Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MICHAEL JACKSON TOP 50
Listoholik
Unregistered

 
Post: #21
 
vingoe napisał(a):32. Little Susie

no rzeczywiście, clip cudny, świetna sprawa..
28.07.2009 05:35 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #22
 
Tak patrzę do siebie i w czwartej dziesiątce nie mamy żadnego wspólnego utworu, chociaż w niedalekim sąsiedztwie, kilka pozycji wyżej były u mnie "Man in the Mirror" i "Morphine" Icon_smile2

No i pojawiło się kilka rzeczy, których u mnie w ogóle nie było, głównie z pierwszej połowy lat 90tych, jak "Little Susie", "Dangerous", "Why Do You Wanna Trip on Me" czy "Tabloid Junkie" (ale także "Beat It") i coś czuję, że właśnie kawałki z "HIStory" i "Dangerous" zdominują kolejne dziesiątki Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.07.2009 11:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #23
 
aaktt napisał(a):i coś czuję, że właśnie kawałki z "HIStory" i "Dangerous" zdominują kolejne dziesiątki
Ciekawa teoria. Icon_smile2
Pytanie tylko, czy teoria stanie się ciałem... Icon_wink2
30.07.2009 12:28 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #24
VHLSpecialEdition: MICHAEL JACKSON TOP 50 [poz. 50-26]
...

[center][Obrazek: mjtop50.jpg][/center]
[center]position: 30-26[/center]


30. Baby Be Mine youtube
Thriller 1982
Za nami dwadzieścia utworów. Jedne podobają Wam się mniej, inne bardziej. Część jest (byłaby) w Waszych prywatnych rankingach wyżej, inne nie pojawiłyby się wcale. Czy pierwsza 30, którą właśnie zaczynam prezentować będzie bliższa Waszym gustom? A może znów pojawią się zaskakujące rozstrzygnięcia wzbudzające aplauz jednych i buczenie drugich? Okaże się wkrótce. Tymczasem trzydziestkę otwiera „Baby be mine”. To dopiero drugie nagranie z bestsellerowego albumu w moim topie. Bujająca, romantyczna piosnka stoczyła ostrą walkę o tę pozycję. Wygrała.

29. Scream youtube
HIStory: Past, Present and Future, Book I 1995
“Scream” było dla mnie wielkim wydarzeniem. Z jednego ważnego powodu. Była nim Janet. W tamtych czasach również tworzyłem VHL i na niej to Janet, śladami brata, także zdobywała pierwsze miejsca. Lata 90. to zdecydowanie najlepszy czas w jej muzycznej karierze. Ten utwór powalał mnie wtedy od początku do końca. Idealny, genialny. Dziś, po latach, stracił trochę na swej zadziorności, ale wystarczyło, aby zasilić szeregi top 30.

28. Off the Wall youtube
Off the Wall 1979
Był czas, gdy ten utwór działał mi mocno na nerwy. Ale to były również czasy, gdy wcześniejsze płyty Michaela były daleko w tyle za wszystkim, co znalazło się na „Dangerous”. Teraz inaczej patrzę na jego twórczość. Dojrzałem przez lata, wydoroślałem, więc zmieniło się też moje postrzeganie muzyki, która nam dał. A w tym utworze jest po prostu coś krzepiącego i nie chodzi mi o tekst, a o coś nieuchwytnego, nieokreślonego.

27. Dirty Diana youtube
Bad 1987
Zawsze mnie urzekało jak Jackson swobodnie potrafi się odnaleźć w różnych stylistykach. Jak potrafi mieszać konwencje pozostawiając jednak na nich swoje, niepowtarzalne piętno. Tym właśnie jest dla mnie tym utwór. Mocny, wyraźny gitarowy motyw przewodni i rockowy pazur potęgujący wręcz ezoteryczność tego nagrania. I pytam tylko: czemu w tych czasach w muzyce pop nie ma tak potężnych nagrań?

26. P.Y.T. (Pretty Young Thing) youtube
Thriller 1982
W jego dyskografii jest wiele dużo skoczniejszych tytułów, ale z jakiegoś powodu ten wyzwala we mnie najmocniej taneczne instynkty. Za każdym razem, gdy słucham „P.Y.T.” marzy mi się impreza, na której mógłbym poszaleć w tego typu rytmach. Genialna muza. I znów muszę stwierdzić, że chyba urodziłem się trochę za późno i nie w tym miejscu na ziemi.
30.07.2009 01:24 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #25
 
oj, zdałem sobie sprawę, że dawno nie słuchałem Michaela, zatem zaraz nocną porą puszczę sobie tą całą piąteczkę po kolei Icon_mrgreen
30.07.2009 01:34 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #26
 
a bardzo proszę, bo to ładna piąteczka jest Icon_biggrin3
30.07.2009 01:40 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #27
 
Ja w sumie żałuję, że mi się "P.Y.T." nie zmieściło do top 40 Icon_frown Ale nadal nie wiem co bym musiał w zastępstwie wyrzucić...

Za "Dirty Dianą" nigdy nie przepadałem, choć wiem, że to jeden z najbardziej ulubionych utworów fanów Michaela. Ja ostatnio trochę się przekonałem przy okazji katowania "Bad", ale tylko trochę.

"Scream" kiedyś było dla mnie jednym z lepszych kawałków Jacksona. Przez lata jednak bardzo się wytarło, chyba za bardzo, bo teraz naprawdę ciężko mi tego słuchać i zwykle skipuję.

Z pozycji "Off the Wall" i "Baby Be Mine" jestem usatysfakcjonowany Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.07.2009 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #28
VHLSpecialEdition: MICHAEL JACKSON TOP 50 [poz. 50-21]
...

[center][Obrazek: mjtop50.jpg][/center]
[center]position: 25-21[/center]


25. Break of Dawn youtube
Invincible 2001
Lubię piosenki, które potrafią uruchomić we mnie wyjątkowe pokłady wrażliwości. Takie, które wzbudzają tęsknotę za najbardziej ludzkimi emocjami. Bez względu na to, czy są one dla mnie na wyciągnięcie ręki, czy też zupełnie nieosiągalne. Ta ma w sobie tę moc..

24. Ghosts youtube
Blood on the Dance Floor: HIStory in the Mix 1997
O tym utworze nie muszę chyba zbyt wiele pisać. Musiał się znaleźć w top 25. Odrobinę niepokojący klimatem nie pozostawia obojętnym. Zrobiony z olbrzymim rozmachem, nawiązujący trochę do „Thrillera” i najdłuższy w historii klip w całości do obejrzenia na topach u innych. U mnie tylko extended version.

23. Jam youtube
Dangerous 1991
”Jam” to energetyczna bomba rozpieprzająca ciszę i spokój w drobny mak. Jeden z najjaśniejszych punktów „Dangerous”. Moim zdaniem oczywiście. A pamiętacie jeszcze Kris Kross? Możecie ich oblukać w video do tego kawałka. A gdy już wybrzmi ostatni dźwięk nie zamykajcie jutiubowej strony. Waszym oczom ukaże się urocza scenka, gdzie Jacko będzie uczył Jordana swoich tanecznych ruchów.

22. For All Time youtube
Thriller 25th Anniversary Edition 2008
Prawdę mówiąc, usłyszałem ten utwór zaledwie ponad rok temu. Urzeczony jestem do dziś. “For all time” jest świadectwem tego, jak genialna była sesja nagraniowa “Thrillera”.

21. Someone Put Your Hand Out youtube
cassette promo with Pepsi / The Ultimate Collection 1992
Drugie z rzędu dość unikalne nagranie. Pierwotnie wydane tylko na kasecie w ramach promocji Pepsi. Urocza ballada z pozytywnym dla wielu przesłaniem. Urzekają mnie takie klimaty. Nic na to nie poradzę.

I tak oto kończy się trzecia dziesiątka topu. Następnym razem oczywiście zaczniemy top 20. Czy będzie zaskakująco???
31.07.2009 01:34 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #29
 
"Someone Put Your Hand Out" brzmiało mi zawsze jak balladowa wersja "Pretty Young Thing" Icon_wink2 I jakoś nigdy szczególnie mnie nie zachwyciło, podobnie jak "Break of Dawn", które jest dobrym utworem, ale też mnie nie przekonuje do końca.

Pozostałą trójkę bardzo lubię Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.07.2009 12:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #30
VHLSpecialEdition: MICHAEL JACKSON TOP 50 [poz. 50-16]
...

[center][Obrazek: mjtop50.jpg][/center]
[center]positions: 20-16[/center]


20. In the Back youtube
The Ultimate Collection 2004
To już przedostatni utwór spośród tych, które nie zmieściły się na albumowych wydawnictwach. I aż szkoda, że nie pojawił się na płycie „Dangerous”. Przypuszczam, że w wersji finalnej brzmiałby rewelacyjnie, ale i tak urzekł mnie refren przede wszystkim i klimat tego nagrania.

19. They Don't Care About Us youtube
HIStory: Past, Present and Future, Book I 1995
Kolejny klasyk z twórczości Jacko. Kolejny manifest zarazem. Tym razem jednak zdecydowanie odmienny, bo drapieżny, potężny i dosadny. Cały utwór to właściwie charakterystyczny, hipnotyzujący beat, trochę podkreślającej klimat gitary i potok słów z wieńczącym całość, niemalże wykrzykiwanym, refrenem. Zapada w pamięć na zawsze.

18. You Rock My World youtube
Invincible 2001
Wielu uważa, że to ostatni przebłysk jego geniuszu. Dla mnie to po prostu stempel poświadczający najwyższą jakość „produktu”. A oglądając pełną wersję klipu zdaję sobie sprawę z tego, jaka to przyjemność obcować z obrazkami do jego nagrań.

17. Get on the Floor youtube
Off the Wall 1979
Disco, disco fever. Aż żal, że teraz dyskotekowe hity, to zazwyczaj wygenerowane umca umca. Naprawdę żal. W tym utworze tkwi demon prawdziwej, świetnej zabawy. Wystarczy posłuchać by się przekonać.

16. Is It Scary youtube
Blood on the Dance Floor: HIStory in the Mix 1997
Aaktt twierdzi, że gdyby „Blood on the dance floor” było pełnowymiarową płytą Jacksona, to byłaby to jego najlepsza płyta. Nie do końca zgadzam się z tą opinią, ale bez wątpienia umieszczenie tych pięciu premierowych nagrań było posunięciem bardzo dobrym. Czy kolejnych siedem przykładowo, trzymałoby ten sam wysoki poziom? Prawdopodobnie nie. Co mogę powiedzieć o jednym z tej rzeczonej piątki? „Is it scary” przyprawia mnie o dreszcze. Zawsze. I tyle.
02.08.2009 12:48 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #31
 
Cóż mogę napisać? Cztery wspaniałe kawałki (z dużym naciskiem na "Is It Scary") Icon_wink2
"In the Back" też nie mam wiele do zarzucenia, choć akurat z "Dangerous'owych" odrzutów wolę "She Got It", "Serious Effect" czy "Work That Body" - no i genialne "If You Don't Love Me", choć to podobno trochę wcześniejszy numer Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.08.2009 03:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #32
VHLSpecialEdition: MICHAEL JACKSON TOP 50 [poz. 50-11]
...

[center][Obrazek: mjtop50.jpg][/center]
[center]positions: 15-11[/center]


15. The Lady in My Life youtube
Thriller 1982
Piękna, oldskulowa ballada. Zawsze zastanawiałem się jak bardzo jest to piosenka z życia wzięta, bo Michael śpiewa tu tak emocjonalnie, naturalnie i przekonywująco, że aż niewiarygodnie. Zwłaszcza w drugiej części. Ciary na plecach.

14. Blood on the Dance Floor youtube
Blood on the Dance Floor: HIStory in the Mix 1997
Pojawienie się tego utworu było dla mnie nie lada zaskoczeniem. Przyzwyczajony, że na kolejne nowe nagrania trzeba będzie znów poczekać z cztery lata skakałem z radości, gdy niespodziewanie MTV wyemitowało video do tego kawałka. Trzeba przyznać, że bardzo dobrego kawałka. Konstrukcja „Blood on the dance floor” wydaje się być prosta, ale sposób w jaki Jackson wyśpiewuje poszczególne części sprawia, że nabiera ona szczególnego kolorytu.

13. Fall Again youtube
The Ultimate Collection 2004
Dla mnie osobiście… najbardziej wzruszająca piosenka Michaela. Rzadko się zdarza, by przy pierwszym zetknięciu z jakiś utworem popłynęły mi łzy. Tak było w tym przypadku. Większość z Was stwierdzi pewnie, że nic nadzwyczajnego, ale mnie rozłożyła dokumentnie. Oficjalnie zaśpiewał ją Glenn Lewis w duecie z Jacksonem, ale to już nie to samo. Wersja demo, gdzie słychać tylko MJ’a pojawiła się na „The Ultimate Collection”.

12. Billie Jean youtube
Thriller 1982
Klasyka, klasyka, klasyka. Co tu mówić w ogóle. Uznany przez rzesze fanów za największy przebój Króla Popu. Piosenka, która przeszła do historii muzyki. Wszystko. Dodam tylko, że mając te kilka lat zaledwie, zawsze chciałem móc jak on w teledysku. Iść po płytach chodnikowych, które pod naciskiem moich stóp by się zapalały. To była magia. No.

11. Whatever Happens youtube
Invincible 2001
Słuchając pierwszy raz ostatniej płyty Michaela byłem mniej lub bardziej niezadowolony. Wtedy zabrzmiało „Whatever happens” i miałem mniej więcej taką samą reakcję, gdy pierwszy raz usłyszałem „Give in to me”. Wow. Wow. Stąd wysoka 11 pozycja. Nie powiem jednak, że mało jej zabrakło do bycia w top 10, bo odczuwam znaczącą różnicę między miejscem 11 a 10.
Ale o pozycji numer 10 następnym razem.
03.08.2009 11:18 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #33
 
vingoe napisał(a):12. Billie Jean
szkoda,ze go zabraknie w top10... Icon_frown

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.08.2009 11:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #34
 
Na "Fall Again" nigdy nie zwracałem większej uwagi, ale z Twojego opisu wynika, że coś przegapiłem w takim razie. Na pewno do niego wrócę!

Pozostała czwórka bardzo mi się podoba, zaskoczyłeś mnie pozytywnie wysoką pozycją "Whatever Happens" i "The Lady in My Life" Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.08.2009 03:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
wróciłem z urlopu, a Twój top Michaela jednak jeszcze nie zakończony Icon_smile2. cieszę się.
"Whatever Happens" strasznie wysoko. oj, trzeba będzie posłuchać jeszcze raz "Invincible" bo już bardzo dawno tego nie robiłem.
cieszy mnie wysokie miejsce "Blood On The Dancefloor" i "Is It Scary" Icon_smile2.
05.08.2009 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #36
 
ku3a napisał(a):wróciłem z urlopu, a Twój top Michaela jednak jeszcze nie zakończony . cieszę się.
specjalnie czekałem na Ciebie Icon_wink2 Icon_mrgreen

ku3a, Yacy -> miło, że się odezwaliście Icon_smile2 Mam nadzieję, że podczas odliczania pierwszej dziesiątki topu bedziecie odzywać się stale Icon_smile2

aaktt -> tobie pozostaje mi tylko złożyć pokłony za obecność od samego początku Icon_biggrin3


Jeszcze dziś spodziewajcie się kolejnej odsłony. :->
06.08.2009 06:04 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #37
VHLSpecialEdition: MICHAEL JACKSON TOP 50 [poz. 50-10]
...

[center][Obrazek: michael_jackson.jpg][/center]


[center]10. Give In to Me youtube
Dangerous 1991

Gdyby moja VHL była kontynuacją tej, którą zacząłem tworzyć w styczniu 1990, to „Give in to me” byłoby jej hitem wszechczasów. O ile pamiętam z tamtej VHL piąte przez dziesiąte, to tego zapomnieć się nie da. Ponad 80 tygodni w zestawieniu i około 20 na szczycie listy. Jak widać nie starczyło to po latach na pierwsze miejsce, ale mocne dziesiąte zasłużenie się należy.
[/center]


...
07.08.2009 03:30 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #38
 
10-te miejsce wymiata kurz ze wszystkich kątów, zgarnia wszystkie fryderyki i ma lakierki na najwyższy połysk.
gratuluję takiego miejsca 10-ego Icon_smile2
07.08.2009 04:46 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
WOW, ok. 20 tygodni na pierwszym?! Icon_surprised
a teraz dopiero dziesiąte miejsce... "Dopiero" w świetle wyników na liście, bo jeśli chodzi o miejsce w topie, to u mnie nie byłoby raczej wyżej... A u innych nawet pierwsze miejsca Icon_smile2.
07.08.2009 09:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #40
 
Ja jestem z innej epoki. Wtedy miałem dopiero 2 lata, jeśli w ogóle. Może dlatego "Give in to Me" to nie są moje klimaty muzyczne i nigdy ten utwór mnie mocniej nie złapał.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.08.2009 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości