Mychartsowy Top Sade
Zgłoszone utwory:

It’s Only Love That Gets You Through
By Your Side
Smooth Operator
The Sweetest Taboo
Soldier of Love
Your Love is King
The Big Unknown
Feel No Pain
Kiss of Life
Morning Bird
The Safest Place
King of Sorrow
The Moon and the Sky
Why Can't We Live Together
Lover's Rock
No Ordinary Love
Cherish the Day
Love Is Stronger Than Pride
When Am I Going to Make a Living
Is It a Crime
Paradise
Cherry Pie
Still in Love with You
Hang On to Your Love
Jezebel
Pearls
Skin
In Another Time
Love Is Found
Make Some Room
Keep Looking
Every Word
Never as Good as the First Time
Mr Wrong
Love Affair With Life
Killer Blow
Fear
Somebody Already Broke My Heart
The Sweetest Gift
Flower of the Universe

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do godziny 19:00. Można zagłosować nawet tylko na jeden utwór (otrzymuje on wtedy najniższą notę). Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym.

Zagłosowali:

stokrotka
kajman
EVENo
AKT!
miszony
wojtek
obserw99
Artur.O
thestranglers
Szymek79

meni
wwas
Yacy
Sundrajta
Lilian
barb42
08.02.2021 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #73
RE: Mychartsowy Top Sade
Ufff... Udało się skompletować 10, ale jak miałbym więcej słuchać Sade, to... no po prostu trochę za dużo tak specyficznego jednak materiału dla mnie. Nie powiem, że wszystko jest na jedno kopyto, bo choćby widać różnice pomiędzy poszczególnymi płytami, ale jednak jest bardzo duże nagromadzenie pewnych dźwięków i emocji... Koniec końców chyba najbardziej spodobały mi się te największe "snuje", chyba najlepiej tam wypada(ją), no i nie ma tam raczej elektroniki, która też w takiej ilości bywa mocno męcząca.
Ciekawy jestem, jak to się rozstrzygnie...

WOLNE MEDIA!!!
08.02.2021 07:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #74
RE: Mychartsowy Top Sade
KONIEC PRZYJMOWANIA GŁOSÓW
08.02.2021 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #75
RE: Mychartsowy Top Sade
neo01

punkty 1-7

7 No Ordinary Love
6 The Big Unknown
5 Your Love is King
4 Soldier of Love
3 Mr Wrong
2 Kiss of Life
1 The Sweetest Taboo
08.02.2021 08:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #76
RE: Mychartsowy Top Sade
neo01

12 Morning Bird
10 It’s Only Love That Gets You Through
8 Jezebel

Sytuacja po pierwszym głosie (neo01):

(12) 12 Morning Bird
(10) 10 It’s Only Love That Gets You Through
(08) 08 Jezebel
(07) 07 No Ordinary Love
(06) 06 The Big Unknown
(05) 05 Your Love is King
(04) 04 Soldier of Love
(03) 03 Mr Wrong
(02) 02 Kiss of Life
(01) 01 The Sweetest Taboo
08.02.2021 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #77
RE: Mychartsowy Top Sade
adameria

punkty 1-7

7 The Sweetest Taboo
6 Smooth Operator
5 Morning Bird
4 Cherish the Day
3 Love Is Stronger Than Pride
2 Feel No Pain
1 Mr Wrong
08.02.2021 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #78
RE: Mychartsowy Top Sade
adameria

12 Soldier of Love
10 Pearls
08 Jezebel

Sytuacja po 2 głosach (adameria, neo01):

(05, 12) 17 Morning Bird
(12, 04) 16 Soldier of Love
(08, 08) 16 Jezebel
(10, ---) 10 Pearls
(---, 10) 10 It’s Only Love That Gets You Through
(07, 01) 08 The Sweetest Taboo
(---, 07) 07 No Ordinary Love
(06, ---) 06 Smooth Operator
(---, 06) 06 The Big Unknown
(---, 05) 05 Your Love is King
(01, 03) 04 Mr Wrong
(04, ---) 04 Cherish the Day
(03, ---) 03 Love Is Stronger Than Pride
(02, ---) 02 Feel No Pain
(---, 02) 02 Kiss of Life
08.02.2021 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #79
RE: Mychartsowy Top Sade
barb42

punkty 1-7

07 - Your Love is King
06 - Love Is Found
05 - Never as Good as the First Time
04 - The Sweetest Gift
03 - Kiss of Life
02 - The Big Unknown
01 - Fear
08.02.2021 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #80
RE: Mychartsowy Top Sade
barb42

12 - It’s Only Love That Gets You Through
10 - Soldier of Love
08 - Is It a Crime

Sytuacja po 3 głosach (barb42, adameria, neo01):

(10, 12, 04) 26 Soldier of Love
(12, ---, 10) 22 It’s Only Love That Gets You Through
(---, 05, 12) 17 Morning Bird
(---, 08, 08) 16 Jezebel
(07, ---, 05) 12 Your Love is King
(---, 10, ---) 10 Pearls
(---, 07, 01) 08 The Sweetest Taboo
(02, ---, 06) 08 The Big Unknown
(08, ---, ---) 08 Is It a Crime
(---, ---, 07) 07 No Ordinary Love
(06, ---, ---) 06 Love Is Found
(---, 06, ---) 06 Smooth Operator
(03, ---, 02) 05 Kiss of Life
(05, ---, ---) 05 Never as Good as the First Time
(---, 01, 03) 04 Mr Wrong
(04, ---, ---) 04 The Sweetest Gift
(---, 04, ---) 04 Cherish the Day
(---, 03, ---) 03 Love Is Stronger Than Pride
(---, 02, ---) 02 Feel No Pain
(01, ---, ---) 01 Fear
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2021 09:29 PM przez thestranglers.)
08.02.2021 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości