Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top zespołu Can
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 109
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
Mychartsowy Top zespołu Can
Od teraz do poniedziałku 2 listopada zgłaszamy tu do dwóch utworów ww. podmiotu. Zgłaszająca osoba do trzech. Raz zgłoszonego tytułu nie zmieniamy. Za akces dostaniecie dwa punkty w PLMT.

Ps. Dwa tygodnie wyjątkowo na zbieranie, a to z tego powodu, że po pierwsze znam już wykonawcę, a po drugie (i ważniejsze), że nie znałem wcześniej kompletnie żadnego ich utworu, a jako że wydali w sumie aż 14 płyt z premierowym materiałem to po jednym dniu na poznanie każdej z nich wydaje się być wykonalne. Warto na pewno posłuchać i świadomie dokonać wyboru z tych jakże intrygujących, acz wymagających kompozycji.
19.10.2020 05:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 606
Dołączył: May 2008
Post: #2
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
"Vitamin C"!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.10.2020 05:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stokrotka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 913
Dołączył: Jan 2020
Post: #3
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
She Brings The Rain
19.10.2020 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #4
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Rozumiem, że to top kolejnej osoby, która jest na liście i już podała wykonawcę? Bo przyznam, że trochę zgubiłem się i nie wiem skąd nagle ten Can Icon_wink

A tak swoją drogą, to jednak dziwne wydaje mi się zmienianie zasady (chyba, że tak było już wcześniej i jest to dopuszczalne) tylko dlatego, że nie znasz żadnej piosenki wykonawcy. Hmmm.
19.10.2020 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 606
Dołączył: May 2008
Post: #5
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
ja bym przyjął bardziej tłumaczenie, że terminy ci nie pasują

ale ok

can to ciekawy i nieszablonowy wybór, mój faworyt niestety jest banalny, może dlatego, że nie jestem wystarczająco dziwny albo nie jestem dziwny w ten określony sposób, w jaki dziwna jest muzyka can, ale chętnie ich wezmę na barana!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.10.2020 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 634
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Tu chodzi o niemiecką grupę? Bo w wiki doszukałem się tylko 11 płyt.
19.10.2020 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #7
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Sam sprawdziłem z ciekawości. Jest też grupa koreańska, ale to niemiecki zespół ma utwór o tytule Vitamin C. Więc zapewne to jej top. Poza tym wydają się bardziej znani.
19.10.2020 06:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 634
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Chciałem jak to czasem robię w przypadku utworów mi nieznanych wrzucić pierwszy utwór z pierwszej płyty, ale skoro mam zamiar wrzucić jeden utwór, to niech będzie to sporo muzyki więc:
Yoo Doo Right
19.10.2020 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 109
Dołączył: Dec 2014
Post: #9
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
ad vocem...

Kalypson napisał(a):Rozumiem, że to top kolejnej osoby, która jest na liście i już podała wykonawcę?
tak, dokładnie... a kogo to wystarczy sprawdzić w PLMT, albo poczekać na słynne 'x wybrał y' Icon_wink

Kalypson napisał(a):dziwne wydaje mi się zmienianie zasady (chyba, że tak było już wcześniej i jest to dopuszczalne) tylko dlatego, że nie znasz żadnej piosenki wykonawcy
no tak postanowiłem... rozumiem, że Ty znałeś ich?

AKT! napisał(a):ja bym przyjął bardziej tłumaczenie, że terminy ci nie pasują
nie, nie, nie ma drugiego dna, a oczywiście pomysł z założeniem tego wątku dziś był wyłącznie mój

kajman napisał(a):Tu chodzi o niemiecką grupę? Bo w wiki doszukałem się tylko 11 płyt.
tak, wiki sama pisze pod koniec dyskografii, że niektóre źródła dodają Unlimited Edition do dorobku, dołączę do tego jeszcze Soundtracks i Delay

Kalypson napisał(a):Poza tym wydają się bardziej znani.
też nie wierzyłem przed zapoznaniem się, ale to klasyka alternatywy, wielki szacun dla Artura za odwagę! Ok
19.10.2020 06:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 109
Dołączył: Dec 2014
Post: #10
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
kajman napisał(a):Yoo Doo Right
i to jest dobry wybór, nie wierzę, że nie sprawdzałeś... Icon_wink

kajman napisał(a):mam zamiar wrzucić jeden utwór
kajman, why? Icon_rolleyes
19.10.2020 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 634
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
thestranglers napisał(a):nie wierzę, że nie sprawdzałeś...
A ja coś takiego napisałem? Zawsze sprawdzam nim coś zgłoszę. Chciałem zgłosić 1 z 1, ale jak zobaczyłem, że 4 z 1 to 20:27 to postanowiłem sprawdzić i to. A 1 z 1 brzmiał słabiutko.
thestranglers napisał(a):kajman, why?
Bo nie czuję potrzeby wrzucania więcej. Jednego bym nawet nie wrzucił, ale już mam pomysł na kolejny top, który zgłoszę (pewnie za jakieś 2 lata, bo teraz wszyscy będą mnie wyprzedzać).
19.10.2020 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #12
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Can to przede wszystkim trzy płyty - Tago Mago, Ege Bamyasi oraz Future Days. To są płyty, które odmieniły całą muzykę rockową, a przynajmniej jej sporą część i od końca lat 70. stale post-punk i ogólnie rockowa alternatywa stoją m.in. na nich, na Faust, na Patti Smith. A przy tym to bardzo ambitna muzyka, której trzeba poświęcić kilka odsłuchów, aby się wczuć.

No i nie ukrywam, że bardzo mocno wkupują się w moją muzyczną wrażliwość; Future Days to jedna z najbardziej kosmicznych rockowych płyt w historii.

Co do liczenia płyt to RYM wskazuje... aż 19. Przy czym wliczone są tu sesje u Johna Peela, trzy płyty archiwalne, dwie z limitowanym nakładem (i też niezbyt chwalone), jakieś nieznane mi remiksy, no i można udać że 'Rite Time' nie istnieje Icon_razz2 więc liczba spada do 11. Soundtracks to raczej regularna płyta, i też chyba najprostsza do zrozumienia z tych 'lepszych'.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.10.2020 07:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 606
Dołączył: May 2008
Post: #13
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
ja na pewno zgłoszę jeszcze coś drugiego i na pewno będę słuchał i zagłosuję i ogólnie propsuję ten wybór bardzo i mam nadzieję, że frekwencja dopisze, bo to jest dobra muzyka, kochani

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.10.2020 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #14
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
thestranglers napisał(a):no tak postanowiłem... rozumiem, że Ty znałeś ich?
Nie, w ogóle. Po prostu wolałbym, żeby wszystko zawsze odbywało się zgodnie z przyjętym zwyczajem/zasadami/regulaminem. Ewentualnie taką decyzję można podjąć razem z osobą zgłaszającą. Bo potem ktoś zarzuci, że on też chciałby 2 albo 3 tyg. czasu na swój top. Ale piszę to raczej czysto informacyjnie, bo dla mnie te 2 tyg. to dobre rozwiązanie. Skoro tak polecacie, to sprawdzę i będę miał na to czas Icon_smile
19.10.2020 09:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 634
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Jeżeli ktoś zgłosił wcześniej propozycję to czemu nie zacząć wcześniej wrzucać propozycji?
19.10.2020 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 070
Dołączył: Dec 2009
Post: #16
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
thestranglers napisał(a):wydali w sumie aż 14 płyt z premierowym materiałem to po jednym dniu na poznanie każdej z nich wydaje się być wykonalne.
Musiałbym chyba zdrowo oberwać w głowę, żeby słuchać 14 płyt grupy, o której nawet nie słyszałem.
I średnio mi się podoba takie wydłużanie i wchodzenie między wódkę a zakąskę z nowym topem.

WOLNE MEDIA!!!
19.10.2020 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 190
Dołączył: Jul 2014
Post: #17
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Początkowo myślałem, że to jakiś prima aprilis. Icon_twisted Później sobie przypomniałem, że jakiś ich utwór był zdaje się zgłaszany w klasyku (ale mogę się mylić), bo na pewno jeden gdzieś słyszałem! Icon_lol
thestranglers napisał(a):Dwa tygodnie wyjątkowo na zbieranie, a to z tego powodu, że po pierwsze znam już wykonawcę, a po drugie (i ważniejsze), że nie znałem wcześniej kompletnie żadnego ich utworu, a jako że wydali w sumie aż 14 płyt z premierowym materiałem
O dokładnie ja tak samo, nic nie znam lub nie kojarzę z nimi konkretnie...
Może nadrobię te najważniejsze płyty, o których wspomniał Artur.O i coś z nich wybiorę? Faktycznie to jest bardzo odważny wybór i zobaczymy co nam przyniesie? Spoko
A jak się wymawia nazwę grupy, skoro to są Niemcy, po angielsku Kaen, czy jak piłkarza Borussii Dortmund, reprezentanta Niemiec tureckiego pochodzenia, który nazywa się Emre Can (Czan)? Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
19.10.2020 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 930
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #18
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Hey you!
You're losing you're losing you're losing your mind!


Icon_wink


http://rateyourmusic.com/~meni
19.10.2020 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 070
Dołączył: Dec 2009
Post: #19
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
Nie moje klimaty, więc nie przedłużając:
Spoon

WOLNE MEDIA!!!
19.10.2020 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #20
RE: Mychartsowy Top zespołu Can
(19.10.2020 09:39 PM)Sundrajta napisał(a):  A jak się wymawia nazwę grupy, skoro to są Niemcy, po angielsku Kaen, czy jak piłkarza Borussii Dortmund, reprezentanta Niemiec tureckiego pochodzenia, który nazywa się Emre Can (Czan)? Icon_rolleyes
Wystarczy spojrzeć na okładkę i wszystko jasne o jakie "can" chodzi
[Obrazek: okraschoten.jpg] Icon_smile
A "can" po turecku czytałoby się raczej "dżan".

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2020 10:15 PM przez Dobromiera.)
19.10.2020 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mychartsowy Top zespołu Travis thestranglers 137 10 928 12.04.2021 10:23 AM
Ostatni post: AKT!
  Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) thestranglers 168 4 615 23.03.2021 08:01 AM
Ostatni post: kajman
  Mychartsowy Top zespołu Tool thestranglers 186 6 693 16.06.2019 04:13 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Mychartsowy Top zespołu Rush thestranglers 130 6 505 03.05.2019 10:41 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości