Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muse - The Resistance
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 
saferłel napisał(a):Od twoich uwag i czepialstwa na temat PSB porzygać się można, więc tego nie będę komentował.
+ nie rozumiem jak takie tytuły mogą się nie podobać. Podaj mi garść lepszych z jednej płyty, z tego roku Icon_smile
+ jak można nie wierzyć w siłę organów Icon_razz2? (Unnatural Selection)
Moim zdaniem to Ty się czepiasz bardziej niż ona. Ona wyraziła własne zdanie i można się z nim zgadzać lub nie, ale nie widzę sensu w takich reakcjach.
W tytułach nie widzę nuc nadzwyczajnego. A jeżeli chcesz lepsze (przynajmniej wg mnie, to podaję:
Sansara, Tusan Homichi Tuvota, Sunken Bell, ...And Who's The God Now?!, Aemaet, Nemesis Voices.
Organy to instrument jak każdy. Po pierwsze jednemu pasuje, drugiemu nie: po drugie można na nim zagrać coś wspaniałego, a można i wielkie g...
16.07.2009 06:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
aaktt napisał(a):Jak się rozmawia o okładkach to też zaraz pojawiają się takie denne posty, że "to muzyka się liczy, a nie opakowanie" Icon_razz
Pfff, pewnie, że muzyka najważniejsza, ale wszystko się liczy: tytuły, okładka i milion innych rzeczy też.
No cóż, ja należę do tych, dla których liczy się praktycznie tylko muzyka. A inne rzeczy mogę sobie darować. Jeżeli podnoszą wartość utworu czy płyty, to znaczy tylko, że utwór lub płyta same obronić się nie potrafią.
16.07.2009 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
Z tobą na tematy związane z uzi i w dodatku związane z PSB ma pewno nie mam zamiaru dyskutować. Ona w taki sposób ciągle wyraża zdanie, a skoro nie widzisz w tym nic nadzwyczajnego, cóż...dobrze, że nie tylko ja tak myślę :/ Ale koniec tematu.

Z tytułami też się nie dogadamy, bo ja jakoś nie widzę nic szczególnego w ''I kim jest teraz Bóg?'' czy jakiś śmiesznych obcojęzycznych słowach. Tam o ''oryginalny'' tytuł nie trudno.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2009 09:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
 
saferłel napisał(a):1. Z tobą na tematy związane z uzi i w dodatku związane z PSB ma pewno nie mam zamiaru dyskutować.
2. Ona w taki sposób ciągle wyraża zdanie, a skoro nie widzisz w tym nic nadzwyczajnego, cóż...dobrze, że nie tylko ja tak myślę :/
0. Ale koniec tematu.
3. Z tytułami też się nie dogadamy, bo ja jakoś nie widzę nic szczególnego w ''I kim jest teraz Bóg?'' czy jakiś śmiesznych obcojęzycznych słowach. Tam o ''oryginalny'' tytuł nie trudno.
0. Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie, bo zdaję sobie sprawę, że uzi potrafi wkurzać, ale Twoja reakcja akurat na ten post mnie zaskoczyła.
1. Akurat ten post uzi był całkiem sensowny, chociaż nie ze wszystkim się z nim zgadzam i nie dziwię się, że odwołania do PSB mogą zniechęcać. Tak się składa, że jest to zespół mający wielu przeciwników.
2. Ona potrafi wyrażać zdanie w dużo gorszy sposób, bywa drażliwa i czasem lubi prowokować, ale tutaj akurat pisała dosyć spokojnie. Przyznam się natomiast, że Twoje skojarzenia z PSB powyżej wydają się być robione na siłe lub być prowokacją, bo jednak Muse to zupełnie inna bajka.
3. Może zbyt słabo znam angielski, ale te tytuły wydaję mi się być takie sobie. A tytuły Indukti wcale mnie nie zachwycają, ale to pierwsza płyta, która skojarzyła mi się z 2009. Mogę podać kolejne przykłady tytułów będących na podobnym poziomie:
Ashtray Heart, Battle For The Sun, Devil In The Details, Speak In Tongues
Pewnie, gdybym poszperał, to bym i coś innego znalazł.
17.07.2009 10:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #45
 
doszedł kolejny fragment tego utworu
http://ununitedeurasia.muse.mu/music
brzmi świetnie, połączenie Queen i Muse
17.07.2009 11:23 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #46
 
kajman napisał(a):
aaktt napisał(a):Jak się rozmawia o okładkach to też zaraz pojawiają się takie denne posty, że "to muzyka się liczy, a nie opakowanie" Icon_razz
Pfff, pewnie, że muzyka najważniejsza, ale wszystko się liczy: tytuły, okładka i milion innych rzeczy też.
No cóż, ja należę do tych, dla których liczy się praktycznie tylko muzyka. A inne rzeczy mogę sobie darować. Jeżeli podnoszą wartość utworu czy płyty, to znaczy tylko, że utwór lub płyta same obronić się nie potrafią.
Jesteś monotematyczny. Wszyscy to wiemy. Pisałeś to milion razy.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.07.2009 11:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #47
 
Co do piosenki, to tytuł faktycznie z dupy, ale sam preview utworu mi się podoba Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.07.2009 11:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
 
kajman napisał(a):1. Twoja reakcja akurat na ten post mnie zaskoczyła. Tak się składa, że jest to zespół mający wielu przeciwników. Ona potrafi wyrażać zdanie w dużo gorszy sposób, bywa drażliwa i czasem lubi prowokować, ale tutaj akurat pisała dosyć spokojnie.
2.Przyznam się natomiast, że Twoje skojarzenia z PSB powyżej wydają się być robione na siłe lub być prowokacją
3.Może zbyt słabo znam angielski, ale te tytuły wydaję mi się być takie sobie. A tytuły Indukti wcale mnie nie zachwycają, ale to pierwsza płyta, która skojarzyła mi się z 2009. Mogę podać kolejne przykłady tytułów będących na podobnym poziomie:
Ashtray Heart, Battle For The Sun, Devil In The Details, Speak In Tongues
Pewnie, gdybym poszperał, to bym i coś innego znalazł.

1. Sam dobrze oddałeś w tym poście sposób jej zachowywania się, tak też było tutaj. Nie było to potrzebne, bo...
2. ...te porównania nie były pisane na siłę, nie były też prowokacją. Skąd taki pomysł Icon_neutral2 Wszyscy dobrze wiemy, że Muse gra inną muzykę niż ten drugi zespół. Napisałem tylko, że stadionowy (skandowany) refren kojarzy mi się z utworem ''Love Etc.'' (bo to prawda) oraz, że chłopcy nagrali też coś zahaczającego przynajmniej momentami o nowoczesne r'n'b. Wszystko to jest prawda i nie oznacza bezpośrednich porównań z Muse. Każdy może dążyć do celu w podobny sposób, nie będąc w tej samej lidzie.
3. Zgadzam się. Akurat tytuły piosenek Placebo są bardzo dobre, szkoda, że finalny efekt kryjący się za nimi nie jest już taki mocny.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.07.2009 12:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #49
 
kajman napisał(a):0. Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie, bo zdaję sobie sprawę, że uzi potrafi wkurzać, ale Twoja reakcja akurat na ten post mnie zaskoczyła.
Mnie też zdziwiła...
1981 napisał(a):Nie lubię przeróbek nazw - a szczególnie jednego z moich faworytów... Podobnie jak "depeszów", "francoli" i innych "bitli".
saferłel napisał(a):Ona wszystko przerabia na ''takie coś'' - musisz się przyzwyczaić.
Ona??? Zdecydowana większość osób na forum tak pisze.... :roll:
aaktt napisał(a):Jesteś monotematyczny. Wszyscy to wiemy. Pisałeś to milion razy.
Ja kojarzę jeszcze jedną rozmowę na ten temat...
Poza tym została wznowiona dyskusja i utworzyło się coś w rodzaju listy.
17.07.2009 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
Jasne, ja wszystkich zadziwiam, uzi wszystkim pasuje.

Po za tym nie wiem czy twoja wypowiedź odnośnie przerabiania nazw/y tyczy się tylko Muse, czy też innych rzeczy. Ja zauważyłem, że uzi często lubi dużo rzeczy nazywać w oryginalny sposób i inaczej je zapisywać, więc podtrzymuje swoje zdanie. Inna sprawa, że kilka osób pewnie zapisuje Muse jako Mjuus (to już takie dosyć powszechne), ale po za tym nie zauważyłem jakiegoś większego zboczenia na tym polu Icon_wink2 A tak naprawdę - to mało mnie to obchodzi Icon_smile To nie ja pisałem, że mi przeszkadza tego typu zabawa, chociaż w jakiś skrajnych przypadkach.... Pamiętam jak swego czasu kajman zaskakiwał śmiesznymi interpretacjami niektórych nazw zespołów Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.07.2009 02:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
abd3mz napisał(a):Ona??? Zdecydowana większość osób na forum tak pisze....
A to ciekawe. Ja spotkałem się z tym po raz pierwszy w tym temacie.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
17.07.2009 02:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #52
 
saferłel napisał(a):Po za tym nie wiem czy twoja wypowiedź odnośnie przerabiania nazw/y tyczy się tylko Muse, czy też innych rzeczy.
Innych też.

Jak będzie misie chciało, to jak wrócę do domu, to powklejam kilka przykładów.
17.07.2009 02:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
 
saferłel napisał(a):1. Jasne, ja wszystkich zadziwiam, uzi wszystkim pasuje.
2. Ja zauważyłem, że uzi często lubi dużo rzeczy nazywać w oryginalny sposób i inaczej je zapisywać, więc podtrzymuje swoje zdanie.
3. To nie ja pisałem, że mi przeszkadza tego typu zabawa, chociaż w jakiś skrajnych przypadkach....
4. Pamiętam jak swego czasu kajman zaskakiwał śmiesznymi interpretacjami niektórych nazw zespołów Icon_wink
1. Pawle, spora część osób na tym forum ocenia uzi wielostronnie, zresztą nie tylko ją. Natomiast mam wrażenie, że Ty reagujesz na nią czasami nieproporcjonalny do jej komentarzy (i vice Versal). Moja (i chyba także Sebastiana) wypowiedź dotyczyła tego konkretnego postu.
2. Myślę, że faktycznie nie tylko ona. Ja na przykład także, tylko chyba w nieco odmienny sposób. Myślę, że dopóki nie jest intencją obrażanie wykonawcy, nie ma w tym nic złego.
3. W skrajnych to mi też pewne rzeczy przeszkadzają i nie jest to nic dziwnego. Tym razem nie był to na pewno przykład skrajny.
4. Dzięki! Chociaż zdecydowanie wolę przekręcać tytuły niż wykonawców. W tym drugim przypadku czynię to w stosunku do tych, których lubię.
17.07.2009 02:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
 
Ok, nie musisz. Tak jak napisałem - chociażby w przypadku kajmana to też zauważyłem. Sformułowanie takie jak ''depesze'' czy ''placki'' też nie jest rzadkością itd.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.07.2009 02:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
 
mrsap napisał(a):
abd3mz napisał(a):Ona??? Zdecydowana większość osób na forum tak pisze....
A to ciekawe. Ja spotkałem się z tym po raz pierwszy w tym temacie.
No to chyba do moich postów często nie zaglądasz. Icon_biggrin3 Jeżeli chodzi o nazwy zespoł, to np. używam określenia Placebuś lub Placebius (to mi się narzuciło jako pierwsze), często też używam pokrętnej gramatyki, że wspomnę nadużywaną przeze mnie końcówkę -uff.
17.07.2009 02:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
1. Może czasem, ale cóż...tak na siebie działamy...czasem.
2. Tak, wiem, że nie tylko ona. Tylko wydaje mi się, że ona najbardziej ''działa'' w tym temacie. Nie ma to jednak jak dla mnie większego znaczenia tak naprawdę.
3. W przypadku Mjus? Tak, zgadza się.
4. Czekam na jakąś zaskakującą metamorfozę nazwy ''Sleepytime Gorilla Museum''. Goryle to tak mało oryginalnie jak na twoje możliwości Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.07.2009 02:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
kajman napisał(a):Placebuś lub Placebius

To może Plastuś od razu Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.07.2009 02:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #58
 
Placebius brzmi jak połączenie Placebo z Incubus Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.07.2009 03:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
 
kajman napisał(a):No to chyba do moich postów często nie zaglądasz. Jeżeli chodzi o nazwy zespoł, to np. używam określenia Placebuś lub Placebius (to mi się narzuciło jako pierwsze), często też używam pokrętnej gramatyki, że wspomnę nadużywaną przeze mnie końcówkę -uff.
Faktycznie, jakoś mi to umknęło. Ja pozostanę jednak przy oryginalnych nazwach Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
17.07.2009 04:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #60
 
http://www.youtube.com/watch?v=VGObLI_gm8o

no nie. muse jak queen ?? Icon_eek2 ale podoba mi sie
17.07.2009 07:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Muse - WILL OF THE PEOPLE Szymek79 18 762 14.02.2023 03:36 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Muse - Simulation Theory Szymek79 1 593 31.08.2018 08:58 PM
Ostatni post: 1981
  Manic Street Preachers - Resistance Is Futile Szymek79 1 684 23.11.2017 05:13 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Muse - Drones Szymek79 20 4 761 20.07.2015 08:28 PM
Ostatni post: Tomekk
  Muse - The 2nd Law Szymek79 27 5 759 07.02.2013 06:49 PM
Ostatni post: michal91d

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości