Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aakttairplay's MICHAEL JACKSON top 40
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #81
 
Dzięki za typy Icon_biggrin3
Miejsce piąte już jutro w okolicach wczesnopopołudniowych Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.07.2009 12:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #82
 
poczekaj na mnie jak wstanę, ok?

to może ewentualnie jeszcze zdażę zmienić swój typ Icon_mrgreen
21.07.2009 02:40 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #83
 
Ok.
Czekam jeszcze na typ Saferłela. Pawle, macham do Ciebie Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.07.2009 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
 
Miło, że czekasz jak dotąd, nie było mnie dzisiaj online zbyt długo, więc wchodzę teraz Icon_wink Swoją drogą trochę się w topie działo gdy byłem na wsi. Przyznam, że utworu z miejsca 10-tego nie słyszałem nigdy.

1. Human Nature (mus Icon_razz2)
2. Don't Stop 'til You Get Enough (twoje granie....a w tym wypadku także moje)
3. Thriller
4. Liberian Girl
5. Rock With You

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.07.2009 10:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 541
Dołączył: Nov 2008
Post: #85
 
czekaj, jeszcza ja!!!

5. Smile
4. Thriller
3. Human Nature
2. Don't Stop
1. Rock With You
21.07.2009 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #86
 
Dzięki za typy!
#5 w najbliższych minutach Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.07.2009 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #87
 
Miejsce piąte opóźniło się trochę z racji na dodatkowe głosy, na które liczyłem i tego, że mało mnie było dzisiaj w domu Icon_wink2
Kolejne miejsce jutro rano.

[Obrazek: mj5.jpg]
#5. Human Nature
Thriller, 1982
Ten utwór zdecydowanie ma w sobie coś zmysłowego i delikatnego. Na początku mojej przygody z "Thrillerem" został dość solidnie przytłoczony przez wielkie hity typu "Billie Jean" czy "Beat It", ale z czasem, kiedy poznałem album już prawie na pamięć, wyszedł na pozycję lidera. Dla mnie to bardzo nieprzenikniona piosenka, ma w sobie coś niebezpiecznego i śmiertelnego, ale w bardzo kontrastującej łagodnej oprawie - ciężko mi to opisać, ale tak to widzę, czy może raczej słyszę. Im bliżej szczytu, tym trudniej jest mi napisać coś konstruktywnego.

Pozycji piątej nie wytypował prawidłowo nikt, ale o włos pomylił się vingoe, jeśli liczyć drugi typ Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.07.2009 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #88
 
a myślałem, że będzie na 1. Icon_razz
22.07.2009 12:56 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #89
 
No niestety, to nie jest mój ulubiony utwór Króla Popu Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.07.2009 11:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #90
 
[Obrazek: mj4.jpg]
#4. Rock With You
Off the Wall, 1979
Drugi dorosły numer #1 Michaela na amerykańskiej liście przebojów, lekki wakacyjny jam, napisany przez Roda Tempertona, klimat wspaniałych lat 70tych, z delikatnym pulsującym groove'm nawiązującym już do nadchodzącej dekady. Majstersztyk. Według Billboardu czwarty największy hit lat 80tych w USA. Późniejsze kompozycje Michaela nie miały niestety już tej lekkości, na kolejnych wydawnictwach przewijała się ona w mniejszym lub większym stopniu w poszczególnych numerach, ale nigdy ponownie nie osiągnęła tego poziomu. "Rock With You" to mój numer #4.

A pozycję #4 prawidłowo wytypował vingoe. Brawo! Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.07.2009 04:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
 
To na razie mam dwa trafienia Icon_smile Szkoda mi trochę tego ''Human Nature'', ale to przecież 5 miejsce Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.07.2009 04:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #92
 
Ja w żadne z powyższych miejsc się nie wstrzeliłem... I w swoim topie tych utworów nie doceniłem :]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
22.07.2009 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #93
 
Zanim jeszcze top 3, chciałbym podzielić się z Wami pewnym zdjęciem Michaela, które znalazłem, a nie miałem okazji jakoś go wcześniej wkleić Icon_smile

[Obrazek: mikeandet.jpg]
Zdjęcie pochodzi z wkładki do singla, który w moim topie zajął pozycję #40 Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.07.2009 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #94
 
[Obrazek: mj3.jpg]
#3. Smile
HIStory, 1995
Choć nienapisany oryginalnie przez Michaela Jacksona, uważam, że jego wersja jest na tyle autentyczna, że uznałem ją za trzeci najlepszy/ulubiony utwór Króla Popu. To zdecydowanie jeden z jego najsmutniejszych numerów i to nawet mimo tego, że ostatecznie ma być optymistyczny i podnoszący na duchu. W głosie Michaela słychać prawdziwe emocje i czuć, że śpiewa z głębi serca. To nie jest zwykły cover czy mechaniczne odtworzenie po raz kolejny starego motywu, to stara melodia, której nadano nowy, lepszy kształt. Nie straciła przy tym blasku ery jazzu i nie uleciała z niej ani odrobina magii.

Miejsca #3 nie wytypował poprawnie nikt, ale Yacy pomylił się zaledwie o jedną pozycję Icon_wink

Jakieś pomysły dotyczące szczytu? Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.07.2009 12:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #95
 
1. Thriller
2. Don't Stop 'til You Get Enough
23.07.2009 12:23 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #96
 
[Obrazek: mj2.jpg]
#2. Don't Stop 'til You Get Enough
Off the Wall, 1979
Jak pisałem przy okazji pozycji dziewiątej, "Don't Stop 'til You Get Enough" nie jest moim ulubionym singlem Michaela, ponieważ jest drugie w kolejności do tego tytułu. Falset w tym utworze nie tyle mnie urzeka, co raczej mi nie przeszkadza i jestem pewien podziwu, że można tak śpiewać. To, co buduje potęgę tego utworu to na pewno jego lekki, dyskotekowy klimat i wspaniała ścieżka muzyczna. To oczywiście nie znaczy, że Michael zostaje odsunięty na drugi plan. Wpasowuje się idealnie w nastrój i króluje w tym utworze. Takiego Michaela Jacksona mam nadzieję zapamiętać - u szczytu we wszelkich możliwych aspektach.

Ho ho ho, miejsce drugie poprawnie wytypowali vingoe, Listoholik, saferłel i bear. Gratulacje!

Jak myślicie, co w takim razie trafi na szczyt?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.07.2009 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #97
 
już wiadomo, co na szczycie, choc trochę może szkoda, że brakło w Topie miejsca dla:
Gone Too Soon i Beat It Icon_confused2
23.07.2009 06:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #98
 
Nie ma wątpliwości. Thriller Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.07.2009 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #99
 
A ja sądzę, że Thrillera nie będzie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.07.2009 08:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #100
 
Ja początkowo typowałem Gone Too Soon, ale wątpię, że Thriller będzie poza 60tką

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.07.2009 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości