Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MICHAEL JACKSON TOP 50
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #81
 
no to poległem na moich typach Icon_razz. ale przyznam, że typując po obejrzeniu kilku wcześniejszych typów nie chciałem za bardzo po nich powtarzać i wrzuciłem 2 utwory, których inni nie dali licząc, że może się uda Icon_wink2.
na pociechę mam jeszcze to, że jest teoretyczna szansa, że odgadnę podium Icon_wink2.
10.08.2009 10:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #82
 
vingoe napisał(a):Czy ktoś chciałby coś zmienić? Jakby co, jest taka szansa. Jednakże przemyślcie to dobrze.


mój typ na Top 3:
3. Who Is It
2. Black or White
1. Bad
10.08.2009 12:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #83
 
ku3a napisał(a):wrzuciłem 2 utwory, których inni nie dali licząc, że może się uda .
ale powiem Ci, że byłem zadowolony, gdy wytypowałeś trochę inaczej od poprzedników, bo podjąłeś ryzyko Icon_smile2
aaktt napisał(a):więc i tak wygrywam
nie ma to jak nagiąć umiejętnie zasady Icon_mrgreen
10.08.2009 02:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #84
 
Dwa największe pewniaki tego top 5, w mojej opinii, właśnie zostały odsłonięte. Mam wiele wątpliwości, ale niech będzie:

3. Keep the Faith
2. Black or White
1. Liberian Girl

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.08.2009 04:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #85
 
Ja zgadłem, że obie piosenki będą w Top 5, ale na innych miejscach.

W takim razie ponawiam typ:
1. Black or White
2. Liberian Girl
3. Bad

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
10.08.2009 04:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #86
 
Dziekuję tym, którzy skorzystali z możliwości małej kosmetyki swoich typów. Już minuty dzielą nas od poznania pierwszego z trzech najważniejszych dla mnie utworów MJ'a.
Nie wiem czy to tylko mi wydaje się to takie oczywiste, czy też powinno takim być przynajmniej dla połowy z Was? Jest utwór, który powinniście wziąźć pod uwagę a jednak tego nie zrobiliście. Może źle przejrzeliście top? Nieważne. :-> Istotne, że nikt go nie wytypował. Zupełnie nikt. Icon_smile2
10.08.2009 09:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #87
 
3. Gone Too Soon ? :->
10.08.2009 09:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #88
VHLSpecialEdition: MICHAEL JACKSON TOP 50 [pozycja 03]
…

[center][Obrazek: michael_jackson.jpg][/center]

[center] 03. Leave Me Alone youtube
Bad 1987
Czas na podium. Brąz dla „Leave me alone”! Perkusyjny bit jest jak jednostajne wbijanie gwoździa w czaszkę. Jak rytm maszyny zamykającej sreberkiem wirus ebola w nalanym przed chwilą do plastikowego kubeczka jogurcie truskawkowym. Przejmujący klimat niczym w scenach z „Wojny Światów”. A utwór tętni jak serce domu wypełnionego stadem dziwaków. Niby wszystko a nic. Niby nic a jednak wszystko. Zbierałem szczenę z podłogi, gdy pierwszy raz usłyszałem to nagranie. W tamtych czasach nie łatwo było je zdobyć. Spiratowana reedycja „Bad” pojawiła się z dużym opóźnieniem. Z pomocą przyszła LP3. Zgrany podczas audycji towarzyszył mi potem jeszcze długo, długo. Miałem już wtedy pewnie z 12 lat. Może to były pierwsze oznaki dojrzewania, ale już wtedy utożsamiałem się z głównym przesłaniem utworu, o którym się mówiło wtedy dużo. Tak jest do dziś (tyle, że teraz rozumiem z niego znacznie więcej). Czasem, gdy mam dość ludzi, czepiania się mnie o byle gówno, to w myślach – uwierzcie mi – nucę sobie „leave me alone”.
[/center]

...

Miejsce drugie przed godziną 23.
10.08.2009 09:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 142
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #89
 
no to mnie zaskoczyłeś... no cóż wydawało mi sie, że te zaproponowane w piątce mają większe szanse... Icon_wink2
Ciekawie sie zapowiada zakończenie tego topu... Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.08.2009 09:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #90
 
no tak, niby nie niespodzianka, że to jest, ale z drugiej strony niespodzianka, że nie będzie czegoś co obstawiłem w trójce.
10.08.2009 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
 
Ja typów nie zmieniam, to bez sensu. Jak nie trafię teraz, to będę mógł dalej zmieniać czołową dwójkę? Zresztą typowanie to tylko mało znacząca zabawa, ważne co w końcu na tym podium się znajdzie. Na to czekam.

PS - bardzo podoba mi się stwierdzenie dotyczące ''Don't Stop''. Być może faktycznie jest to jego najseksowniejsza piosenka.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.08.2009 09:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #92
VHLSpecialEdition: MICHAEL JACKSON TOP 50 [pozycja 02]
…

[center][Obrazek: michael_jackson.jpg][/center]

[center] 02. Liberian Girl youtube
Bad 1987
Bo to o miłości jest. Bo to o miłości pięknej, przepięknej. O takiej z filmowych romansideł. Czystej, szczerej, bezinteresownej. O miłości wielkiej, o której marzą miliony na świecie. O miłości do grobowej deski. O łąkach pełnych westchnień, pocałunków. O uczuciu, które zaczyna się jak koniec świata, a staje się jego początkiem. O miłości, takiej zwyczajnej. O której marzę. Fenomen, nie utwór. Zmysłowa muzyka. Prosty, acz piękny tekst. Romantyzm. Kocham romantyzm. Bycie romantycznym, to najczęściej udręka. Bo romantyzm to towar deficytowy, coraz mniej ważny. Zatem karmię się nim. Napełniam… słuchając „Liberian girl”.
[/center]

...

Tym razem poszło dużo lepiej. Aż 6 osób z 7 wytypowało ten utwór do top 5. Co ciekawe, nie zrobił tego Listoholik, choć w jego topie ten utwór zajmuje dokładnie to samo miejsce. Za to idealnie od samego początku na pozycję drugą typował "Liberian girl": furbul. Gratulacje.

Miejsce pierwsze pojawi się tu dzisiejszej nocy, przed 1:00. Zapraszam zatem nocne marki, a śpiochom zalecam odwiedziny po przebudzeniu w jutrzejszy poranek. Icon_biggrin3
10.08.2009 11:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #93
 
nie spodziewałem się, że ujrzę ten utwór u Ciebie, a tu proszę, na drugim miejscu, tak jak i w moim topie Icon_smile2
10.08.2009 11:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #94
 
A widzisz! Lubię Cię zaskakiwać po prostu Icon_razz

A własciwie to czemu się nie spodziewałeś?
10.08.2009 11:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #95
 
"Leave Me Alone" zupełnie zbiło mnie z tropu. Nie wiem jak mogliśmy wszyscy to pominąć Icon_surprised
Numer drugi w sumie bardziej pasował mi właśnie na drugi, ale z braku lepszego kandydata na szczyt, przesunąłem go do góry. I nadal nie mam pojęcia, co może się przydarzyć na #1 Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.08.2009 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #96
 
vingoe napisał(a):A własciwie to czemu się nie spodziewałeś?

bardziej typowałem jednak Bad, niż Liberian Girl właśnie...
10.08.2009 11:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #97
 
aaktt napisał(a):Nie wiem jak mogliśmy wszyscy to pominąć
No ja właśnie też nie wiem. Icon_eek2
aaktt napisał(a):I nadal nie mam pojęcia, co może się przydarzyć na #1
Jeszcze godzinka i wszystko będzie jasne Icon_smile2
Listoholik napisał(a):bardziej typowałem jednak Bad
zauważyłem Icon_biggrin3
10.08.2009 11:53 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #98
 
pięknie.
i wciąż nie wiem co na pierwszym, bo wciąż nie wierzę, że pewnych rzeczy w ogóle w 50-ce mogło zabraknąć Icon_wink2.
11.08.2009 12:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #99
 
Black or White. Black or White

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
11.08.2009 12:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #100
VHLSpecialEdition: MICHAEL JACKSON TOP 50 [numer 01!!!]
…

[center][Obrazek: michael_jackson.jpg][/center]

[center] 01.

Who Is It
youtube
Dangerous 1991

Po pierwsze: teledysk. Michael ma ich mnóstwo. Kilka z nich to kamienie milowe w historii muzycznych obrazków. Ale to nie „Thriller” czy „Black or white” uważam za najlepsze w kategorii klipów do jego nagrań. Jest nim „Who is it” wlaśnie.
Po drugie: utwór. Muzyka i tekst współgrają ze sobą jak trybiki w szwajcarskim zegarku. Niczym kod DNA świadczący o niepowtarzalności jednostki. Płaczące smyki, syntezator jako niestrudzony świerszcz i keyboard w jednej z najpiękniejszych solówek, jakie słyszałem.
Po trzecie: klimat. Czasem mam wrażenie, że „Who is it” to moje drugie ja. Przepełnione smutkiem, nostalgią, tęsknotą, niepokojem i pragnieniem. Płynące w moich żyłach od urodzenia. Wypełzające z zakamarków duszy z złowrogim uśmiechem. Za każdym razem pełne pytań, niepojętych uczuć bezradności. I samotne. Bez względu na czas, okoliczności i ludzi. Samotne najprościej jak się da. Do bólu. Kim jest moje drugie ja?
[/center]

...

Teraz już wszystko jasne. Pewnie niektórzy rozczarowani, ale mam nadzieję, że będą wśród Was zadowoleni. Trzy osoby miały nosa i wymieniły ten utwór w swoich typach. Niestety żadna nie umieściła "Who is it" na pierwszym miejscu.
Zgubiła Was chyba wiara, że takie przeboje jak "Bad" (6 osób typowało) i "Black or white" (typowali wszyscy) powinny być w topie obowiązkowo. Kiedy ułożyłem cały top (był gotowy tuż przed zapostowaniem pozycji 50-41) i okazało się, że zabrakło w 50 dla nich miejsca, czułem, że jak przyjdzie do typowania, to będziecie mocno zaskoczeni.

Oficjalnie mamy już wtorek, więc jeszcze dziś wrzucę tu trzy małe "bonusy", w tym NIESZCZĘŚLIWĄ 13. Oczywiście mile widziane komentarze, wrażenia z rozstrzygnięcia itp itd Icon_smile2
11.08.2009 01:07 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości