Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top50 The Doors
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #41
 
Szczerze mówiąc obawiałem się, że to będzie Twój numer jeden. Ale obawiałem się, bo nie chciałbym żeby ktokolwiek wygrał z The End.
25.07.2009 12:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
Tak dla formalności dodam, że Aro w tamtym poście wymienił kilka piosenek, których się spodziewa w top 10.
PS. A skąd wiesz co u mnie na 2 miejscu? Icon_mrgreen
25.07.2009 01:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
Wprawdzie wszystko wyjaśniłoby się, jakbym wrzucił pierwszą dwójkę, ale jednak najpierw odpowiem.
abd3mz napisał(a):Szczerze mówiąc obawiałem się, że to będzie Twój numer jeden. Ale obawiałem się, bo nie chciałbym żeby ktokolwiek wygrał z The End.
Jeżeli brałeś to pod uwagę, to jednak musi Ci się ten utwór całkiem całkiem podobać. A może nie tylko rozpracowałeś mój gust. Ale nie ten utwór był największym zagrożeniem dla Twojego faworyta, lecz utwór wydany na płycie po raz pierwszy niecałe dziesięć lat temu.
Gary napisał(a):1. Tak dla formalności dodam, że Aro w tamtym poście wymienił kilka piosenek, których się spodziewa w top 10.
2. PS. A skąd wiesz co u mnie na 2 miejscu?
1. A ja napisałem, że co najwyżej dwie piosenki z tego zestawu będą w moim top10. Jedna (z OV) była na 10 miejscu, a najwyżej dwie to nie znaczy dwie.
2. Na pewno nie mój numer 3, bo napisałeś, że dla Ciebie Doorsi to Morrison. A mój numer 2 to by mnie jeszcze bardziej u Ciebie zaskoczył, chociaż numer jest moim zdaniem genialny i kto wie, czy jeżeli kiedyś będę powtarzał top, to u mnie nie wygra.
Ostateczne wyniki będą przed listą, chociaż w zasadzie to chyba już wygadałem, co u mnie wygra.
25.07.2009 05:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #44
 
kajman napisał(a):utwór wydany na płycie po raz pierwszy niecałe dziesięć lat temu.
To ja chyba nie znam...
25.07.2009 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):utwór wydany na płycie po raz pierwszy niecałe dziesięć lat temu.
To ja chyba nie znam...
A Podawałem w swoim zestawie utworów dodatkowych.
25.07.2009 06:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #46
 
Nie miałem czasu przesłuchać.
25.07.2009 07:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
 
No i pozostała najlepsza dwójka. O utworze nr 1 to pisać raczej nie będę, bo cóż mogę więcej...
2. Woman Is A Devil (TCSR)
Doorsi nagrali mnóstwo coverów i prawie zawsze były to bluesy, ale żaden z nich nie umywa się do tego, który sami stworzyli. Dla mnie utwór absolutnie genialny, chociaż zaczynał jednak pod koniec top10, ale potem cały czas szedł w górę. Wdarł się do wielkiej czwórki (dopiero później stała się piątką), wyprzedził w niej dwa utwory i do samego końca atakował pozycję pierwszą. Czemu przegrał? - trudno mi powiedzieć.
Na początku wchodzą gitara i bas i od razu słychać, że jest to coś wielkiego, a do tego po chwili wchodzi Morrison z wokalem. Mimo że zawsze śpiewa znakomicie, tym razem wspiął się na szczyty możliwości, czarując głosem. Kiedy milknie, szaleje gitara (szaleje odnosi się do stylu, nie do tempa, które jest typowe dla spokojnego, klasycznego bluesa. Dopiero kiedy zostaje niecała minuta do końca utworu wchodzi perkusja i klawisze, potęgując odbiór utworu. W sumie majstersztyk.
1. The End (TD)
No cóż, ten utwór po prostu musiał wygrać i pewnie dlatego wygrał. Genialnie skonstruowany, rewelacyjnie zagrany i zaśpiewany i cóż trzeba więcej?
25.07.2009 07:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #48
 
kajman napisał(a):1. The End (TD)
cieszę się, że wygrało "The End", bo jest lepsze od miejsca drugiego Icon_wink2
na zakończenie Topu pasuje jak ulał Icon_cool2
26.07.2009 11:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #49
 
zainteresowanie było niewielkie, ale może to lepiej?
dzięki temu to jeden z nielicznych "czystych" tematów, które przegląda i śledzi się z przyjemnością.

cieszy mnie zwycięstwo The End, to było dla mnie niemal pewne od samego początku (bo chyba pamiętam Twój komentarz przy moim topie wszech czasów który sugerował, że to dla Ciebie ich największy utwór). U mnie to "tylko" ich numer cztery, ale łapie się do mojej setki wszech czasów, więc to samo przez się mówi jak bardzo cenię ten numer.
A moja ukochana pieśń Doorsów u Ciebie na czwartym, więc się wymienilśmy Icon_wink2
Twój numer dwa w moim topie daleko..zaraz sprawdzę czy słusznie Icon_razz

dzięki za całe zestawienie, stworzony bez żadnego konkretnego powodu. Choć tak sobie pomyślałem że z robieniem takich topów jest jak z alkoholem - okazja zawsze się znajdzie Icon_razz
26.07.2009 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
Tomekk napisał(a):kajman napisał/a:
1. The End (TD)
cieszę się, że wygrało "The End", bo jest lepsze od miejsca drugiego
na zakończenie Topu pasuje jak ulał
Dla mnie też, ale u Ciebie pewnie byłaby znacznie większa różnica.
bear napisał(a):1. zainteresowanie było niewielkie, ale może to lepiej?
2. dzięki temu to jeden z nielicznych "czystych" tematów, które przegląda i śledzi się z przyjemnością.
3. cieszy mnie zwycięstwo The End, to było dla mnie niemal pewne od samego początku (bo chyba pamiętam Twój komentarz przy moim topie wszech czasów który sugerował, że to dla Ciebie ich największy utwór).
4. U mnie to "tylko" ich numer cztery, ale łapie się do mojej setki wszech czasów, więc to samo przez się mówi jak bardzo cenię ten numer.
5. A moja ukochana pieśń Doorsów u Ciebie na czwartym, więc się wymienilśmy
6. Twój numer dwa w moim topie daleko..zaraz sprawdzę czy słusznie
1. Cieszę się i z takiego, poza tym chyba więcej osób czytało niż komentowało.
2. Ja lubię dyskusję i nawet ostrą wymianę zdń, jeżeli dotyczy ona tematu a nie osób ją prowadzących. Jakby mi ktoś napisał, że np. na 7 to nie utwór muzyczny a bezładny harmider to wcale by mi to nie przeszkadzało.
3. Tak, tylko że wtedy znałem góra trzecią część tego, co znam teraz. Akurat nr 2 znałem, ale przesłuchałem go raz, zachwyciłem się i nie miałem kiedy do niego wrócić.
4. Przyznam się, że nie wiem, czy w tej chwili mój nr 2 załapał by się do mojej setki wszechczasów.
5. Niewiele brakowałoby, żeby była piąta, ale to w sąsiedztwie nic by nie zmieniło.
6. To proszę o podzielenie się z refleksją (nawet jeżeli uznasz, że jest słabiutki).
27.07.2009 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości