Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 139 z 17.07.09
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 139 z 17.07.09
No i nie zdzierżyłem. Tak sobie myślę, że 16 z miejsc 51-66 jest lepsza od top 16 z początku 2007 roku. W związku z tym moja lista od dzisiaj liczyć będzie 66 miejsc. Czy na stałe, tego nie wiem, ale na 99,99% nie będzie już powiększana (ale może wrócę do top50).
Teraz o liście. Dawno nie było takich zmian w czołowce jak w tym tygodniu. Ale nim o szczegółach to tylko powiem, że tym razem największe podziękowanie należą się Marcie i Arkowi.
O tym, jak wielki był nacisk na czołówkę w tym tygodniu świadczy to, że lider sprzed tygodnia tym razem był dopiero 5.
Za chwilę zaczynam ostatnie przesłuchanie trójki medalistów, ale myślę, że kolejność się nie zmieni, więc...
Vermicide było pierwszym utworem TMV na mojej liście i doszło do pierwszego miejsca. Nie udało to się żadnemu utworowi z Bedlam, a na podium był tylko raz Goliath i dwa razy Aberinkula. Na początku nie przypuszczałem, że coś z nowej płyty ma na to szanse, ale chyba każdy poznawany podobał mi się bardziej niż poprzedni. Copernicus jako pierwszy trafił na moją listę (i w tym tygodniu sporo awansował), ale to Luciforms okazało się czarnym słoniem (koń to za mało). Na początku przesłuchań chwycił mnie, ale tylko na tyle, że napisałem gdzieś, że to mój nr 2 na płycie. O jakże się myliłem. To jest TMV, jaki lubię najbardziej. Parł do przodu jak maszyna i nie potrafiły mu się przeciwstawić nawet Goryle. Tym samym został totalnie niespodziewanie numerem 1 mojej listy.
Różne Goryle były już na podium, ale Angle of repose doszło najwyżej do miejsca piątego. W tym tygodniu awansując z 14 miejsca okazały się najlepsze w całym stadzie ustępując tylko sensacyjnemu liderowi. I jest to jedyny Goryl, któremu udało się awansować.
W niesamowitym gazie jest Battle for the Sun. Po kryzysie miesiąc temu tym razem po raz pierwszy pojawia się w top10. Cóż, siódemka okazała się być dla niej szczęśliwa.
Mew już było z jedną piosenką na mojej liście, ale nie dostało się nawet do top20. Tymczasem Swimmer's chant mnie urzekło od pierwszej chwili. Te piękne, delikatne klimaty z początku utworu potężniejące z każdą chwilą. Niby chwyt ograny, ale brzmi to znakomicie. Podobało mi się z każdym przesłuchaniem bardziej i ku mojemu zdziwieniu zadebiutowało na 9 miejscu.
Ale nie tylko nowe utwory szaleją w tym notowaniu. Niespodziewanie renesans przeżywa Rokia z rewelacyjną, dramatyczną interpretacją The man I love, a miejsca 13 na pewno nie można nazwać pechowym, jeżeli awansuje się na nie z pozycji 33.
Nie mogę nie wspomnieć, że Be somebody po powrocie z leżakowni pojawiło się na najwyższym miejscu, jakie zajęło na mojej liście.
Wokal nie musi być atutem utworu, ale jeżeli jest to świetny wokal wkomponowany idealnie w utwór, to musi być atutem. Tusan homichi tuvota zadebiutowało na miejscu 21 pozostawiając daleko z tyłu instrumentalną wersję tego utworu.
Wprawdzie jeden Faun nie dał rady w tym tygodniu poprawić swojej pozycji z powodu szaleństwa w pierwszej piątce, ale za to Pictures zaliczyły efektowny skok o 13 (znowu szczęśliwa 13) miejsc.
Mew z listy Marty mnie oczarowało, a z kolei zaskoczyło mnie totalnie Notwist. Po prostu jakoś ten utwór nie pasuje mi do tych klimatów, a po drugie po poprzednim ich utworze nie spodziewałem się utworu jak dla mnie mocno awangardowego (szczególnie na samym początku). Sądzę, że 37 miejsce, na którym zadebiutował The devil you + me to dopiero początek drogi tego utworu.
Z powodu rozszerzenia listy doszły 3 nowości: Left out, Shiver (z pominięciem poczekalni) i (po długim się tam tułaniu) The kicking machine.
Nowości pojawiające się po pobycie w poczekalni są pomarańczowe, z jej pominięciem czerwone. Powroty do zestawienia z poczekalni są niebieskie, z leżakowni błękitne, a z niebytu fioletowe. Skoki o minimum 10 miejsc nadal zaznaczam na zielono. W poczekalni kolor błękitny, czerwony i fioletowy oznaczają to samo co w Top50.
Jednak z powodu tego, że tydzień temu moja lista była top50, tym razem kolory dotyczą tylko utworów, które są w 50 oraz tych, które i tak w poczekalni byłyby kolorowe. Pewnie brzmi to zagmatwanie, ale prościej to chyba mi się nie uda.

1. N. 1 LUCIFORMS - The Mars Volta
2. 14. 21 ANGLE OF REPOSE - Sleepytime Gorilla Museum
3. 2. 18 HELPLESS CORPSES ENACTMENT - Sleepytime Gorilla Museum
4. 4. 5 WITH WORDS & CAKE - Faun Fables
5. 1. 21 PUPPET SHOW - Sleepytime Gorilla Museum
6. 5. 64 SUMMERS LOST - Hurt
7. 13. 14 BATTLE FOR THE SUN - Placebo
8. 6. 21 THE GREENLESS WREATH - Sleepytime Gorilla Museum
9. N. 1 SWIMMER'S CHANT - Mew
10. 7. 9 PESA PESA - Motema Africa
11. 3. 21 THE SALT CROWN - Sleepytime Gorilla Museum
12. 12. 13 WIDENING EYE - Sleepytime Gorilla Museum
13. 33. 31 THE MAN I LOVE - Rokia Traore
14. 10. 8 BLUE LAMBENCY DOWNWARD - Kayo Dot
15. P. 3 BE SOMEBODY - Kings of Leon
16. 8. 3 LARK TONGUES IN ASPIC PT. 2 - Dream Theater
17. 9. 25 FORMICARY - Sleepytime Gorilla Museum
18. 11. 24 THE COMPANIONS - Sleepytime Gorilla Museum
19. 19. 8 LADY IN BLUE - Tori Amos
20. 26. 4 GREMLIN HOLIDAY - Kira Kira
21. N. 1 TUSAN HOMICHI TUVOTA - Indukti & Nils Frykdahl
22. 35. 5 PICTURES - Faun Fables
23. 20. 2 KING OF THE DOGS - Iggy Pop
24. 15. 20 OSSUARY - Sleepytime Gorilla Museum
25. 16. 97 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
26. 21. 8 THE ANKWARD WIND WHEEL - Kayo Dot
27. 17. 4 STOCKHOLM - OSI
28. 18. 5 NO TWILIGHT WITHIN THE COURTS OF THE SUN - Steven Wilson
29. 24. 13 CHAOS - Archive
30. 25. 12 MAY YOUR HEARTS STAY STRONG - Cloud Cult
31. 45. 2 COPERNICUS - The Mars Volta
32. 28. 24 NAWET GDY NOC POKRYWA CIENIEM ZIELONĄ ZIEMIĘ - Osjan
33. 27. 32 THIS I LOVE - Guns n'Roses
34. 22. 4 FEBRUARY 13TH - The Pineapple Thief
35. 23. 9 THE PROVINCE - IQ
36. 36. 10 KOŁYSANKA DLA... - Cisza Jak Ta
37. N. 1 THE DEVIL YOU + ME - The Notwist
38. 48. 6 CRAZY - Roberta Gambarini
39. 40. 4 SKYLARK - Renee Olstead
40. 31. 32 CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
41. 43. 43 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
42. P. 91 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
43. 42. 2 TUSAN HOMICHI - Indukti
44. 29. 6 DAY THAT YOU GO - Archive
45. 32. 6 THE@BLUES.PL - Grzegorz Bukała
46. P. 23 ABERINKULA - The Mars Volta
47. 30. 14 UCIEKAJ MOJE SERCE - Nosowska
48. 37. 4 PERFECT LOVE - Graham Coxon
49. 34. 6 THINKING ' BOUT YOU - Yusuf
50. 44. 12 CIEBIE SZUKAŁEM - Cisza Jak Ta
51. 39. 2 FACING PAGE: TOP LEFT - Manic Street Preachers
52. 38. 10 KORYTARZE - Justyna Steczkowska
53. 41. 8 HAPPINESS IS A WARM GUN - Joe Anderson & Salma Hayek
54. 50. 13 ROBINSON - Wolna Grupa Bukowina
55. P. 6 BOMB THE STROCK ESTRANGE - Matt Elliott
56. 47. 22 LATAWCE - Żywiołak
57. P. 7 THE END OF THE LINE - Metallica
58. P. 19 TOY COLLECTION - Katie Melua
59. 49. 6 iVIVA LA GLORIA! - Green Day
60. 46. 13 COLLAPSE/COLLIDE - Archive
61. N. 1 LEFT OUT - Riverside
62. N. 1 SHIVER - Yoke Shire

63. P. 6 THE CRANE WIFE 3 - Marianne Faithfull & Nick Cave
64. P. 29 PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
65. P. 1 THE KICKING MACHINE - Melvins
66. P. 9 PIWKO - Kazik


poczekalnia:
FEELIN' GOOD - Joe Bonamassa
I'M IN LOVE - Maria Mena
ROCK'N'ROLL DREAM - Crooked X
PEARLS - India.Arie & Dobet Gnahore
JOCKEY FULL OF BOURBON - Joe Bonamassa
HIFI BOSSANOVA - Matt Bianco
LA LLORONA - Beirut
DEVIL IN THE DETAILS - Placebo
EPILEPSY IS DANCING - Antony & the Johnsons
THE WILLING VICTIM - Von Hertzen Brothers
KEBAB W CIENKIM CIEŚCIE - Zacier
STALKERS OF THE DRIFT - Virus
COUNTING SHEEP - Bigelf
HAY LOFT - Mother Mother
MONEY MADE - AC/DC
SORRY - Guns n'Roses
GHOST OF SORROW - J. R. Richards
KOKAINA - Nosowska
BLACKBALL - Bigelf
BEYOND HERE LIES NOTHIN' - Bob Dylan
BETTER DAYS - Ian Gillian
IT COMES AND IT GOES - Dido

leżakownia:
UNDERNEATH THE STARS - The Cure
SZAROŚĆ A RADOŚĆ - Lidia Pospieszalska
SOMEWHERE - Eva Cassidy

nieszczęśliwa 666:
WHEN I GROW UP - Fever Ray

przyszłość?:
BEACH BOX DISASTERS - Kira Kira
TAKE YOUR FINGERS FROM MY HAIR - Dream Theater
COME UNDONE - Placebo
HALO OF NEMBUTALS - The Mars Volta
SILVER TREMBLING HANDS - The Flaming Lips
THE WANTING COMES IN WAVES/REPAID - The Decemberists
SINCE WE'WE BEEN WRONG - The Mars Volta
A LOOKING IN VIEW - Alice in Chains
16.07.2009 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
kajman napisał(a):37. N. 1 THE DEVIL YOU + ME - The Notwist

wydaje mi się, że ostatnio gdzies publicznie na to narzekałeś Icon_confused

kajman napisał(a):9. N. 1 SWIMMER'S CHANT - Mew

jeszcze nie znam. ale cieszę się, że jest nowy singiel MEW i że u Ciebie debiutuje tak wysoko. spodziewać się można czegos naprawdę fajnego - swego czasu z pewnym kawałkiem otarli się u mnie o numer 1.
16.07.2009 09:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #3
 
A myślałem, że moje następne notowanie będzie ciekawe...
To po kolei:
1. Pierwsza trójka na płycie i jeden z dwóch utworów, które od początku misie podobają. Płytę słuchałem dwa razy i zaczynam się obawiać czy to nie za mało...
No i jeszcze ciekawe jak długo utrzyma się względnie wysoko.
9. Znam już od jakiegoś czasu i walczy u mnie i może nawet w tym tygodniu się uda, ale raczej nie aż tak wysoko.
21. poznam dopiero jak dostanę oryginalną płytę we własne ręce.
37. Ściągnąłem. Nie przesłuchałem.
I może dodam jeszcze, że średnio misie podoba pomysł rozszerzenia listy, ale oczywiście masz do tego prawo.
16.07.2009 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
Listoholik napisał(a):ale cieszę się, że jest nowy singiel MEW
tak i nosi tytuł "Introducing palace players", ale co z tego jak SWIMMER'S CHANT jest o niebo lepsze Icon_smile2

Ależ tu się porobiło Icon_eek2
Wreszcie nr 1, który bardzo!!! mi sie podoba!!! Icon_smile2

i jaka ładna przyszłość przed Twoją listą. A właściwie to "za" listą Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
16.07.2009 11:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #5
 
wstęp i początek nowego numeru jeden trochę mi się kojarzy z "No quarter"...
a z nowości i tak najbardziej chyba cieszy mnie Riverside, dotąd chyba tylko u mnie i u Kaczego był ten najlepszy numer z płyty.
Yacy napisał(a):i jaka ładna przyszłość przed Twoją listą. A właściwie to "za" listą
ja już do tego zdążyłem przywyknąć Icon_wink2
16.07.2009 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Listoholik napisał(a):kajman napisał/a:
37. N. 1 THE DEVIL YOU + ME - The Notwist
wydaje mi się, że ostatnio gdzies publicznie na to narzekałeś
kajman napisał/a:
9. N. 1 SWIMMER'S CHANT - Mew
jeszcze nie znam. ale cieszę się, że jest nowy singiel MEW i że u Ciebie debiutuje tak wysoko. spodziewać się można czegos naprawdę fajnego - swego czasu z pewnym kawałkiem otarli się u mnie o numer 1.
37. Na pewno nie. Natomiast narzekałem na Boneless i z mocną obawą zabierałem się do tego utworu. A tu taka miła niespodzianka.
9. Jak napisał Yacy, to nie jest singiel. To utwór z EP-ki poprzedzającej album i zarazem B-side któregoś z singli (przypuszczalnie tego, który podał Yacy). A swoją drogą ciekaw jestem, czy by Ci się spodobał.
No i przypomniało mi się. Tamto Horrors na pewno nie jest schematyczne, ale nie w moim stylu.
abd3mz napisał(a):0. A myślałem, że moje następne notowanie będzie ciekawe...
To po kolei:
1. Pierwsza trójka na płycie i jeden z dwóch utworów, które od początku misie podobają.
11. Płytę słuchałem dwa razy i zaczynam się obawiać czy to nie za mało...
111. No i jeszcze ciekawe jak długo utrzyma się względnie wysoko.
9. Znam już od jakiegoś czasu i walczy u mnie i może nawet w tym tygodniu się uda, ale raczej nie aż tak wysoko.
21. poznam dopiero jak dostanę oryginalną płytę we własne ręce.
37. Ściągnąłem. Nie przesłuchałem.
66. I może dodam jeszcze, że średnio misie podoba pomysł rozszerzenia listy, ale oczywiście masz do tego prawo.
0. Twoja lista na pewno będzie ciekawa, a moja jest szokująca... dla mnie.
1. Czyli pierwsze 37,5%. Dla mnie minimum tyle samo, do 2 utworów jeszcze nie znam.
11. Jak masz wątpliwości to możesz sprawdzić. Zastanawiam się czy kiedyś przejdę na system zaczynania od płyt.
111. Też jestem ciekaw, ale myślę, że może całkiem sporo w czołówce, chociaż o obronę pierwszego miejsca będzie bardzo trudno. Kandydatów na szczyt mam sporo.
21. Oby jak najszybciej, bo interesuje mnie, jak podejdziesz do Mantry z wokalem i innym tytułem.
37. Może się lepiej nie przyznawaj. Icon_wink2
66. Mi teoretycznioe też średnio, ale jeżeli takie killery są poza listą, to po prostu nie zdzierżyłem.
Yacy napisał(a):Listoholik napisał/a:
ale cieszę się, że jest nowy singiel MEW
1. tak i nosi tytuł "Introducing palace players", ale co z tego jak SWIMMER'S CHANT jest o niebo lepsze
2. Ależ tu się porobiło
3. Wreszcie nr 1, który bardzo!!! mi sie podoba!!!
1. Nie znam singla, ale jest duża szansa, że jakbym przesłuchał to bym się z Tobą zgodził. SC jest naprawdę świetne.
bear napisał(a):1. wstęp i początek nowego numeru jeden trochę mi się kojarzy z "No quarter"...
2. a z nowości i tak najbardziej chyba cieszy mnie Riverside, dotąd chyba tylko u mnie i u Kaczego był ten najlepszy numer z płyty.
Yacy napisał/a:
i jaka ładna przyszłość przed Twoją listą. A właściwie to "za" listą
3. ja już do tego zdążyłem przywyknąć
1. Oryginałem czy wersją Toola? Dawno już nie słuchałem.
2. Też uważam, że świetny i stąd debiut.
3. Jednak utwory trafiają stamtąd na moją listę. W tym tygodniu np. AC/DC.
17.07.2009 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #7
 
kajman napisał(a):Horrors na pewno nie jest schematyczne, ale nie w moim stylu.

bardzo żąłuję.
myślałem, że coś ci podrzucę, co ci się spodoba... Icon_frown
17.07.2009 12:42 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #8
 
kajman napisał(a):9. N. 1 SWIMMER'S CHANT - Mew

Yacy napisał(a):ale nowy singiel Mew nosi tytuł "Introducing palace players", ale co z tego jak SWIMMER'S CHANT jest o niebo lepsze

juz wszystko wiem, mam EP'kę z 5 utworami
'Introducing palace players' ją rozpoczyna
a 'SWIMMER'S CHANT' ją kończy.....

na razie nie widzę różnicy, oba jawią mi się jednakowoż...

bo i tak najlepeszym utworem MEW, który u mnie doszedł bodajże do Top 10, a może nawet w jej górne rejony, jest: "The Zookeeper's Boy" Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim
17.07.2009 01:59 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
Listoholik napisał(a):"bo i tak najlepeszym utworem MEW (...) jest:The Zookeeper's Boy"
no nie mogę się z Tobą nie zgodzić Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
17.07.2009 07:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Listoholik napisał(a):kajman napisał/a:
Horrors na pewno nie jest schematyczne, ale nie w moim stylu.
bardzo żąłuję.
myślałem, że coś ci podrzucę, co ci się spodoba...
Podoba to byłoby zbyt dużo powiedziane, ale utwór na pewno ciekawy i w moim archiwum pozostanie.
Yacy napisał(a):Listoholik napisał/a:
"bo i tak najlepeszym utworem MEW (...) jest:The Zookeeper's Boy"
no nie mogę się z Tobą nie zgodzić
TZB też było u mnie na liście, ale ten, który jest tam obecnie podoba mi się znacznie bardziej.
17.07.2009 08:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kaczy1993 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 430
Dołączył: Feb 2009
Post: #11
 
Rzeczywiście detronizacja Goryli bardzo udana i przyjemna Icon_biggrin3 U mnie Luciforms też blisko debiutu...

[Obrazek: Kaczy93.gif]
17.07.2009 10:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Kaczy1993 napisał(a):1. Rzeczywiście detronizacja Goryli bardzo udana i przyjemna Icon_biggrin3
2. U mnie Luciforms też blisko debiutu...
1. Tylko nie myśl, że one poddadzą się bez walki.
2. Bardzo cieszy mnie ten fakt, chociaż ten utwór (szczególnie w dalszej części) wydaje mi się być nieco w klimacie Goryli.
17.07.2009 10:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
cieszy mnie miejsce "Battle...".
ten błękitny kolor faktycznie tragiczny Icon_razz.
17.07.2009 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
ku3a napisał(a):1. cieszy mnie miejsce "Battle...".
2. ten błękitny kolor faktycznie tragiczny Icon_razz.
1. Przynajmniej coś. Chyba tylko u mnie jej forma zwyżkuje.
2. Wiem i dlatego wziąłem do czegoś, co raczej rzadko się zdarzać powinno. Niestety tu jest stanowczo za mało kolorów. Tak gdzieś 2x tyle spokojnie by wystarczyło.
17.07.2009 11:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Jestem bardzo zaskoczony tym, co tu się dzieję. Jak chyba każdy. Podoba mi się lider, chociaż z płyty wybrałbym inne piosenki do promocji. Podoba mi się to, co dzieje się z KOL - może nie są najwyższych lotów....ale to KOL, zawsze MIŁO się słucha. W końcu podoba mi się zestaw nowości. The Notwist (którego bym się w ogóle nie spodziewał, szczególnie po tak długim czasie od premiery) oraz nieznany mi jeszcze Mew. Mam jednak wrażenie, że po prostu to będzie dobra kompozycja i tyle. Sam zespół wydaje mi się być bliski, więc czemu nie zaryzykować tak pochlebnego stwierdzenia Icon_smile Dodam, że ostatnia płyta jednak mnie nie zachwyciła, a ''The Zookeper's Boy'' nic nie osiągnął na DLP. Świetnie widzieć gdzieś na końcu całego tego zestawu numerów Alice In Chains. Znasz coś więcej z ich dorobku? The Flaming Lips to już w ogóle bomba Icon_smile2 Ciekawe czy będę jedynym, który w przyszłości podtrzyma ewentualnie ten kawałek na twojej liście Icon_wink Może zaraź nim jakoś swoją drugą połowę muzycznej duszy (Sebastian) Icon_biggrin3 Również Mars Volta z poczekalni bardzo mi odpowiada. Nie spodziewałem się, że ich album będzie tak udany. Wcześniejsze płyty nie były zbyt ''potężne''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.07.2009 12:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
saferłel napisał(a):1. Jestem bardzo zaskoczony tym, co tu się dzieję. Jak chyba każdy.
2. Podoba mi się lider, chociaż z płyty wybrałbym inne piosenki do promocji.
3. Podoba mi się to, co dzieje się z KOL - może nie są najwyższych lotów....ale to KOL, zawsze MIŁO się słucha.
4. W końcu podoba mi się zestaw nowości.
5. The Notwist (którego bym się w ogóle nie spodziewał, szczególnie po tak długim czasie od premiery)
6. oraz nieznany mi jeszcze Mew. Mam jednak wrażenie, że po prostu to będzie dobra kompozycja i tyle. Sam zespół wydaje mi się być bliski, więc czemu nie zaryzykować tak pochlebnego stwierdzenia Icon_smile Dodam, że ostatnia płyta jednak mnie nie zachwyciła, a ''The Zookeper's Boy'' nic nie osiągnął na DLP.
7. Świetnie widzieć gdzieś na końcu całego tego zestawu numerów Alice In Chains. Znasz coś więcej z ich dorobku?
8. The Flaming Lips to już w ogóle bomba Icon_smile2 Ciekawe czy będę jedynym, który w przyszłości podtrzyma ewentualnie ten kawałek na twojej liście Icon_wink
9. Może zaraź nim jakoś swoją drugą połowę muzycznej duszy (Sebastian) Icon_biggrin3
10. Również Mars Volta z poczekalni bardzo mi odpowiada. Nie spodziewałem się, że ich album będzie tak udany.
11. Wcześniejsze płyty nie były zbyt ''potężne''.
1. No fakt, bo nawet ja byłem zaskoczony. Goryle pokonane przez debiutanta :?: Icon_eek2 :?: Icon_eek2 :?:
2. 10. Z tych co znam to tylko ta i Copernicus ma potencjał na moją listę. Pewnie trzeciemu utworowi się nie uda.
3. Nie znam KOL-a aż tak dużo, ale ten jest dla mnie zdecydowanie najlepszy.
4. Aż tak źle przedtem było?
5. Tu nie ma nic do rzeczy premiera. Pojawiło się na inej liście, więc przesłuchałem.
6. Dla Ciebie może tak być, a nawet i może nie aż tyle. To niekoniecznie Twoje klimaty.
7. Słyszałem kilka utworów wcześniej, ale nic mnie nie zachwyciło.
8. Być może tak, jeżeli oczywiście wejdzie na główną część mojej listy.
9. Jego nie jest tak łatwo zarazić. Swój gust ma i w wielu przypadkach się mijamy.
11. Jak dla mnie to jeden z najciekawszych zespołów ostatnich lat. Z tego powodu na początku płyta mnie rozczarowała (ale pamiętam, że pierwszy singiel z poprzedniej jeszcze bardziej).
17.07.2009 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
4. W sumie nie....Manicy na plus, ale kilku rzeczy nie większości nie znałem i nie mogłem przez to napisać, że mi się podobają [akurat słucham płyty Indukti, więc zaliczam kolejną nowość z zeszłego tygodnia]
5. Domyślam się, chociaż gdyby było z 2000 roku to też by weszło? Już nie pamiętam jaki jest twój stosunek to tak wiekowych nagrań, ale widzę, że ich prawie nie ma, dlatego wolę się upewnić.
6. Zobaczymy Icon_smile
8. Oby, oby...
9. Ty możesz wszystko Icon_razz2
11. Nie znam ich pierwszych płyt, ale z tego co czytam właśnie dwa pierwsze albumy były najlepiej przyjęte. Później mocno pikowali w dół....no i teraz nowa płyta. I jeszcze jest ich wcześniejsze wcielenie (At-Drive In). Oni też są uznanym zespołem z tego co czytałem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.07.2009 01:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
saferłel napisał(a):4. W sumie nie....Manicy na plus, ale kilku rzeczy nie większości nie znałem i nie mogłem przez to napisać, że mi się podobają [akurat słucham płyty Indukti, więc zaliczam kolejną nowość z zeszłego tygodnia]
5. Domyślam się, chociaż gdyby było z 2000 roku to też by weszło? Już nie pamiętam jaki jest twój stosunek to tak wiekowych nagrań, ale widzę, że ich prawie nie ma, dlatego wolę się upewnić.
9. Ty możesz wszystko Icon_razz2
11. Nie znam ich pierwszych płyt, ale z tego co czytam właśnie dwa pierwsze albumy były najlepiej przyjęte. Później mocno pikowali w dół....no i teraz nowa płyta. I jeszcze jest ich wcześniejsze wcielenie (At-Drive In). Oni też są uznanym zespołem z tego co czytałem.
4. No niestety mam zaległości w chomikowaniu, ale pewnie nadrobię, kiedy młody wyjedzie.
5. Nie, nie weszłoby. Ograniczeniem jest okres dwóch lat od wydania płyty (dokładnie), więc na przykład kolejny goryl nie ma szans, bo jest z maja 2007.
9. Nie i pewnie nie chciałbym,.
11. Ja też nie znam w całości ich wszystkich płyt. Przy okazji dziękuję za info, bo nie wiedziałem, a ATDI też lubię.
17.07.2009 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #19
 
kajman napisał(a):nie wiedziałem, a ATDI też lubię

widzisz, jak to młody może się do czegoś przydać Icon_mrgreen
17.07.2009 03:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #20
 
Zmiany , zmiany , lista się rozrosła , się nie zapowiadało ...Fajny masz ten numer 1.
Czarny słoń ...dobre , dla mnie to także diabeł i ladaco w jednym no tak wyrolować wszystkich . Ciekawe czy zdoła długo zagościć w górnych rejonach listy.
Ech przyznam się także, że bardzo szkoda mi spadków Goryli. No cóż... nieszczęścia chodzą ....stadami jak to mówią. . O formę i tak się nie obawiam, ponieważ nie jeden raz pokazali wielka klasę i tak łatwo nie odpuszczą, oj nie... Kto wie czy ich ten lucyfer nie wkurzył takim wyczynem .
Zapoznałem się z Mew , ponieważ myślałem ze to wcześniej słyszałem a tu się okazało ze jednak nie. Zajrzałem do bazy a tam znajduję płytę pt. "No More Stories Are Told Today, I'm Sorry, They Washed Away" ale to chyba jeszcze coś innego...po pierwszym razie bardzo przyjemnie się słuchało, naprawdę.
Skok Rokia Traore imponujący , ale to rewelacyjne nagranie i chyba podpatrzone u Ciebie , u mnie radzi sobie też bardzo przyzwoicie .
Utworu KOL nie kojarzę :-> . Poprzednie dokonania mnie zniechęciły i chyba dlatego sobie odpuściłem ich repertuar. No może US oceniam nieźle, a teraz szaleje Be S.
Za to nr 21 miodzio... i w tym przypadku też chciałbym wiedzieć na ile stać ten utwór .
A w ogóle płyta mnie ostatnio nie opuszcza. Kilka naprawdę wyśmienitych utworów.
Drugi Tusan tak jak przypuszczałem pozostał w cieniu, chyba miał pecha i pojawił się zbyt późno aby mógł sobie poszaleć przed nadejściem młodszego.
Ładnie w górę Kopernik i Aberinkula. Pierwszy z nich to zarazem ostatni utwór który bardzo stara się dostać na moją listę. Ogólnie nową płytę TMV oceniam na bardzo dobrą , ale musi nabrać mocy aby mogło dorównać totalnie zakręconej "The Bedlam in Goliath', która nadal jednak jest moim nr 1 z ich dyskografii. A Kopernik i Lucyfer bardzo mi te klimaty przypominają.
Natomiast wydawało mi się że Kopiąca maszyna wydostała się wcześniej z obszernej poczekalni do TOP 50 , ale mogę się mylić.
Dream Theater z przyszłości , nadal zawzięcie walczy. Jakby policzył punkty to kto wie czy nie wygrywa klasyfikacji . Trzymam kciuki bardzo mocno aby im się wreszcie udało. Lark's Pt. 2 było nawet na 8 ho, ho.. no nieźle.
17.07.2009 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości