Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aakttairplay's MICHAEL JACKSON top 40
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #41
 
Świetna piąteczka, nie będę się tu rozpisywał, bo wiesz dobrze, co lubię tu najbardziej Icon_mrgreen

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.07.2009 05:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
Ja jednak czuję niedosyt w związku szczególnie ze ''Smooth Criminal. W dodatku gdyby sumować też Jackson 5 i małego Michaela pewnie wyleciałoby poza top 20, może 25. Miejsce 20 za to bardzo wysoko. Lubicie wszyscy ten numer, z tego co zauważyłem Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2009 05:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #43
 
Ja bardzo lubię. Dla mnie to najlepszy utwór na Invincible.

Heh, nie zauważyłem wcześniej, ale You Rock My World mamy obaj na 20. Icon_mrgreen

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.07.2009 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #44
 
furbul napisał(a):Heh, nie zauważyłem wcześniej, ale You Rock My World mamy obaj na 20. Icon_mrgreen
Łał Icon_biggrin3
U mnie to na pewno też jest czołówka płyty, i mam pewien sentyment, bo to pierwszy utwór Michaela, który wszedł na moją listę Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2009 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #45
 
saferłel napisał(a):Ja jednak czuję niedosyt w związku szczególnie ze ''Smooth Criminal. W dodatku gdyby sumować też Jackson 5 i małego Michaela pewnie wyleciałoby poza top 20, może 25.
Myślę, że nie aż tak, choć faktycznie z pięć utworów z tamtych lat mogłoby wejść do dwudziestki, znasz mnie Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2009 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #46
 
Cytat:#16. Baby Be Mine
NICE Icon_smile2
16.07.2009 06:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #47
 
#15. If You Don't Love Me
Dangerous Outtakes (Unreleased), 1989
Genialny, rock&rollowy, taneczny, bardzo wybuchowy! Zupełnie nie w stylu Michaela.

#14. Leave Me Alone
Bad (CD Version), 1987
Tego utworu nie mogło tu zabraknąć. Ścisła czołówka "Bad".

#13. Got the Hots
Thriller 25 (Japanese Version), 2008
Szkoda, że ten utwór nie doczekał się szerszego wydania. Podobnie jak w przypadku "The Lady in My Life" refren zdecydowanie nadrabia zwrotki. Jeden z tych kawałków, od których długo nie mogłem się uwolnić po ich usłyszeniu.

#12. Butterflies
Invincible, 2001
Mój osobisty szczyt "Invincible". #2 w jednym z ostatnich notowań mojej listy, wspaniały, przejmujący, delikatny. Chórki na początku nieco w stylu Sistars, nie sądzicie?

#11. Ghosts
Blood on the Dance Floor: HIStory in the Mix, 1997
Pisałem już gdzieś chyba, że gdyby "Blood on the Dance Floor" było pełnometrażowym albumem, to spokojnie zdeklasowałoby zarówno "HIStory", jak i "Dangerous". 5 genialnych utworów, wśród nich "Ghosts" opatrzony długim, choć nie do końca treściwym i ciekawym klipem. No, ale to nie teledysk jest na miejscu #11.

Pierwsza dziesiątka startuje jutro po jednej pozycji.
Macie już może jakieś typy co może się tam znaleźć? Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2009 07:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #48
 
Zanim rozpoczniemy pierwszą dziesiątkę przypomnę co już było Icon_biggrin3
Macie może jakieś typy? Icon_smile2

Cytat:#60. Stranger in Moscow
#59. Will You Be There
#58. Dirty Diana
#57. The Girl Is Mine (with Paul McCartney)
#56. In the Closet
#55. This Time Around (with The Notorious B.I.G.)
#54. Burn This Disco Out
#53. Get on the Floor
#52. Black or White
#51. Cry
#50. Childhood
#49. Carousel
#48. Threatened
#47. They Don't Care About Us
#46. Who Is It
#45. Wanna Be Startin' Somethin'
#44. The Way You Make Me Feel
#43. You Are Not Alone
#42. I Just Can't Stop Loving You (with Siedah Garrett)
#41. P.Y.T. (Pretty Young Thing)


#40. Someone in the Dark
#39. Jam (with Heavy D)
#38. Blood on the Dance Floor
#37. Remember the Time
#36. Just Good Friends (with Stevie Wonder)
#35. 2000 Watts
#34. Say Say Say (with Paul McCartney)
#33. Superfly Sister
#32. Workin' Day and Night
#31. Whatever Happens
#30. Girlfriend
#29. Morphine
#28. Man in the Mirror
#27. Shout
#26. Heal the World
#25. The Lady in My Life
#24. She's Out of My Life
#23. For All Time
#22. Off the Wall
#21. Earth Song
#20. You Rock My World
#19. It's the Falling in Love
#18. Smooth Criminal
#17. Billie Jean
#16. Baby Be Mine
#15. If You Don't Love Me
#14. Leave Me Alone
#13. Got the Hots
#12. Butterflies
#11. Ghosts

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.07.2009 03:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #49
 
no i co w Top 10....? hmmmm....... chyba jednak zdecyduje się na wytypowanie tylko Top 5 Icon_wink2
17.07.2009 04:01 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #50
 
po komentarzu o Ghosts, mniemam iz w top 10 bedzie moj #1... Icon_smile
17.07.2009 04:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #51
 
No to zaczynamy Icon_biggrin3
Jako podpowiedć dodam, że w top 10 mamy 5 singli, 3 album tracki, jeden b-side i jeden unreleased.

[Obrazek: mj10.jpg]
#10. Can't Get Outta the Rain
The Girl Is Mine 7" single, 1982
Czysta energia! Szał! Nieopisywalna słowami popowa wariacja z motywem przewodnim "Can't Get Outta the Rain". Utwór nietuzinkowy i niestandardowy. Przesłanie jasne i klarowne. Kawałek zresztą był b-sidem chyba połowy singli z ery "Thrillera", poczynając od "The Girl Is Mine", przez "Billie Jean" i "Thrillera". Na album faktycznie nie pasował, ale w każdej innej roli sprawdza się znakomicie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.07.2009 05:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #52
 
W Twoim topie jest szalenie trudno wytypować całą dziesiątkę. Wyobrażasz sobie, że zgadłbym miejsce dziesiąte?? Ja nie. Też spróbuję wytypować piątkę Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.07.2009 05:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #53
 
To świetny kawałek, powinieneś go wytypować Icon_mrgreen
Jak ktoś chce empeczy, to pisać Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.07.2009 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #54
 
Ciekawym jak to się dalej potoczy. Pozycja #10 zaskoczyła mnie mocno.
Co będzie dalej? Nie odważę się jeszcze na razie na konkretne typowanie. Za dużo wciąż niewiadomych. Wyszło mi prawie 20 tytułów, które mogłyby znaleźć się w Twoim top 9. Zapewne nie będzie nic z "Invincible". W końcu najlepszy song z tego albumu już się pojawił. Liczę, że 2 (a może nawet 3) utwory z "Off the Wall" powinny się tu znaleźć. Sugerując się Twoją opinią o "Blood on the Dance Floor"... "Is it Scary". Pewnie też killer "Thriller". Osobiście liczę też na obecność "Human Nature", bo brak tego utworu w top 60 będzie dla mnie małym zgrzytem.

Kiedy kolejna pozycja? Icon_smile2
17.07.2009 06:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #55
 
Aż musiałem odejść od klawiatury, żeby nie napisać za dużo, bo aż mnie palce świerzbiły Icon_mrgreen Miło się czyta takie wnikliwe analizy Icon_wink2

Kolejna pozycja za chwilę, właśnie się przygotowuje Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.07.2009 06:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #56
 
[Obrazek: mj9.png]
#9. I Can't Help It
Don't Stop 'til You Get Enough UK 7" single / Off the Wall, 1979
"Don't Stop 'til You Get Enough" nie jest co prawda moim ulubionym singlem Michaela, ale za to "I Can't Help It" jest moim ulubionym b-sidem Jacko. To bardzo soulowy, Motownowy wręcz kawałek. Słychać tu wyraźnie artystyczne powiązania Mike'a ze Steviem Wonderem, który jak właśnie doczytałem jest jednym z jego autorów i równie dobrze mógłby wykonywać to wspaniałe bujające mid-tempo. Zauważcie, że nawet sposób śpiewania w niektórych miejscach, to czysty Stevie. W każdym razie ja też nie mogę nic poradzić na to, że uwielbiam ten utwór. Miejsce #9.

Kolejna pozycja dzisiaj w okolicach późnego wieczoru.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.07.2009 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #57
 
Co prawda to dopiero jeden tytuł, ale na plus dla mnie. Zdziwiłbym się potwornie, gdyby "I can't help it" się nie pojawiło. Ten utwór jest stuprocentowo w Twoim guście. Jak zaczynałeś top, to nawet pomyślałem sobie, że musi być wysoko Icon_smile2
Zatem teraz zostaje czekanie na późny wieczór Icon_biggrin3
17.07.2009 07:03 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #58
 
Późny wieczór stał się późną nocą, ale włączyłem sobie film w nadziei na jakiś feedback na forum i tak mi zleciały dwie godziny, patrzę, a tu pusto. No, ale lecimy dalej Icon_wink

[Obrazek: mj8.jpg]
#8. Bad
Bad, 1987
Mam taki problem z tym utworem, że bardzo nie lubię teledysku do niego. Z tego powodu przez długi czas sama piosenka i cały album kojarzyły mi się raczej nieciekawie. Tymczasem okazuje się, że utwór jest genialny, a i sama płyta brzmi świetnie. "Bad" jest trochę paradoksalne, tzn. słuchając tego kawałka, wierzę Michaelowi jak śpiewa, że jest "bad" i te sprawy, ale w ogólnym rozrachunku dochodzę do wniosku, że jednak to wszystko maska i pozór i... dlatego uważam, że ten utwór jest tak wspaniały. To nie Michael jest zły, tylko ta piosenka; perfidna do szpiku kości. I ja mając ją w słuchawkach idę przez miasto i naprawdę wierzę, że jestem "really really bad". Dodam jeszcze, że gdybym miał szukać intertekstualności, to od razu na myśl przychodzi mi "Trouble" teścia Presleya, z tym, że on był "evil" Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.07.2009 01:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #59
 
nawet się nie zorientowałem, że tego jeszcze nie było Icon_razz
18.07.2009 01:56 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #60
 
bo nie śledzisz z należytą uwagą Icon_frown

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.07.2009 01:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości