Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja do anulowanego PN Metalliki
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #21
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
(10.11.2020 02:25 PM)neo01 napisał(a):  EVENo, jak się za coś bierzesz, rób to porządnie.
Dlaczego nie ma "Garage Inc."??

Odpowiedź na to pytanie nie tylko widnieje w pierwszym poście, ale jest de facto potwierdzeniem, że jak się za coś biorę, to robię to porządnie. Powołałem się na źródło tworzone przez społeczność. Nie utworzyłem zestawu wg mojego widzimisie. Oparłem się na wiedzy osób, które poświęcily mnóstwo czasu na przygotowanie i opisanie albumów Metalliki. A opisały je w ten sposób.

Oprócz tego, forum, podobnie jak Wikipedia, jest tworzone przez wszystkich, więc zamiast się oburzać, dojdźmy razem do tego, co robimy dalej.

Radio Epsilon
10.11.2020 04:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #22
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Moim zdaniem albo kontynuujemy, albo reset i zaczynamy od nowa, ale wtedy również i Lulu powinien być uwzględniony. To premierowy materiał, na dodatek autorski, więc, mimo że uwielbiam Garage, łatwiej traktować mi go jako album Mety, niż jako dodatek dla ciekawskich. Kto wie, może czeka nas epicki pojedynek z St. Angerem Icon_wink

Czekam przede wszystkim na odzew tych, którzy już głosowali, bo zdanie reszty już znam.

Radio Epsilon
10.11.2020 05:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #23
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Wcale nie żartuję, neo. Nie będę już poruszał wątku decyzyjności i tego, kiedy należy podejmować jasne decyzje, a kiedy być demokratą, ale tutaj sytuacja jest dla mnie oczywista. Oczywista, bo decyzja już zapadła, a miała prawo zostać podjęta w taki sposób bez konsultacji. Tak uważam. Akurat w przeciwieństwie do kilku innych grup, zespół Metallica znam bardzo dobrze, więc od początku podejrzewałem, że ta płyta nie znajdzie się w zabawie, kiedy przyjdzie jej kolei. Wyjaśniłem moje rozumowanie wyżej. Skoro płyta to monolit, to tutaj musielibyśmy oceniać też część kompilacyjną. A takie nie brały dotąd udziału w grze, bo to zakazane.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.11.2020 05:23 PM przez Kalypson.)
10.11.2020 05:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #24
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Też miałem wątpliwości, jak "Garage" i "Lulu" zostaną potraktowane. Nie jestem zdziwiony. Wikipedia faktycznie traktuje ten krążek jako kompilację. Można z tym polemizować, ale można też oprzeć się na niej jako głównym źródle. Taki dobór płyt jest przejrzysty i w jakimś stopniu obiektywny.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.11.2020 05:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #25
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
No dokładnie i podejrzewam, że:
kajman napisał(a):i nie widzę sensu brania udziału w tej zabawie, skoro jednej z dwóch najlepszych płyt brakuje
W tej opinii bierzesz pod uwagę, tylko tę część z coverami, a nie cały dwupłytowy album?

Ja znowuż nie jestem jakimś tam ekspertem od Metalliki, Icon_wink bo przesłuchałem w całości chyba tylko trzy płyty, więc się nie będę stawiał w takiej roli. I dla mnie dobrze jest jak jest, co najwyżej "Garage Inc." możemy uznać za moralnego zwycięzcę zabawy. Icon_arrow
Przypadek z "Lulu" (o którym dotąd nawet nie słyszałem Icon_eek) jest jeszcze inny, bo to jest płyta autorska dwóch wykonawców i rzeczywiście jako taka nie powinna być brana pod uwagę w topie jednego wykonawcy.

A że miałbym do przesłuchania tylko dziesięć albumów, to pewnie jakoś temu zadaniu podołam. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
10.11.2020 05:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
AKT! napisał(a):Wikipedia faktycznie traktuje ten krążek jako kompilację.
To wtedy także Ummęgummę powinno się traktować jako kompilację (pół albumu to dwa Półmiski, Brama i singiel).
Sundrajta napisał(a):W tej opinii bierzesz pod uwagę, tylko tę część z coverami, a nie cały dwupłytowy album?
Ale tam wszystko to covery, tyle że część (czyli druga płyta) była wydana wcześniej. I tak, biorę część nagraną w 1998 tak jak przy wspomnianej powyżej UG brałem tylko część studyjną (koncertowej to chyba nigdy nie słyszałem).
Sundrajta napisał(a):rzeczywiście jako taka nie powinna być brana pod uwagę w topie jednego wykonawcy
Mnie to kompletnie nie przekonuje. Jeżeli Metallica jest pełnoprawnym wykonawcą to płyta powinna być brana pod uwagę (nie, gdyby była tylko fiutem).
10.11.2020 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #27
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
St. Anger
Nędzna to była pozycja - łatwo ją wytypować

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
10.11.2020 06:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #28
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
(10.11.2020 06:50 PM)kajman napisał(a):  przy wspomnianej powyżej UG brałem tylko część studyjną (koncertowej to chyba nigdy nie słyszałem).

Icon_rolleyesIcon_rolleyesIcon_rolleyes

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
10.11.2020 07:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 611
Dołączył: May 2008
Post: #29
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
kajman napisał(a):Ale tam wszystko to covery, tyle że część (czyli druga płyta) była wydana wcześniej. I tak, biorę część nagraną w 1998 tak jak przy wspomnianej powyżej UG brałem tylko część studyjną (koncertowej to chyba nigdy nie słyszałem).
przy michaelu jacksonie będziemy mieli podobną zagwozdkę z "history", bo połowa tej płyty to największe przeboje, a połowa zupełnie nowy materiał, a nie wyobrażam sobie, żeby mogło jej zabraknąć

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.11.2020 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
(10.11.2020 07:03 PM)Artur.O napisał(a):  
(10.11.2020 06:50 PM)kajman napisał(a):  przy wspomnianej powyżej UG brałem tylko część studyjną (koncertowej to chyba nigdy nie słyszałem).
Icon_rolleyesIcon_rolleyesIcon_rolleyes
Nie widziałem potrzeby skoro utwory znałem z wersji studyjnych.
10.11.2020 07:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #31
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
(10.11.2020 07:09 PM)AKT! napisał(a):  
kajman napisał(a):Ale tam wszystko to covery, tyle że część (czyli druga płyta) była wydana wcześniej. I tak, biorę część nagraną w 1998 tak jak przy wspomnianej powyżej UG brałem tylko część studyjną (koncertowej to chyba nigdy nie słyszałem).
przy michaelu jacksonie będziemy mieli podobną zagwozdkę z "history", bo połowa tej płyty to największe przeboje, a połowa zupełnie nowy materiał, a nie wyobrażam sobie, żeby mogło jej zabraknąć
O i to jest ciekawy głos w dyskusji.

Ja też znam tylko studyjną część Ummy gummy.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.11.2020 07:52 PM przez Miszon.)
10.11.2020 07:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #32
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
(10.11.2020 07:45 PM)kajman napisał(a):  Nie widziałem potrzeby skoro utwory znałem z wersji studyjnych.
A widzisz potrzebę słuchania kowerów "Smells Like Teen Spirit", skoro dobrze je znasz z wykonania Nirvany?


W przypadku HIStory sprawa jest jasna, tam ewidentnie CD 1 to greatest hits, a CD 2 to płyta właściwa.
Natomiast jeśli chodzi o Garage Inc., to ta część kompilacyjna to strony B, kawałki z EPek, a konceptualnie nie widać zbytnio różnicy z premierowym materiałem... tu można się sprzeczać, ale jednak traktowałbym to jako regularną płytę 2 CD.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.11.2020 08:12 PM przez Dobromiera.)
10.11.2020 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Artur.O napisał(a):A widzisz potrzebę słuchania kowerów "Smells Like Teen Spirit", skoro dobrze je znasz z wykonania Nirvany?
Inny wykonawca czyli inny wokal, inne instrumenty lub inne ich wykorzystanie, inne podejście do utworu (nie zawsze, ale w przypadku Smells wersje, które znam mocno się różnią od pierwowzoru). No i często te przeróbki brzmią znacznie lepiej od oryginału co w przypadku wersji koncertowych jest rzeczą bardzo rzadko spotykaną.
10.11.2020 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #34
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
[4] ...And Justice for All
10.11.2020 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 074
Dołączył: Dec 2009
Post: #35
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
OK, EVENo, sorry, rzeczywiście nie przeczytałem całego posta, więc mój zarzut był oczywiście nietrafiony.
Niemniej jednak podtrzymuję swoje zdziwienie brakiem "Garażu", bo przecież to nie jest ani album koncertowy, ani the best of - zespół postanowił nagrać materiał złożony z coverów i wydał to jako normalny studyjny album. Tak jak ostatnio Stonesi chociażby.
Szczerze, to nie rozumiem tego rozróżnienia na płyty studyjne i płyty z coverami - przecież one też są studyjne. Dla mnie to sztuczny podział i nie bardzo wiem, dlaczego ktoś go stosuje.
Ale najważniejszy mój zarzut dotyczy tego, że zrobiłeś to samowolnie. OK, wiki nie uwzględnia tego albumu w płytach studyjnych, ale jednak mogłeś zapytać, co z tym robimy. Tak było w przypadku Hey'a i Re-Murped oraz Helodore. Decyzja tam była raczej oczywista, ale jednak wymieniliśmy zdania i było OK.
A teraz to nie wiem... Też średnio chce mi się brać udział w zabawie, gdy nie ma w mojej opinii pełnej dyskografii...

WOLNE MEDIA!!!
10.11.2020 08:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kondziowsky Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 206
Dołączył: Jun 2020
Post: #36
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Skoro tych dwóch płyt nie umieszcza się na liście albumów studyjnych, to nie widzę powodu, dla którego koniecznie musiałyby tutaj zostać uwzględnione. Chociaż Garage Inc. bardzo lubię, to mam w czym wybierać i nie mam z tym problemu.

Ale widzę, że niektórzy ubolewają bardzo.. więc jeśli reset to jak najszybciej Icon_razz2
10.11.2020 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
neo01 napisał(a):Szczerze, to nie rozumiem tego rozróżnienia na płyty studyjne i płyty z coverami - przecież one też są studyjne.
Tu nie chodzi o to czy płyta jest z coverami tylko o to, że album składa się z dwóch płyt i druga jest ewidentnie kompilacją więc cały album jest traktowany jako kompilacja (co jest dziwne w porównaniu chociażby z HiStory).
10.11.2020 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #38
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Artur.O napisał(a):Natomiast jeśli chodzi o Garage Inc., to ta część kompilacyjna to strony B, kawałki z EPek, a konceptualnie nie widać zbytnio różnicy z premierowym materiałem...
Może trzeba było od początku zabawy uwzględniać takie płyty, gdzie kompilacja była składanką utworów premierowych, nie z rodzaju the best of? Na pewno The Beatles i Pink Floyd takie mieli (chociaż tak strzelam trochę w ciemno, ale podejrzewam, że na pewno). Wtedy nie byłoby problemu z interpretacją...

Chociaż prawdę mówiąc, nie wiem jak Wy (bo ja może nie mam takiego rozeznania w spisach płyt), ale pewnie tego rodzaju pozycje nie zdobyłyby i tak dużego uznania. Może Metallica jest na tyle popularna, że kogoś to bardziej poruszyło. Ja śmiało mogę przeboleć brak Garage Inc, mimo że lubię część materiału.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.11.2020 08:46 PM przez Kalypson.)
10.11.2020 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #39
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
To trochę jak z Masterplanem u Oasis, oficjalnie kompilacja, ale każdy fan traktuje ją jak czwarty album. I na forum Oasis pewnie zajęłaby co najmniej czwarte miejsce Icon_razz2

Radio Epsilon
10.11.2020 08:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #40
RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica
Przy The Beatles ustaliliśmy, że nie uwzględniamy.

Mnie bardziej dziwi brak "Lulu", niż Garage. Nie jest to kompilacja, tylko płyta studyjna z nowym materiałem, sygnowana przez Metalikę.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
10.11.2020 08:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dyskusja na temat topu prza kajman 13 1 958 11.12.2018 09:13 AM
Ostatni post: kajman
  Dyskusja dotycząca przyszłości mychartsowych topów prz_rulez 196 17 212 20.09.2018 06:10 AM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości