Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 140 z 24.07.09
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 140 z 24.07.09
Zastanawiałem się, czy Luciforms obroni prowadzenie uzyskane w debiucie. Udało się, chociaż z trudem, ale to z powodu przeciwników, ktorych zupełnie nie przewidział, bo np. niespodziewanie okazało się, że TMV ma jeszcze jedną piosenkę na podium. Copernicus zyskiwał z każdym przesłuchaniem i w pędzie mijał swoich rywali, by w końcu znaleźć się na 3 miejscu (a tydzień temu był tylko 31).
Najwyżej w tym tygodniu debiutuje Mantra Indukti, która wraz z wokalem zyskała nowy tytuł ... And who's the God now!?. Wokal powoduje, że świetny utwór brzmi jeszcze lepiej. I to tak dobrze, że pozwoliło to im zadebiutować od razu na podium przegrywając jedynie z Luciforms. Jeżeli chodzi o Indukti, to może trochę zaskakiwać, że przebywając dłużej instrumentalne Tusan homichi zalicza spory skok, a debiutująca tydzień temu wersja wokalna nieco traci.
Debiutujące przed tygodniem na 9 Swimmer's chant widać nie było zadowolone z tego wyniku, bo w tym tygodniu jest już piąte.
Ten tydzień można na mojej liście nazwać tygodniem King Crimson, bo covery ich utworów w sumie osiągnęły najwięcej. Drugi utwór wykonywany przez Crimson Jazz Trio (Frame by frame) zadebiutował wprawdzie tylko na 60 miejscu, ale myślę, że to chwilowe. Niewiele wprawdzie, ale jednak awansowała przeróbka Larks tongues in aspic part 2 w wykonaniu Dream Theater. Ciekawe jest totalnie odmienne podejście do materiału wyjściowego. DT zrobiło wersję wierną oryginałowi, w TCJT trzeba się mocno wsłuchać, żeby znaleźć podobieństwo.
Tydzień temu Left out debiutowało skromnie i tylko dzięki zwiększeniu listy do top66, ale tym razem zalicza największy skok w zestawieniu meldując się na 30 miejscu.
Z pięciu nowości dwie znalazły się w top10, dwie dla rownowagi pojawiły się w końcówce zestawienia, a Radioactive people trafili prawie na sam środek. Tutaj ewidentnie zadziałał Astrolog, bo akurat wcześniej nie kojarzyłem tego typu muzyki z listą aaktta, która w tej sprawie udzieliła mi wsparcia. To jeden z trzech nowych utwórów jazzowych na mojej liście, przy czym w tym brzmią mi jakieś orientalne odniesienia.
Decemberist z trzema utworami (Sleepless, Record, Hazard) było blisko mojej listy. The wanting comes in waves/repaid jest według mnie utworem nierównym, ale jednak w większości znakomitym. Jeżeli zaakceptuję te słabsze strony, to ma szansę znaleźć się sporo wyżej.
Nowości pojawiające się po pobycie w poczekalni są pomarańczowe, z jej pominięciem czerwone. Powroty do zestawienia z poczekalni są niebieskie, z leżakowni błękitne, a z niebytu fioletowe. Skoki o minimum 10 miejsc nadal zaznaczam na zielono. W poczekalni kolor błękitny, czerwony i fioletowy oznaczają to samo co w Top66.
1. 1. 2 LUCIFORMS - The Mars Volta
2. N. 1 …AND WHO'S THE GOD NOW!? - Indukti
3. 31. 3 COPERNICUS - The Mars Volta
4. 5. 22 PUPPET SHOW - Sleepytime Gorilla Museum
5. 9. 2 SWIMMER'S CHANT - Mew
6. 3. 19 HELPLESS CORPSES ENACTMENT - Sleepytime Gorilla Museum
7. 11. 22 THE SALT CROWN - Sleepytime Gorilla Museum
8. 4. 6 WITH WORDS & CAKE - Faun Fables
9. N. 1 THE COURT OF THE CRIMSON KING - The Crimson Jazz Trio
10. 7. 15 BATTLE FOR THE SUN - Placebo
11. 8. 22 THE GREENLESS WREATH - Sleepytime Gorilla Museum
12. 2. 22 ANGLE OF REPOSE - Sleepytime Gorilla Museum
13. 16. 4 LARK TONGUES IN ASPIC PT. 2 - Dream Theater
14. 17. 26 FORMICARY - Sleepytime Gorilla Museum
15. 18. 25 THE COMPANIONS - Sleepytime Gorilla Museum
16. 19. 9 LADY IN BLUE - Tori Amos
17. 6. 65 SUMMERS LOST - Hurt
18. 14. 9 BLUE LAMBENCY DOWNWARD - Kayo Dot
19. 15. 4 BE SOMEBODY - Kings of Leon
20. 22. 6 PICTURES - Faun Fables
21. 10. 10 PESA PESA - Motema Africa
22. 21. 2 TUSAN HOMICHI TUVOTA - Indukti & Nils Frykdahl
23. 13. 32 THE MAN I LOVE - Rokia Traore
24. 12. 14 WIDENING EYE - Sleepytime Gorilla Museum
25. 20. 5 GREMLIN HOLIDAY - Kira Kira
26. 43. 3 TUSAN HOMICHI - Indukti
27. 25. 98 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
28. 24. 21 OSSUARY - Sleepytime Gorilla Museum
29. 23. 3 KING OF THE DOGS - Iggy Pop
30. 61. 2 LEFT OUT - Riverside
31. 26. 9 THE ANKWARD WIND WHEEL - Kayo Dot
32. 49. 7 THINKING ' BOUT YOU - Yusuf
33. 51. 3 FACING PAGE: TOP LEFT - Manic Street Preachers

34. 28. 6 NO TWILIGHT WITHIN THE COURTS OF THE SUN - Steven Wilson
35. N. 1 RADIOACTIVE PEOPLE - Andromeda Mega Express Orchestra
36. 35. 10 THE PROVINCE - IQ
37. 37. 2 THE DEVIL YOU + ME - The Notwist
38. 40. 33 CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
39. 38. 7 CRAZY - Roberta Gambarini
40. 52. 11 KORYTARZE - Justyna Steczkowska
41. 39. 5 SKYLARK - Renee Olstead
42. 42. 92 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
43. 33. 33 THIS I LOVE - Guns n'Roses
44. 30. 13 MAY YOUR HEARTS STAY STRONG - Cloud Cult
45. 41. 44 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
46. 27. 5 STOCKHOLM - OSI
47. 32. 25 NAWET GDY NOC POKRYWA CIENIEM ZIELONĄ ZIEMIĘ - Osjan
48. 29. 14 CHAOS - Archive
49. 34. 5 FEBRUARY 13TH - The Pineapple Thief
50. 48. 5 PERFECT LOVE - Graham Coxon
51. 53. 9 HAPPINESS IS A WARM GUN - Joe Anderson & Salma Hayek
52. 56. 23 LATAWCE - Żywiołak
53. 47. 15 UCIEKAJ MOJE SERCE - Nosowska
54. 44. 7 DAY THAT YOU GO - Archive
55. 62. 2 SHIVER - Yoke Shire
56. 55. 7 BOMB THE STROCK ESTRANGE - Matt Elliott
57. 59. 7 iVIVA LA GLORIA! - Green Day
58. 64. 30 PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
59. 63. 7 THE CRANE WIFE 3 - Marianne Faithfull & Nick Cave
60. N. 1 FRAME BY FRAME - The Crimson Jazz Trio
61. 60. 14 COLLAPSE/COLLIDE - Archive
62. 58. 20 TOY COLLECTION - Katie Melua
63. P. 2 ROCK'N'ROLL DREAM - Crooked X
64. 57. 8 THE END OF THE LINE - Metallica
65. N. 1 THE WANTING COMES IN WAVES/REPAID - The Decemberists
66. P. 5 HIFI BOSSANOVA - Matt Bianco


poczekalnia:
STALKERS OF THE DRIFT - Virus
65. THE KICKING MACHINE - Melvins
PEARLS - India.Arie & Dobet Gnahore
BETTER DAYS - Ian Gillian
FEELIN' GOOD - Joe Bonamassa
JOCKEY FULL OF BOURBON - Joe Bonamassa
I'M IN LOVE - Maria Mena
DEVIL IN THE DETAILS - Placebo
MONEY MADE - AC/DC
THE WILLING VICTIM - Von Hertzen Brothers
LA LLORONA - Beirut
SORRY - Guns n'Roses
KEBAB W CIENKIM CIEŚCIE - Zacier
KOKAINA - Nosowska
BEYOND HERE LIES NOTHIN' - Bob Dylan
COUNTING SHEEP - Bigelf
HAY LOFT - Mother Mother
BLACKBALL - Bigelf
IT COMES AND IT GOES - Dido

leżakownia:
36. KOŁYSANKA DLA... - Cisza Jak Ta
45. THE@BLUES.PL - Grzegorz Bukała
46. ABERINKULA - The Mars Volta
50. CIEBIE SZUKAŁEM - Cisza Jak Ta
54. ROBINSON - Wolna Grupa Bukowina
66. PIWKO - Kazik
GHOST OF SORROW - J. R. Richards
EPILEPSY IS DANCING - Antony & the Johnsons

przyszłość?:
SINCE WE'WE BEEN WRONG - The Mars Volta
A LOOKING IN VIEW - Alice in Chains
SILVER TREMBLING HANDS - The Flaming Lips
BEACH BOX DISASTERS - Kira Kira
HALO OF NEMBUTALS - The Mars Volta
TAKE YOUR FINGERS FROM MY HAIR - Dream Theater
COME UNDONE - Placebo
23.07.2009 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
No proszę, i tu zawitało Andromeda Mega Express Orchestra Icon_biggrin3 Tego bym się nie spodziewał Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.07.2009 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
The Mars Volta powoli przejmuje panowanie nad Sleepytime Gorilla Museum
23.07.2009 11:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
aaktt napisał(a):No proszę, i tu zawitało Andromeda Mega Express Orchestra Tego bym się nie spodziewał
To, że lubę jazz, to chyba widać, a skoro utwór mi się spodobał...
Listoholik napisał(a):The Mars Volta powoli przejmuje panowanie nad Sleepytime Gorilla Museum
Nie wiadomo na jak długo no i ilościowo na pewno nie dorówna. Dwa kolejne utwory jakoś cały czas nie mogą się załapać.
24.07.2009 08:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #5
 
Właśnie wyjeżdżam za chwilkę służbowo na szkolenie, ale jak wrócę to naskrobię więcej i w tym temacie.
Napiszę tylko , że ponownie jestem w szoku . Nowy Nr 2 (tego się akurat spodziewałem , bo juz wcześniej się zapowiadało ) a do tego nowy nr 3 , i podium bez Goryli , to jak dla mnie megasensacja nowego notowania.
24.07.2009 09:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Z całej listy najbardziej cieszy mnie 3 i 30. 33 też zaraz sprawdzę, bo istnieje duże prawdopodieństwo, że też mi się spodoba.
"Be Somebody" jak do tej pory nie udało się powtórzyć wyniku z notowania, które spędziło w leżakowni. Całe szczęście, że uzyskałem wsparcie, bo bez niego za dwa tygodnie znów byłaby leżakownia...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
24.07.2009 02:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Podium faktycznie sensacyjne a przy tym rewelacyjne Icon_biggrin3 A na liście coraz bardziej karmazynowo, ciekaw jestem tych wersji, bo DT jakoś szczególnie się nie popisali moim zdaniem Icon_wink2 Z innych kolorów wybieram zielony a konkretnie 3 najwyższe.
A Melvinsi to skąd mają wsparcie? Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
24.07.2009 02:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
mrsap napisał(a):1. Z całej listy najbardziej cieszy mnie 3 i 30.
2. 33 też zaraz sprawdzę, bo istnieje duże prawdopodieństwo, że też mi się spodoba.
3. "Be Somebody" jak do tej pory nie udało się powtórzyć wyniku z notowania, które spędziło w leżakowni.
4. Całe szczęście, że uzyskałem wsparcie, bo bez niego za dwa tygodnie znów byłaby leżakownia...
1. Może kiedyś pojawią się i u Ciebie?
2. No to ciekaw jestem Twojej opinii, bo to nie wydaje mi się być reprezentatywny dla nich utwór.
3. Nr 1, 2, 3, 5, 9 i 13 pojawiły się po tamtym notowaniu czyli jest przynajmniej o 6 utworów trudniej załapać się do czołówki.
4. To może poczekam te kilka tygodni nim mi się inne utwory z Twojej listy zaczną podobać. Icon_wink2
p.u.r.h. napisał(a):1. Podium faktycznie sensacyjne a przy tym rewelacyjne
2. A na liście coraz bardziej karmazynowo, ciekaw jestem tych wersji, bo DT jakoś szczególnie się nie popisali moim zdaniem
3. Z innych kolorów wybieram zielony a konkretnie 3 najwyższe.
4. A Melvinsi to skąd mają wsparcie?
1. No i chyba na 4 miejsce nie masz co narzekać. A może by coś z tego podium i u Ciebie się pojawiło?
2. Na pewno wersje TCJT znacznie różnią się od wersji oryginalnych, a DT w każdym razie nie skopali utworu.
3. Nie dziwi mnie to.
4. Czasami szczególnie w dole listy coś przeoczę. Następnym razem ich zabraknie.
24.07.2009 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #9
 
Na początek najlepszego dzisiejszy solenizancie :-> Icon_biggrin3


Jak już wspominałem wyżej sensacja goni sensację. Najbardziej do Goryli już dawno tak nie było , jeśli są 3 w TOP 10. A może sobie tylko odpoczywają Icon_lol
Nr 9 także bardzo mi się podoba, a płytę z chęcią bym poznał tylko i dziwo tym razem jakoś nie mogę jej namierzyć.
Mój obecny nr 1 oczko w dół natomiast instrumentalny zaszalał, i o mało co nie sprawił kolejnej niespodzianki.
przyznam szczerze, iz fajnie wyglądają takie skoki - susy z 61 na 30 .
Nr 35 niestety nie znam, tytuł i wykonawca zupełnie nic mi nie mówią , a sugerują że to jakiś eksperyment.
Ajj jednak liczyłem ze przerobiona zebra DT wejdzie choc do poczekalni. Ale obawiam się że już nie.
25.07.2009 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Aro napisał(a):1. Jak już wspominałem wyżej sensacja goni sensację.
2. Najbardziej do Goryli już dawno tak nie było , jeśli są 3 w TOP 10.
3. A może sobie tylko odpoczywają Icon_lol
4. Nr 9 także bardzo mi się podoba, a płytę z chęcią bym poznał tylko i dziwo tym razem jakoś nie mogę jej namierzyć.
5. Mój obecny nr 1 oczko w dół natomiast instrumentalny zaszalał, i o mało co nie sprawił kolejnej niespodzianki.
6. przyznam szczerze, iz fajnie wyglądają takie skoki - susy z 61 na 30 .
7. Nr 35 niestety nie znam, tytuł i wykonawca zupełnie nic mi nie mówią , a sugerują że to jakiś eksperyment.
8. Ajj jednak liczyłem ze przerobiona zebra DT wejdzie choc do poczekalni. Ale obawiam się że już nie.
1. Nie odniosłem takiego wrażenia. Nie jest ich aż tak dużo.
2. Przyznam się, że mam wrażenie, że nie przemyślałeś tego zdania. Ale właściwie to aż taka sensacja nie jest, jeżeli się weźmie pod uwagę, co jest w top3. Tylko Copernicus jest wielkim zaskoczeniem.
3. Atak po prostu jest niesamowity i myślę, że raczej próbują otrząsnąć się z szoku. Kilka z nich już nawet częściowo to uczyniła (4 jednak awansowały).
4. Ja ściągnąłem po utworze z chomika YER-a. Bardzo mocno wypasiony chomik.
5. Wyprzedzić nie mógł, a myślę, że tym razem wokalny może...
6. W top50 zdarzały się większe. Ale tutaj też może być jakiś wystrzał.
7. Ja bym na tym forum tego słowa nie używał, bo mam wrażenie, że dla każdego co innego znaczy. Ale dla mnie to dobry jazz, chociaż nie do końca klasyczny.
8. Są tam fragmenty, które mi zgrzytają i pewnie będzie trudno.
To ja na zakończenie: Dzięki! Icon_biggrin3
26.07.2009 05:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
kajman napisał(a):9. N. 1 THE COURT OF THE CRIMSON KING - The Crimson Jazz Trio
A słyszałem to w Trójce w którejś z audycji nocnych. Intrygujące Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
28.07.2009 12:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
tadzio3 napisał(a):
kajman napisał(a):9. N. 1 THE COURT OF THE CRIMSON KING - The Crimson Jazz Trio
A słyszałem to w Trójce w którejś z audycji nocnych. Intrygujące Icon_smile2
Moim zdaniem cała płyta jest taka, chociaż to na pewno jeden z lepszych utworów.
28.07.2009 01:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Może kiedyś przesłucham. Na pewno jest to trudna muzyka do słuchania, aczkolwiek ciekawa.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
28.07.2009 03:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #14
 
Aro napisał(a):Nr 9 także bardzo mi się podoba, a płytę z chęcią bym poznał tylko i dziwo tym razem jakoś nie mogę jej namierzyć.
Jakbyś dalej nie miał to jest tu: http://tnij.org/kgjazz
tadzio3 napisał(a):A słyszałem to w Trójce w którejś z audycji nocnych. Intrygujące Icon_smile2
Pewnie w Nocy Muzycznych Pejzaży.

Na więcej nie mam czasu...
30.07.2009 01:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #15
 
abd3mz napisał(a):Jakbyś dalej nie miał to jest tu:
Dzięki. Właśnie zasysam Icon_wink2
Przesłucham chyba dopiero po powrocie z krótkich wojaży w poniedziałek.
30.07.2009 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości