Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie roku 2020
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #41
RE: Podsumowanie roku 2020
Podsumowanie punktowe 2020 - miejsca 51-100

51. Łona i Webber - Stop, Nadiu – 153
52. Spector - When Did We Get So Normal? – 152
53. The Aces - Daydream – 152
54. Coldplay - Arabesque – 151
55. Jessie Ware - Step Into My Life – 149
56. The Killers - My Own Soul's Warning – 145
57. jucho - Drzewa – 139
58. Alanis Morissette - Reasons I Drink – 137
59. Hotel Torino - Wielki gniew – 135
60. Purple Disco Machine & Sophie and the Giants – Hypnotized – 131
61. Kaśka Sochacka - Wiśnia – 129
62. Caroline Polachek - So Hot You're Hurting My Feeling – 128
63. MGMT - In The Afternoon – 125
64. Fontaines D.C. - Boys In the Better Land – 122
65. Muniek Staszczyk - Bo życie jest... – 122
66. Duke Dumont & Say Lou Lou - Nightcrawler – 118
67. Kasia Lins - Koniec świata – 117
68. Daði Freyr - Think About Things – 117
69. Nothing But Thieves – Impossible – 116
70. Edyta Bartosiewicz - Monstrum – 116
71. Waglewski Fisz Emade – Ziemia – 114
72. Blues Pills - Kiss My Past Goodbye – 114
73. Kwiat Jabłoni i Ralph Kamiński - Wodymidaj – 109
74. Gorillaz & Peter Hook and Georgia - Aries – 109
75. Krzysztof Zalewski - Zabawa – 108
76. Coldplay - Cry Cry Cry – 106
77. The Strokes - Brooklyn Bridge To Chorus – 105
78. Fontaines D.C. - Televised Mind – 105
79. Caribou - Never Come Back – 103
80. Sheryl Crow – In The End – 102
81. Katie Melua – Your Longing Is Gone – 102
82. Michael Kiwanuka - Hero – 101
83. Walter Trout & Robby Krieger – Goin' Down To The River – 97
84. The Neighbourhood - Cherry Flavoured – 96
85. Cam Cole – Mama – 95
86. Bob Dylan - Goodbye Jimmy Reed – 92
87. Franky Wah & Jessie Ware - Time After Time – 89
88. Black Eyed Peas, Ozuna & J. Rey Soul - MAMACITA – 86
89. Kylie Minogue - Say Something – 85
90. Royal Republic - Anna-Leigh – 85
91. Ofelia - Dwa słowa – 85
92. All The Damn Vampires & Michelle Bensimon - Saturday – 84
93. Cigarettes After Sex - Heavenly – 83
94. Bombay Bicycle Club - Everything Else Has Gone Wrong – 83
95. Coldplay - Orphans – 83
96. Woman & Brian May – I'm A Woman – 82
97. The Struts & Albert Hammond Jr - Another Hit Of Snowmanship – 82
98. Birdy – Open Your Heart – 81
99. Black Pumas - Colors – 81
100. Kakkmaddafakka - Frequency – 80
30.12.2020 10:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #42
RE: Podsumowanie roku 2020
W tym mijającym już na szczęście roku wydarzyło się całe mnóstwo złych rzeczy. Do nich należy też słuchanie ich piosenek (oczywiście to tylko moja opinia). Chociaż to i tak nie było najgorsze, co się w 2020 zdarzyło, chociaż i tak te piosenki najchętniej wymazałbym z pamięci.

Koszmarlista 2020
1. DeDe Negra – Kawałek podłogi
2. Różni Artyści – Wszystko będzie dobrze
3. Shaun Baker & Jessica Jean – Run Away
4. Justin Bieber – Yummy
5. Marnik & KSHMR – Alone
6. LUM!X, MOKABY, D.T.E. & Gabry Porte – The Passenger (LaLaLa)
7. Kamil Bednarek – Bądź przy mnie
8. Cardi B & Megan Thee Stallion – WAP
9. Sobel i Michał Szczygieł – Daj mi znać
10. Yves V & Ilkay Sencan – Not So Bad
11. Kamil Bednarek – Momenty
12. Drenchill & Indiana – Forever Summer
13. Eastblock B**ches & Ostblockschlampen – Virus
14. Lucas & Steve & Harris – Perfect (LUM!X Remix)
15. CRISPIE & ILIRA – Ladida (My Heart Goes Boom)
16. Michał Szczygieł – Spontan
17. James Hype & HARLEE – Afraid
18. Marnik & PollyAnna – Made Of Stars
19. VINAI & Vamaro – Rise Up
20. VIZE, Imanbek & Dieter Bohlen – Brother Louie
21. Jawsh 685 & Jason Derulo – Savage Love
22. VIZE & Leony – Dolly Song (Devil's Cup)
23. Marcin Sójka – Wróć
24. LIZOT – Weekend
25. Michał Szczygieł – Tak jak chcę
26. Audiosoulz – Never Say Goodbye
27. Patryk Skoczyński – Ruchomy cel
28. Bastard! – F**k Up
29. Piotr Cugowski – Takich jak my nie znał świat
30. Felix Jaehn, Nea & Bryn Christopher – No Therapy
31. Olivia Addams – Are We There?
32. Patryk Skoczyński – Dom
33. Cleo & B.R.O. – Znikam
34. Margaret i Otsochodzi – Reksiu
35. Kazik – Kluczem przyciskaj windę
36. Sonia Maselik – Nie mów nic nikomu
37. Gromee, Ania Dąbrowska i Abradab – Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)
38. Conkarah & Shaggy – Banana
39. Victor Porfidio & Jon Pike – Karma
40. Jason Derulo & Nuka – Love Not War (The Tampa Beat)
41. VIZE & Tom Gregory – Never Let You Down
42. twocolors – Lovefool
43. Shakira & Anuel AA – Me Gusta
44. MIYO i Tymek – Będzie lepiej
45. Kamil Bednarek – Wojownik światła
46. Shanguy – Back To Life
47. Audiosoulz - Missing
48. Jubel – Someone
49. Jonas Brothers & Karol G. – X
50. Golec uOrkiestra – Nie gaś ducha
30.12.2020 12:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #43
RE: Podsumowanie roku 2020
20. Joe Bonamassa – Why Does It Take So Long To Say Goodbye
Joe Bonamassa jeszcze nie dawno był jedną z wielu postaci rockowo-bluesowych, które mnie nie kręciły. Zmieniło się to wraz z usłyszeniem kawałka Why Does It Take So Long To Say Goodbye. Solówka na gitarze jest tutaj genialna, a numeru słucha się niemal równie dobrze, jak największych rockowych klasyków w takim stylu z początku lat 70.

19. Organek – POGO
Widzę tutaj wiele podobieństw do Polskiego tanga od Taco Hemingwaya. Tomasz, podobnie jak Filip, opisał obecne polskie, podzielone politycznie społeczeństwo. Obaj panowie odwołali się tutaj do tańca, co sprawiło, że przekaz piosenki jest bardziej atrakcyjny. Ale nie tylko dlatego tekst jest świetny. Organek nawiązuje do Kazika (placze dziewczyna ta bez zęba na przedzie), Aya RL (stoję na ulicy, Lao Che (chciał dostępu do morza), a także do utworów niekoniecznie muzycznych (Wesele Stanisława Wyspiańskiego - Miałeś chamie złoty róg). Ponadto wielu osobom fragment przyjechała tu rowerem, dalej nie pojedzie przywodzi na myśl sytuację związaną z protestami pod siedzibą Programu Trzeciego Polskiego Radia. W ogóle na temat tego utworu mógłbym napisać wypracowanie. A ta piosenka pośrednio już na zawsze będzie mi się kojarzyć z tegorocznym tematem wypracowania na maturze z języka polskiego, który dotyczył Wesela. Muzycznie końcówka utworu, zrobiona w stylu techno na początku też bardzo mi się podobała, ale w sumie później mi już trochę przeszkadzała Icon_wink. Mimo to, Organek napisał świetny utwór, który będę pamiętał jeszcze po wielu latach.

18. Wolf Parade – Against the Day
Takie perełki, jak ta, znajduję często zupełnie przypadkowo. W wielu przypadkach są wysoko na mojej liście i później w podsumowaniu roku. Against the Day to kolejna już piosenka tutaj w stylu synthpop, najpopularniejszym w dekadzie, w której powstała m.in. płyta kompaktowa. Mocno mnie zaskoczyło to, że Wolf Parade nie są debiutantami na scenie muzycznej, bo nagrywają albumu już od 2005 roku. Tytuł utworu nawiązuje do noweli Thomasa Pynchona zatytułowanej tak samo, jak numer Wolf Parade.

17. David Guetta & Sia – Let’s Love
Davida Guettę kojarzę w większości przypadków z twórcą klubowych numerów, z których wiele mi nie przypada do gustu. Jednak czasem tworzy utwory, które zaskakują naprawdę wiele osób. Kolaboracja z Sią sprawdziła się już kilka razy, więc i w 2020 roku francuski DJ i australijska wokalistka postanowili stworzyć kolejny wspólny utwór. Pierwotnie ten kawałek miał być balladą, jednak Guetta ostatecznie zrobił numer mocno nawiązujący do lat 80. Niewątpliwie uważam, że jest to najlepszy utwór, jaki David Guetta wyprodukował od ładnych paru lat i jeden z najlepszych w jego karierze.

16. Inhaler – My Honest Face
Frontman tego zespołu, Elijah Hewson, jest synem wokalisty zespołu U2. Wraz ze swoim zespołem tworzy muzykę, którą można pomylić z twórczością chyba najsłynniejszej irlandzkiej kapeli w historii. My Honest Face u mnie było już w podsumowaniu 2019 roku, jednak ze względu na to, że w 2020 jeszcze przez ponad trzy miesiące ten numer przebywał na JT30, to i w tym roku się znalazł. Jak można się było spodziewać, tegoroczna pozycja jest o wiele wyższa od zeszłorocznej. Droga na szczyt mojej listy była najdłuższa w jej historii, bo dopiero w 15. tygodniu My Honest Face zwyciężyło z konkurencją.

15. Nothing But Thieves – Phobia
Już przed wydaniem najnowszego albumu Nothing But Thieves wiedziałem, że będzie to bardzo dobre wydawnictwo. Każdy kolejny singiel od razu mi się spodobał. Phobia charakteryzuje się brzmieniem, które niejedna osoba skojarzy ze stanem występującym w tytule. W pierwszej części piosenkę charakteryzuje powolne tempo, które stopniowo przyspiesza, a pod koniec staje się ono szalenie szybkie. Bardzo mi przypadł do gustu fragment w środku utworu, gdzie gitary tworzą łamany rytm.

14. The Jaded Hearts Club – Nobody but Me
Krótki, gitarowy numer w starym, dobrym stylu, który natychmiast mnie chwycił i do tej pory równie mocno mi się podoba. Dodaje on energii i pobudza do działania. Jest to cover utworu zespołu The Isley Brothers, którego oryginał pochodzi z 1962 roku i był wykonywany później przez wielu wykonawców, o czym się dopiero niedawno dowiedziałem.

13. BARANOVSKI – Momenty
Moda na lata 80. jest zauważalna również na polskiej scenie muzycznej. W 2020 roku Wojciech Baranowski zdecydował się na nagranie utworu właśnie w tym klimacie. Autor piosenki pochwala prosty, dawny styl życia ludzi i opowiada o tym, że to radosne, beztroskie chwile pozostają wiecznie w naszej pamięci. Numer ten złapał mnie z opóźnieniem, wchodząc na moją listę w lipcu. Jego osiągi na liście nie były powalające, ale utrzymał się w zestawieniu przez trzynaście tygodni. Mamy tutaj do czynienia z przebojowym kawałkiem, który jednocześnie skłania do refleksji. Wielka szkoda, że zamiast tego numeru hitem w polskich stacjach radiowych był słaba wg mnie piosenka pt. Lubię być z nią.

12. Coldplay – Trouble In Town
To już te rejony podsumowania, w których się pojawiają wielkie przeboje, osiągające kilka razy pierwsze miejsce. Do tej grupy należy chociażby Trouble In Town wykonywany przez zespół Coldplay. To oczywiste, że podobnie jak ogromna większość ich kawałków i ten jest moim zdaniem świetny. Brytyjski band podejmuje temat dyskryminacji osób, których kolor skóry jest inny niż biały, a z którym do dziś mamy do czynienia. Pod koniec utworu znajduje się nagranie policjanta, który brutalizuje niewinną osobę o czarnej rasie. Dodajmy do tego głos wokalisty, Chrisa Martina i fortepian w tle i mamy kolejny ogromny przebój Brytyjczyków. Oczywiście u mnie, bo w radiu raczej nie było szans, by usłyszeć ten kawałek.

11. The Weeknd – In Your Eyes
Dziesiątkę kończymy jednym z większych radiowych przebojów roku. Syntezatorowe, nowoczesne brzmienie, ale w starym klimacie, od razu mnie przekonało. Elementem, który odróżnia In Your Eyes od podobnych gatunkowo kompozycji, jest saksofonowa solówka występująca w końcowej partii utworu. Ta piosenka była u mnie przebojem późną wiosną i wczesnym latem. Mimo wszystko, popularność In Your Eyes była nieco w cieniu Blinding Lights, choć nowszy kawałek też był dużym przebojem w Polsce i na świecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2020 04:53 PM przez Kuba1201.)
30.12.2020 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #44
RE: Podsumowanie roku 2020
Co jest nie tak w Kluczem przyciskaj windę? Icon_lol

Radio Epsilon
30.12.2020 04:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #45
RE: Podsumowanie roku 2020
(30.12.2020 04:42 PM)EVENo napisał(a):  Co jest nie tak w Kluczem przyciskaj windę? Icon_lol
Najgorszy numer z płyty, strasznie zalatuje biesiadnymi klimatami Icon_wink.
30.12.2020 07:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #46
RE: Podsumowanie roku 2020
Podsumowanie punktowe 2020 - miejsca 31-50

31. Oh Wonder - Lonely Star – 202
32. Blossoms - If You Think This Is Real Life – 201
33. BARANOVSKI - Momenty – 196
34. Pearl Jam - Superblood Wolfmoon – 195
35. Pearl Jam - Dance Of The Clairvoyants – 192
36. Deep Purple – Nothing at All – 183
37. Stach Bukowski - Czerwony SUV – 179
38. Pet Shop Boys – Will-o-the-wisp – 177
39. Tame Impala - Lost In Yesterday – 177
40. Jessie Ware - What's Your Pleasure? – 175
41. Fiona Apple - Under The Table – 175
42. Nothing But Thieves - Unperson – 172
43. The Raconteurs - Bored and Razed – 169
44. Quebonafide i Daria Zawiałow - BUBBLETEA– 165
45. Sam Fender - Will We Talk? – 162
46. MisterWives - rock bottom – 161
47. sanah - Szampan – 160
48. Hayley Williams - Dead Horse – 158
49. Enchanted Hunters - Plan działania – 157
50. Travis - Valentine – 154
30.12.2020 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #47
RE: Podsumowanie roku 2020
Z drugiej dziesiątki subiektywnie uwielbiam Bonamassę, a lubię Baranovskiego.
30.12.2020 09:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #48
RE: Podsumowanie roku 2020
Nadeszła nareszcie ta oczekiwana chwila, kiedy zaprezentuję top of the top roku, który zapamiętam na zawsze. Z 2020 rokiem będę kojarzyć szczególnie te 10 utworów, które prezentuję poniżej.

10. The Rolling Stones – Living In A Ghost Town

Początkowo myślałem, że okres kwarantanny będzie ubogi w wydawanie nowych utworów. Na szczęście, moje przypuszczenia z tamtego okresu nie sprawdziły się. W jednym z najgorszych okresów w tym roku pod względem przypadków chińskiej zarazy i obostrzeń z nią związanych, dowiedzieliśmy się, że niespodziewanie pojawiła się nowość od The Rolling Stones. Pamiętam ten dzień, 23 kwietnia 2020, bardzo dobrze. Już po pierwszym przesłuchaniu kawałka Living In A Ghost Town zapamiętałem ten utwór. Przez kilka ładnych tygodni praktycznie codziennie był przeze mnie słuchany. Numer ten przez tytuł, tekst i teledysk jest traktowany jako piosenka nawiązująca do pandemii COVID-19. Jednak prace na tym utworem rozpoczęły się w 2019 roku, kiedy nikt jeszcze nie przewidywał tego, że tekst będzie odzwierciedlał nasze życie codzienne, gdzie miasta są puste, a wszyscy ludzie zamknięci w domach. Swoją drogą, pomimo ponad pół wieku nagrywania The Rolling Stones pokazują, że i w wieku emerytalnym również można tworzyć rewelacyjne, rock-bluesowe utwory. Kariera na LP3 Living In A Ghost Town zaczynała się bardzo dobrze, ale wiadomo co ją przerwało...

9. Coldplay – Everyday Life

Czy ja już coś mówiłem o życiu codziennym przy opisie kawałka Stonesów? Tak się składa, że na 9. pozycji znalazł się właśnie numer pt. Życie codzienne. Wzruszający utwór, bardzo w stylu Coldplay od razu mi się bardzo spodobał. Na mojej liście (to było jeszcze w 2019 roku) walczył z dwoma innymi nagraniami formacji Chrisa Martina i Everyday Life może nią uznać za wygraną. Udało się spędzić na JT30 tak długo, że i w 2020 ten kawałek się pojawia. Nic dziwnego, Everyday Life jest rewelacyjne od początku do końca, kiedy pojawia się śpiewane przez Chrisa Hallelujah. Mógł to być numer jeden w którymś roczniku, ale tak się składa, że popularność tytułowy numer z najnowszej płyty Coldplay załapała się na przełom dwóch lat. Moim zdaniem, tekst tego kawałka zyskał dodatkowe przesłanie w tym beznadziejnym dla ludzkości roku 2020. Teraz troska o siebie i innych jest jeszcze bardziej niezbędna niż w momencie ukazania się tego singla.

8. Nick Cave & The Bad Seeds – Bright Horses

Kolejny numer z 2019 roku. Z tą różnicą, że wtedy mi się jeszcze Bright Horses nie podobało. Dopiero gdy dodano go do zestawu do głosowania na LP3 wróciłem do tej piosenki i wtedy mnie wzruszyła, I trzymało mnie to aż do końca maja, czyli przez szesnaście tygodni, choć numeru jeden kawałek Nicka i Nasion nie osiągnął. Numer ten, jak zresztą cały album pt. Ghosteen został napisany pod wpływem śmierci 15-letniego syna artysty.

7. Dua Lipa – Physical

Album Future Nostalgia ma wszystko to, co moim zdaniem powinien mieć popowy krążek. Znajdują się na nim zarówno taneczne numery, jak i takie o wolniejszym tempie. Physical jest drugim z niego singlem, moim zdaniem zdecydowanie najlepszym. Niejednej osobie się skojarzył on z kawałkiem Olivii Newton-John o tym samym tytule z początku lat 80. Zresztą to nie jest jedyny powód, dlaczego Physical kojarzy mi się właśnie z tą dekadą. Zarówno numer, jak i cały album odniosły ogromny sukces. Docenione zostały przez prestiżowe magazyny muzyczne, stacje radiowe na całym świecie i wreszcie, przeze mnie. Physical jako pierwszy jej kawałek zaliczył miejsce pierwsze na mojej liście i to aż trzy razy, na dodatek osiągnął magiczny staż 20 tygodni.

6. Krzysztof Zalewski - Annuszka

Pierwszym singlem z najnowszej płyty, Tylko nocą, Zalewski mnie nieco zawiódł. Na szczęście ponad miesiąc później, pod koniec lipca wydał numer, po którym opadła mi szczęka. W sobotę, 1 sierpnia, Annuszka już zadebiutowała na mojej liście na 10. miejscu. W kolejnych tygodniach i miesiącach równie mocno mi się podobała, ale nie udało się jej być najlepszą ani razu. Na pocieszenie dla niej, wśród utworów, które nie były na pierwszym miejscu, kompozycja Krzysztofa Zalewskiego zajmuje najwyższe miejsce w podsumowaniu 2020. Sama piosenka nawiązuje do Mistrza i Małgorzaty, gdzie Annuszka miała fundamentalny wpływ na bieg zdarzeń, rozlewając olej. Według wokalisty ten numer to odpowiedź na pytanie, o czym by myślał, gdyby wiedział, że zostały mu ostatnie chwile życia. Myślałem, że 20. tygodnia na JT30 nie będzie, ale jak się okazało, Annuszka wylała olej i maksymalna możliwa liczba tygodni została osiągnięta.

5. Royal Blood – Trouble’s Coming

W 2017 roku zespól pochodzący z Brighton wydał drugi i na razie ostatni krążek zatytułowany How Did We Get So Dark?. Tytułowy numer z tej płyty zrobił furorę na mojej liście, będąc w moich słuchawkach bardzo częstym gościem na początku 2018 roku. Spodobał mi się on tak bardzo, że był na JT30 przez 20 tygodni, Trouble's Coming, pierwszy singiel z zapowiadanej trzeciej płyty, jest na najlepszej do tego drodze. Wspaniałe, brudne riffy dały póki co trzy tygodnie na pierwszym miejscu i ten kawałek ciągle jest na wysokich pozycjach w bieżących notowaniach mojej listy.

4. The Weeknd – Blinding Lights

Ciężko wskazać numer, który stał się bardziej popularny w 2020 roku. Synthwave-owe brzmienia rodem z lat 80-tych musiały pozostać zauważone. Jednak mało kto przypuszczał w momencie wydania, że będzie to największy przebój 2020 na świecie. Zarówno album After Hours z którego pochodzi ten kawałek, jak i sam utwór Blinding Lights docenili krytycy muzyczni, a także radia na całym globie. Jedynie Grammy nie zauważyło sukcesu Abla, no ale poziom tych nagród w ostatnich latach spadł na łeb, na szyję. Mi, wielbicielowi takich brzmień, Blinding Lights oczywiście też przypadło do gustu i to skuteczniej, niż na początku przypuszczałem. Od pierwszego usłyszenia kojarzy mi się z Take On Me zespołu a-ha. Należy dodać, że trzy tygodnie i 20 tygodni na James Top 30 osiągnięte.

3. Nothing But Thieves – Real Love Song

26 czerwca w pewnej playliście na Spotify z nowościami zupełnie przypadkowo natrafiłem na ten kawałek. Na początku traktowałem go jako po prostu kolejny numer od Nothing But Thieves. Ale prawie miesiąc później się dokładniej wsłuchałem w ten utwór i zauważyłem, jak wspaniale grają tutaj gitary, szczególnie w fragmentach po refrenie. Następnie, przez pięć tygodni kompozycja okupowała miejsce pierwsze na mojej liście, a potem, we wrześniu, uznałem ten numer za przebój tegorocznych, brutalnych jak miłość w tekście tego utworu (choć może tak źle nie było) wakacji, choć uważam, że wakacyjny utwór to nie jest. Ta piosenka do tej pory mi się absolutnie nie znudziła, a spadła z JT30 właściwie tylko dlatego, bo musiała (20 tygodni). Jak już napisałem, Real Love Song opowiada o prawdziwej, bolesnej, czasem beznadziejnej miłości. Nie widzę więc powodów, żeby ta piosenka nie była na podium podsumowania 2020.

2. Daria Zawiałow – Gdybym miała serce

W porównaniu do większości numerów z tego podsumowania, Gdybym miała serce jest już stare, bo pochodzi z wydanej w marcu 2019 roku płyty pt. Helsinki. Prawie rok po pojawieniu się albumu, Daria wybrała tą genialną kompozycję jako singiel. Dopiero wtedy mnie w takim stopniu chwyciła, jak wcześniej wydane single. Czuć tutaj klimat mrocznych, zimnych lat 80., kiedy takie numery były w modzie. Po trzydziestu kilku latach te trendy wróciły. Na JT30 udało się jej trzy razy zająć pierwsze miejsce. Uważam, że trochę za szybko wyrzuciłem ją z listy, jak na tak rewelacyjny utwór. Poza tym za każdym razem, kiedy myślę o tym, że w podsumowaniu poprzedniego roku nie było na podium żadnej piosenki od Darii Zawiałow, to niedowierzam temu faktowi. To, czego wtedy ona nie dokonała, udało się w 2020, zajmując mocne drugie miejsce i będąc najlepszą polską piosenką w tym roku na mojej liście. Mam nadzieję, że Daria jeszcze kiedyś wyda numer o porównywalnym do tego poziomie, choć poprzeczka została ustawiona naprawdę wysoko.

1. Coldplay – Daddy


I nadszedł moment, w którym prezentuję mój ulubiony numer w tym mijającym roku. Planowałem go dać na listę jeszcze w 2019, ale w tym czasie były u mnie już trzy inne nagrania. Dobry moment na wrzucenie tego kawałka na swoją listę nadszedł w połowie stycznia, dokładnie 18 stycznia. Coldplay zaliczył wtedy coś, co właściwie nikomu innemu w historii mojej listy (oczywiście poza jednym przypadkiem, wiadomo jakim) się nie udało. Wtedy Daddy zadebiutowało na pierwszym miejscu. Potem było na szczycie nieprzerwanie przez pięć tygodni. Jakbym narysował wykres pobytu tego utworu u mnie, jego początek byłby tak piękny, jak ta piosenka. Przy niej nietrudno się wzruszyć. Opowiada ona o pogarszających się stosunkach syna ze swoim ojcem, które w końcu zostają zerwane i wtedy syn zaczyna tęsknić za swoim ojcem. Po tym przykładzie widać, że nic poza fortepianem i wokalem Chrisa Martina nie potrzeba. No dobra, może jeszcze teledysk, ale i on jest minimalistyczny, choć zawiera naprawdę dużo treści. Nie wyobrażałbym sobie innego numeru na miejscu pierwszym, gdyby nie inne zestawienie, które już za chwilę Icon_smile Tak czy siak, jak najbardziej zasłużona piosenka roku. Coldplay już raz udało się nagrać utwór roku wg mnie (w 2016 Hymn for the Weekend) i teraz robią to po raz drugi. A podejrzewam, że gdyby moja lista powstała wcześniej, mistrzowskich tytułów byłoby więcej. Całkiem prawdopodobne, że za kilka-kilkanaście lat Daddy będzie wysoko w moim topie wszechczasów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.01.2024 08:47 PM przez Kuba1201.)
31.12.2020 11:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #49
RE: Podsumowanie roku 2020
Podsumowanie punktowe 2020 - miejsca 1-30

1. Nothing But Thieves - Real Love Song – 490 (6, 1, 1, 1, 2, 1, 1, 2, 5, 3, 6, 4, 6, 10, 13, 10, 16, 21, 10, 11) – 20x
2. The Weeknd - Blinding Lights – 486 (5, 5, 6, 3, 4, 5, 2, 1, 1, 4, 3, 2, 1, 3, 2, 8, 14, 23, 11) – 19x
3. Dua Lipa - Physical – 474 (25, 4, 4, 6, 8, 6, 4, 1, 1, 1, 7, 7, 4, 2, 7, 9, 10, 15, 13, 12) – 20x
4. Coldplay - Daddy – 459 (1, 1, 1, 1, 1, 3, 5, 5, 6, 5, 5, 14, 13, 11, 9, 11, 12, 21, 24, 12) – 20x
5. Coldplay - Trouble In Town – 433 (3, 1, 1, 1, 2, 2, 6, 2, 3, 3, 2, 4, 3, 5, 12, 25, 24, 26) – 18x
6. Krzysztof Zalewski - Annuszka – 422 (10, 5, 4, 5, 4, 3, 2,2, 4, 6, 12, 14, 22, 27, 7, 11, 14, 15, 19, 12) – 20x
7. Royal Blood – Trouble’s Coming – 347 (15, 10, 6, 2, 1,1, 1, 2, 2, 2, 3, 4, 6) – 13x
8. Inhaler - My Honest Face – 344 (10, 8, 10, 6, 5, 2, 3, 2, 2, 1, 4, 8, 13, 18, 29) – 15x
9. Nick Cave & The Bad Seeds - Bright Horses – 340 (18, 11, 16, 9, 5, 3, 3, 6, 4, 2, 6, 9, 10, 10, 14, 29) – 16x
10. Coldplay - Everyday Life – 327 (4, 6, 4, 4, 6, 4, 5, 6, 6, 8, 11, 17, 22, 4) – 14x
11. TR/ST - Iris – 323 (3, 4, 2, 2, 3, 3, 4, 5, 8, 14, 15, 19, 17, 19, 24) – 15x
12. 5 Seconds of Summer - Wildflower – 315 (16, 3, 2, 4, 3, 5, 2, 3, 3, 6, 8, 11, 22) – 13x
13. The Weeknd - In Your Eyes – 290 (23, 17, 11, 8, 8, 4, 4, 1, 1, 4, 5, 7, 20, 30) – 14x
14. Daria Zawiałow - Gdybym miała serce – 283 (3, 2, 1, 1, 6, 2, 3, 5, 10, 14, 18, 29, 26) – 13x
15. Wolf Parade - Against the Day – 261 (11, 6, 3, 2, 5, 3, 4, 7, 8, 15, 23, 24) – 12x
16. The Rolling Stones - Living In A Ghost Town – 259 (4, 5, 1, 1, 1, 2, 4, 8, 10, 19, 27) – 11x
17. The Jaded Hearts Club - Nobody but Me – 255 (19, 6, 5, 3, 6, 7, 3, 5, 7, 9, 18, 29) – 12x
18. The Killers - Caution – 254 (20, 6, 4, 3, 1, 2, 3, 6, 8, 13, 22, 30) – 12x
19. David Guetta & Sia – Let’s Love – 254 (20, 13, 7, 5, 2, 2, 4, 5, 7, 13, 20, 22, 29) – 13x
20. Nothing But Thieves – Phobia – 238 (22, 4, 3, 4, 1, 1, 1, 2, 3,) – 9x
21. Organek - POGO – 236 (8, 3, 3, 1, 2, 3, 5, 8, 19, 22) – 10x
22. Jake Bugg - Rabbit Hole – 236 (8, 10, 5, 4, 3, 3, 5, 5, 7, 25, 30) – 11x
23. Joe Bonamassa - Why Does It Take So Long To Say Goodbye – 232 (7, 1, 1, 2, 1, 7, 8, 11, 14, 26) – 10x
24. Maciej Meller – Frozen – 229 (23, 16, 8, 13, 2, 2,1, 4, 11, 23, 11, 29) – 12x
25. Bombay Bicycle Club - Eat, Sleep, Wake (Nothing But You) – 225 (1, 1, 7, 7, 9, 11, 11, 13, 13, 22, 21) – 11x
26. Bluszcz – Gepard – 208 (9, 2, 1, 4, 3, 4, 5, 12) – 8x
27. Daria Zawiałow - Punk Fu! – 208 (2, 2, 5, 8, 8, 10, 8, 15, 21, 23) – 10x
28. The Freuders - Barbed Wire – 207 (13, 3, 3, 1, 1, 4, 9, 13, 25) – 9x
29. Taco Hemingway - POLSKIE TANGO – 205 (10, 3, 2, 4, 12, 19, 11, 8, 10, 25) – 10x
30. LAU – Stunning – 204 (27, 21, 9, 6, 3, 3, 5, 8, 8, 17, 30) – 11x
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2020 12:56 PM przez Kuba1201.)
31.12.2020 12:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #50
RE: Podsumowanie roku 2020
Na koniec życzę sobie i Wam, żeby rok 2021 przyniósł porównywalnie dobre utwory, jak w 2020, żeby notowania mojej listy były jak najczęściej komentowane przez Was i przede wszystkim, aby dopisywało zdrowie, co jest szczególnie ważne w obecnym czasie.
31.12.2020 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #51
RE: Podsumowanie roku 2020
Nic tak nie cieszy z subiektywnego top 10 jak Stonesi. U mnie kariera rzeczywiście długa, bo utwór wytrzymał do końca roku (i choć zahaczy na t.t.i. jeszcze o 2021, to i tak pewnie trzeba będzie się z nimi pomału żegnać).
I dziękuję za życzenia Icon_biggrin
31.12.2020 02:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #52
RE: Podsumowanie roku 2020
Tak namąciłeś tymi dwoma topami, że nie wiem który komentować Icon_lol
Cieszy mnie bardzo 3 miejsce <3 Kocham ten utwór baardzo! Uważam, że został bardzo niedoceniony przez szerszą publiczność.
Fajnie, że wysoko również Dua. Jej album jest doskonały, na pewno jednym z najlepszych ostatniej dekady na arenie popowej, bez słabego punktu.
Co do zwycięzcy uwielbiam i szanuję Coldplay bardzo. Ten album niestety do mnie nie trafił. O ile jeszcze Cry Cry Cry było przyjemne, tak reszta taka nijaka... a szkoda Icon_smile
No i podziwiam utworzenie listy koszmarów. Mi by nie chciało się segregować g*wna Icon_lol
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2020 03:36 PM przez mike.)
31.12.2020 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #53
RE: Podsumowanie roku 2020
(31.12.2020 03:35 PM)mike napisał(a):  Tak namąciłeś tymi dwoma topami, że nie wiem który komentować Icon_lol
Uważam, że najlepiej komentować oba, ale ostateczna decyzja należy do Was Icon_wink

(31.12.2020 03:35 PM)mike napisał(a):  Cieszy mnie bardzo 3 miejsce <3 Kocham ten utwór baardzo! Uważam, że został bardzo niedoceniony przez szerszą publiczność.
Nie kojarzę, żebyś miał NBT na liście Icon_surprised

(31.12.2020 03:35 PM)mike napisał(a):  Fajnie, że wysoko również Dua. Jej album jest doskonały, na pewno jednym z najlepszych ostatniej dekady na arenie popowej, bez słabego punktu.
Muszę się z tą opinią zgodzić, chociaż są tam ze dwa słabsze punkty Icon_wink.

(31.12.2020 03:35 PM)mike napisał(a):  Co do zwycięzcy uwielbiam i szanuję Coldplay bardzo. Ten album niestety do mnie nie trafił. O ile jeszcze Cry Cry Cry było przyjemne, tak reszta taka nijaka... a szkoda Icon_smile
Dobrze, że choć jeden numer nie był dla Ciebie zły Icon_smile

(31.12.2020 03:35 PM)mike napisał(a):  No i podziwiam utworzenie listy koszmarów. Mi by nie chciało się segregować g*wna Icon_lol
Muszę przyznać, że ja też miałem opory z tworzeniem tej listy. Ale ostatecznie te "utwory", które są najwyżej, są tak beznadziejne, że muszą zostać "wyróżnione".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2020 04:15 PM przez Kuba1201.)
31.12.2020 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Podsumowanie roku 2020
Kuba1201 napisał(a):20. Joe Bonamassa – Why Does It Take So Long To Say Goodbye
Zdecydowanie najlepsza rzecz na słabej jak na niego płycie.
Kuba1201 napisał(a):10. The Rolling Stones – Living In A Ghost Town
Chyba ich najlepszy własny utwór w tym stuleciu (nawet mógłby powalczyć z bluesowymi coverami).
Kuba1201 napisał(a):9. Coldplay – Everyday Life
Ten utwór dobrze wypada nawet na tak dobrej płycie.
Kuba1201 napisał(a):1. Coldplay – Daddy
A to jest jej podium.
31.12.2020 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: Podsumowanie roku 2020
Widzę podobne klimaty co u mnie, a zestaw utworów zupełnie inny. Dopisałem kilka utworów do swojej playlisty i zobaczymy jaki będzie efekt.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
08.01.2021 09:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #56
RE: Podsumowanie roku 2020
(08.01.2021 09:49 PM)mrsap napisał(a):  Widzę podobne klimaty co u mnie, a zestaw utworów zupełnie inny. Dopisałem kilka utworów do swojej playlisty i zobaczymy jaki będzie efekt.
Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie Icon_wink
09.01.2021 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 466
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #57
RE: Podsumowanie roku 2020
Bardzo dobra (i różnorodna) dyszka! Icon_smile
Ciekawa reguła wprowadzająca maksymalną liczbę tygodni na liście Icon_eek.
12.01.2021 11:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Podsumowanie roku 2020
Dla mnie to byłoby straszne, bo pewnie by się tak zdarzało, że całe podium by wypadało jednocześnie.
12.01.2021 11:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Online
Moderator
*****

Liczba postów: 40 433
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #59
RE: Podsumowanie roku 2020
Kuba1201 napisał(a):17. David Guetta & Sia – Let’s Love
no co tutaj dużo mówić udała im się ta kolaboracja u mnie może nie aż tak wysoko ale też doceniłem.Icon_wink

Kuba1201 napisał(a):12. Coldplay – Trouble In Town
niespodziewanie wyszedł mi z tego największy hit Coldplaya w tym roku.Icon_smile

Kuba1201 napisał(a):11. The Weeknd – In Your Eyes
co tu dużo mówić fantastyczne nagranie z równie dobrym clipem przy okazji.

Kuba1201 napisał(a):9. Coldplay – Everyday Life
1. Coldplay – Daddy
gdyby nie podział punktów na dwa roczniki byłby u mnie wyżej w podsumowaniu.

Kuba1201 napisał(a):8. Nick Cave & The Bad Seeds – Bright Horses
ja już się zauroczyłem tym nagraniem w 2019 roku więc za 2020 się nie załapało.

Kuba1201 napisał(a):7. Dua Lipa – Physical
cieszę się, że to nie tylko moje ulubione nagranie z "Future Nostalgia".

Kuba1201 napisał(a):4. The Weeknd – Blinding Lights
zdecydowanie wolę punktową pozycję tego nagrania.Icon_lol

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
13.01.2021 01:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #60
RE: Podsumowanie roku 2020
Dzięki za bardzo solidnie przygotowany top.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.01.2021 02:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podsumowanie roku 2023 Kuba1201 26 428 31.12.2023 07:17 PM
Ostatni post: kajman
  Podsumowanie roku 2022 Kuba1201 27 1 324 31.12.2022 03:53 PM
Ostatni post: kajman
  Podsumowanie roku 2021 Kuba1201 59 1 312 01.01.2022 11:54 AM
Ostatni post: kajman
  Podsumowanie roku 2019 Kuba1201 35 15 852 05.01.2020 03:00 PM
Ostatni post: Szymek79
  Podsumowanie roku 2018 Kuba1201 7 1 067 03.01.2019 09:58 PM
Ostatni post: Kuba1201
  Podsumowanie roku 2017 Kuba1201 1 902 31.12.2017 03:52 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości